"Ręce precz od Polski" - protest KOP przed ambasadą Niemiec w Londynie

Niezalezna.pl

W Londynie, przed niemiecką ambasadą przy Belgrave Square 23, protestowali Polacy skupieni wokół nowo powstałego Komitetu Obrony Polski w tym członkowie londyńskiego Klubu Gazety Polskiej. „Ręce precz od Polski!”, „Wolne Niemcy” - skandowali manifestanci. Na ogrodzeniu budynku zawisły transparenty ze specjalnym przekazem dla niemieckich polityków. 
Ponad 200 osób, reprezentantów kilku pokoleń londyńskiej emigracji przyszło przed ambasadę, żeby zaprotestować przeciwko polityce propagandowej Niemiec i Unii Europejskiej względem Polski. Jak relacjonowali nasi reporterzy „ludzi wciąż przybywało". Protest rozpoczął się od odśpiewania Roty. Co znaczące, podczas protestu zaintonowano także piosenkę „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał” Andrzeja Garczarka. - Jesteśmy tutaj, ponieważ chcemy zaprotestować i wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji w Polsce. Uważamy, że nasza demokracja ma się dobrze. Niemieckie społeczeństwo z naszych mediów musi dowiadywać się co się dzieje u nich w kraju - mówił Tomasz Muskus, jeden z organizatorów manifestacji. 


Polacy odczytali pod ambasadą specjalny list. Poniżej publikujemy jego treść: 

- Przyszliśmy zaprotestować i podkreślić, że w Polsce demokracja ma się bardzo dobrze – najlepszym tego przykładem jest fakt, że o tym Występując  w imieniu  rożnych środowisk polonijnych  i organizacji politycznych działających na terenie Wielkiej Brytanii,  przekonani o konieczności zjednoczenia sie  w obliczu zagrożenia, jakie stanowi kampania bezpodstawnych oszczerstw kierowana wobec Naszej Ojczyzny,  postanowiliśmy powołać do życia KOMITET OBRONY POLSKI w Londynie.
Pomimo dzielących nas różnic i  poglądów, występujemy dzisiaj wspólnie, aby zaprotestować przeciwko inspirowanym przez rząd Republiki Federalnej Niemiec działaniom agend Unii Europejskiej.
Demokracja w Polsce w 2016 roku nie jest zagrożona, a legalnie wybrane władze przeprowadzają niezbędne zmiany na drodze legalizmu z zachowaniem wszelkich procedur demokratycznych. Żaden z przeciwników polityki obecnego rządu nie był represjonowany, a opozycja w pełni korzysta z gwarantowanej w Konstytucji R.P wolności zgromadzeń oraz wyrażania opinii w od niedawna pluralistycznych mediach publicznych.
Wynik ostatnich wyborów, był wyrazem woli zdecydowanej większości wyborców, którzy obdarzyli obecnie rządzących największym mandatem  zaufania od 1989 roku. Chociaż wielu z nas wybierało inaczej, to jednak uważamy  iz  ten werdykt może zostać  zmieniony, jedynie w drodze kolejnych za cztery lata, a nie na wskutek wyrażanych w Berlinie pogróżek oraz  płynących z Brukseli dyrektyw.
Działania niemieckich polityków I luminarzy Unii Europejskiej, sa bezczelna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski. Sprzeczna z zasada prawa do suwerenności I samostanowienia narodów.  Kampania oszczerstw i godzących w dobre imię naszego Kraju  bezpodstawnych insynuacji jest prowadzona wyłącznie w celu obrony interesów odrzuconej przez rodaków 25 października 2015 roku  Platformy Obywatelskiej.
Wściekłość i furia z jaka Rzeczpospolita Polska  atakowana jest przez niemieckich polityków I ośrodki opiniotwórcze, dowodzi bezsilności nie mogących sie pogodzić z faktem, ze w kraju po drugiej stronie Odry  skończył sie czas  ulęgłej wobec silnych “Możnych tego świata” I jednocześnie pełnej pogardy wobec znacznej części własnych obywateli władzy. Niemcy! Zostawcie Polska demokracje  w spokoju! Zajmijcie sie ułomnościami własnej. Na początek zapewniając bezpieczeństwo każdemu, niezależnie od płci obywatelowi RFN. Przywróćcie w Niemczech prawo dostępu do informacji, gdyż ostatnie wydarzenia wskazują na zmowę  ośrodków medialnych w celu nieinformowania o poważnych zagrożeniach bezpieczeństwa osobistego obywateli Niemiec wynikających z błędnej polityki niemieckiego rządu.
Niech żyje Wolna Polska
 
Londyn 17.01.2016








OBEJRZYJ FILM!


Organizatorzy, przedstawiciele pierwszego Komitetu Obrony Polski i najmłodszego pokolenia emigracji przygotowali transparenty, które rozwiesili na ogrodzeniu niemieckiej ambasady:





 

fot, Artur Misztal/niezalezna.pl



fot.Artur Misztal/niezalezna.pl 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Koncert Alicji Węgorzewskiej w kościele w…

Wypadek skoczka spadochronowego w Pile

Belgia: samochód wjechał w ludzi

Białoruś: Kolumna ku czci Konstytucji 3…

84 interwencji strażaków w ciągu ostatniej…

Koncert Alicji Węgorzewskiej w kościele w Juracie

Alicja Węgorzewska i ks. Marcin Nowak / niezalezna.pl

W kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Juracie odprawiono dziś mszę świętą, w której uczestniczył prezydent Andrzej Duda. Po mszy odbył się koncert Alicji Węgorzewskiej – znanej śpiewaczki operowej, a także dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.

Koncert – zorganizowany przez miasto Jastarnia – zbiegł się z nominacją proboszcza parafii, księdza Marcina Nowaka, na kanonika. 

W czasie występu Alicja Węgorzewska i ks. Nowak wspólnie zaśpiewali „O sole mio”.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Kilka milionów gości na Jarmarku św.…

Finlandia: przeszukania po ataku…

Powstał film o ostatnim żołnierzu…

Rekonstrukcja bitwy z bolszewikami

49. lat temu wojska Układu Warszawskiego…

Wypadek skoczka spadochronowego w Pile

pixabay.com

W ciężkim stanie trafił w niedzielę do szpitala 45-letni mężczyzna, który uczył się skoków ze spadochronem na lotnisku w Pile (Wielkopolskie). W trakcie skoku doszło do wypadku; skoczek spadł na ziemię.

Trwa ustalanie, co dokładnie zaszło w trakcie skoku. Wiadomo, że mężczyzna skakał z wysokości 1 tys. metrów - poinformowała podkom. Żaneta Kowalska z policji w Pile,

Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy w niedzielę po południu. Podczas skoków szkoleniowych ze spadochronem na ziemię upadł mieszkaniec gminy Ujście 

- podała Kowalska.

Jak dodała, 45-latek wykonywał swój czwarty skok w życiu. Trafił do szpitala w Pile. Jego stan jest bardzo ciężki.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Na Pacyfiku zlokalizowano wrak okrętu…

Policja nie wie gdzie jest Abujakub. Mógł…

Zrobił cieszynkę i… zerwał więzadła

Wypadek w parku linowym. 14-latka jest w…

87. urodziny Jana Olszewskiego

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl