niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Tusk szczuje przeciw Polsce. „Wasze działania pomogą złagodzić zachowanie PiS”

Dodano: 14.01.2016 [12:34]
Tusk szczuje przeciw Polsce. „Wasze działania pomogą złagodzić zachowanie PiS” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Skandaliczne słowa Donalda Tuska. Podczas spotkania z socjalistycznymi eurodeputowanymi w Parlamencie Europejskim powiedział: - Mam nadzieję, że wasze słowa i wasze działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego. (...) Jak wiecie, dla większości polityków reprezentujących nową władzę jestem wrogiem numer jeden - żalił się.

Wystąpienie Tuska relacjonuje tvn24.pl: - Unia Europejska ma prawo i obowiązek angażowania się w trudny i otwarty dialog z władzami każdego państwa członkowskiego, w którym rządy prawa i normy demokratyczne mogą być łamane - powiedział Tusk podczas spotkania z socjalistycznymi deputowanymi z PE. Spotkał się z parlamentarzystami dzień przed debatą na temat sytuacji w Polsce w Komisji Europejskiej i tydzień przed podobną debatą w Parlamencie Europejskim. 

- Mam nadzieję, że wasze słowa i wasze działania pomogą złagodzić zachowanie partii (Jarosława) Kaczyńskiego. Jednocześnie w żaden sposób nie powinno to wpłynąć negatywnie na mój kraj oraz polskich obywateli - dodał. Tusk przyznał podczas spotkania, że jest bardzo krytyczny w stosunku do działań podejmowanych przez nowe władze w Polsce z wielu powodów. - Jak wiecie, dla większości polityków reprezentujących nową władzę jestem wrogiem numer jeden. Nie tylko dlatego, że jestem w Brukseli - powiedział, stwierdził jednak, że emocjonalne komentarze oraz przesadzone opinie w opisywaniu sytuacji w Polsce były niepotrzebne.

- Przytłaczająca większość Polaków nadal jest proeuropejska - dużo bardziej niż w wielu innych krajach - i są gotowi bronić fundamentów demokracji. Potrzebują waszego wsparcia, ale musi być to adekwatne do sytuacji - dodał.

Portal 300polityka.pl opublikował dokument, który miał stanowić podstawę wczorajszego wystąpienia komisarz Elżbiety Bieńkowskiej na forum KE. W zestawie „talking points”, polska komisarz podkreśla, że „jako Komisja nie powinniśmy antagonizować Polaków wobec unijnych instytucji i procesu integracji, ale musimy otwarcie i szczerze rozmawiać z rządem polskim”. W notatkach pojawia się też zdanie, że nie „można zaprzeczać demokratycznym wyborom w Polsce”.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Jednocześnie w żaden sposób nie powinno to wpłynąć negatywnie na mój kraj oraz polskich obywateli"

I brawo! A Kaczyński nie jest w rządzie!

Szkoda tracić czasu na takiego śmiecia. Jego miejsce jest w szambie. W każdym normalnym kraju po stwierdzeniu , że polskość to nienormalność każdy polityk przestałby istnieć po paru minutach. A u nas w kraju klik , złodziei i oszustów takie ścierwo polityczne dalej pełniło funkcje. Nie chce się wierzyć , że kiedyś te POpłuczyny rządziły naszym Krajem.

czy stolek na jedna kadencje byl warty kartki w histori oto oszust lajdak sprzedawczyk zdrajca narodu len nieudacznik nie nadawal sie na szefa w uni nie rozwiazal ani jednego konfliktu w uni wrecz zaognil jak ty byles wnukiem szkopa twoj pozostanie wnukiem zdrajcy Polski i najbardziej nieudacznym politykiew w UE

Donald, ile kosztowała cię zdrada Polski, 30 srebrników? P.S. Kiedykolwiek będą cię pokazywali w mediach, zawsze będę mówił mojemu synkowi: "Patrzy synu, ... tak wygląda zdrajca"!

Gość 1952 str.1

Polskość to nienormalność…, takie to przesłanie?

Dwie kadencje ?…trudna sprawa ..ambitne są plany
Wszystko skrzętnie zapisane , na wszystko są kwity
przyszłość jest zaplanowana i jest , tak jak trzeba…
„panowie policzmy głosy „ jest uznanie , są ordery ,
i są też zachwyty…
Ale kto ten PLAN ułożył… , dla czyjej elity.. .?
Czy to może plan autorski „naszego” NAJMITY…?
- Wojsko!
(wcześniej kasa , później „tutka”) .. Sukces murowany
tylko orzeł gdzieś wysoko ….”ze skrzydłem złamanym ”…
Nie ma Armii.., Sztabu.. , Wojska.. , uzbrojenia nie ma.
generałów też już nie ma ., by nie było złudzeń ,wczoraj.
jeden nawet prosił ..., nie pytać o Smoleńsk
to nie temat jest na teraz… i szkoda zachodu …
by pozwalać sobie dzisiaj na krytykę wschodu …
Chociaż patrząc po dystynkcjach pewnie ma zwierzchnika
Jednak kiedy podejść bliżej to ta sama klika.
Skoro na pokładzie Polak , tylko Polak winien
no bo na „drzwiach od stodoły „ odlecieć powinien…

Że dla GROM-u Ktoś był wzorem ,mało ważna sprawa ,
nawet w bloku przy śmietniku , ( to też przypadkowe.. ),
w miejscu nie obserwowanym , strzelił sobie w głowę .
i nie było osób trzecich , nie znamy przyczyny..
a o drugie nikt nie spytał , więc to z jego winy
Elity
Oj to Nasz Ci On ,czy OBCY ? ,ten co rządzić musi
nasz ? i pewnie musi?,.. musi bo na Rusi serwery zliczyły
i wybory znowu wygrał .W PKW sprawdzili ,
nieprawidłowości przy wyborach żadnych , nie stwierdzili.
Europa
A któż to „ premiera zucha „ orderami kusi ?
Znowu został doceniony, znowu jest na szczycie
Na kominach kiedyś ćwiczył , wysoko być musi….
Teraz jeszcze wyżej siedzi , dla wszystkich ma pic-e
Ale w większym smrodzie siedzi?...a.., bo w polityce.
Zdrada
Pilnie w prawie luk szukają i tworzą wyjątki
tak zakręcić , tak zamulić , aby dla „ ich POlski”
wkroczyć mogły obce siły by zrobić porządki…
zdrada stanu to jest przecież , to jest zdrada Polski
by na „wyspie wymyślonej „ składać takie wnioski
Co za tupet , jaka buta .. jaki wredny „ MATOŁ ”
By o pomoc chcieć POprosić „ sprawdzonych przyjaciół „?

Gość 1952

Polskość to nienormalność…, takie to przesłanie?
cd.str.2
Naród
W strachu przed zliczaniem „zasług „
oj , a zasług dużo.. i strach w oczach widać wielki…
Nie pomogą … Ślepokury , Tuleje , Cieniasy
Nie pomogą wpisy wielu , z tej ich „Naszej klasy”
Kiedy NARÓD się obudzi ,w siłę swą uwierzy
weźmie wzorce od pokoleń „wyklętych żołnierzy”
Wtedy zdrajców i najmitów zasługi POmierzy
Normalność
A „zieloność wyspy „? A.. to jest normalność
to kolor jest wściekłości za „ ich solidarność „
Za ich stół okrągły , za ich mataczenie ,za wszystkie
przekręty, za sprzedaną ziemię , za stocznie, okręty
za plany zagłady , za olinów , za mochery , za wszystkie ich zdrady
A Polskość to normalność … i tak niech zostanie.
Panie Boże pobłogosław nam takie przesłanie

AG.

Jak bardzo musi być zagrożona demokracja w Polsce, skoro sam Król Europy i jego poplecznicy posunęli się do donosów i tak haniebnego upokorzenia naszego kraju.

Demokracja ma się dobrze i.. Kropka nad wieszczami tak zwanym KOD (Koordynacja Ochrony Duopolistów )

Się pruska wyrocznia znalazła! To już wiadomo jak należy postępować - tak by osiągnąć efekt odwrotny niż ten facet sobie by życzył. PiS twardo do boju! Tylko naprawcie wpadkę z ustawą szczepionkarską...

Rzeczywiście! Ustawa szczepionkowa to wielka wpadka PiS! Jestem za nowelizacją ustawy. Przede wszystkim należałoby znieść obowiązek szczepień nowo narodzone dzieli, mogą być dobrowolne szczepienie, a nie obowiązkowe. Zobaczcie jak dużo noworodków ma powikłania poszczepienne!!!

nie od dziś uważam, że jest to żałosny przypadek rzadkiej urody sk....na, który za wpychanie niemcom polski dostał nagrodę od cioci merkiel. za pieniądze niemieckie funkcjonowało całe po, po popierało antypolskie a proniemieckie ustawodawstwo. trzeba zacząć o tym mówić głośno

Jak zwykle puste slowa tej dzifki tuskowej.

Ty nie tylko dla polityków PiS jesteś wrogiem. Ty jesteś wrogiem i zdrajcą dla milionów Polaków - ty przywódco łotrów , złodziei i oszustów z platformy obłudy.

Anioł Stróż Polski w niedawnym orędziu powiedział: „Bóg pragnie posłużyć się waszym narodem, aby stał się przykładem wiary dla innych narodów; to jest czas szczególnego nawiedzenia dla Polski i Polaków; Boży plan wymaga od was świadectwa, podczas gdy inne narody dają anty-świadectwo; to jest czas, abyście okazali wasze męstwo i odwagę, podczas gdy inne narody w imię fałszywej wolności z pełną świadomością odrzucają prawo Boże; Maryja na mocy udzielonych Jej przywilejów jest w stanie uprosić dla waszego narodu prawdziwą wolność, która wyrasta z tajemnicy Krzyża i ze zmartwychwstania Syna Bożego; taka wolność kształtuje prawdziwego ducha narodu i prowadzi do jego odnowy; Bóg wybrał wasz naród, abyście w czasie ciemności i prześladowania nieśli światło nadziei innym narodom; zapowiedziany triumf Niepokalanego Serca Maryi dotyczy nie tylko Kościoła i poszczególnych dusz, lecz także narodów; dlatego wasza ojczyzna stała się miejscem walki, ale także została wybrana jako miejsce zwycięstwa Niepokalanej; nadejdzie godzina prawdy i sprawiedliwości, która odsłoni oblicza zdrajców i kłamców; zaufajcie Maryi. Wytrwajcie przy Krzyżu Chrystusa”. Polacy, upowszechniajcie to i w górę serca! W innym miejscu orędziu jest mowa o nie o zewnętrznych, ale o znacznie groźniejszych wewnętrznych wrogach Polski, z którymi Polacy się rozprawią i wydalą ich z Ojczyzny. To wszystko jest b. pocieszające, tylko wymaga mobilizacji modlitewnej. Bóg prowadzi, więc nic i nikt nas nie przemoże!

Ty kundlu szkopski.

pamietamy twoje zlowiki z putinem zdrajco !!!

C.D. Chyba nie ma innego wyjścia, trzeba o kilka obrotów "dokręcić śrubę prawa" troszkę więcej radykalności bo z taką hołota jak się rozmawia spokojnie i kulturalnie to im się wydaje, że "uzyskali przewagę". Schetyna drze ryja a po ujawnieniu afery hazardowej powinien już kilka lat siedzieć a on kiedy ujawnił Tuskowi znane mu fakty z zabójstwa prezydenta to tamten Tw "OSCAR" wbrew sobie, z odrazą ale musiał mianować przestępcę Marszałkiem Sejmu. To był i to z pełną premedytacją i na oczach rodaków i mediów zagranicznych BEZCZELNY GWAŁT NA MAJESTACIE SPRAWIEDLIWOŚCI. TO BYŁ RAŻĄCY AKT BEZPRAWIA A PORÓWNAĆ TO MOŻNA DO CIĄGNIĘCIA SAMOLOTU PO PŁYCIE LOTNISKA PRZEZ PARTIĘ RZĄDZĄCĄ I TO MAJĄC WIEDZĘ, ŻE CZYNIĄ TO NA mimo, że już wiadomo i to od dawna, że to przekręt podstawionego i już karanego "SŁUPA" a robili to na POLECENIE TUSKA bo nadzorował ten przekręt jego synalek, ponieważ ten co "grał" prezesa był niewiarygodny i nieuczciwy i już za to karany a samo ciągnięcie miało błyskawicznie zwiększyć oczywiście fałszywie wiarygodność aby przyśpieszyć oszustwo bo już mówiło sie głośno, że to oczywisty przekręt a nawet Minister Belka osobiści uprzedzał Tuska i ten wiedząc, że już i inni wiedzą nie mógł przeciwdziałać aby nie padł na niego cień podejrzenia ale udało mu się jeszcze UMOŻLIWIĆ RODAKOM WPŁATY JESZCZE PRZEZ KILKA MIESIĘCY I kiedy wreszcie nakazał synalkowi '"EWAKUACJĘ" i zezwolił aby AMBER GOLD już przestał przynosić zyski PO, zresztą już synalek nie patrzył na ręce, więc i tak zrobiło się tak, że tamten przywłaszczał by WSZYSTKIE ŁUPY TYLKO DLA SIEBIE a tak sprowokowano niby walkę z przestępczym działaniem Amber Gold choć celowo chyba przedłużył Tw "OSCAR" działalność chyba o co najmniej o rok. A co "poszedł na całość" ciekawe co z tym "wspólnikiem PO", co siedzi? czy siedzi?, czy żyje? a może Tw "LITWIN" go ułaskawił?
NIEBAWEM się dowiemy a ten rząd i tak ma dobre tępo w ujawnianiu draństw i zbrodni., ale przed nimi cała historia 8 lat przekrętów a w tej dziedzinie PO-wcy i PSL-owcy byli niewątpliwie nad-aktywnymi złodziejami i niechlubnymi MISTRZAMI ŚWIATA, TO WIRTUOZI AFER a Tw "LITWIN" poszedł już na końcu na bezczela, zdjął już maskę człowieka i stał się też pospolitym złodziejem.

Chlerny zdrajca. Targowiczanin. Kiedyś już Warszawa pokazała co robić z Targowiczanami.

Jak tylko wróci ten zbrodniarz, bo wróci jedynie Rosja być może ale to jego problem i już niebawem nie będzie się pisało Donald Tusk tylko prawo zezwoli na Donald T. na szczęście synalek ojca z SS dał mu takie imię, że to ukrywanie nazwiska będzie takim swoistym ukryciem zbrodniczej japy "za przezroczystą szybą".
To naprawdę chyba tylko w POLSCE jest tak potężna liczba wrogów wewnętrznych, kiedyś to była np V kolumna, która się ujawniła dopiero po wybuchu wojny a obecnie oficjalnie działają organizacje PO, znaczna część PSL, oczywiście NOWOCZESNA a, kiedyś nikczemna pełna szumowin zgraja "PalącegoKota".

Tusk broni własnych interesów jest osobiście zainteresowany, żeby atakować nową władzę w Polsce i robi to skutecznie i bez skrupułów.
Mam nadzieję, że parlament i obecny rząd nie zawahają się, postawić go przed Trybunałem Stanu.

ten pieprzony pomiot werhmahtu, czyli kaszub slowianski powinien juz dawno zawisnac na suchej galezi BARTKA. zdrajca narodu POLSKIGO, sprzedawczyk NASZEJ OJCZYZNY, a przy nim reszta POpaprancow Pierdow, Nejmanow Kopaczow i innych sukisynow z PSLow i PZPRow JA chce zyc w troche biedniejszm kraju ale wlasnym, a nie w landzie niemieckim

PO/PSL nigdy nie zależało na Polsce tylko na władzy i pieniądzach. Przypomnijmy grudzień 2014 nocną próbę zmiany konstytucji, żeby sprzedać lasy i ziemię rolną. A Tusk to przywódca tej bandy. Czego się spodziewać.

Ta gnida antychrześcijańska i antypolska boi się prawdy o Smoleńsku. Jego czas końca jest bliski.

Oczadział? Pewnie zapomniał że aby być "królem europy" przez drugą część kadencji musi mieć poparcie polskiego rządu... Możliwe że Graś mu powiedział że do tego czasu KOD przejmie władzę...

Ta ruda menda skończy kiedyś w rynsztoku, przyjdzie i na rudego zdrajce czas rozliczeń...

Nie nazywaj Polski swoim krajem !!!!
Co za tupet!!!

Ale posunął. Ciekawe, jak go i panią komisarz przywitamy, gdy przyjadą do Polski(niestety, piszę z małych liter, nie zasługują na duże)

ODSEPARUJMY KORPORACJE OD PAŃSTWA(W) przede wszystkim niemieckiego i POlskiego ! Po pierwsze prawda jest taka że unia politycznie gospodarczo i na wszelkie możliwe sposoby jest uzależnoina od swojego najpierw francusko-niemieckiego, a teraz bardziej tylko niemieckiego "jądra"! Sam rząd w Berlinie natomist , Bundestagu , ważniejsze partie i większość "polityków" jest na "pasku i garnuszku" wielkich koncernów , wielkiego biznesu,a cała biurokracja brukselska ma na celu tylko wyłącznie tuszowanie, okłamywanie i medialne mydlenie oczu społeczeństwom!

Przepraszam ale moze ktos zna dokladna date wstapienia pana Tuska do STASI.Z gory dziekuje.

Tuskowi należałoby odebrać obywatelstwo polskie . Ten obrzydliwy cwniaczek za 5 złotych . wije sie jak wąż po politycznych salonach . Klepie po pleckach do kogo chce sie przymilić , zaglada w oczki , babom prawi komplementy / tak sie dała nabrac Merkel / a jak mu nie wygodnie sie wypowiedzic to robi uniki , ucieka albo wyjezdza . Cwaniak ktory miga sie i jest jak chorągiewka aby tylko utrzymac się na stołku . Yeraz będzie pluł na Polskę bo ma zbyt duzo na sumieniu i boi sie że go rozliczą , a tak powie że sie na nim mszczczą . To zwykły skurwysyn i najlepiej niech do Polski nie wraca .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl