niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 maja 2016

Dorota Kania: Nie zrezygnuję z pisania kolejnych tomów „Resortowych dzieci”

Dodano: 04.02.2016 [01:08]
Dorota Kania: Nie zrezygnuję z pisania kolejnych tomów „Resortowych dzieci” - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
„Gazeta Wyborcza” w czwartkowym wydaniu pisze o wyroku wydanym wobec Doroty Kani. „Mimo działań polskiego sądownictwa wobec mnie nie zamierzam rezygnować z pisania pozostałych tomów, jak i innych książek na temat wpływu ludzi komunistycznych służb specjalnych na naszą rzeczywistość” - pisze w oświadczeniu autorka „Resortowych dzieci”.

Oto oświadczenie Doroty Kani:

W lipcu ub.r. zostałam skazana. Wyrok ten jest nieprawomocny. Sędzia Iwona Wierciszewska z Sądu Rejonowego Warszawa Praga Południe nie uwzględniając moich wniosków dowodowych uznała, że jestem winna płatnej protekcji i skazała mnie za dwa lata więzienia w zawieszeniu. Wydała o wiele wyższy wyrok, niż chciała prokuratura. Złożyłam apelację od tego wyroku, nie zgadzam się z nim i czekam na wyznaczenie terminu. To kolejny raz, w którym sąd mnie skazuje, nie uwzględniając moich wniosków dowodowych. Poprzednie sprawy trafiły już do Trybunału w Strasburgu. Europejski Trybunał uznał, że istnieją poważne przesłanki, iż mogło dojść do naruszenia prawa przez polskie sądy i skierował sprawy do rozpatrzenia przez EPC. Z kolei Departament Stanu USA uznał, że skazanie mnie to łamanie wolności słowa w Polsce – stanowisko Departamentu Stanu przekazałam do Strasburga.

Ostatni wyrok został ogłoszony po tym, jak ukazały się dwie pierwsze książki z serii „Resortowe dzieci”. Mimo działań polskiego sądownictwa wobec mnie, nie zamierzam rezygnować z pisania pozostałych tomów, jak i innych książek na temat wpływu ludzi komunistycznych służb specjalnych na naszą rzeczywistość. Tak jak to robiłam do tej pory.

Dorota Kania
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Po tych wyrokach i tym co się stanie w sprawie śledztwa dotyczącego mordu na śp ks. Jerzy Popiełuszce będzie można zoabczyc czy te zmiany są prawdziwe czy tylko pozorne.

Z wyrazami wielkiego szacunku, ślę pozdrowienia i wiarę , że dobro i prawda muszą zwyciężyć!

a jaki problem rozpędzić te "sądy" na cztery wiatry?

Czy ktos moze mi ciemniakowi wytlumaczyc, dlaczego nie jest mozliwe przeprowadzenie weryfikacji/deubekizacji w sadach i prokuraturze. Dlaczego resortowe bekarty stosuja obowiazujace prawo do wycieraja tylka, klamia, matacza, sa pomagierami przestepcow, przesladuja i szykanuja ludzi prawych i uczciwych. Czy ci szmaciarze to Bogowie, swiete krowy czy inne nietykalne bostwa?. Lajdacy w togach wydaja "wyroki", ktore maja moc sur w koranie. Co sie stanie, jesli sie przewietrzy wymiar sprawiedliwosci z tego komunistycznego smrodu i zwolni 50% czynownikow?. Obrazi sie ten belgijski palant, ktoremu paradontoza wykonczyla zeby, zawali sie budynek sejmu, ziemia wyskoczy z orbity?. Jak dlugo jeszcze komunistyczne wycieruchy takie jak wierciszewska beda bezkarnie szykanowac uczciwych ludzi?.

Bo Trybunał Konstytucyjny zabronił lustracji sędziów i wykształciuchów,gdzie byli i są nadal ohydni komunistyczni funkcjonariusze.

A ojciec (...)brał udział w orzekaniu wyroków skazujących, w tym również na karę śmierci, w sprawach przeciwko działaczom podziemia niepodległościowego, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego i majora Tadeusza Pleśniaka. W 1964 był przewodniczącym składu sędziowskiego, który wydał wyroki skazujące w sprawie tzw. afery mięsnej. Wiele z wyroków wydanych przez niego zostało uznanych po 1989 za mordy sądowe.

Bezwzględność w wydawaniu wyroków śmierci w okresie stalinowskim przyczyniła się także do ukucia powiedzenia: „Sędzia Kryże – będą krzyże”, a także określenia „ukryżować”. Określenia tego używał m.in. znany adwokat i obrońca w procesach politycznych Władysław Siła-Nowicki.

I co ma piernik do wiatraka?. Kryze nie ma nic do szukania w wymiarze sprawiedliwosci tak jak pozostale 99% prl-owskich sedziow i ich bekartow naginajacych prawo. Wy lemingi wymachujecie tym kryze jak maczuga. Jednoczesnie pomijajacie setki sb-eckich pomagierow zwiazanych z "platforma", ktorzy w dalszym ciagu sa czynni zawodowo. Kto jest odpowiedzialny za to, ze zaden z sedziow zbrodniarzy nie zostal skazany w tzw wolnej Polsce?. PiS rzadzil przez chwile. 25 lat rzadzila komuna i chronila zbrodniarzy, a tacy jak ty "niezalezni" udzielali jej mandatu.

Gdzieś mam te wszystkie przepychanki, bo one i tak do niczego dobrego nie doprowadzą. Dzisiaj przeczytałem, że większość świecznikowych z PIS miała partyjniaków w rodzinie. Nawet prezes. A może jeszcze doczekam się, że będą ścigani działacze solidarności, gdyz w naszym kraju jest wszystko możliwe. Za kilka lat, ci wszyscy esbecy i be-ludzie beda wąchali kwiatki od spodu i co wtedy inni Pani następcy zrobia? będa pisac o resortowych wnukach, potem prawnukach...do dupy to wszystko, dookoła widze ludzi którzy cieszą tylko z tego się cieszą, że komuś dowalili, nie widzę ludzi szczęśliwych...:-(

A gdzie przeczytales czerwony bucu, w gw, tvn, na onet czy innym scieku zakladanym przez zbrodniarza komunistycznego kiszczaka?. Jestes durniem czy platnym prowokatorem?. Kto ma sie nabrac na maskarade, w ktorej ub-ecja pod nazwa KOD walczy o demokracje a czlonkowie polskiej partii niepodleglosciowej, patrioci sa pomawiani o zwiazki z komunizmem?. Chcielibyscie milicyjni konfidenci, zeby zapomniec, zeby nie tykac was wnukow, dzieci ub-owcow, agentow, zdrajcow, komunistycznych siepaczy. Badzcie przyzwoitymi ludzmi to nikogo nie bedzie interesowac wasze pochodzenie. Niestety ub-eckie jablka padaja niedaleko od jabloni. A ty skad sie wywodzisz: sb, ub, informacja wojskowa, a moze jeszcze dalej z rodziny informatorow gestapo?.

Mam i czytałem (nie tylko ja) obie książki o "resortowych dzieciach". Uważam,że to bardzo cenny wkład, potrzebne i wartościowe publikacje - czekam na następne i ciesze się, że Pani Kania nie rezygnuje. Autorka ma zbyt duże poparcie społeczne, żeby kacapskie niedobitki duraczówki mogły jeszcze coś poważnego zrobić - to ich ostatnie podrygi i gryzienie po kostkach przed ostatecznym upadkiem i wylądowaniem na śmietniku historii oraz marginesie społecznym (niektórzy może nawet i w zakładzie karnym).
A takie książki są niezwykle potrzebne i doskonałym przyczynkiem dla świadomości narodowej.

Przyczyny zabójstwa ks. Jerzego podano w Magdalence - debata w Warszawie - byli na niej obecni - prok. Andrzej Witkowski, ks. Stanisław Małkowski, płk. Piotr Wroński, Kornel Morawiecki, ks. Jan Sikorski, Piotr Jegliński

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7718#.VrMA8tWjTcs

Miła Pani Dorotko-Resortowe Dzieci Służby "zdobyłem" w dużym markecie w moim mieście.Czytam "na raty",bo głowa boli od tego czego się dowiaduję z jej stronic.Serdecznie dziękuję całemu zespołowi autorów z Panią na czele.Teraz czekam na podobną publikację dot.Sądów i Prokuratur w Polsce.I choć bym miał zelówki zedrzeć to kupię ją bez wahania.O ten stronniczy wyrok proszę się nie martwić!!! Polacy staną murem w Pani obronie!!! Zyczę dużo zdrowia i powodzenia tak w życiu zawodowym jak i w prywatnym.Całuję obie Pani dłonie.

Panie Jerzy, warto sie takze zainteresowac faktem ze wiele opisanych postaci to zydokomuna i ze nazwiska byly czesto u nich zmieniane. Taka "polska" maskirowka. Szkoda ze autorzy resortowych dzieci troche w tym temacie, niezgodnie z prawda historyczna manipulowali. Po wojnie resorty silowe centralne byly w 37 % obsadzone przez zydokomune (stanowiska kierownicze wyzszego i sredniego szczebla), natomiast w terenie bylo prawie 14% w/w na stanowiskach kierowniczych.
Przy czym Polacy zydowskiego pochodzenia nie stanowili nawet jednego procenta ludnosci. To daje lepszy obraz tych czasow i pokazuje jakich metod uzywali Rosjanie do niszczenia polskiego narodu, wyslugujac sie ludzmi nie identyfikujacymi sie z polskoscia i interesem Polski. O tych sprawach powinno sie rozmawiac na spotkaniach z ludzmi rodzaju Grossa i innych "obsmarowaczy" Polakow.

Demokracja 21 wieku

https://www.youtube.com/watch?v=MFjmd3tJL94

"Czołową dziennikarkę "niepokornych" sąd skazał na dwa lata więzienia (w zawieszeniu) za powoływanie się na wpływy w rządzie PiS i wyłudzenie 270 tys. zł od rodziny Dochnala."Tak,tak,wierzę że jrst pani niewinna,jak my wszyscy.Dlaczego osoba z wyrokiem nie została przynajmniej zawieszona?

Kiedy możemy spodziewać się ułaskawienia pani redaktor przez pana Prezydenta? Tutaj trzeba działać zanim szczujnia rzuci się na panią Kanię.

Pani Doroto z utęsknieniem czekam na następne edycje "Resortowych dzieci". Państwa książki są studnią wiedzy o tamtych mrocznych czasach. A może by tak na tapetę wziąć sędziów i prokuratorów.
PS. Przy okazji skierować pozew przeciw GW za notoryczne nękanie.

Ocean szacunku i sympatii dla Pani Dorotko ! Dzięki Pani odwadze i uczciwości oczyścimy stajnię Augiasza. Dzięki Pani i wielu innych dziennikarzy z prawdziwego zdarzenia podobnych Pani działaniom odzyskamy Polskę i polską TV i inne media . Wreszcie będą mieli szansę na zatrudnienie prawdziwie wykształceni zawodowcy . Wraca powoli normalność etyka dziennikarska nie będzie szambem . Sercem popieram i z szacunkiem serdecznie pozdr.

"wymiar sprawiedliwości" to w Polsce jest wirtualną jakością.Dlatego należy wyroki kwestionować i oddawać sprawy do
Strasburga.Może urzędasy unijni zobaczą co się tu w Polsce wyprawia,jak wygląda walka o demokrację i kto ją prowadzi.Dlaczego sąd nie zajmie się ludźmi pokroju Kijowskiego
dlaczego przestępcy unikają więzienia,dostają wyroki w zawiasach.Myślę,że togi mają głębokie kieszenie!

a WYBORCZA spełniła już nakaz sądu i zamieściła na 1 stronie PRZEPROSINY DLA MACIEREWICZA ??????????????

WWyrazy szacunku i uznania . Tylko w ten sposób możliwe jest pokonanie zła jakie czyniono przedtem, jakie czynione jest obecnie przez jeszcze żyjących i ich pokoleniowych następców - Resortowych Dzieci. Jasna strona mocy jest po Pani, stronie.

Ode mnie także samo. Brawo, Pani Redaktor, będziemy Panią wspierać!

Popieram, następny tom powinien być o tzw. wymiarze sprawiedliwości i pełnej ciągłości jego struktur od 1945.

Pani Dorotko dużo zdrówka życzę i wytrwałości w odkrywaniu prawdy.Czekam na następny tom resortowych bękartów z wielką niecierpliwością:)

Polskie babki jednak można i trzeba podzielić na dwie kategorie: 1) Środa,Szczuka,Kopacz,Pomaska. 2) Szydło,Pawłowicz,Kania,Stankiewicz. Te pierwsze to jednak resortowe szczekaczki a drugie fajne ,polskie babki!!!

Resortowe dzieci-WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI I SĄDOWNICTWO pośród moich znajomych na Wydziale Prawa UMCS na aplikacje dostały się tylko dzieci ustawionych post-komuchów plus dwoje synów Prezesów Sądu Okręgowego i Apelacyjnego

To co się u nas dzieje to gorsze niż system kastowy w indiach. poczytajcie JAKIE SĄ KRYTERIA DOSTANIA SIE NA APLIKACJĘ OBOJĘTNIE JAKĄ To moim zdaniem kwalifikuje sie jako mafia bo zorganizowana i w celach przestępczych,zchęci zysku i wzajemne uzaleznione. Ta łzeelyta bedie wsystko robic zeby praworządnosci kij w szprychy pchac tej elyty cala komuna bedzie bronic wszystkimi silami bez szaunku dla prawa

Jeśli sądownictwo nie ulegnie gruntownej dekomunizacji,której nigdy nie było,a zawdzięczamy to miedzy innymi cienkiemu bolkowi ,tak długa sprawiedliwość będzie naginana - nie mogą sądzić sędziowie których mózgi przez lata kierowane były komunistycznymi ideologiami - a tak nawiasem gdzie obrońcy demokracji i,mam nadzieję ze niejaki kod będzie ostro protestował w związku z zniewalaniem wolnego słowa,i najważniejsze zadajmy sobie pytanie czy jak ludziska by wiedzieli jakie to orły nami kierują i jak służyli Moskwie i nie tylko terroryzując w okresie komuny miliony robotników to czy znaleźli by się te osoby na stanowiskach w okresie tak zwanej demokracji - bardzo wątpię,umożliwił im to w zamian za podział władzy okrągły stół a PO _PSL to tak na prawdę strażnicy okrągłego stołu którzy nawet UE i ich zachodnich przedstawicieli otumanili ,no było im dosyć łatwo bo jak ktoś handluje nie swoim a Narodu Polski skarbami to łatwo być przez zachód akceptowalnym a nawet wzorem ot na przykład w nagrodę stanowisko dla bezpaństwowców typu Tusk,Pieńkowska i właściwie cała banda z PO ,więc pani Doroto jest wielu którzy nie pozwolą żeby wolność słowa była blokowana przez pokrętne interpretacje prawa i będą wspierały panią w walce o prawdę i sprawiedliwość a wydane wyroki na panią są tylko świadectwem ze wielu sędziów dalej żyje w komunistycznych oparach absurdu. .

Obowiązkiem dziennikarskim jest rzetelne ujawnianie faktów. Obowiązkiem wszystkich zainteresowanych prawdziwą polityką, która będzie się opierać na prawdziwej informacji, jest to, aby te fakty docierały do jak najszerszego gremium. W przeciwnym razie mamy do czynienia nie z informacją, lecz z propagandą.
Dotyczy to również filmu dokumentalnego Paula Moreiry "Ukraina: maski rewolucji", wyemitowanego w poniedziałek, 1 lutego przez francuską telewizję Canal+. Autor podjął się realizacji tego filmu, gdyż uważa, że skalę tragedii na Ukrainie prasa zachodnia przedstawiła niewystarczająco, szczególnie zajścia na kijowskim majdanie i wydarzenia w Odessie.
W ramach rzetelności, obiektywności i wolności niezależnych mediów tworzonych przez rząd PiS, apeluję o emisję tego filmu na jednym z kanałów polskiej telewizji publicznej, w czasie szczytowej oglądalności, czyli o godz. 20.00.

Pani Dorota Kania to "Żołnierz Niezłomny".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl