niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Jest dowód na niszczenie dokumentów ws. Smoleńska. Protokół nie pozostawia złudzeń

Dodano: 06.02.2016 [19:03]
Jest dowód na niszczenie dokumentów ws. Smoleńska. Protokół nie pozostawia złudzeń - niezalezna.pl
foto: faktysmolensk.gov.pl
Potwierdzają się informacje dotyczące niszczenia dokumentów z 10 kwietnia 2010 roku. Dziennikarze portalu tvp.info dotarli do protokołu potwierdzającego niszczenie dokumentów dotyczących katastrofy smoleńskiej. Resort obrony narodowej potwierdził już jego autentyczność.

Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy, że szef MON Antoni Macierewicz podpisał rozporządzenie określające organizację i zakres działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Zapowiedział też, że specjalna podkomisja zajmie się badaniem na nowo przyczyn tragedii smoleńskiej, począwszy od wątków związanych remontem samolotu, po przebieg zadań „mających na celu uniemożliwienie dojścia do prawdy” (czytaj tekst Mocne słowa szefa MON: Ukryto fakty i informacje. Przyczyny tragedii smoleńskiej będą badane na nowo).

– Ministerstwo Obrony Narodowej ma wiedzę o tym, kto odpowiada za zniszczenie ponad czterystu kart informacji i meldunków, jakie zostały dostarczone 10 kwietnia 2010 roku do sztabu generalnego Wojska Polskiego – powiedział z kolei na antenie Telewizji Republika Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON. Dodał, że pierwsze posiedzenie nowej podkomisji smoleńskiej odbędzie się 7 marca.

Jak wynika z ustaleń portalu tvp.info, „Dziennik Działania Dyżurnych Służb Operacyjnych” obejmuje 10 kwietnia 2010 roku, a protokół powstał z polecenia szefa Centrum Zarządzania Kryzysowego w lutym 2012 roku.

„Z dokumentu wynika, że zniszczenie ostatecznie nastąpiło 27 lutego 2012 roku „poprzez rozdrobnienie mechaniczne w niszczarkach przemysłowych” w Centralnym Punkcie Niszczenia Dokumentów” - informuje portal tvp.info.

Z treści protokołu wystawionego 21 lutego 2012 toku wynika, że zniszczony ma zostać załącznik nr 1 - „Dziennik Działania DSO SZ RP obejmujący dzień 10 kwietnia 2010 r.”. Decyzję o jego zniszczeniu podjęto 1 grudnia 2011 roku.

Autentyczność dokumentu potwierdził rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dzisiaj w TVP Info, w programie "Woronicza 17", Pan Struzik powiedział, że w Smoleńsku tuż przed TU154M lądował z wielkimi problemami JAK23. Coś mu się pokręciło z papieżem Janem 23.

Unikalny w Polsce "Smoleńsk" - zobacz akcję http://lassmolenski.pl/

Dlaczego nie piszecie o wprowadzonej wlasnie ustawie, ktora pozwala na totalna inwigilacje spoleczenstwa? Zaczalem odwiedzac ten serwis, aby oderwac sie od niemieckich mediow. Jednak z was taka niezalezna jak z koziej dupy traba. Bezrefleksyjnie wychwalacie pis, ktory udaje ze chce dobrze a tak naprawde powoli wprowadza nam tu orwellowski 1984. Usuniecie tego komentarza tylko potwierdzi moje przypuszczenia panie adminie

od dawna cierpisz na schizofrenie czerwony buraczku ?

No ręce opadają. Znowu okazało się, że niszczenie tych papierków, nie związanych zresztą z zamachem, było zgodne z prawem. Panie Antoni proszę wcześniej sprawdzić kilka razy, a nie teraz, wszystko trzeba naprawiać na nowo. Jak my teraz wyglądamy?

Szanowna Pani Elżbieta,
Odwrotnie, zniszczenie dowodów rzeczowych, kiedy nie zakończono śledztwa podlega najwyższej karze! Musi pani zrozumieć, że zniszczono oryginały, kopie nie stanowią dowodów żadnej sądowej sprawie. Dlatego też Pan minister za pośrdenictwem nowego śledztwa poszuka nowych oryginalnych dowodów, to co zniszczono to jest....po filipku!

Kopiować filmik bo notorycznie usuwają Jaki kraj taki obyczaj:
https://www.youtube.com/watch?...

Nawet biorąc pod uwagę prace prokuratury wojskowej, która nie zakończyła śledztwa to niszczenie takich dokumentów jest złamaniem prawa. Dlatego dla przykładu i by zadośćuczynić należy oprócz więzienia zdegradować płk Banasika i pozbawić praw do emerytury , to samo z jego przełożonym Szefem Sztabu Generalnego gen. Cieniuchem ponieważ brali czynny udział w zacieraniu śladów zbrodni dotyczącej Zwierzchnika Sił Zbrojnych i całego dowództwa WP. Większej zbrodni przeciwko narodowi i zwierzchności w wojsku sobie nie wyobrażam. Tak na prawdę żołnierze biorący udział w puczu (bo jak się temu przyjrzeć to był po prostu w Polsce przewrót) powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym .

Mam pytanie-gdzie takie debile sie rodza.

Prezydencki Tu-154 nie mógł ulec tak poważnym zniszczeniom, jeśli jego ostatnie chwile wyglądały tak, jak to przedstawiają Rosjanie – mówi nam znawca dynamiki lotu i mechaniki płatowców. To była inscenizacja tylko, TU101,TU102

Jak informuje niemieckojęzyczny dziennik “Polskaweb”, przy świeżych jeszcze grobach rząd Platformy Obywatelskiej zawiera bardzo kontrowersyjną transakcję dostaw i transferu gazu do roku 2037 względnie 2045. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów (288 mld PLN).

“Polskaweb” pyta, dlaczego transakcja zawierana jest akurat w chwili obecnej, skoro do roku 2022 zawarto inną umowę pomiędzy Gazpromem i PGNiG pozwalającą importować gaz po uzgodnionych cenach.

Jeszcze przed katastrofą w Smoleńsku opozycyjni politycy PiS-u grozili postawieniem Donalda Tuska pod Trybunał Stanu jeśliby zawarł tą w ich opinii szkodzącą finansowo w interes mieszkańców kraju umowę. Na dwa dni przed katastrofą prezydenckiego samolotu światowe media donosiły o odkryciu w Polsce ogromnych zasobów gazu łupkowego.

Lech Kaczyński nie podpisał zaś jednej z umów z Rosją dających jej 50 miliardów euro w zamian za rosyjski gaz. Zaś gazowe interesy Putina załatwiane z polskim premierem nad grobami oficerów w Katyniu dziwiły nawet rosyjskich dziennikarzy. Dwie godziny póxniej w jednym ze smoleńskich hoteli miała miejsce konferencja prasowa premiera Putina na temat zaspokojenia polskiego popytu na gaz do roku 2037 i za to Dalia wykonała polecenie z Moskwy bo mieć czy nie mieć to było pytanie jakie padło 8 stycznia Prezydent mówił nie a Dalia jak to tak nie można.

Czy trzeba było tej tragedii, śmierci aby otwarły się nam oczy? By ci Polacy którzy zbłądzili, poddali się medialnej, sterowanej nagonce polityków i mediów na godność naszego Prezydenta oprzytomnieli i uderzyli się w pierś... panie Tusk, Palikot, Niesiołowski, Sikorski itd. Spójrzcie teraz narodowi w oczy, ciekawe czy będziecie mieli odwagę podtrzymywać te wszystkie brednie, obelgi które do tej pory mówiliście o naszym Prezydencie. Do pięt mu nie dorastacie, nie jesteście godni reprezentować nawet psa w tym Parlamencie.
Z polityki Miłości zrobiliście politykę Nienawiści.

Czuję tylko, że pod Smoleńskiem zakończyła się pewna Polska − czy może, marzenie o pewnej Polsce. Polska uosabiana przez niezłomną bohaterkę „Solidarności” Annę Walentynowicz, przez ostatniego prezydenta na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Katastrofa pochłonęła elitę tej formacji ideowej, która najwyższego dobra upatrywała w narodowej tradycji i historii. Która wysoko hierarchii wartości umieściła cnotę patriotyzmu, służbę państwu polskiemu, o które walczyło tyle poprzednich pokoleń, a które, podarowane współczesnym Polakom nagle wskutek niejasnego, podejrzanego „spisku elit”, nie stało się dla nich wspólnym dobrem tak powszechnie i bezwzględnie szanowanym, jak na to zasługuje.

Może odblokujecie archiwum od 2006 roku tam są świetne teksty, mogę to zrobić adres znacie jak coś to piszcie @ pozdr

Pan Baden zrobi ekshumacje i prawda zacznie sie powoli wylaniac spoza mgly smolenskiej...

Trzeba gonic psubratow. ale kto przebada ciala ofiar?

Przy okazji wyjaśniło się, do czego była potrzebna niszczarka, którą Bronek "Szogun" Komorowski ukradł z Kancelarii Prezydenckiej. Otóż dla niego i chłopców z ferajny jest to podstawowy zestaw przetrwania (zwany również survivalowym). Bez tego ich egzystencja byłaby poważnie zagrożona. Dla przeciętnego człowieka taki zestaw zawiera np. zapałki, świecę, krzesiwo, kompas, nóż, piłkę drutową, igłę i nici oraz inne podobne przedmioty. To pomaga przetrwać w ekstremalnych warunkach. Jednak sitwa do ocalenia skóry PO-trzebuje zupełnie innego sprzętu, z niszczarkami na czele.

a ci co wysyłali te raporty nie mają tak przypadkiem kopi ?

Bardzo szlachetnie postąpili członkowie Nowej Komisji powołani przez Pana Ministra Macierewicz. Wszyscy solidarnie odmówili przyjęcie wynagrodzenia za udział w pracach komisji, BRAWO!!! Mogli zarabiać od 20 -25 tysięcy złotych!!! I co lemingi, można??? można???

Daj linka gdzie tą wiadomość można znaleźć. Bo szukałem a w necie jest tylko że dostaną 20 000 -25 000 miesięcznie.
Z góry dziękuję

Elżbieta. To był taki żart. Co Ty byś nie wzięła 20 tyś?Zastanów się kobieto. Włącz myślenie.

ja też za free mogę popracować przy tym panu który zniszczył dokumenty. do obróbki miękkich tkanek użyję kombinerek

Zło - dobrem zwyciężaj, bo zejdziesz na ich poziom i się pobrudzisz.

JASIO - a ja mam jeszcze śróbstak (imadło), wiertarki, cały elektrosprzet, nagrzewnice indukcyjna w/c, obcinarki, koło do łamania kości, zardzewiałe obcegi dentystyczne, palniki...i duzo więcej, a nawet urżądzenie do stawiania kos na sztorc.

Tak zło dobrem zwyciężymy... te kombinerki tylko po to żeby zło dokładnie poznać. później już zwyciężymy włąsciwie

PRAWDA JAK OLIWA ZAWSZE NA WIERZCH WYPŁYWA !

Jak nie Petru , to Labnauer. To zlot obcokrajowców. Dlaczego o moim kraju decyduja obcy. Przecież nie znają historii Polski, Petru nie zna nawet Hymnu, Labnauer podejrzewam że też nie.W ogóle to w Nowoczesnej ilu jest z polskimi korzeniami posłów.

Sprawa niezakonczona, wrak nadal w Rosji, a w Polszy niszczy sie dokumenty. Czy ktos za to pojdzie siedziec, do cholery to jest przeciez ogromna afera!

Ciekawe kto znowu spotka w najbliższych dniach na swej drodze ruską ciężarówkę lub kto popełni następne samobójstwo w sobotę wieczorem w miejscu akurat nie objętym monitoringiem.
Na miejscu m. in. Tomasza A. zaczął bym się bać...

Prosta sprawa , komisja w/ sprawie zniszczenia jest w rozkazie d-cy , są nazwiska komisji d/s wybrakowania a na to wszystko rozkaz czyli dokument jest podpisany czyli wiadomo kto kazał zniszczyć.

dyktatura platfusów nie podpisywała kwitów. Wysyłali smsy ramię w ramię

Nigdy nie uwierzę, że Człowiek lecący w samolocie wykonanym z durluminium, mocno użebrowanym i przygotowanym na skrajne obciążenia, dodatkowo siedzący w fotelu i zapięty w pasach, spadający z wysokości 50 m, przy prędkości około 250 km/ na godzinę, lotem koszącym...,i ten Człowiek rozpada się na drobne fragmenty, które były zbierane później w lesie !!!

Ludzie wyskakiwali z WTC z 100 metrowej wysokości, nabierając prędkości 300 km/h i w całości leżeli na chodnikach. Jak to jest możliwe ?!
Cóż za siła zadziałała w Smoleńsku ???!!!
Ps. Ja wiem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl