niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
31 maja 2016

Skandaliczne słowa Balcerowicza. Rządy PiS postawił w jednym szeregu z nazizmem

Dodano: 03.02.2016 [23:47]
Skandaliczne słowa Balcerowicza. Rządy PiS postawił w jednym szeregu z nazizmem - niezalezna.pl
foto: Lestat (Jan Mehlich)/pl.wikipedia.org
O nazizmie i „pisizmie” mówił dziś w programie „Kropka nad i” w TVN24 były wicepremier Leszek Balcerowicz.

Skandaliczne słowa byłego ministra finansów odnosiły się do wypowiedzi Jarosława Gowina, który wspomniał o dziadku lidera KOD, Mateusza Kijowskiego. Według informacji zawartych w katalogu IPN, Józef Kijowski po 1944 roku jako oficer WP walczył „z bandami nacjonalistycznymi, zabezpieczał państwowe akcje polityczne i gospodarcze”.

O ten wątek był dziś właśnie pytany Leszek Balcerowicz.

W nazizmie jakie pochodzenie było złe? Żydowskie. W komunizmie – brużuazyjne. A za pisizmu – złym pochodzeniem jest „resortowe”

- stwierdził.

Czytaj tekst: Macierewicz o "Resortowych dzieciach. Służby": Polacy powinni znać te fakty - WIDEO

Były minister finansów wspomniał też o tym, że sam chodzi na manifestacje KOD:

W Polsce budzi się społeczeństwo w obronie największych osiągnięć Polski po 1989 roku. Dobrze, że część społeczeństwa dostrzega zagrożenia i w sposób zorganizowany przeciwstawia się tym zagrożeniom. Sam uczestniczę w demonstracjach KOD-u. To obywatelski obowiązek. Mniej narzekania, więcej działania.

Leszek Balcerowicz od 1969 roku sam należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, filaru systemu totalitarnego w Polsce.

Nie mogło także zabraknąć połajanek i złorzeczeń na program „Rodzina 500 plus” (czytaj tekst Wściekły atak na 500+. Teraz dołącza postkomunistyczna "Polityka"):

- Cały program PiS, który zaczął być realizowany, jest programem spowolnienia wzrostu gospodarczego w Polsce. Ten program doprowadzi do tego, że ludzie nadal będą mieli zachętę do wyjazdu do bogatszych krajów. Nie będziemy mogli liczyć, że Polacy zechcą wracać, jeśli będzie powiększać się luka między Polską a bogatymi krajami

- stwierdził Leszek Balcerowicz.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Balcerowicz na manifestacjach proszę podskakiwać,troszkę emocje opadną i spuści pan z tonu.Mniej buty, a więcej taktu.Proszę brać przykład z Pana Prezydenta Dudy i Pana Jarosława Kaczyńskiego,to jest prawdziwa szkoła kultury osobistej.

Jako "filar systemu totalitarnego w Polsce" - Balcer powinien być ścigany z mocy prawa. Nie wiem dlaczego partia komunistyczna (PZPR)zabroniona, nie można komuny propagować, a ci którzy ją budowali nie są i nie byli "odłączeni" od koryta.

Wytoczyć proces cywilny wobec Balcerowicza i tvn obrazę nas Polaków i wyborców PIS

Balcerowicz, nie strugaj idioty. Zasadnicza roznica jest taka ze ci "resortowi" ,czyli komuna i zydokomuna wyrzadzili Polsce i Polakom ogromna krzywde i robia to prawde mowiac do dzisiaj. Przypomnij sobie swoje konszachty z Sorosem i co z tego dobrego dla Polski wynika. Resortowym sie udalo i nie beda rozliczani, oby ciebie Balcerowicz to spotkalo.

Dzieki takim "ekspertom" jak balcerowicz i reszta pomyj po PZPR, z mojej Ojczyzny oprocz mnie wyjechalo jakies 3 mln Rodakow. Niech wiec to czerwona pijawka i sprzedawczyk w kieszeni sorosa geby sobie nie wyciera haslami o emigrantach.
Nie jestem wyborca PISu, ale jak na razie to ten rzad zrobil wiecej dla Polski i Polakow niz jakikolwiek inny przez ostatnie 25 lat.
Lewandowski, Balcerowicz at tutti quanti powinni byc po kolei sprawdzani przez prokurature i w wypadku udowodninenia przekretow - do pierdla!
Zwykle poczucie sprawiedliwosci tego wymaga!
Pierwszy raz od 12 lat zaczelismy rozwazac opcje powrotu do Ojczyzny.

Ten dupek to sie niezna ani na finansach ani na historii.
Jego specjalnoscia sa machlojki.

Wierny wykonawca poleceń najgorszego sortu bankstera, Sorosa. Jego "program transformacji" niejaki Sachs napisał na kolanie w jedną noc. Dzieki niemu zniszczono na początku lat 90 to czego komuchy nie dali rady. Najpierw przez bandycką lichwę kredytów bankowych - w styczniu 1991r 40 % miesięcznie. A potem kiedy do spółki z drugim złodziejem Lewandowskim zaczęli złodziejską prywatyzację to w Polsce został tylko jeden bank polski i tysiące zbankrutowanych polskich przedsiębiorstw, których nie stać było na jednoczesne zapłacenie podatku obrotowego i obsługę drogiego kredytu. Od lat 90 zaczęła się powolna likwidacja polskiego przemysłu i ograniczanie działalności, bo w warunkach nadmiernej fiskalizacji określanej przez niego "schładzaniem gospodarki", tylko firmy zagraniczne zwalniane na kilka lat z podatku pływały jak ryba w wodzie a polskie ginęły z braku środków obrotowych. Wywindowanie dolara i denominacja złotego pomogła Polakom pracującym za granicą ale doprowadziła do biedy całe regiony naszego kraju. Zamiast Śp. A.Leppera, który jako jeden z nielicznych miał odwagę krzyczeć, że "Balcerowicz musi odejść" , powinni powiesić tego bandytę ekonomicznego. Ale kruk krukowi oka nie wykole - przypomnę choćby tylko aferę spirytusową, kiedy dla kolesi zniesiono cło na alkohol.

Balcerowicz wyprowadził podczas transformacji mnóstwo dolarów , wywozili walizami.

Czy wyprowadzil - nie wiem nie ma dowodów. Ale że ustabilizował złotego - wiem są dowody

Krótko i na temat: Leszek Balcerowicz od 1969 roku sam należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, filaru systemu totalitarnego w Polsce.
Największe osiągnięcia Polski po '89 roku: wyprzedaż majątku narodowego, 2 mln młodych na emigracji, ujemny przyrost naturalny, monstrualne zadłużenie państwa (które sam profesor podawał na telebimach w Warszawie), stara nomenklatura w nowych barwach, zapaść w służbie zdrowia,upadek szkolnictwa, rynsztok w Sejmie - Palikot i spółka, katastrofa smoleńska. Faktycznie jest się czym chwalić. Brawo

Balcerowicz zrobił dużo dla zachodniego kapitału.
Dzięki temu jest umieszczony przez nich na świeczniku.
A co zrobił dla Polski i Polaków?

Sam doprowadził do wyprzedaży za bezcen ogromnego majątku narodowego a dzisiaj udaje że walczy o demokrację . Łajdak jeden . Tacy jak on powinni zgnić we więzieniu .

balcerowicz (prawdziwe nazwisko to aaron bucholtz) musi odejść!
Jak ta swołocz, która doprowadziła do zapaści gospodarczej i wyprzedaży majątku Polski jeszcze śmie się odzywać?

Polska miała się zawalić jak wprowadzano wolne soboty tez tak pluli oni chcą zebyt przeciętny polak zdechl i to do końca parcujac za najniższe place zdegradowc tych medrcow i na smietnik historii wywizdz dziwne ze ich dzieci tez otrzymują dobra prace

Jedną z najbardziej szKODliwych ideologii był balcerowiczyzm. Długo będziemy odczuwać niszczące skutki realizacji doktryny ToW.Balcerowicza.

Ten czerwony żyd puścił Polaków w skarpetkach, jesteśmy naprawdę super tolerancyjnym narodem

Pozwolił rozkraść Polskę , powinien odpowiedzieć za to.

Pozwolił rozkraść Polskę , powinien odpowiedzieć za to.

jest wielki atak na rzad za dodatek na dziecko 500 zl.mowi sie o ilosci pracownikow jaka trzeba bedzie zatrudnic,ale to jest pomoc Polskim dzieciom i Polskim rodzinom.Jesli przyjmniemy uchodzcow ,to tez trzeba bedzie zatrudnic iles osob,zeby to wszystko zarejestrowac,zakwaterowac,dac Pieniadze i to nie male na nich i do tego wybudowac ich miejsca modlitwy itp.Tego nikt nie krytykuje,na to musza byc pieniadze bo to wymyslili ludzie,ktorzy nas kochaja i chca nas obciazyc wydatkami na zupelnie nam obcy ludzie.do tego sa dla nas zagrozeniem i to na wielu plaszczyznach.Gdzie tu sens.kto tak na prawde chce naszego dobra.Jestem za 500 zl.na dziecko,ale przeciw przyjeciu jakichkolwiek uchodzcow.przeznaczyc pieniadze na Polskie rodziny.Uchodzcami niech zajma sie ci co ich zapraszaja.

Najlepsze dla Polski byłoby opuszczenie jej przez takich "obywateli" zarażonych nienawiścią do Polski i jej mieszkańców. Członkowie PZPR powinni mieć zakaz pełnienia funkcji wychowawczych /zakaz nauczania na uczelniach, w szkołach średnich i podstawowych/, zakaz pełnienia funkcji politycznych. Balcerowicz powinien stanąć przed sądem za grabieżczą reformę po 1989 roku i zniszczenie gospodarcze Polski.

On nie zaznał jeszcze prawdziwej władzy.
On powinien siedzieć w pierdlu albo przynajmniej cicho.

Żydo-komunistyczny śmieć Balcer to giga-złodziejski POchołek kryminalnego bankstera SroSosa. To członek

zbrodniczej, sowieckiej PZPR, to giga-malwersant i giga-oszust, który umożliwił rozgrabić Polskę "polskiej"

ruso-żydo-komunie i szwabskiemu banksterstwu na 300 miliardów dolarów ! Ten gnój reprezentuje interesy

kryminalnej finansjery, która POżerała Polskę z POmocą pasożytniczej PO-PSL-SLD-mafii, która zadłużyła

Polaków w obcych wrogich państwach na 400 miliardów dolarów, a wewnętrznie na 1000 miliardów zł.

Wypędziła na emigrację 3,5 mil młodych Polaków za chlebem, zgnoiła Polski Przemysł i Polską Gospodarkę na

rozkaz obcych rządów, banków i obcych marketów nie płacących podatków, ale za to zalewających Polskę szwa-

bskimi, oszukańczymi produktami i lichwiarskimi kredytami. Ten faszystowski gnój Balcer powinien stanąć

przez Polskim Sądem, zostać pozbawiony jego złodziejskiego liczonego w dzisiątkach milionów dolców majątku

oraz wsadzony na dożywocie w specjalnym zakładzie karnym dla kryminalnych, zasyfionych pederastów.

Dokładnie. najpierw w TV zrobic publiczny kanał, gdzie na zywo transmitowane by były przesłuchania/tortury (jakie stosowali wobec polskich patriotów), aby śpiewali na każdy temat, co i po co i dlaczego zlecał i co jeszcze planują. na koniec pozamykać do kamieniołomów, chleb i woda. Na koniec dorobek życia z kont, nieruchomości dla skarbu państwa. Wtedy powiem, ze na świecie jest umiarkowana sprawiedliwość, a Polska jest krajem prawa. I na koniec jeszcze 24h wywiady z ludzmi, co będa mówić jak im wreszcie ktoś prawdę objawi o 26 latach dobrobytu i szekoladowym orle.

Czy to prawda, że jak pan Soros przyleciał do Polski robić przekształcenia ekonomii socjalistycznej w kapitalistyczną to NIKT z doświadczonych ekonomistów byłego porządku nie chciał swoim nazwiskiem firmować PRZEWAŁU? Tow. Balcerowicz, mimo braku doświadczenia, jak ten ślepy dżokej - NIE WIDZIAŁ przeszkód... Jemu zawdzięczamy WSIo!

tak to prawda

https://www.youtube.com/watch?v=0SrH2M9Spqo

...coraz bardziej podobny do Wałęsy, i z gadki i z wyglądu.

Taki Zyd, co to sobie pojechał do Hiszpanii pomordować klechow hiszpańskich o nazwisku Eu-Geniusz Szyhr jako wieczny przewodniczący CRZZ i nietykalny partyjniak miał dwie córki, z których obie gustowały w biegaczach jedna wyszła z tow. Światkowskiego byłego prezydenta warszawy, a druga za tow. Balcerowicza i w ten sposób zostali oni szwagrami. Ciągłość waaadzy musi być.

Cóż,jeśli pozostać przy terminologii historycznej, to rządy tego Pana można porównać do najazdu tatarów....

Balcerowicz pomóż przyjacielowi spłacić alimenty! Jesteście z alimenciarzem godni siebie!

Balcerowicz najwiekszy zlodziej PO 1989 r do tego byly komuch

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl