"Ręce precz od Polski" - protest KOP przed ambasadą Niemiec w Londynie

Niezalezna.pl

MP

Kontakt z autorem

W Londynie, przed niemiecką ambasadą przy Belgrave Square 23, protestowali Polacy skupieni wokół nowo powstałego Komitetu Obrony Polski w tym członkowie londyńskiego Klubu Gazety Polskiej. „Ręce precz od Polski!”, „Wolne Niemcy” - skandowali manifestanci. Na ogrodzeniu budynku zawisły transparenty ze specjalnym przekazem dla niemieckich polityków. 
Ponad 200 osób, reprezentantów kilku pokoleń londyńskiej emigracji przyszło przed ambasadę, żeby zaprotestować przeciwko polityce propagandowej Niemiec i Unii Europejskiej względem Polski. Jak relacjonowali nasi reporterzy „ludzi wciąż przybywało". Protest rozpoczął się od odśpiewania Roty. Co znaczące, podczas protestu zaintonowano także piosenkę „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał” Andrzeja Garczarka. - Jesteśmy tutaj, ponieważ chcemy zaprotestować i wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji w Polsce. Uważamy, że nasza demokracja ma się dobrze. Niemieckie społeczeństwo z naszych mediów musi dowiadywać się co się dzieje u nich w kraju - mówił Tomasz Muskus, jeden z organizatorów manifestacji. 


Polacy odczytali pod ambasadą specjalny list. Poniżej publikujemy jego treść: 

- Przyszliśmy zaprotestować i podkreślić, że w Polsce demokracja ma się bardzo dobrze – najlepszym tego przykładem jest fakt, że o tym Występując  w imieniu  rożnych środowisk polonijnych  i organizacji politycznych działających na terenie Wielkiej Brytanii,  przekonani o konieczności zjednoczenia sie  w obliczu zagrożenia, jakie stanowi kampania bezpodstawnych oszczerstw kierowana wobec Naszej Ojczyzny,  postanowiliśmy powołać do życia KOMITET OBRONY POLSKI w Londynie.
Pomimo dzielących nas różnic i  poglądów, występujemy dzisiaj wspólnie, aby zaprotestować przeciwko inspirowanym przez rząd Republiki Federalnej Niemiec działaniom agend Unii Europejskiej.
Demokracja w Polsce w 2016 roku nie jest zagrożona, a legalnie wybrane władze przeprowadzają niezbędne zmiany na drodze legalizmu z zachowaniem wszelkich procedur demokratycznych. Żaden z przeciwników polityki obecnego rządu nie był represjonowany, a opozycja w pełni korzysta z gwarantowanej w Konstytucji R.P wolności zgromadzeń oraz wyrażania opinii w od niedawna pluralistycznych mediach publicznych.
Wynik ostatnich wyborów, był wyrazem woli zdecydowanej większości wyborców, którzy obdarzyli obecnie rządzących największym mandatem  zaufania od 1989 roku. Chociaż wielu z nas wybierało inaczej, to jednak uważamy  iz  ten werdykt może zostać  zmieniony, jedynie w drodze kolejnych za cztery lata, a nie na wskutek wyrażanych w Berlinie pogróżek oraz  płynących z Brukseli dyrektyw.
Działania niemieckich polityków I luminarzy Unii Europejskiej, sa bezczelna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski. Sprzeczna z zasada prawa do suwerenności I samostanowienia narodów.  Kampania oszczerstw i godzących w dobre imię naszego Kraju  bezpodstawnych insynuacji jest prowadzona wyłącznie w celu obrony interesów odrzuconej przez rodaków 25 października 2015 roku  Platformy Obywatelskiej.
Wściekłość i furia z jaka Rzeczpospolita Polska  atakowana jest przez niemieckich polityków I ośrodki opiniotwórcze, dowodzi bezsilności nie mogących sie pogodzić z faktem, ze w kraju po drugiej stronie Odry  skończył sie czas  ulęgłej wobec silnych “Możnych tego świata” I jednocześnie pełnej pogardy wobec znacznej części własnych obywateli władzy. Niemcy! Zostawcie Polska demokracje  w spokoju! Zajmijcie sie ułomnościami własnej. Na początek zapewniając bezpieczeństwo każdemu, niezależnie od płci obywatelowi RFN. Przywróćcie w Niemczech prawo dostępu do informacji, gdyż ostatnie wydarzenia wskazują na zmowę  ośrodków medialnych w celu nieinformowania o poważnych zagrożeniach bezpieczeństwa osobistego obywateli Niemiec wynikających z błędnej polityki niemieckiego rządu.
Niech żyje Wolna Polska
 
Londyn 17.01.2016
OBEJRZYJ FILM!


Organizatorzy, przedstawiciele pierwszego Komitetu Obrony Polski i najmłodszego pokolenia emigracji przygotowali transparenty, które rozwiesili na ogrodzeniu niemieckiej ambasady:

 

fot, Artur Misztal/niezalezna.plfot.Artur Misztal/niezalezna.pl 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
"Komisja Europejska jest uprzedzona do…

"Komisja Europejska jest uprzedzona do…

Kolejne regiony europejskie głosują w…

Kolejne regiony europejskie głosują w…

Chcieli okraść bankomat. Padły strzały

Chcieli okraść bankomat. Padły strzały

17-latek zaatakował przechodniów siekierą.…

17-latek zaatakował przechodniów siekierą.…

Wielomilionowe oszustwa przy finansowaniu…

Wielomilionowe oszustwa przy finansowaniu…

"Komisja Europejska jest uprzedzona do Polski, ale nie pójdziemy na kompromis"

Witold Waszczykowski / Telewizja Republika

Szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział w dzisiejszym wywiadzie dla "Corriere della Sera", że w kwestii reformy sądownictwa Komisja Europejska jest "uprzedzona" do Polski. Powtórzył, że Warszawa nie przyjmie uchodźców w ramach relokacji.

Odnosząc się do zastrzeżeń KE wobec reformy sądownictwa w Polsce Waszczykowski oświadczył:

"Władza sądownicza to ostatnia część polskiego systemu, która nie została jeszcze zdemokratyzowana po upadku komunizmu. Jest skorumpowana i niewydajna. My zostaliśmy wybrani z obietnicą jej modernizacji".

- Nie staramy się zagrozić autonomii sądownictwa. Nic nie wymyślamy. Nie ma niczego, co nie istniałoby w innych krajach europejskich. Trwa dyskusja

 - dodał Waszczykowski, który przebywa z wizytą we Włoszech.

- Lecz Komisja myśli, że jesteśmy zbyt młodą demokracją i to, co jest dobre dla Francji czy dla innych, nie jest dobre dla nas. Bruksela jest uprzedzona i używa zbyt wielu standardów. Nie pójdziemy na kompromis, w tej sprawie popiera nas 70 procent ludności

 - ocenił szef dyplomacji.

Wyraził przekonanie, że ze strony Unii "nie będzie żadnych sankcji".

- Nie jest prerogatywą Komisji ingerowanie w nasze sprawy

 - zaznaczył Waszczykowski.

Pytany o kwestię reparacji wojennych od Niemiec, odparł:

"Musimy zamknąć raz na zawsze drugą wojnę światową. Polska jest jednym z krajów, który najbardziej ucierpiał; mieliśmy ponad 6 milionów ofiar, 12 milionów Polaków wyemigrowało albo pozostało poza naszymi granicami. Kraj został zniszczony, a my nie dostaliśmy żadnej rekompensaty, musieliśmy nawet przekreślić skromne reparacje przyznane przez Niemcy wschodnie, bo tego chciał ZSRR" 

- Teraz trwa dyskusja, o nic jeszcze nie prosiliśmy. Trzeba wyjaśnić wszystkie aspekty prawne, dokonać dokładnej kalkulacji strat, potem zdecydujemy. Uważam, że nawet tylko symbolicznie musi być jakaś forma rekompensaty

 - oświadczył szef polskiej dyplomacji.

Pytany o to, jakie stanowisko Polski przedstawi na konferencji OBWE w Palermo na temat imigracji, szef dyplomacji przypomniał o zaangażowaniu finansowym naszego kraju w łącznej wysokości 58 mln euro oraz o udziale w operacji morskiej Sophia. Następnie zaznaczył, że Polska przyjęła ogromną liczbę imigrantów z Ukrainy.

- Staraliśmy się zastosować przypadającą nam część zobowiązań, wynikających z decyzji UE o relokacji uchodźców, przebywających obecnie we Włoszech czy Grecji. Ale kiedy wysłaliśmy naszych funkcjonariuszy do spraw bezpieczeństwa do ośrodków pobytu, nie mogli oni dokonać identyfikacji osób przeznaczonych do relokacji; albo nie miały one dokumentów, albo miały ich za dużo

 - oświadczył Waszczykowski.

Następnie podkreślił:

"Kiedy zapytaliśmy, kto chce dobrowolnie udać się do Polski, nikt się nie zgodził; w XXI wieku, w nowoczesnej Europie nie można zmuszać ludzi do relokacji wbrew ich woli".

Szef MSZ oznajmił, że Polska nie zastosuje się do decyzji UE w sprawie uchodźców. Jak powiedział, "to byłoby niepotrzebne, bo zaraz po przyjeździe do Polski uciekliby do Niemiec".

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl