niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Prof. Staniszkis uderza w Jarosława Kaczyńskiego w niemieckiej prasie

Dodano: 21.01.2016 [13:21]
Prof. Staniszkis uderza w Jarosława Kaczyńskiego w niemieckiej prasie - niezalezna.pl
foto: screen z telewizjarepublika.pl

"Die Welt" przeprowadził wywiad z prof. Jadwigą Staniszkis. Rozmowę zatytułowano: "Kaczyński nie posiada empatii dla swojego narodu". Staniszkis w nim określa postępowanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości jako autokratyczne i zbliżone do bolszewizmu. 

Jadwiga Staniszkis postanowiła poskarżyć się na PiS i Jarosława Kaczyńskiego do niemieckiej prasy. Staniszkis nadal nazywa prezesa PiS-u jednym z najinteligentniejszych polskich polityków, którego zresztą – jak zapewnia lubi - ale jednocześnie zarzuca zarówno jemu jak i jego ekipie niepotrzebne i archaiczne dążenie do koncentracji władzy. Jej zdaniem Kaczyński bardzo wąsko rozumie demokrację i tym samym zbliża się do wschodniej kultury prawnej (użyła zwrotu „Oestliche Rechtskultur”).

Jej zdaniem lider Prawa i Sprawiedliwości jest mądrym, nie za bardzo religijnym człowiekiem i dlatego nie wykazuje zbyt dużej empatii do ludzi. Dalej Staniszkis sugeruje, że prezes PiS-u w zasadzie reprezentuje autokratyzm, zmuszając wszystkich do padnięcia na kolana. Obecną politykę Kaczyńskiego polska socjolog nazywa infantylnym autokratyzmem, a postępowanie z Trybunałem Konstytucyjnym, (który jej zdaniem ma rację) uznała za bolszewizm. Jak wprost wynika z lektury wywiadu to właśnie Kaczyński i PiS niszczą instytucje w Polsce.

Profesor krytykuje nie tylko rząd oraz prezesa Kaczyńskiego za postępowanie wobec Trybunału Konstytucyjnego, nie podoba jej się także Jacek Kurski jako szef telewizji publicznej. W związku z nim używa takich zwrotów jak: czystki, czy człowiek do brudnej roboty. W konkluzji stwierdza, że Kaczyński odniósł taktyczne zwycięstwo, ale strategicznie jest to fatalne. Na pytanie, czy przerodzi się to w Polsce w dyktaturę Jadwiga Staniszkis odpowiada, że nie, bowiem nie pozwoli no to Piotr Duda i jego Związek Zawodowy.

Całość rozmowy w „Die Welt” wpisuje się ogólną krytykę jaka bez przerwy spada na polski rząd ze strony niemieckich oraz brukselskich polityków. Na pytanie niemieckiego dziennikarza, czy za cztery lata odbędą się w Polsce jeszcze wolne wybory - Staniszkis już nie tak zdecydowanie odpowiada, że wszystko na to wskazuje. Chociaż – jej zdaniem – pewne jest tylko to, że Polacy są mądrzejsi od swoich polityków.

DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pani Staniszkis proponuję wyjechać do Belgii i tam poprosić o pomoc... Tylko niech uważa, bo tam starym ludziom w ramach pomocy fudnują ...EUTANAZJĘ :P

Zawsze pchała kij w szprychy. Słusznie Prezes trzymał ją na dystans. Teraz się mści, a Polskę ma za nic wobec prywaty...

Oj Staniszkis, Staniszkis i ciebie dopadła starość. Jeszcze tak niedawno użalałaś się nad Prezesem,a teraz latasz po obcych redakcjach i go szkalujesz.O co ci chodzi? O sławę, czy o to, by o tobie nie zapomniano?

Pani profesor kreuje sie na drugiego Korwina chyba...

Jesteście zdziwieni, że ktoś ze środowiska PIS-u ma odwagę mówić, co myśli? Bierzcie przykład. W chórze wazeliniarzy pani Profesor jedyna ma ...wiecie co.

Czas na odpoczynek a nie na BAJDURZENIE,,,

Nastepna, WSZYSTKO NAJLEPIEJ WIEDZACA !
Proba lansowania sie w mediach zachodnich !

W IPNowskim zbiorze zastrzeżonym jest ujęta pewna znana opozycjonistka prof. socjologii. Kto to może być?

Starość bywa wzniosła, piękna i mądra. Ale bywa też cuchnąca jak nieudana kapusta kiszona. Tylko dlaczego śmierdzącą kapuchę produkować na koszt polskiego podatnika i w dodatku reklamować?

Oj śmierdzi ta kapucha, śmierdzi. Nawet spakowana głęboko do reklamówki z napisem "Made in SB" - cuchnie na setki kilometrów. Fuj!!!
PS Pisałem oczywiście o kapuście kiszonej.

Pani profesor czy nie czas odejść na emerytrę?.Jak, wydawało się logicznie myśląca osoba może wygadywać takie bzdury.
Prawdopodobnie ujawnia Pani swoje prawdziwie antypolskie
oblicze.Zapewniamy panią,że Polacy napewno są mądrzesi od Pani.Przecież rodzinie można pomagać nie babrając się w
błocie,tylko uczciwą pracą.

UBecka parszywa ciota! To obrzydliwe babsko nie robi w ostatnim czasie nic, poza szkalowaniem tego co polskie. To obóz tusko-komoruskiej swołoczy w najgorszym wydaniu. Słowa Korwina z PE na temat współczesnej demokracji stają się święte. My nie chcemy bolszewicko-faszystowskiej demokracji w Polsce. Precz z taką demokracją, która aprobuje zdradę kraju, służenie wrogom Polski, jak również głoszenie antagonistycznej wobec kraju propagandy! Rząd musi coś z tym haniebnym sortem zdrajców i pseudo-obywateli, zrobić jak najszybciej. Trzeba ustanowić prawo, które pozwoli karać zdrajców w najoktrutniejszy sposób, najlepiej wiekuistym zesłaniem na plantacje uprawy pieprzu. Należy sobie zadać podstawowe pytanie. Czy chcemy przez następne dziesięciolecia żyć w nowej rzeczywistości - z marginesem honorowych zdrajców Polski i patrzeć jak bezustannie wylewają pomyje na nasz narodowy interes?! To się nigdy nie skończy bo plugastwo samo się nie uporządkuje.

No to się odsłoniła "malowana lala", a taka prawicowa była. Córeczka skutecznie pierze mózg matuli.

O jej miałkości świadczy choćby fakt, że Kaczyński jest jedynym znaczącym politykiem polskim, który praktycznie od początku "transformacji" (w zasadzie "sracji", bo najistotniejsze zmiany w Polsce nie nastąpiły do dziś - odkomunizowanie społeczeństwa i ukaranie winnych 50 lat sowieckiego jarzma!) nie zmienia zdania na temat III RP. W tym samym czasie pani Jadzia wypowiedziała 1584 zmienne opinie. Taki jest jej poziom pojmowania polskiej rzeczywistości. Jedyne, na czym się (przynajmniej pozornie) zna, to "sieci poziome" (a może pionowe;-))) Tylko ona wie, o co jej w tym wszystkim chodzi i o tym powinna również była poinformować czytelników "Die Welt".

Durna baba.

Szkoda czasu i klawiatury na tego babsztyla poswiecac!
Ona byla zawsze jak szmata na wietrze!;)

Staniszkis zmienia zdanie tak często, jak bieliznę, jednak w Niemczech nikt o tym nie wie. Zenujące swoją drogą, jak wyobrażenie możliwych korzyści płynących z doklejenia się córki pani Jadwigi do "pięknego Ryszarda" miesza doświadczonej bądź co bądź kobiecie rozum. Na co ona liczy? Ze córka głupia - można zrozumieć, bo jest jeszcze stosunkowo młoda. Ale matka? Mopże rzeczywiście sterują nią ręcznie od lat, bo inaczej trudno tę kobietę zrozumieć.

Sucz poczuła się pominięta. Pycha ją zgubi
Ale zdrajca to zdrajca choćby z tytułem

Starej dupie się w głowie poprzewracało.

Jeszcze kilka miesięcy chwaliła Kaczyńskiego pod niebiosa , a dziś szczuje na niego w hitlerowskich gadzinówkach i bolszewickim TVN 24.

Co się jej stało???

Czyżby rozum jej pomieszał strach przed ujawnieniem archiwów zastrzeżonych IPN???

Chodzą słuchy że pani profesor jest umoczona w szambie po uszy.

To tłumaczy nagłą woltę babci Jadzi.

babciu z okzji dnia Babci zycze abys juz nigdy nie zabierala za politykowanie..idz juz na emeryture.Xa37BE

Corka z Nowoczesnej tak ja odmieniła ? Kiedys inaczej gadała.

Nikt jej nie odmienił. Od wielu lat obserwuję jej wypowiedzi i czasami coś z nich niepokojącego wyłaziło: niby była za środowiskami patriotycznymi, allle.... No i efekt mamy ewidentny: sama się ukrywała ze swoimi autentycznymi poglądami, ale gdy córcia już się ukrywać nie chciała i poparła komuchów, no to i mamci nie wypada jej zostawić na pastwę... Przypuszczam, że wyjdą jeszcze ciekawsze kwiatki.

Ty stara ropucho możesz się uderzyć młotem w łeb i zdechnąć szybko . Twój szmatławy pomiot zabieraj w choler ze sobą.

Pani Staniszkis jest niczym stary gołąb pocztowy któremu pomyliły się i wymieszały ze sobą wszystkie kierunki. Jest zwykłą stratą czasu jej słuchać, do tego jakoś tak żałośnie.

Nędznica intelektualna i moralna. To rzekoma "doradczyni" Solidarności? Lewackie szmatłastwo. "Modele" sobie poobracaj, anie Polaków tumanić. Opuszczona przez chłopa durnieje i kiepelka geszefciarska szwankuje.

zagraniczny kapitał nie powinien posiadać więcej niż 10 % udziałów w polskich mediach. To sejm musi zrobić jeszcze w tym półroczu. Zachęcam do podpisania ankiety wzywającej do tego http://www.citizengo.org/en/32...

Wywłaszczyć wszystkie szwabskie banki i firmy na naszej ziemi.

z okazji Dnia Babci życzę tej wstrętnej kreaturze zatrzymania dewiacji umysłowej.Starość nie radość ale myslałem iż ten tytuł nie zależnie jak zdobyty do czegoś zobowiązuje.Skleroza jednak nie wybiera i nieraz i słusznie dopadnie pewnych zboczęców i degeneratów.Szkoda,że w dniu Babci jedna z nich zepsuła to święto.Dlatego też życzę spowolnienia uwiądu umysłowego.

Ta osobniczka się z kimś na rozumy pozamieniała. Tak się nieraz człowiek zastanawia , co kieruje takimi osobnikami ,że nagle wygadują przed naszym wrogiem / niemiecką prasą / takie idiotyzmy i głupoty. Ma ta osobniczka podobno tytuł profesora. Czy to jest tytuł profesora mniemanologii stosowanej , bo głupota jej wypowiedzi każe się zastanawiać kto jej ten tytuł dał i za ile. Polacy rzeczywiście mają swój zdrowy rozum i taka osobniczka z tytułem profesora mniemanologii stosowanej nie będzie stanowiła żadnych wzorców myślenia i postępowania. Ja rozumiem , że na te jej głupie wypowiedzi miały wpływ jakieś " wybitne osiągnięcia " jej córki, ale to przecież nie powinno w sposób tak beznadziejny wpływać na jej własne idiotyczne "wypowiedzi"

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl