niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Tego jeszcze nie było. Kurski zapowiada powstanie nowego kanału Poland24

Dodano: 18.01.2016 [14:53]
Tego jeszcze nie było. Kurski zapowiada powstanie nowego kanału Poland24 - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Telewizja Polska będzie miała nowy, anglojęzyczny kanał informacyjny. Ma nosić nazwę Poland24. Jego uruchomienie zapowiedział Jacek Kurski. Prezes TVP ma się również odbyć w najbliższych dniach serię spotkań z pracownikami i przedstawić im swoja wizję telewizji publicznej.

Prezes Jacek Kurski zapowiada prace nad uruchomieniem kanału informacyjnego Poland24 na stulecie polskiej niepodległości” – poinformował na Twitterze szef TVP1 Jan Pawlicki.

Portal TV Republika przypomniał w tym kontekście, że o projekcie stworzenia – tyle że anglojęzycznego portalu internetowego – mówił niedawno rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Artur Dmochowski. Serwis poland.pl miałby powstać po to, żeby „Polska nie musiała tylko reagować”, ale aby można też było przenieść poza granice kraju „naszą narrację”.

Natomiast Jacek Kurski kontynuuje wprowadzanie zmian w TVP. Wirtualnemedia.pl podały, że jeszcze w poniedziałek nowy prezes ma się przywitać z pracownikami spółki i prawdopodobnie nakreślić im również swoją wizję tego, jak Telewizja Polska powinna wyglądać.

W następnych dniach Kurski ma spotykać się z nowymi menadżerami, których powołał. Dyrektorzy anten mają mu przedstawić własne propozycje programowe i plan konkretnych działań – podał portal.

Po tym, jak szefem Telewizji Polskiej został Jacek Kurski, nowymi dyrektorami zostali: Jan Pawlicki (TVP1), Maciej Chmiel (TVP2), Mateusz Matyszkowicz (TVP Kultura ), Mariusz Pilis (Telewizyjna Agencja Informacyjna), Piotr Gursztyn (TVP Historia), Magdalena Tadeusiak (TVP Polonia).
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Maxa dajcie mowie jako Polak,jest dobry.Nie sprzedal Polski,tlucze zdrajcow az milo.Bierzecie fachowcow,on fachowiec.Jest dobry.Panie Kurski dobrze miec kogos za duza woda.Nawet ma akcent amerykanski,i nie zdrajca.Z powazniem Popowski

A internet? Główne wielkie portale w obcych rękach i aż ociekają nienawiścią do wszystkiego co polskie i patriotyczne. Proszę rozbudujcie niezależną i wpolityce do wielkości np der Onet z pocztą, pogodą, sportem, gospodarką itd. Poza tym ustawa jak w Niemczech i ostatnio nawet w Rosji o maksymalnym udziale obcych mediów w rynku najwyżej 20%.

Ludzie, co Wy z tym Maxem Kolonko?
Owszem, ostatnio "gada" nawet do rzeczy, ale to nie powód, żeby od razu z niego gwiazdę robić.
Przecież jeszcze niedawno, parę miesięcy temu, miał cykliczny program w TV Superstacja!!!
Dokładnie ten sam, który ukazuje się w internecie.
Gdyby ktoś nie wiedział, to przypomnę, że twórczynią Superstacji, jest niezastąpiona w pluciu od zawsze na PiS, a teraz jeszcze na nowy Rząd - Janina Paradowska.
Jak długo pan Max Kolonko współpracował z nimi, nie wiem, bo nigdy tego badziewia nie oglądałam (tzn. TV Superstacja).
Dowiedziałam się o tym przez przypadek.
Nie ufam gościowi!
Chociaż niby "mówi jak jest".
A parafrazując: Mówi jak jest. A jak go nie ma? (To pije wódkę? Z kim?) :))

No rzeczywiście właśnie obejrzałam, ale wiesz co?
Mówił jak jest, podpowiadał co PO ma zrobic i co robi źle bo przegra wybory, mówił aby PO robiło tak jak PiS, i żeby PO wywaliło tych PO politykierow z TVP i wstawiło normalnych dziennikarzy.

I to mi się podoba! bo tylko teoretycznie gdyby PiS za 2 dwa lata zaczeło robić tak jak PO to też nam powie jak jest bo widać gość jest po naszej stronie, Polski i Polaków, i nie ważne w jakiej stacji gada komunistycznej sawieckiej czy amerykanskiej robi to samo wiec dla mnie jest warygodny.

Tak jak inni, jak MAXA KOLONKO nie zaangażują do TVP czy tam do POLAND24 to bedzie duuuuuża strata-barwna postać z mega oglądalością.
Może ktoś by szepnął KURSKIEMU jakby sam na to nie wpadł?

Z tym kanałem to genialny pomysł ale ZATRUDNIENIE w TVP WOJEWÓDZKIEGO to już KURIOZALNA PRZESADA !!!!!
(oczywiście to ironiczny żart) a Pana Panie Jacku przepraszam bo zapewne taki absurd nie mógłby powstać w pańskiej głowie nawet jako koszmarny sen.
Pozdrawiam

Prezesie Kurski,piszę do Pana po raz drugi i mam pytanie,czy jest Pan prezesem telewizji czy nie...ponawiam pytanie: jak długo będzie mnie Pan maltretował w tvp2 tym syfilisem na zdechło, q..wa tego gówna nie da się oglądać,na początek cmentarny negocjator, niejaki szechtyna,danie główne,stara,komunistyczna rura,niejaka Róża...Luksemburg w duecie z renegatem Migalskim,jak go widzę to wstyd mi,że Śląsk wydał na świat takiego parcha i na deser ,,ciepły" Smolar z instytutu Batorego...toleruj Pan to dalej a gwarantuję,że ciężko zdobyte zwycięstwo rozmienicie na drobne. Obym nie musiał kiedyś zacytować Wyspiańskiego...miałeś chamie złoty róg,ostał ci się ino sznur...Jasiek,weź sobie do serca słowa wieszcza...

Niecierpliwie CZEKAM NA JANA PIETRZAKA I JEGO KABARET W PUBLICZNEJ TVP!!!!!

Także zaprosilabym Maxa Kolonko. Niech ich boli, jak na nas najeżdżają !

Ja jednak na inny temat. Dzisiejszy przekaz w Wiadomościach o wizycie p. Prezydenta w Brukseli To była żenada. Jedno zdanie zacytowane reszta to mówił p Tusk Gratulacje takich mediów.

No, wreszcie Kurski zaczął myśleć. Może jeszcze na coś się przyda. Zobaczymy.

Ale z polskimi napisami bo uczyłem się francuskiego .

A czy nie nalezaloby sciagnac Maxa Kolonki.Ma on niezwykle ciety jezyk i jest goracym zwolennikiem zachodzacych w Polsce zmian!Poza tym jako propagandowe antidotum na ciagle uliczne burdy urzadzane przez koduchow nalezy w TVP siegnac do archiwow i pokazac wszystkie antyPOwskie demonstracje ,ktore odbyly sie na przestrzeni ostanich 8 lat.Przeciez wtedy ludzie skandowali pod Sejmem czu Urz. Rady Ministrow takie hasla jak "zlodzieje ,zlodzieje"!Polacy maja krotka pamiec ,zatem nalezy im ja odswiezyc,bo jeszcze gotowi sa uwierzyc w fantasmagorie Nicolae Petrucescu!

A moze by tak zrobic porzadek z kanalem Polonia !!!
Dlaczego odsprzedano jego prawa ???
Na jak dlugo? Kto wzial za to szmal?
Jak dlugo jeszcze ten kanal bedzie dostepny w USA I Kandzie za najwyzsza ze wszystkich kanalow cene ?

Właśnie ten porządek jest robiony!Następny etap to ogłoszenie niewypłacalności TV Polonia.Proste?

Obserwuję media i jakoś trudno mi zauważyć zmiany. Info reprezentuje taki sam poziom, jak przed "zmianami". Czy naprawdę w programach informacyjnych pierwsze miejsca muszą zajmować politycy PO i Nowoczesnej?

Panie prezesie TVP - Jacku Kurski..
To piękne plany ..-piekne..
Ale , zapewne Pan tego nie wie..z chwilą gdy Pan zmierzał do swojego biura została wyłączona emisja na zagranicę TV POLONIA sieć orange.fr.Ponadto, zablokowali emisję TVP -info
poprzez internet, dostawca internetu- orange.fr..nawet na VOD -blokują planszą z napisem "przepraszamy ale z uwagi na ograniczenia licencyjne..itp ..itd..z kraju z którego się łączysz" koniec cytatu..Tak , tak ..Pana postać wzburzyła nie tylko KOD i Nowoczesną az po PO ...ale NAWET dostawcę mojego internetu i telewizorni "orange.fr". Wygląda na to , że orange przynależy do KOD-u..Może ten "Poland 24" będą mógł..może łaskawcy pozwolą oglądać?
Serdeczne pozdrowienia dla pana prezesa Jacka Kurskiego..
To pisałem -ja - poko..łubu -dubu..
P.S a te francuzy muszą mi tak "umilać" życie?

Super mam nadzieje że z dostępem w internecie ,nawet jeśli trzeba będzie wykupić subskrypcje.

Poland-bis lepsza nazwa (-;

Bardzo dobrze!

Kilka razy wyemitować z lektorem w języku angielskim wraz z
komentarzem film "Nocna zmiana". Niech świat zachodni dowie się jak wyglądał zamach stanu na legalny rząd Jana Olszewskiego z udziałem TW Bolka i Tuska.

Znakomity pomysł, sam od dawna o tym mówię. Napad Rosji na Polskę jeżeli będzie, to będzie w otoczce mgły dezinformacji. Polska o Polacy będą oskarżani o antysemityzm, rusofobię, nacjonalizm, nazizm napad na mniejszość białoruską i wszystko co można sobie wyobrazić. Dlatego reakcje naszych sojuszników będą sparaliżowane. Jedynym antidotum jest własna anglojęzyczna sieć informacyjna, telewizja a także wpływy w głównych mediach USA, WB, Niemiec i Francji. Dziś te wpływy mają propagandyści z Czerskiej niestety - czyli koniec końców Rosja.

W sobotę w TVP 2 emitowany był wywiad z Panią Olgą Lipińską,która mówiła ,że największe tabu dla niej to patriotyzm i nie wolno o nim mówić, a także wyśmiewała poświęcenie życia dla Ojczyzny, jestem zdumiony, że przed południem w rzekomo zmienionej telewizji pokazuje sie takie antypolskie postawy.

Ta Pani O. L. już od dawna uprawia propagandę antypolską. A jakby tak wzięła się do krytyki wybranych z wybranych??? Jako internacjonalistka może sobie wybrać każdy kraj. Najlepiej na południu.

Powinna powstać natychmiast a nie dopiero za 2 lata.

Powinien powstać kanał Międzymorze24 (Intersee24) we współpracy z chętnymi i przyjaznymi nam krajami z tego regionu.

Możesz ograniczyć udziały kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski. Podpisz petycję !!

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

Białoruś, Rosja, Węgry a teraz Polska dołączyła do żenującego grona karjów gdzie jak za czasów PZPR Rząd ustawia komisarza politycznego propagadny :

TREŚĆ NOWELIZACJI USTAWY Z DNIA 07.01.2016 PODPISANA PRZEZ ANDRZEJA DUDĘ:

W ustawie z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2015 r. poz. 1531 i 1830) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 6 w ust. 2 uchyla się pkt 11;
2) w art. 27: a) uchyla się ust. 2, b) ust. 3 i 4 otrzymują brzmienie: „3. Członków zarządu, w tym prezesa zarządu, powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw Skarbu Państwa.

Źródło: http://dziennikustaw.gov.pl/du...

3 Krokli do totalitaryzmu:
1) kupowanie mas, 2 )zniewolenie sądów, 3)zniewolenie mediów.
Krok 4 : zmiana ordynacji wyborczej(już wkrótce).

Daj więcej dramatu! Brukselskiej agituski .Cóś o Pnł Korei, faszyżmie ,gułagach dla alimenciarzy,kamieniołomach ..nocnych moczeniach lustrowanych ,,niewinnych'',poleć jeszcze chrześcijańskim drugim policzkiem.Good Luck !

Wy czerwoni jestescie na speedzie albo jakims innym bialym proszku. To wszystko, o czym piszesz trwa w Polsce nieprzerwanie od 1945 r a nowy polski rzad dopiero zaczyna czyscic nasz kraj z ruskiego paskudztwa odpowiedzialnego za ten stan. Czy wy kacapy nie mozecie zmyc sie z naszej Polski dobrowolnie, czy koniecznie trzeba bedzie was za ryj i kopa na pozegnanie?. Tak to jest jak sowiecka-azjatycka dzicz wpusci sie do cywilizowanego kraju. Czasy pzpr, czerwony pajaku, jeszcze sie nie skonczyly, ale uwierz, ze pozbedziemy sie was ruskich gadow, parchow szkodzacych Polsce. Ten proces dopiero sie zaczyna.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl