niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Skandaliczne słowa Balcerowicza. Rządy PiS postawił w jednym szeregu z nazizmem

Dodano: 03.02.2016 [23:47]
Skandaliczne słowa Balcerowicza. Rządy PiS postawił w jednym szeregu z nazizmem - niezalezna.pl
foto: Lestat (Jan Mehlich)/pl.wikipedia.org
O nazizmie i „pisizmie” mówił dziś w programie „Kropka nad i” w TVN24 były wicepremier Leszek Balcerowicz.

Skandaliczne słowa byłego ministra finansów odnosiły się do wypowiedzi Jarosława Gowina, który wspomniał o dziadku lidera KOD, Mateusza Kijowskiego. Według informacji zawartych w katalogu IPN, Józef Kijowski po 1944 roku jako oficer WP walczył „z bandami nacjonalistycznymi, zabezpieczał państwowe akcje polityczne i gospodarcze”.

O ten wątek był dziś właśnie pytany Leszek Balcerowicz.

W nazizmie jakie pochodzenie było złe? Żydowskie. W komunizmie – brużuazyjne. A za pisizmu – złym pochodzeniem jest „resortowe”

- stwierdził.

Czytaj tekst: Macierewicz o "Resortowych dzieciach. Służby": Polacy powinni znać te fakty - WIDEO

Były minister finansów wspomniał też o tym, że sam chodzi na manifestacje KOD:

W Polsce budzi się społeczeństwo w obronie największych osiągnięć Polski po 1989 roku. Dobrze, że część społeczeństwa dostrzega zagrożenia i w sposób zorganizowany przeciwstawia się tym zagrożeniom. Sam uczestniczę w demonstracjach KOD-u. To obywatelski obowiązek. Mniej narzekania, więcej działania.

Leszek Balcerowicz od 1969 roku sam należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, filaru systemu totalitarnego w Polsce.

Nie mogło także zabraknąć połajanek i złorzeczeń na program „Rodzina 500 plus” (czytaj tekst Wściekły atak na 500+. Teraz dołącza postkomunistyczna "Polityka"):

- Cały program PiS, który zaczął być realizowany, jest programem spowolnienia wzrostu gospodarczego w Polsce. Ten program doprowadzi do tego, że ludzie nadal będą mieli zachętę do wyjazdu do bogatszych krajów. Nie będziemy mogli liczyć, że Polacy zechcą wracać, jeśli będzie powiększać się luka między Polską a bogatymi krajami

- stwierdził Leszek Balcerowicz.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Balcerowicz na manifestacjach proszę podskakiwać,troszkę emocje opadną i spuści pan z tonu.Mniej buty, a więcej taktu.Proszę brać przykład z Pana Prezydenta Dudy i Pana Jarosława Kaczyńskiego,to jest prawdziwa szkoła kultury osobistej.

Wytoczyć proces cywilny wobec Balcerowicza i tvn obrazę nas Polaków i wyborców PIS

Balcerowicz, nie strugaj idioty. Zasadnicza roznica jest taka ze ci "resortowi" ,czyli komuna i zydokomuna wyrzadzili Polsce i Polakom ogromna krzywde i robia to prawde mowiac do dzisiaj. Przypomnij sobie swoje konszachty z Sorosem i co z tego dobrego dla Polski wynika. Resortowym sie udalo i nie beda rozliczani, oby ciebie Balcerowicz to spotkalo.

Dzieki takim "ekspertom" jak balcerowicz i reszta pomyj po PZPR, z mojej Ojczyzny oprocz mnie wyjechalo jakies 3 mln Rodakow. Niech wiec to czerwona pijawka i sprzedawczyk w kieszeni sorosa geby sobie nie wyciera haslami o emigrantach.
Nie jestem wyborca PISu, ale jak na razie to ten rzad zrobil wiecej dla Polski i Polakow niz jakikolwiek inny przez ostatnie 25 lat.
Lewandowski, Balcerowicz at tutti quanti powinni byc po kolei sprawdzani przez prokurature i w wypadku udowodninenia przekretow - do pierdla!
Zwykle poczucie sprawiedliwosci tego wymaga!
Pierwszy raz od 12 lat zaczelismy rozwazac opcje powrotu do Ojczyzny.

Ten dupek to sie niezna ani na finansach ani na historii.
Jego specjalnoscia sa machlojki.

Wierny wykonawca poleceń najgorszego sortu bankstera, Sorosa. Jego "program transformacji" niejaki Sachs napisał na kolanie w jedną noc. Dzieki niemu zniszczono na początku lat 90 to czego komuchy nie dali rady. Najpierw przez bandycką lichwę kredytów bankowych - w styczniu 1991r 40 % miesięcznie. A potem kiedy do spółki z drugim złodziejem Lewandowskim zaczęli złodziejską prywatyzację to w Polsce został tylko jeden bank polski i tysiące zbankrutowanych polskich przedsiębiorstw, których nie stać było na jednoczesne zapłacenie podatku obrotowego i obsługę drogiego kredytu. Od lat 90 zaczęła się powolna likwidacja polskiego przemysłu i ograniczanie działalności, bo w warunkach nadmiernej fiskalizacji określanej przez niego "schładzaniem gospodarki", tylko firmy zagraniczne zwalniane na kilka lat z podatku pływały jak ryba w wodzie a polskie ginęły z braku środków obrotowych. Wywindowanie dolara i denominacja złotego pomogła Polakom pracującym za granicą ale doprowadziła do biedy całe regiony naszego kraju. Zamiast Śp. A.Leppera, który jako jeden z nielicznych miał odwagę krzyczeć, że "Balcerowicz musi odejść" , powinni powiesić tego bandytę ekonomicznego. Ale kruk krukowi oka nie wykole - przypomnę choćby tylko aferę spirytusową, kiedy dla kolesi zniesiono cło na alkohol.

Balcerowicz wyprowadził podczas transformacji mnóstwo dolarów , wywozili walizami.

Krótko i na temat: Leszek Balcerowicz od 1969 roku sam należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, filaru systemu totalitarnego w Polsce.
Największe osiągnięcia Polski po '89 roku: wyprzedaż majątku narodowego, 2 mln młodych na emigracji, ujemny przyrost naturalny, monstrualne zadłużenie państwa (które sam profesor podawał na telebimach w Warszawie), stara nomenklatura w nowych barwach, zapaść w służbie zdrowia,upadek szkolnictwa, rynsztok w Sejmie - Palikot i spółka, katastrofa smoleńska. Faktycznie jest się czym chwalić. Brawo

Balcerowicz zrobił dużo dla zachodniego kapitału.
Dzięki temu jest umieszczony przez nich na świeczniku.
A co zrobił dla Polski i Polaków?

balcerowicz (prawdziwe nazwisko to aaron bucholtz) musi odejść!
Jak ta swołocz, która doprowadziła do zapaści gospodarczej i wyprzedaży majątku Polski jeszcze śmie się odzywać?

Polska miała się zawalić jak wprowadzano wolne soboty tez tak pluli oni chcą zebyt przeciętny polak zdechl i to do końca parcujac za najniższe place zdegradowc tych medrcow i na smietnik historii wywizdz dziwne ze ich dzieci tez otrzymują dobra prace

Jedną z najbardziej szKODliwych ideologii był balcerowiczyzm. Długo będziemy odczuwać niszczące skutki realizacji doktryny ToW.Balcerowicza.

Ten czerwony żyd puścił Polaków w skarpetkach, jesteśmy naprawdę super tolerancyjnym narodem

Pozwolił rozkraść Polskę , powinien odpowiedzieć za to.

Pozwolił rozkraść Polskę , powinien odpowiedzieć za to.

jest wielki atak na rzad za dodatek na dziecko 500 zl.mowi sie o ilosci pracownikow jaka trzeba bedzie zatrudnic,ale to jest pomoc Polskim dzieciom i Polskim rodzinom.Jesli przyjmniemy uchodzcow ,to tez trzeba bedzie zatrudnic iles osob,zeby to wszystko zarejestrowac,zakwaterowac,dac Pieniadze i to nie male na nich i do tego wybudowac ich miejsca modlitwy itp.Tego nikt nie krytykuje,na to musza byc pieniadze bo to wymyslili ludzie,ktorzy nas kochaja i chca nas obciazyc wydatkami na zupelnie nam obcy ludzie.do tego sa dla nas zagrozeniem i to na wielu plaszczyznach.Gdzie tu sens.kto tak na prawde chce naszego dobra.Jestem za 500 zl.na dziecko,ale przeciw przyjeciu jakichkolwiek uchodzcow.przeznaczyc pieniadze na Polskie rodziny.Uchodzcami niech zajma sie ci co ich zapraszaja.

Najlepsze dla Polski byłoby opuszczenie jej przez takich "obywateli" zarażonych nienawiścią do Polski i jej mieszkańców. Członkowie PZPR powinni mieć zakaz pełnienia funkcji wychowawczych /zakaz nauczania na uczelniach, w szkołach średnich i podstawowych/, zakaz pełnienia funkcji politycznych. Balcerowicz powinien stanąć przed sądem za grabieżczą reformę po 1989 roku i zniszczenie gospodarcze Polski.

On nie zaznał jeszcze prawdziwej władzy.
On powinien siedzieć w pierdlu albo przynajmniej cicho.

Żydo-komunistyczny śmieć Balcer to giga-złodziejski POchołek kryminalnego bankstera SroSosa. To członek

zbrodniczej, sowieckiej PZPR, to giga-malwersant i giga-oszust, który umożliwił rozgrabić Polskę "polskiej"

ruso-żydo-komunie i szwabskiemu banksterstwu na 300 miliardów dolarów ! Ten gnój reprezentuje interesy

kryminalnej finansjery, która POżerała Polskę z POmocą pasożytniczej PO-PSL-SLD-mafii, która zadłużyła

Polaków w obcych wrogich państwach na 400 miliardów dolarów, a wewnętrznie na 1000 miliardów zł.

Wypędziła na emigrację 3,5 mil młodych Polaków za chlebem, zgnoiła Polski Przemysł i Polską Gospodarkę na

rozkaz obcych rządów, banków i obcych marketów nie płacących podatków, ale za to zalewających Polskę szwa-

bskimi, oszukańczymi produktami i lichwiarskimi kredytami. Ten faszystowski gnój Balcer powinien stanąć

przez Polskim Sądem, zostać pozbawiony jego złodziejskiego liczonego w dzisiątkach milionów dolców majątku

oraz wsadzony na dożywocie w specjalnym zakładzie karnym dla kryminalnych, zasyfionych pederastów.

Dokładnie. najpierw w TV zrobic publiczny kanał, gdzie na zywo transmitowane by były przesłuchania/tortury (jakie stosowali wobec polskich patriotów), aby śpiewali na każdy temat, co i po co i dlaczego zlecał i co jeszcze planują. na koniec pozamykać do kamieniołomów, chleb i woda. Na koniec dorobek życia z kont, nieruchomości dla skarbu państwa. Wtedy powiem, ze na świecie jest umiarkowana sprawiedliwość, a Polska jest krajem prawa. I na koniec jeszcze 24h wywiady z ludzmi, co będa mówić jak im wreszcie ktoś prawdę objawi o 26 latach dobrobytu i szekoladowym orle.

...coraz bardziej podobny do Wałęsy, i z gadki i z wyglądu.

Taki Zyd, co to sobie pojechał do Hiszpanii pomordować klechow hiszpańskich o nazwisku Eu-Geniusz Szyhr jako wieczny przewodniczący CRZZ i nietykalny partyjniak miał dwie córki, z których obie gustowały w biegaczach jedna wyszła z tow. Światkowskiego byłego prezydenta warszawy, a druga za tow. Balcerowicza i w ten sposób zostali oni szwagrami. Ciągłość waaadzy musi być.

Cóż,jeśli pozostać przy terminologii historycznej, to rządy tego Pana można porównać do najazdu tatarów....

Balcerowicz pomóż przyjacielowi spłacić alimenty! Jesteście z alimenciarzem godni siebie!

dzieci polakow nie maja prawa bytu -co zydzie moze twoje icki maja prawo bytu tu w naszym wlasnym kraju na naszej polskiej ziemi tobie zydzie sie cosik POpierdolelo ZMIEN KRAJ WEZ PO ZYCZKE a tu jest polska i tu maja nasze dzieci zyc uczyc sie i pracowac dosc rzadu zydokomunistycznych bachorow masz wyjscie puki czas . KOD wypalimy goracym zelazem bo to sami ubieki zydoskich korzeni -

Skoro mowa o nazizmie,to warto przypomnieć reformę Balcerowicza po której to ludzie mający oszczędności pozwalające na zakup mieszkania czy samochodu,po reformach wprowadzonych przez tego przestępcę mogli sobie zakupić co najwyżej pralkę Franię...
On i jego środowisko okradli całe pokolenie ciężko pracujących Polaków...
Może ktoś pokusi się o podanie szczegółów...

W 1990 jak podniosl oprocentowanie kredytow do 90% ,a odsetki karne do 130% padlo 87% malych i srednich firm pisala Rzeczpospolita,a tak zwany popiwek dla przedsiebiorstw panstwowych 500 % dla firm panstwowych polozyl dobrze prosperujace przedsiebiorstwa-to byl plan sachsa i sprosa ktory realizowal ten dran ,aa nqzywal sie plan balcerowicza.Tak zaczynal niszczyc polska gospodarkje,stocznie ,huty ,kopalnie -dla kogo to robil ?dokladnie opisal to w swojej Henryk Pajak ,a ja bylam hedna z ofiar tego drania,

***
Na odcinku, na odcinku!
TW WSI-okom dziś melduje
Zamiast grzać się przy kominku
Z „grubej rury” proponuje

Lesiu, śmieciu, twą agendę
Rozpoznaje nawet dziecko
Na odległość czuć komendę
Dołek, szczujnię proubecką

Każda zmarszczka na twej paszczy
Straszy środkiem PRL-u
Więc się nie dziw, gdy ktoś naszczy
Na tę paszczę, chętnych wielu!

Uwłaszczyłeś system stary
By koryto było z sianem
To nie żadne czary mary
Myk był prosty - zostać panem!

Lecz mam dobrą dziś wiadomość
W związku z tym co cieciu pieprzy
Otóż mamy tę świadomość
Że to szambiarz, nie ktoś lepszy!

500 plus zły?
...mój znajomy Holender narzeka, że państwo mu dopłacało do kształcenia dzieci, ich książek, ich ubrań, potem wykształcenia uniwersyteckiego i rozpoczęcia biznesu, a teraz państwo pomaga jego dorosłym dzieciom prowadzącym biznes, które mają dzieci i dostają wsparcie od rządu takie jak on kiedyś...
...narzeka, że co to za niesamodzielni ludzie, których ciągle wspiera państwo, a co wyrośnie z jego wnuków ???

Otóż, to ONE są bogactwem państwa - dzieciaki - najedzone, dobrze wykształcone, rozwijające swoje talenty i poczucie empatii do bliskich (wspólnota) i przygotowani do walki o byt w globalnej gospodarce, która zmienia się w tempie niewyobrażalnym i która jest pełna zewnętrznych wrogów.

500 plus zły? Oczywiście - za mało, ale to dobry początek.

Balcerowicz to jeden z ojcow chrzestnych FOZZ-u; czyli zwykly bandyta

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl