niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

NASZ NEWS: jest akt oskarżenia w sprawie wyborów samorządowych!

Dodano: 14.01.2016 [19:23]
NASZ NEWS: jest akt oskarżenia w sprawie wyborów samorządowych! - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podpisano dziś akt oskarżenia wobec Romualda D., wicedyrektora Krajowego Biura Wyborczego ds. informatycznych. Romuald D. został oskarżony o niedopełnienie obowiązków w związku z zakupem i użyciem w wyborach samorządowych wadliwego oprogramowania od firmy Nabino.

Romuald D. zarzuty usłyszał już w listopadzie 2015 r. Dziś już oficjalnie podpisano wobec niego akt oskarżenia. Chodzi o nieumyślne niedopełnienie obowiązków.

W akcie oskarżenia podkreślono m.in., że działania Romualda D. doprowadziły do utraty zaufania dla PKW i procesu wyborczego. Według naszych informacji prokuratura będzie chciała udowodnić, że D. miał świadomość wadliwości systemu wyborczego. Testy, które wykonywano przed wyborami, nie gwarantowały bowiem poprawnego działania oprogramowania.

W postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową przesłuchano m.in. kontrolerów NIK, których ustalenia były miażdżące dla PKW i Krajowego Biura Wyborczego.


Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To dobrze, że początek jest, bo trwa nawalanka w sejmowej komisji UE.
Wyjątkowej bezczelności Nitras, nie potrafi powiedzieć NIC od siebie, wyjątkowej perfidji Święcicki, który jak ognia lęka się wyciągnięcia mu powiązań rodzinnych z żydokomuną /teść E.Szyr/w związku z czym zaatakował min.Z.Ziobro za to, ze przedstawił się Niemcom jako wnuk oficera AK. Dla mnie dziadek oficer AK to honor, ale dla Święcickiego - wiadomo to w jego komusze gryzie w oczy.

Wybory do poprawki . Koledzy Burego na zieloną trawkę.

...Chodzi o nieumyślne niedopełnienie obowiązków.???... Jakiś żart? Tam się nic nieumyślnie nie działo!!!! Wszystko celowo i za odpowiednią opłatą.

Drapiński
ciekawe czy umorzą czy ukażą. proces pokazowy sędziów komunistycznych.

Pewnie miał tyle do gadania co ryba wyjęta z wody. jak mu kazali to zrobił. Pewnie ktoś wziął tyle ile się należało, a facio dostał polecenie. Prawdopodobnie wybory skręcili ci od wideł mając świadomość, że kończy się władza i wpływy. Pozostawili sobie samorządy jaki takie ostatki z pańskiego stołu. Dla nich nawet okruchy to synekura.

"...jak mu kazali to zrobił..."- pan kpisz, czy o drogę pytasz? A co, może wykręcali mu palce, łamali żebra lub podtapiali w szambie jak to mieli w zwyczaju oprawcy żydowscy i białoruscy na żołnierzach Polski Podziemnej.
Nie panikuj za niego - bo może przyzna się do "dzieła" i sprawa potoczy się alej jak należy.

Jeśli chodzi o wybory samorządowe z 2014 r. to najbardziej zastanawiające jest bardzo wysokie poparcie dla PSL-u w głosowaniu do sejmików województw, które wyniosło wówczas prawie tyle samo co poparcie dla PiS-u i dla PO. Niektórzy medialni komentatorzy (socjolodzy, politolodzy) twierdzili, że wynikało ono z faktu, że w terenie PSL zawsze był silny - dostawał dużo głosów oraz z faktu, że PSL miał numer 1 na karcie (książeczce) do głosowania, co według tych komentatorów miało rzekomo spowodowac u wielu wyborców błędy, tzn. wyborca myślał, że głosuje np. na PiS, a zagłosował na PSL. Nie wykluczam, że takie pomyłki miały miejsce, ale na pewno było ich niewiele, bo dziwnym trafem na listę nr 2: Demokrację Bezpośrednią zagłosowało tylko 0,8 proc. wyborców. PiS miał wówczas nr 3 na karcie (książeczce) do głosowania, a PO nr 4. A jeśli chodzi o to rzekomo wysokie poparcie dla PSL-u w terenie to wcale ono takie wysokie nie jest, o czym świadczą wyniki wyborów parlamentarnych, w których PSL dostał niewiele ponad 5 proc. głosów w skali całego kraju, a ludnośc wiejska stanowi około 40 proc. polskiego społeczeństwa, wraz z ludnością małych miast - do 20 tys. mieszkańców to jest to razem około 60 proc., więc tego potencjalnego elektoratu PSL-u jest sporo. Reasumując: skoro w wyborach parlamentarnych PSL dostał niewiele ponad 5 proc. głosów to jakim cudem w wyborach samorządowych dostał prawie 24 proc.?

To tylko płotka dla uspokojenia. Rzeczywistą odpowiedzialność za "przypadkowy" wybór ponoszą ludzie delegujący tą płotkę do tak odpowiedzialnej roli. Takie decyzje nie zapadają jednoosobowo.

mYSLEC !!!! Zrobic reforme samorzadową, zmniejszyc ilosc radnych, polikwidowac urzedy marszałkowskie, ludziom bedzie sie to podobac, z gwarancjami pracy dla pracowników nizszego szczebla, i wtedy zrobic nowe wybory samorzadowe, kurcze czy wszystko musze tu Wam podpowiadac ?? czy nikt nie mysli ???

Słuszna uwaga. Zlikwidować powiaty, ponieważ to zbędny biurokratyczny balast, tworzący biurokrację i utrudnienia w życiu obywateli. Radykalnie zmniejszyć ilość radnych. W podstawowych jednostkach jest zbyt dużo radnych, którzy generują środki.

A czy w Polsce jest cos ,czego nie trzeba reformowac.Od 25 lat slysze tylko reformy i reformy, a potem trzeba to znow reformowaC te juz zreformowane reformy! Obled w biale ciapy !

A wiesz ile osób pracuje w Urzędach Marszałkowskich? A kto ma przejąć zadania Marszałka? Czy zdajesz sobie sprawę ile zadań wypełnia teraz Marszałek, ile jest aktów prawnych, w których są wpisane kompetencje Marszałków i ile zmian by to wszystko wymagało? Może zlikwidujmy wszystkie urzędy, ludziom się z pewnością będzie podobało. Tylko nie w momencie, gdy przyjdzie im coś załatwić, bo nie będzie gdzie...

Urzędy Marszałkowskie - WON!!! Dublują się i wchodzą sobie nawzajem w paradę z Urzędami Wojewódzkimi. To fabryka nepotyzmu, ściema, skandal,produkcja makulatury, pozoranctwo, utracjuszostwo i dziesiątki tysięcy nierobów dupopłaszczaków. Z powodu dublowania zadań - przyczyna opóźnień wszystkiego. CAŁKOWICIE ZBĘDNA, KOSZTOWNA I SZKODLIWA MACHINA. Urzedasy WON! Brać kredyty i wykazać się kreatywnością i profesjonalizmem. Państwo odetchnie.

Bardzo dobrze , trzeba przywrócić PAŃSTWO PRAWA ! Należy przykładnie ukarać każdego , kto fałszuje wybory , działa na szkodę procesu wyborczego, płaci pieniądze za głos ,dopisuje krzyżyki i unieważnia głosy itp. Należałoby też zainteresować się sondażowniami , bo znowu pokazują w tvn 24 cuda, cudeńka ? Dość manipulacji !!!

I co dalej z wynikami tamtych "wyborów"? Trzeba koniecznie je powtórzyć. I to szybko.

Utrata zaufania do PKW, nie oznacza anulowania wyborów, lecz uderza w autorytet państwa. Wyborcy zareagowali, tworząc RKW. Czas na działania instytucji stojących na straży ustroju, by państwo odzyskało utracony autorytet.

Lisek chytrusek ?

Postkomunistyczne samorządy ciągle jeszcze mają się znakomicie. Organizacja pozarządowa z Dolnego Śląska zaprasza na Festiwal niekompetencji i głupoty: http://stanowice-marcinkowice....

Nieumyślnie to ja mogę zbić flaszkę! a skoro ten facet miał świadomość tak jak uważa prokuratura to było to działanie umyślne z premedytacją i tak powinien odpowiadać.

Skazac peowskiego drania...

TO CO SIĘ DZIEJE W GMINACH, RADACH POWIATU, SAMORZĄDACH TO PORAŻAJĄCA TRAGEDIA!!!

Tam siedzi MEGA BETON z korzeniami w czasach PKWNu!
To są ludzie działający jak MAFIA! albo i gorzej.
Niestety kościól ich czesto za srebrniki legitymizuje.

Tutaj potrzebna jest mrówcza praca historyków takich jak np. Cenckiewicz, którzy pokazaliby, że ten czy inny burmistrz czy starosta to TW, syn, wnuk, donosiciel KBW, UB, SB, komuch lub inny BENEFICJENT władzy komunistycznej PZPR + ZSL (nigdy nie mylić z zaszczutymi ludźmi PSL Mikołajczyka!)

Jesli ich nie wykopiemy, to juz nigdy małomiasteczkowe obszary nie będą wolnne.

PSL - kwintesencja ruskiej trolni

nie dostanie 25 - nie ma sprawiedliwości. W II Rzeczypospolitej za ten czyn ....szkoda słow.

Wybory Samorzadowe trzeba powtórzyć bo zostały perfidnie sfałszowane. Gdzie jest ustawa skracająca kadencyjność samorządów>?? PSL sfałszowało wybory samorządowe!

A jak się nie uda to do skutku aż wygramy ;)

Można się śmiać. Ale tu chodzi o miliardy do podziału przez samorządy, które teraz w dużej części dzielą skorumpowane mafie. Gotowe kupić lojalność nie tylko jakiegoś tam Romka...

Ponad 20% dla PSL, jakim trzeba być lemingiem żeby w to uwierzyć.Na Pomorzu też zdobyli 10% a tam poparcie mają zerowe.

W trójmieście też się wszyscy pytali - skąd się nad morzem wzięło aż tylu "rolników"?. PS. Zmieniaj PIS-ie tą prekambryjską ordynację wyborczą a w mig się okaże, że będziecie rządzili RP co najmniej 50 lat. Pozdrawiam serdecznie.

Małymi kroczkami do wielkiej sprawy wyborczego oszustwa!
Utrwalił mi się w pamięci wywiad w radiu jakiego udzielił partyjny kacyk,towarzysz szmaciak wicepremier z PSL-u, który stwierdził że na samorządowy sukces wyborczy peesel bardzo ciężko pracował.
Czyli wszyscy działali wbrew prawu świadomie oszukując i fałszując wynik wyborów tej partii.

Akt oskarżenia podpisany, ustalenia NIK miażdżące więc kolejnym krokiem powinna być powtórka wyborów samorządowych na koszt winnych dopuszczenia do użytku wadliwego oprogramowania.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl