niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Dokument, który obciąża Junckera i jego komisarzy. Decyzja KE niezgodna z prawem

Dodano: 16.01.2016 [10:33]
Dokument, który obciąża Junckera i jego komisarzy. Decyzja KE niezgodna z prawem - niezalezna.pl
foto: youtube.com; arch
Komisja Europejska pod kierownictwem byłego premiera Luksemburga, Jean-Claude Junckera podjęła decyzję o wejściu na drogę tzw. procedury nadzoru. Eksperci są zgodni, że od obecnego etapu, czyli "zbierania informacji" do końcowego, czyli odebrania prawa głosu w Radzie UE - daleko. Pojawiają się jednak poważne wątpliwości co do kwestii formalno-prawnych dotyczących samej decyzji KE. Jak wynika z opinii prawnej samej Rady UE traktaty unijne "nie zapewniają żadnej podstawy prawnej, która uprawniałaby instytucje do stworzenia nowego mechanizmu nadzoru".

13 stycznia br. Komisja Europejska zdecydowała się na rozpoczęcie tak zwanej "procedury obrony państwa prawa" w związku z sytuacją w Polsce. Mimo, że tylko w 2014 r. koalicja PO-PSL nie zrealizowała aż 15 orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego - komisarzom fakt nie respektowania orzeczeń TK nie spodobał się dopiero kilka dni temu. Pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans poinformował na konferencji prasowej, że KE zamierza zebrać informacje o tym co się dzieje w naszym kraju, wskazując, że "według danych KE "wiążące orzeczenia TK nie są respektowane".

Procedura przyjęta w 2014 roku składa się z trzech etapów: oceny, zaleceń i monitorowania. Jeśli kontrolowany kraj nie wywiązuje się z zobowiązań - według artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej, wprowadzonego przez traktat amsterdamski - może zostać pozbawiony prawa głosu w Radzie.

Decyzja KE już teraz wzbudza kontrowersje, w związku z wątpliwościami prawnymi dotyczącymi zastosowania samej procedury. Opinia prawna Rady Unii Europejskiej nie pozostawia na niej suchej nitki.

"Traktaty nie zapewniają żadnej podstawy prawnej, która uprawniałaby instytucje do stworzenia nowego mechanizmu nadzoru nad poszanowaniem praworządności przez państwa członkowskie, dodatkowo do zapisów w art. 7 TUE, ani też do zmiany, modyfikacji czy uzupełnienia procedury określonej w tym artykule. Gdyby Rada miała podjąć działanie w ten sposób, istniałoby ryzyko, że uznano by to za nadużycie przez nią uprawnień, gdyż podjęła decyzję, nie mając podstawy prawnej" - czytamy w dokumencie z maja 2014 r.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pani Premier proszę w Brukseli pamiętać że "tylko winni się tłumaczą". Nie życzymy sobie ingerencji w wewnętrzne sprawy suwerennego kraju ani żadnych akcji wykraczających ponad podpisane traktaty unijne. Proszę tylko zapytać kiedy Unia zacznie sprawdzanie licznych w Niemczech przypadków łamania praw człowieka oraz niezależności mediów. To co tam się wyprawia z rzekomymi uchodźcami to ewidentne niszczenie demokracji i zagrożenie dla obywateli krajów unijnych które zaufały brukselskim władzom że zgodnie z traktatek unijnym ich kraje będą bezpieczne. Kiedy Schultz, Merkel, Tusk i aktywny ostatnio cwaniaczek Schetyna pochylą się nad losem obywateli Niemiec?

Nie ma już Jankiela, skrzypiec a melodia grana przetrwała wieki.
Chociaż muzyk inny i melodia pod inną batutą na kontrabasie fałszywie huczy
nie uciszy nigdy naszego mazurka

Trzeba się zastanowić nad innymi rozwiązaniami handlowymi
Nabijaja nas w butelkę rurociągami bałtyckimi i innymi
Emiraty to dobry partner do handlu i zamiast sprowadzać chińskie buble produkować i sprzedawać w zamian za tani gaz i ropę. Na pewno u wielu zamieni to uśmiech na grymas a u nas poprawi notowania. Czy musimy być pod spódnicą stasi?

Ta komunistyczna eurobanda ma gdzieś traktaty, na bieżąco , zależnie od potrzeb tworzą sobie narzędzia represji. Traktują nas skandalicznie. Pani Szydło nie ma tam po co w ogóle jechać: http://www.prawy.pl/z-zagranic...
Unię trzeba opuści. Należy rozpocząć kampanię informacyjną w mediach o takiej konieczności.
A tak już złośliwie, ale postmarksistom się należy, proponuję opuścić UE nie wypowiadając Schengen.

Juncker pochodzi z Luksemburga, raju podatkowego oszustow podatkowych I skupiska wszelkiej masci zlodziejskiej Lichwy I Suleri. Nowy Rzad PiS swoja ustawa podatkowa dla bankow postawil sie w poprzek interesow tych miedzynarodowych organizacji przestepczych.To po prostu strach przed najprzod wegierska a teraz polska zaraza rozchodzaca sie po Europie I o zgrozo kto wie moze I po calym Swiecie.

:"Najgorszy jest ten ptaszek, który w swoje gniazdko sra" - mówi polskie powiedzenie. Takim ptaszkiem jest złodziejskie PO. Schetyna, Petru, Lis narobili plotek na swoją Ojczyznę, a wielce sprawiedliwi komisarze zrobili sąd nad rządem polskim, bez informacji od strony rządu. To jest bardzo ciekawe spojrzenie na rzeczywistość: podejmować decyzje na podstawie plotek, chachachacha, to są obiektywne geniusze..... w unii..

I na tym przykładzie widać dlaczego te POmyje i folksdojcze powinni zostac zdelegalizowani, osądzeni i pozbawieni majatku oraz obywatelstwa. Wszędzie , gdzie moga oszukują i naginają prawo dla swoich korzyści. Musimy walczyć i z całych sił popierac ludzi którzy tych zdrajców chcą usunąć ze swiata polityki i biznesu i kultury.

Polecam słowa Churchila;
"Niemcy należałoby bombardować raz na kilka lat bez podania szczególnego powodu"? Czy coś przewidywał?
Dlaczego Polska od stuleci jest szabrowana, a ludzie mordowani i przez swoich sąsiadów?
Dzisiaj mają inne metody aby zniszczyć kraj; wystarczy finansowo! Tacy to "demokraci"!

Oczywiście tekst ten będzie odczytany we wtorek na posiedzeniu UE, które zamierza sądzić Polskę!

O jednej rzeczy juz nigdy nie nalezy zapomniec POmyjom, ze to oni doniesli na Polske, wrzeszczac, ze panuje bezprawie, razem z bydlakiem Petru i sciekowymi mediami typu lis i TVN24 majac za soba lamanie prawa,bandycka polityke, zawlaszczenie mediow i rozkradanie panstwa dla swoich korzysci, pod plaszczykiem ze walcza o demokracje.

Zrobil to szmaciarz Schetyna, Bienkowska, Tusk i cala banda POmyj.Nigdy nie nalezy tym politycznym swiniom wybaczyc.Nalezy natomiast rozliczyc ich za wszystko postawic przed sadem i skazac, a takze nigdy wiecej nie pozwolic aby te kanalie rzadzily Polska z Petru wlacznie.

Dla tych co jeszcze nie zajarzyli, nie chodzi o prawo. Chodzi o rację. Niemcy naród praworządny, ale prawo jest dla ludzi a nie dla "słowiańskiego bydła" którym jeszcze do niedawna władała grupa zdrajców. Niemieckie prawo snadź najlepsze.

No to trzeba przetłumaczyć list Kozaków zaporoskich do Sułtana Mehmeda IV i wysłać Junckierowi.

Polacy !!!! pomóżmy NIEMCOM - wyślijmy tam GRODZKĄ, ŚRODĘ! Wielka szansa do uratowania biednych uchodźców, których "KTOŚ" wyprowadził w pole.
Jest szansa, że napastnicy dostaną obrzydzenia do kobiet na zawsze!!
Nowy twór NOWOCZESNA Petru odkryła swoje oblicze - więc niech zgłosi projekt na najbliższe obrady Sejmu!

Zapomniałeś chyba o Pawłowicz Kempie i Kruk

konserwacja systemu-AAAAAAAAAAAAAAAAAA

Jacek w co Ty pogrywasz? Szybciutko wracaj na strony TVN i Goowna Wybiórczego. Tam Cię docenią.

Patrzxcie jak sie ten Pajac zachowuje ... i wszyscy ci urzędnicy.
Toż wogóle jakiś teatrzyk i pacynki

Szanowna Pani Premier, zamiast jezdzic do KE na ""'rozmowy"" ktore de facto sa UPOKARZAJACYM PRZESLUCHANIEM wystarczy im wyslac ten document.......mozna ewentualnie wziac wzor z listu Kozakow do Sultana moze bylby skuteczniejszy

Niejaki Soross, Żyd pochodzenia węgierskiego zamieszkały w USA mści się za nie wykonanie jego planu dotyczącego Polski i krajów dawnego bloku wschodniego, majacego na celu stworzenia państwa "multikulti" i rządzonego przez światowy rząd masoński. A wykonawcą na Polskę był Balcerowicz a teraz rolę tą przejął Petru a nadzorcą niejaki Michnik. /sprawdź wywiad w prasie niemieckiej/

No I co Juncker, doigrałeś się oszuście.

Tam w tej mafii wszystko jest nie zgodne z prawem.

Obłuda, prymitywizm, egoizm, zakłamanie, demoralizacja, sprzedajność, nieuczciwość, głupota, barbarzyństwo, materializm, antychrześcijaństwo ipt. - to "cnoty" kardynalne szefów UE. Według tego klucza są oni dobierani na swoje stanowiska, plus koneksje i protekcje. Narody traktują jak niewolników, mięso armatnie i dojne krowy. Nie chodzi im o demokrację, wartości humanistyczne, dobro powszechne, tylko o władzę i własne coraz większe profity. Dlatego wolna, niezależna i rozwijająca się Polska stoi im na drodze. Podobnie jak inne usamodzielniające się kraje, z Węgrami na czele. I dlatego nie można się poddać.

traktaty unijne "nie zapewniają żadnej podstawy prawnej, która uprawniałaby instytucje do stworzenia nowego mechanizmu nadzoru".# Eee tam. Banan ma być prosty i finito!
A jeśli nie (rośnie krzywo), to niezgodne jest to z prawem junckera. I finito!
Idioci nami rządzą-ot co.

UE przestała być taką o jakiej marzyli ojcowie założyciele , konserwatyści zakładając Wspólnotę Węgla i Stali przekształconą później w EWG a stało się to wtedy kiedy przejęli kierowanie UE i przerabianie jej na własne kopyto tzw dzieci kwiaty, czyli działacze wywodzący się z ruchu hipisowskiego. Ruch hipisowski narodził się w zachodniej Europie w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku skupiał młodych gniewnych, wyznających życie w komunie i wszelkie swobody seksualne i przeciwników wszystkiego co konserwatywne. Byli też tacy wśród tych młodych, którzy próbowali zmienić niechcianą władzę poprzez terroryzm tak działały czerwone brygady.Niektórzy z tych buntowników zginęli, inni dostali kary wieloletniego więzienia ale byli też tacy, którzy zorientowali iż te swoje wizje mogą tylko wprowadzić przejmując władzę pokojowo i doprowadzili do tego, że UE została przejęta przez takich właśnie demokratów, którzy teraz rządzą Europą.

Polecam dzisiejszą notkę w temacie - http://prognozydocenta.salon24...

Zapraszam ;-)

skoro strasza nas,pozbawieniem prawa glosu to pytam
sie, jaki jest sens bycia w Eurokolchozie?.olac ten
sztuczny twor UE, stworzona przez swiatowych banksterow.
dla ich potrzeb.nie rozpisywac sie,ale dzialac dobrze, skutecznie.nie poddawajmy sie dyktaturze unijnych
urzedasow.jezeli sie poddamy,nie bedziemy sie szanowac
to i nikt nas nie bedzie szanowal.idzmy wyprostowani
wsrod tych ci na kolanach.Polsko powstan z kolan.
tego pragne i tego sobie zycze.najwyzszy czas.

sprawa jest śmiesznie prosta: nie kupować niemieckich towarów

Polaku ! Twoim Patriotycznym Obowiązkiem jest od dzisiaj, natychmiast od zaraz bojkotować

szwabskie produkty, gazety, auta, markiety, banki, internetowe portale, linie lotnicze itp. !!!

Każdy szwabski produkt można zastąpić tańszym i lepszym produktem ! Np. auta japońskie są

solidniejsze, praktyczniejsze i tańsze. Polskie gazety (np. Gazeta Polska, Nasz Dziennik) są

obiektywne i nie antypolskie tak jak szwabskie rynsztokowe brukowce np. derNiusłik, derDziennik,

derFuck, derOnet, derGWno itp. Polskie stacje telewizyjne TVP, TVRepublika, Trwam są bez porów-

nania lepsze niż proszwabskie gadzinówki TVN i Polsat.

Pamiętaj, że bojkotując antypolskie szwabstwo pomagasz sobie, twojej rodzinie i Polsce !

PS
Podobna akcja Patriotycznych Hiszpanów w Hiszpanii, doprowadziła do wyparcia z Hiszpanii

szwabskiej, posthitlerowskiej, gebelsowskiej prasy, która jak zaraza totalnie opanowała

hiszpański rynek medialny.

Mam dokładnie to samo na myśli!
Najlepszym bojkotem będzie zaprzestanie zakupów w niemieckich marketach!
Wszystkie zakupy róbmy w naszych polskich sklepach i na naszych ryneczkach, kupując przede wszystkim polskie produkty!

Takim sposobem wzmocnimy rodzimą gospodarkę i nasz rzetelny dochód naszej Polski!

P.S. Nie wiem czy wiecie, że Niemcy uczą swoje dzieci i mają to od wieków zakorzenione, aby zawsze kupować tylko to co niemieckie, bo tylko w taki sposób rozwija się ich gospodarka, więc może tylko tego nauczmy się od Niemca!!!

STARAJMY SIĘ PRZEJŚĆ NA WSZYSTKO CO POLSKIE!

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi
he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he
ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho
i co wy na to jewrogłupki???????????????????????

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl