niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

"Ręce precz od Polski" - protest KOP przed ambasadą Niemiec w Londynie

Dodano: 17.01.2016 [16:55]
"Ręce precz od Polski" - protest KOP przed ambasadą Niemiec w Londynie - niezalezna.pl
foto: Niezalezna.pl

W Londynie, przed niemiecką ambasadą przy Belgrave Square 23, protestowali Polacy skupieni wokół nowo powstałego Komitetu Obrony Polski w tym członkowie londyńskiego Klubu Gazety Polskiej. „Ręce precz od Polski!”, „Wolne Niemcy” - skandowali manifestanci. Na ogrodzeniu budynku zawisły transparenty ze specjalnym przekazem dla niemieckich polityków. 
Ponad 200 osób, reprezentantów kilku pokoleń londyńskiej emigracji przyszło przed ambasadę, żeby zaprotestować przeciwko polityce propagandowej Niemiec i Unii Europejskiej względem Polski. Jak relacjonowali nasi reporterzy „ludzi wciąż przybywało". Protest rozpoczął się od odśpiewania Roty. Co znaczące, podczas protestu zaintonowano także piosenkę „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał” Andrzeja Garczarka. - Jesteśmy tutaj, ponieważ chcemy zaprotestować i wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji w Polsce. Uważamy, że nasza demokracja ma się dobrze. Niemieckie społeczeństwo z naszych mediów musi dowiadywać się co się dzieje u nich w kraju - mówił Tomasz Muskus, jeden z organizatorów manifestacji. 


Polacy odczytali pod ambasadą specjalny list. Poniżej publikujemy jego treść: 

- Przyszliśmy zaprotestować i podkreślić, że w Polsce demokracja ma się bardzo dobrze – najlepszym tego przykładem jest fakt, że o tym Występując  w imieniu  rożnych środowisk polonijnych  i organizacji politycznych działających na terenie Wielkiej Brytanii,  przekonani o konieczności zjednoczenia sie  w obliczu zagrożenia, jakie stanowi kampania bezpodstawnych oszczerstw kierowana wobec Naszej Ojczyzny,  postanowiliśmy powołać do życia KOMITET OBRONY POLSKI w Londynie.
Pomimo dzielących nas różnic i  poglądów, występujemy dzisiaj wspólnie, aby zaprotestować przeciwko inspirowanym przez rząd Republiki Federalnej Niemiec działaniom agend Unii Europejskiej.
Demokracja w Polsce w 2016 roku nie jest zagrożona, a legalnie wybrane władze przeprowadzają niezbędne zmiany na drodze legalizmu z zachowaniem wszelkich procedur demokratycznych. Żaden z przeciwników polityki obecnego rządu nie był represjonowany, a opozycja w pełni korzysta z gwarantowanej w Konstytucji R.P wolności zgromadzeń oraz wyrażania opinii w od niedawna pluralistycznych mediach publicznych.
Wynik ostatnich wyborów, był wyrazem woli zdecydowanej większości wyborców, którzy obdarzyli obecnie rządzących największym mandatem  zaufania od 1989 roku. Chociaż wielu z nas wybierało inaczej, to jednak uważamy  iz  ten werdykt może zostać  zmieniony, jedynie w drodze kolejnych za cztery lata, a nie na wskutek wyrażanych w Berlinie pogróżek oraz  płynących z Brukseli dyrektyw.
Działania niemieckich polityków I luminarzy Unii Europejskiej, sa bezczelna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski. Sprzeczna z zasada prawa do suwerenności I samostanowienia narodów.  Kampania oszczerstw i godzących w dobre imię naszego Kraju  bezpodstawnych insynuacji jest prowadzona wyłącznie w celu obrony interesów odrzuconej przez rodaków 25 października 2015 roku  Platformy Obywatelskiej.
Wściekłość i furia z jaka Rzeczpospolita Polska  atakowana jest przez niemieckich polityków I ośrodki opiniotwórcze, dowodzi bezsilności nie mogących sie pogodzić z faktem, ze w kraju po drugiej stronie Odry  skończył sie czas  ulęgłej wobec silnych “Możnych tego świata” I jednocześnie pełnej pogardy wobec znacznej części własnych obywateli władzy. Niemcy! Zostawcie Polska demokracje  w spokoju! Zajmijcie sie ułomnościami własnej. Na początek zapewniając bezpieczeństwo każdemu, niezależnie od płci obywatelowi RFN. Przywróćcie w Niemczech prawo dostępu do informacji, gdyż ostatnie wydarzenia wskazują na zmowę  ośrodków medialnych w celu nieinformowania o poważnych zagrożeniach bezpieczeństwa osobistego obywateli Niemiec wynikających z błędnej polityki niemieckiego rządu.
Niech żyje Wolna Polska
 
Londyn 17.01.2016
OBEJRZYJ FILM!


Organizatorzy, przedstawiciele pierwszego Komitetu Obrony Polski i najmłodszego pokolenia emigracji przygotowali transparenty, które rozwiesili na ogrodzeniu niemieckiej ambasady:

 

fot, Artur Misztal/niezalezna.plfot.Artur Misztal/niezalezna.pl 

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niech Żyje!!!

Rece precz od Polski.
Komitet Obrony Polski - KOPa KODa.

Bylem jednym z tych ludzi.CWP

Podatek bankowy czy podatek od supermarketów uderza w koncerny zachodnie.Do tego dochodzi kwestia odszkodowań.
http://www.pch24.pl/polska-moz...
http://naszeblogi.pl/42993-isl...

POLACY PATRIOCI DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY.

Kochani polscy patrioci! Polonio!
Wracajcie do POLSKI tutaj przywita Was nowa lepsza zmiana!
Przecież większość z Was głosowała na pisuarów.
Więc wracajcie do nowego pisowskiego PRLu, podsłuchów, inwigilacji, coraz większych podatków no i sztandarowego 500+
Jest zarąbiście - wracajcie.
DACIE RADĘ !

To polska wywolala Brexit podrzucajac Angli i innym krajom Europy niczm smieci,miliony polskich obywateli, zamiast stworzyc im warunki do zycia w polsce- ktore wiadomo ze dzisiaj nie istnieja. Poszczekiwanie polskich kundli nie zmieni faktu ze w polsce nie robi sie nic dla obywateli, a jedynie ich okrada nie tylko finansowo ale i elementarnej godnosci ludzkiej.polacy stali sie europejskim wedrownym roboczym motlochem, miernej jakosci. Zu so los moga podziekowc polskim sprzedajnym niczym prostytutki polskim politykom.polska jedynie pasozytuje prymitywnie na UE nic do niej nie wnoszac, poza milionami wyglodzonych,tepych, miernych robotnikow ktorzyglownie zeruja na funduszach socjalnych krajow gdzie przybyli. Takie sa fakty. polacy maja protestowac w polsce przeciw kryminalistom.zlodziejom we westlich galeziach jej mafijnej gospodarki.

To dzięki wam też jesteśmy mocni, naszą Polskę nie oddamy bolszewikom z po i psl,sld,Podziękowania dla was wszystkich.

Mam tylko jedno pytanie dlaczego nie wracacie do Polski???
Teraz jest oczywiste, że przegonimy Europę w rozwoju gospodarczym, mamy własny rząd, dlaczego nie chcecie wracać???

Polskie podatki dla emerytow sa wyzsze od kraju zamieszkania. O wiele. Przy chwiejnym systemie mozna stracic dorobek zycia z ciezkiej pracy na zmywaku. Jest lepiej, i czesc ludzi wraca, ale to jeszcze nie to, co powinno byc.
Wynaradawianie szkodzi Polsce i oczywiscie Polakom. Straty choc malo widoczne sa olbrzymie. Ani trzecia, ani czwarta RP o to niedba. Same straty finansowe oceniam na miliony dolarow.

Bo po 8 latach nierządu koalicji POszustów trzeba odbudować zgliszcza bo zostało " ch... d.. i kamieni kupa" /Sienkiewicz/

Wy tam odbudujcie, wtedy wrócę! Szanowny Pan nie za wygodny? Służby potrzebuje?

Tadeusz a teraz nie robisz jako służba dla Brytów czy innych Hindusów!

Dziękujemy Polakom z Londynu.
Polska Wam dziękuje BARDZO
Walczymy z Targowicą 2016 KOD i Tuskiem

Pozwolę sobie też wtrącić swoje trzy grosze do tej sytuacji międzynarodowej jaka powstałą wokół Naszej Ukochanej Polski=Ojczyzny Naszej o Najpiękniejszych Barwach Narodowych i tak trudnej, TRAGICZNEJ CZASZAMI i bolesnej z jednej strony HISTORII a drugiej strony TAK PIĘKNEJ,GODNEJ,
HONOROWEJ HISTORII idącej razem w parze z Wielką Wiarą Katolicką ,powtarzam z WIELKĄ WIARĄ W BOGA I OJCZYZNĘ NASZĄ/TRWA TO JUŻ 1059L LAT!!/.Dlatego bądżmy dumni z tego i chodżmy z Naszymi Rodzinami wspólnie w pochodach, różnego rodzaju demonstracjach tak w Kraju i za Granicą i CAŁEMU ŚWIATU POKAZUJMY I PRZYPOMINAJMY JAKICH TO Mieliśmy PRZYWÓDCÓW nie tylko w Polsce ale i także w Świecie!Piszę tak ponieważ nigdy nie mogło dojść do mnie to że tak jak Były Premier Rządu Polskiego /ośmioletnich rządów/, tak i przywódcy Innych Państw i Mocarstw ze Świata też nie umieli zachować się przynajmniej jak już nie godnie to przynajmniej powinni zachować się muiarodajnie a nie po prostu=Urżnąć żę tak powiem "GŁUPA" w sprawie tej Katastrofy Samolotowej nad, powtarzam nad Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 roku, Takie zachowanie obcych Mocarstw jak USA, Francji, Anglii, Niemiec, i innych także których nie będę wspominał bo były i są nadal inne powody aby ich nie zaliczać do Mocarstw Świata. Więc jak takie zachowanie i takie stanowisko było jest i trwa nadal od tej tragicznej, naznaczonej tragiczną nieludzką ""Hetakombą"" Narodu Polskiego i Państwa Polskiego- zwłaszcza Od Niemiec! i Rosji! więc o czym tutaj mówić i daty i co ustalać?.Więc reasumując teraz i na już to nie w Brukseli powinna się odbywać debata i ocenianie,wtrącanie się Lewaków-tchórzy i sprzedawczyków do Państwa Polskiego tylko zorganizować Międzynarodowy Trybunał Stanu i Wszystkich tych co sprzedawali i niszczyli Polskę Moją Ojczyznę to takich cwaniaków pod Sądy i Sprawiedliwość postawić i na czele z Panem Donaldem Tuskiem i byłym Prezydentem Bronisławem Komorowskim i byłym Ministrem Tomaszem Arabskim czyli ten Skrót=KAT- na podstawie rzeczowych ,naukowych ,logicznych ustaleń po Katastrofie nad Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 roku! Od tego należy zacząć, od tych Orędowników Kłamstwa i kombinacji.
Pozdrawiam Was Wszystkich Polacy-Rodacy-Patrioci tak w Kraju jak i za Granicą!

W Londynie zebrało się około 2000 ludzi..

Pamiętajcie szkopy, że Brandenburgia z Berlinem to było lenno Polski!

Niemcy brońcie swojego kraju,bo demokracja u was jest niszczona przez Merkel i media,które was oszukują.Precz faszuści od Polski.To nie 1939 rok.

Kochani Rodacy a kiedy my zorganizujemy się z takim apelem? Musimy dawać stale poparcie dla Prezydenta A.Dudy, dla Rządu B.Szydło, dla Ministrów i dla Prezesa Jarka Kaczyńskiego.

Polacy w Londynie.....jesteśmy z Was dumni.

A w naszej niezależnej tvn i polsat pokazują tylko manifestacje przeciwko rządowi w Polsce na Węgrzech.
W sumie 150 osób Węgrzy i Polacy.
Chyba wiele nie zwojują.

Mainstreamowe mass-media narzekają, że „aroganckie” listy z Polski „zaogniają” stosunki naszego kraju z Komisją Europejską. No oczywiście: gdyby płynące obecnie z Polski listy do Parlamentu Europejskiego utrzymane były w tonie uniżonym, to stosunki z KE nie byłyby „zaognione”, zaś demokracja w naszym kraju nie byłaby zapewne „zagrożona”.

Brawo Polacy. My Naród musimy się wspierać wzajemnie. Chcą nam zabrać demokrację i zniszczyć Polskę sprzedawczyki z peło i swetry.

Kto porzuca Ojczyznę nie powinien mieć prawa głosu w sprawach Ojczyzny a co dopiero udzielać POuczeń Polakom w kraju.

Wracajcie, skoro mienicie się Polakami i patriotami.

Przemilczałaś Joasiu, że za rządów TuSSka nie było w P0lsce pracy dla tych ludzi, bo TuSSk realizował interesy niemieckie a nie Polskie.

Nie mozna wrocic gdzyz bezrobocie w PL jest wciaz wysokie, to z czego sie utrzymac?
Pani Joasia moze miec latwiej bo zarabia na prostytucji, no ale nie kazdy sie kwalifikuje do takiego zajecia aby spijac codziennie kilkunastu obcym facetom.

Porzuciliśmy Ojczyznę dzięki twojemu Tuskowi. My mieszkający poza Polską mamy ją w naszych sercach. Dla nas polskość to normalność, dla HER TUSKA nie, dlatego nas sprzedał niemcom.

Dziwka czosnkowa!!!!!!

Joasia jest Czerska, zapach czosnku wali z każdego jej komentarza! Nie dajcie się prowokować, szkoda Waszego czasu i nerwów Rodacy.

Joasia, Ty na pewno byś się wstydziła na obczyźnie manifestować swój patriotyzm.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl