"Ręce precz od Polski" - protest KOP przed ambasadą Niemiec w Londynie

Niezalezna.pl

W Londynie, przed niemiecką ambasadą przy Belgrave Square 23, protestowali Polacy skupieni wokół nowo powstałego Komitetu Obrony Polski w tym członkowie londyńskiego Klubu Gazety Polskiej. „Ręce precz od Polski!”, „Wolne Niemcy” - skandowali manifestanci. Na ogrodzeniu budynku zawisły transparenty ze specjalnym przekazem dla niemieckich polityków. 
Ponad 200 osób, reprezentantów kilku pokoleń londyńskiej emigracji przyszło przed ambasadę, żeby zaprotestować przeciwko polityce propagandowej Niemiec i Unii Europejskiej względem Polski. Jak relacjonowali nasi reporterzy „ludzi wciąż przybywało". Protest rozpoczął się od odśpiewania Roty. Co znaczące, podczas protestu zaintonowano także piosenkę „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał” Andrzeja Garczarka. - Jesteśmy tutaj, ponieważ chcemy zaprotestować i wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji w Polsce. Uważamy, że nasza demokracja ma się dobrze. Niemieckie społeczeństwo z naszych mediów musi dowiadywać się co się dzieje u nich w kraju - mówił Tomasz Muskus, jeden z organizatorów manifestacji. 


Polacy odczytali pod ambasadą specjalny list. Poniżej publikujemy jego treść: 

- Przyszliśmy zaprotestować i podkreślić, że w Polsce demokracja ma się bardzo dobrze – najlepszym tego przykładem jest fakt, że o tym Występując  w imieniu  rożnych środowisk polonijnych  i organizacji politycznych działających na terenie Wielkiej Brytanii,  przekonani o konieczności zjednoczenia sie  w obliczu zagrożenia, jakie stanowi kampania bezpodstawnych oszczerstw kierowana wobec Naszej Ojczyzny,  postanowiliśmy powołać do życia KOMITET OBRONY POLSKI w Londynie.
Pomimo dzielących nas różnic i  poglądów, występujemy dzisiaj wspólnie, aby zaprotestować przeciwko inspirowanym przez rząd Republiki Federalnej Niemiec działaniom agend Unii Europejskiej.
Demokracja w Polsce w 2016 roku nie jest zagrożona, a legalnie wybrane władze przeprowadzają niezbędne zmiany na drodze legalizmu z zachowaniem wszelkich procedur demokratycznych. Żaden z przeciwników polityki obecnego rządu nie był represjonowany, a opozycja w pełni korzysta z gwarantowanej w Konstytucji R.P wolności zgromadzeń oraz wyrażania opinii w od niedawna pluralistycznych mediach publicznych.
Wynik ostatnich wyborów, był wyrazem woli zdecydowanej większości wyborców, którzy obdarzyli obecnie rządzących największym mandatem  zaufania od 1989 roku. Chociaż wielu z nas wybierało inaczej, to jednak uważamy  iz  ten werdykt może zostać  zmieniony, jedynie w drodze kolejnych za cztery lata, a nie na wskutek wyrażanych w Berlinie pogróżek oraz  płynących z Brukseli dyrektyw.
Działania niemieckich polityków I luminarzy Unii Europejskiej, sa bezczelna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski. Sprzeczna z zasada prawa do suwerenności I samostanowienia narodów.  Kampania oszczerstw i godzących w dobre imię naszego Kraju  bezpodstawnych insynuacji jest prowadzona wyłącznie w celu obrony interesów odrzuconej przez rodaków 25 października 2015 roku  Platformy Obywatelskiej.
Wściekłość i furia z jaka Rzeczpospolita Polska  atakowana jest przez niemieckich polityków I ośrodki opiniotwórcze, dowodzi bezsilności nie mogących sie pogodzić z faktem, ze w kraju po drugiej stronie Odry  skończył sie czas  ulęgłej wobec silnych “Możnych tego świata” I jednocześnie pełnej pogardy wobec znacznej części własnych obywateli władzy. Niemcy! Zostawcie Polska demokracje  w spokoju! Zajmijcie sie ułomnościami własnej. Na początek zapewniając bezpieczeństwo każdemu, niezależnie od płci obywatelowi RFN. Przywróćcie w Niemczech prawo dostępu do informacji, gdyż ostatnie wydarzenia wskazują na zmowę  ośrodków medialnych w celu nieinformowania o poważnych zagrożeniach bezpieczeństwa osobistego obywateli Niemiec wynikających z błędnej polityki niemieckiego rządu.
Niech żyje Wolna Polska
 
Londyn 17.01.2016
OBEJRZYJ FILM!


Organizatorzy, przedstawiciele pierwszego Komitetu Obrony Polski i najmłodszego pokolenia emigracji przygotowali transparenty, które rozwiesili na ogrodzeniu niemieckiej ambasady:

 

fot, Artur Misztal/niezalezna.plfot.Artur Misztal/niezalezna.pl 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Skutki przejścia orkanu Fryderyka nad Polską. Tysiące odbiorców bez prądu

/ Piotr Łuczuk / niezalezna.pl

Z najnowszych informacji na temat skutków przejścia orkanu Fryderyka nad Polską wynika, że o godz. 6 rano bez prądu pozostawało nadal jeszcze 29 178 odbiorców, najwięcej w województwie wielkopolskim. Dane te potwierdza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 673 razy - poinformował z kolei rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

W Europie w wypadkach wywołanych przez orkan zginęło co najmniej osiem osób, w tym pięć w Niemczech i dwie w Holandii. W Holandii z powodu podmuchów wiatru przewróciło się 66 ciężarówek, co jest rekordem od 1990 roku. Niemieckie koleje państwowe (Deutsche Bahn) ze względów bezpieczeństwa na cały dzień wstrzymały kursy pociągów dalekobieżnych w całym kraju. W ciągu dnia nie kursowały superszybkie pociągi Thalys łączące Francję, Belgię, Holandię i Niemcy.

Na zamieszczanych w internecie nagraniach, internauci ukazują siłę żywiołu:

 

Z najnowszych informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że wszystkie główne linie kolejowe są obecnie przejezdne. Lotniska funkcjonują bez zakłóceń. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć występują miejscowe utrudnienia.

W związku z przejściem nad Polską orkanu zwołano nadzwyczajną odprawę z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z szefami poszczególnych służb na temat aktualnej sytuacji pogodowej po przejściu nad Polską orkanu Fryderyka.

Jak poinformował rzecznik PSP w ciągu doby strażacy interweniowali 673 razy, 475 z tych interwencji było związanych z wiatrem, a 198 z opadami śniegu. Najwięcej interwencji miało miejsce na Dolnym Śląsku - 230, w woj. śląskim - 60, i w lubuskim - 54.

Frątczak zaznaczył, że interwencje związane są przede wszystkim „z usuwaniem setek połamanych i powalonych drzew”.

- Wiatr uszkodził 65 budynków, w tym 45 budynków mieszkalnych – powiedział rzecznik PSP.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w czwartek wieczorem w województwie dolnośląskim, gdzie został zerwany dach z domu wielorodzinnego, nikomu nic się nie stało.

Tylko w czwartek w działaniach ratowniczych w całej Polsce brało udział 3 781 strażaków. Z najnowszych informacji wynika, jednak, że dziś „sytuacja się stabilizuje”.

Z informacji podanych na Twitterze przez dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marka Kubiaka, o godz. 6 rano - bez prądu było 29 178 odbiorców; najwięcej w woj. wielkopolskim - 12 tys., łódzkim - 5,1 tys., śląskim 4,8 tys.


- Trwa usuwanie awarii. Wszystkie główne linie kolejowe są przejezdne. Lotniska funkcjonują bez zakłóceń. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć występują miejscowe utrudnienia - podał Kubiak. 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl