niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Komisja Europejska wprowadza nadzór praworządności w Polsce

Dodano: 13.01.2016 [14:18]
Komisja Europejska wprowadza nadzór praworządności w Polsce  - niezalezna.pl
foto: http://ec.europa.eu/avservices/video
Komisja Europejska wprowadza pierwszy etap procedury nadzoru praworządności w Polsce, czyli zbieranie informacji o sytuacji w naszym kraju. Dziś po debacie komisarzy wystąpił wiceszef KE Frans Timmermans, zwolennik wprowadzenia kontroli unijnej. - Koncentrowaliśmy się głównie na Trybunale Konstytucyjnym. Komisja przeprowadzi wstępną ocenę praworządności - powiedział wiceszef KE.

- Podpisałem pismo do władz Polski i zaprosiłem do dialogu, jestem gotów udać się do Warszawy - stwierdził Timmermans. - W Komisji Europejskiej nie było żadnych różnic co do rozpoczęcia procedury wobec Polski - dodał komisarz. Oznacza to, że proces wprowadzenia kontroli poparła też Elżbieta Bieńkowska obecna podczas debaty komisarzy UE.

Konferencja wiceszefa KE rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem.


Zgodnie z Traktatem o UE, procedura nadzoru składa się z trzech etapów. W pierwszym Komisja Europejska analizuje i ocenia wszystkie informacje dotyczące ewentualnego zagrożenia praworządności w danym kraju. Jeżeli Bruksela uznałaby obawy za słuszne, wówczas w drugim etapie rozpoczęłaby dialog z Warszawą w sprawie przyczyn takiej sytuacji. KE nakreśliłaby zalecenia zmian, które musiałyby zostać wprowadzone w wyznaczonym przez komisarzy terminie. Gdyby po tym etapie Komisja Europejska uznała działania za niewystarczające, wówczas zgodnie z art. 7 Traktatu o UE może zwrócić się do Rady Europy z wnioskiem o stwierdzenie naruszenia wartości unijnych w kraju członkowskim. Gdy Rada przychyli się do wniosku KE, wówczas dany kraj zostaje objęty sankcjami.

Na razie o żadnym karaniu Polski nie może być mowy, zresztą zawetowanie wszelkich sankcji zapowiedzieli już Węgrzy. Komisja Europejska dopiero zbiera informacje na temat sytuacji w naszym kraju.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

PiS niech sie dalej degustuje i grzecznoscia w dupe UE wlazi i niech nie pociaga do karnej odpowiedzialnosc tuskow, bienkowskich i innych orzeszkow to skonczy abdykacja z nakazu goscinnej merkel lub jak ktos lubi 'zaluzje' to niech mu bedzie z polecenia EU...
Juz raz sie stalo...ze honor przelozyl sie na wiele lat degradowania Polski i Polakow.
I niech mi Nikt nie wmawia, ze te wszystkie 'zabiegi' byly zgodne z prawem!
Tak samo jak stan zapalny z ciala chorego najpierw trzeba usunac, tak samo Kary za Zbrodnie Musza byc Wykonane! Dopiero wtedy mozna sie skoncentrowac na leczeniu, uzdrawianiu i wypisywaniu memorandow do kretynow w Brukseli (kim innym moga bys osobnicy, ktorzy pijaka kominowego, ktory pozbyl sie 'polskich przeszkod' zrobili w nagrode cesarzem).
Od Nich Trzeba Stanowczo Wymagac a nie prosic!

Tak ciezko to zrozumiec i wykonac?
Jak sie nie umie lub nie chce to wynocha, bo nikt nie przezyje tych wiecznych napraw na niby!

Starych szmat i kamaszy przez szacunek dla samego siebie nie daje sie w darze Nikomu!

Ja to chyba śnie , oni mówią co my mamy robić.To jakieś nie porozumienie bo prowadzi jawnie że Polskiego narodu nie ma, my jesteśmy jakimś wasalem gdzie to co nakażą i powiedzą to mamy zrobić. Kto za tym wszystkim stoi? Kto podrzuca nam Polakom te zgniłe szczury?

i bardzo dobrze, niech sprawdzaja! kto ma czyste rece i sumienie ten nie powinien sie niczego obawiac

Tak tylko że dla nich wszystko co będzie nie po ich myśli to zaczną na nas wymuszać zmiany, np cofnięcie TK i ustawy medialnej tak samo z nachodźcami ... Albo jak oni chcą albo wcale.

Skoro w uni są tacy (POlaczki) jak tusk dla którego Polskość to nienormalność ,bieńkowska ,a tak w ogóle to całe to PO,PSL,nowoczesna i reszta lewaków to czemu się mamy dziwić ,że takie A N T Y P O L S K I E perfidne działania stosowane są wobec POLSKI.

Polska zaczyna robić własną politykę, a pseudo unia widzi w tym zagrożenie.Nie potrafią poradzić sobie z emigrantami ,gdzie polski rząd postawił jasne stanowisko. a chcą nas karać za to co sami nie potrafią zrobić. NIE DAJMY SI NIECH VOLSDOJCZE ZAMKNĄ MORDY I PRZESTANĄ PLUĆ.NIECH WSZYSCY WEZMĄ SIĘ DO ROBOTY.

" o nierządne królestwo i zginienia bliskie gdzie ani prawa ważą ani sprawiedliwość ma miejsca jeno wszyćko złotem kupić trzeba " - te słowa brzmią już niemalże 600 lat i jakże dalej są aktualne. Wszystko uzależnia się od zdobycia coraz większej strefy wpływów polityczno - ekonomicznych a do tego stosuje się już nie nie miecze, karabiny, czy nowoczesną broń neutronową lecz najbardziej perfidne zakamuflowane paragrafy o praworządności i standardach demokracji. Taka właśnie jest dzisiejsza UE dla tej gorszego sortu państw nowo przyjętych gdzie stosuje się na ogromną skalę hegemonię i kolonializm ekonomiczny. W takiej to właśnie rzeczywistości stanęliśmy dzisiaj ! - tylko taki właśnie - zdecydowany i radykalny powinien być jednomyślny głos POLSKI - wara od naszej suwerenności. Takie właśnie przesłanie powinni usłyszeć unijni dygnitarze na forum całej UE a nasi unijni zdrajcy / dup....włazy/ i krajowi donosiciele powinni być skazani na dożywotnią banicję !! Musimy jasno powiedzieć, że proces bratniej germańskiej pomocy rozpoczęty po 89 roku doprowadził nasz kraj na własne życzenie do totalnego uzależnienia oraz do ekonomicznej okupacji wszelkich form społeczno-gospodarczych. Pod płaszczykiem Unijnej praworządności Niemcy stawiają się jako LEPSZA RASA stosując politykę historycznej amnezji. Historia kołem się toczy - nie tak dawno był Układ Warszawski / czytaj moskiewski / a teraz zrodził się Układ Brukselski / czytaj berliński / a wszystko to w imię demokracji i praworządności unijnej / germańskiej / Oby nam to bokiem nie wyszło jak w zawartym pakcie Ribbentrop - Mołotow. Obudźmy się wreszcie bo właśnie to nam grozi. Polityka UNIJNYCH OLIGARCHÓW stwarza zagrożenie dla całej Europy.

Lewactwo europejskie zaczyna ze strachu popuszczac w majtki. Trzesa portkami, ze w innych krajach ludzie zapragna zyc po prostu normalnie i zechca zrzucic jarzmo politycznej poprawnosci. Wolnosc jest jak epidemia, rozprzestrzenia sie blyskawicznie. Mam przeczucie, ze wkrotce neobolszewicki terror zostanie pokonany!

wp.pl mi maila wysłało
Witaj!

Z powodu naruszenia regulaminu dodawania opinii Twój wpis został usunięty.

Tytuł wpisu: Odp: nie Polacy to
Treść wpisu: nie Polacy to są Volksdeutsche
Wpis dodany do tematu: Gmyz: to nie Niemcy na nas napadają, tylko napadają na nas polscy dziennikarze,

Jeżeli nie zgadzasz się z tą decyzją, możesz zgłosić reklamację odpisując na tego maila, wskazując powody swojego zgłoszenia reklamacyjnego (odpowiadając prosimy nie kasować powyższych danych identyfikujących usunięty wpis). W przypadku braku wskazania powodów reklamacji, pozostanie ona nierozstrzygnięta.

Pozdrawiamy,
Zespół Animatorów

...tylko sie nie przejmujcie... i co w najgorszym wypadku moze sie stac ...najwyzej wyrzuca Polske z UE huuuurrrraaaa...a tak na serio to nie wiem co wtedy Petru z Tuskiem i Schetyna zrobia...do kogo na skarge poleca...bo w Polsce to juz raczej po takim czys kariery nie zrobia...no to nalezy pokazac im wszystkim srodkowy palec i dalej przeprowadzac reformy....

Tak, pamietajcie mlodzi o tych zdrajcach ojczyzny, do was nalezy przyszlosc.
I glosujecie we wszystkich wyborach przeciwko tej swoloczy, tym zaprzancom.
Jak bedziemy mieli 2/3 w Sejmie to przeglosujemy ustawy przeciwko tym zdrajcom PO-stkomuchom.
Wywalic ich za zdrade stanu do ich post-hitlerowskiej republiki. Wypisac sie z tej debilnej unii zboczonych lewakow.
Kraje balkanskie sa dalej od tej chorej UE a radza sobie zupelnie dobrze.

i niech zapamiętają nazwisko cwaniary Bieńkowskiej co za 6 tysięcy miesięcznie ręki nie ubrudzi

i tego zasranca agenta prezesa CHA_ZA_RA Rzeplińskiego, z ktorym szwaby sie POkumaly w powyzszej sprawie kontroli nad Polska. Chazarskie czerwone wszy coraz wiecej sie exPOnuja do odstrzalu

Polaku ! Twoim Patriotycznym Obowiązkiem jest od dzisiaj, natychmiast od zaraz bojkotować

szwabskie towary, gazety, auta, markiety, banki, linie lotnicze itp. !!! Każdy szwabski towar

można zastąpić tańszym i lepszym towarem ! Np. auta japońskie są solidniejsze, praktyczniejsze

i tańsze. Polskie gazety (np. Gazeta Polska) są obiektywne i nie antypolskie. Polskie stacje

telewizyjne TVP i TVRepublika są bez porównania lepsze niż proszwabskie TVN i Polsat. Pamiętaj,

że bojkotując antypolskie szwabstwo pomagasz sobie, twojej rodzinie i Polsce.

zapamiętajmy tę legalną ustawkę o pamiętajmy chodzi o ostateczny rozbiór europy środkowej, już wszyscy się szykują. Proszę zawsze podawać pełny zestaw konstytucyjny owych prawników którzy nam to przygotowali, bo wiadomo że chodzi o rusko-niemiecką rurkę z gazem no i włosko francuskie putinowskie układy. Oni nas chcą normalnie usmażyć jako pieczeń na przyjaznym lunczu.

Już dzisiaj przestańmy kupować niemeickie towary, oraz inne zachodnie marki. TYlko amerykany jeszcze się nam ostał ale tak naprawdę to nie mamy na kogo ani na co liczyć ale tak zwani polaczkowie typu tuSSk i jego frailin jednak powinni być ogoleni i odpowiedzieć za całe złodziejstwo na którym się pasą. żadam aby wszyscy byli człnkowie pzpr zastali wyłączenie z prac legislacyjnych w POlsce dożywotnio.

Merkel gdy wygrała wybory w Niemczech to wyrzuciła ludzi Schroedera. Hollande to samo z Sarkozym zrobił. W Hiszpanii premier wyznacza szefa telewizji. Podobnie w Danii, We Włoszech 1,5 roku walk o Trybunał Konstytucyjny we Włoszech i Timmermans Holender milczy? Bieńkowska z PO głosowała przeciw Polsce? Timmermans Holender: "Od 1990 do 1993 zajmował stanowisko drugiego sekretarza w ambasadzie Holandii w Moskwie." To wszystko wyjaśnia. Wania wpływa? Kompromaty?

Jakimi sankcjami ? A moze po prostu powiemy spadamy z tego bagna jewropejskiego. I tyle , kogo beda wtedy sankcjonowac . Zrobią to Wegrzi i Wielka Brytania.

Trzeba wpierw razem z sojusznikami (a jest ich coraz więcej) spróbowac naprawić tą zasyfioną
szwabskim faszytowsko-lewackim hegemonizmem Unię i zrobić z niej Unię Narodów. Jeżeli się to

nie uda to po prostu rozpisać referendum i olać to unijne islamsko-lewacko-faszytowskie szambo
zoraz bardziej zagrabiane i niszczone przez szwabski złodziejski posthitlerym.

Polska jest niesamowicie bogata w surowce, paliwa oraz przedsiębiorczość Młodych Polaków i
podobnie jak już całkowicie znacjonalizwana Norwegia może być krajem dobrobytu. Trzeba ją tylko
oczyścić ze złodziejskiego, targowickiego PO-komunizmu i krwiopijczej szwabsko-kacapskiej agentury.

Agresywne posthitlerowskie Niemcy z pomocą ich hitlerowskich "komisarzy" w KE znów podnoszą brudne łapy

na Polskę ! Dlatego międzynarodowy nadzór nad powracającymi do hitleryzmu Niemcami jest pilnie konieczny.

Rząd posthitlerowsko-marksistowskiej islamizatorki Makreli udając "przyjazność" do Polski wrednie steruje

plującymi na Polskę jak za czasów hitlera szwabskimi brukowcami typu Frankfurzer Allemajaja, Siddajcze

Caj-Tung, derSzpicel, syfilisowy rynsztokowiec derNiusłik, gadzinowy derFuck, plujny derDziennik itp. itd.

Niemcy w swoim bizantyjsko-bauerskim prymitywnym oportuniźmie wydają się tkwić bez zmian od setek lat.

To naród doskonałych, perfekcyjnych parobków oraz głupich i zbrodniczych przywódców - według przysłowia

"najgorsze pany to prymitywne chamy". Bo też i cała kultura niemiecka pochodzi od kultury bauerskiej,

z której w prostej linii wywodzą się ich "elity". Pierdzenie i bekanie przy stole jest jednym z atrybutów

tej kultury. Także ich prymitywne "poczucie humoru" jest zawsze natury "fizjologicznej" :) Dlatego Niemcy

potrzebują permanetnej zewnętrznej kontroli nad nimi inaczej zaczyna się im lasować mózg, stają się wredni,

agresywni i robią bez umiaru paskudne, obrzydliwe rzeczy łącznie z grabieżą i ludobójstwem (patrz 6,5 mln

zamordowanych przez niemców Polaków - kobiet, dzieci, mężczyzn - niedawno bo 70 lat temu). W ostatnich

latach szereg fatalnych błędów ze strony Amerykanów doprowadziło do rozpasania się i zbeszczelnienia niemiec,

czego skutki widzimy dzisiaj. Dlatego absolutnie koniecznym jest "powrót" USA do Europy celem przywrócenie

- szalejących, spiskujących ze zbrodniczą rosją przeciw Europie - niemiec do demokratycznego porządku.

Piastowie (Chrobry!), Jagiellonowie i Piłsudski potrafili na niemców spojrzeć prawidłowo czyli tak jak w

nowożytnej historii Churhill. Jego sławne zdanie o niemcach jest cały czas aktualne: "Niemcy nie potrafią

być normalnym narodem - albo nam skaczą do gardła albo nam liżą stopy". To co wyprawia posthitlerowski, ge-

belsowski rząd islamizatorki Makreli z demokracją i "wolnością" sterowanych jak za hitlera szwabskich mediów

oraz z Unią Europejską stosując w niej "szantaż wajmarski" i "szantaż monachijski" tak jak ostatnio wobec

Polski - wymaga zdecydowanej, solidarnej, międzynarodowej reakcji oraz sankcji z udziałem państw Środkowo-

Wschodniej Europy, W. Brytanii, USA oraz innych demokracji świadomych niemieckiego zagrożenia.

W Polsacie mówili,że były sugestie Tuska aby postraszyć Kaczyńskiego i nie odbiło się na Polakach- niezla hipokryzja!!!

Bienkowska byla za? a ona z PO wiec wiadomo kto juz popierdycza.....

Gdyby np.PIS potępił działania kościoła , wprowadził koran do szkół i propagował myśl socjalistyczną,zostałby pochwalony jako nowoczesny i pluralistyczny rząd nowego tysiąclecia.To czym obecnie jest europa,przypomina mi stare określenie-lewicowa burżuazja.

Proponuję referendum

A może faktycznie zastanowić się nad wyjściem Polski z Eurokołchozu (skoro z nami tak postępują Niemcy, którzy rządzą tam)i rozpisać referendum? Trzeba przynajmniej ich nastraszyć!!!! A naszych targowiczan "na zbity pysk".

Ani kroku w tył, nie cofać się choćby o włos!!!
Cóż nas zresztą obchodzi jakaś "bruklińska rada ..jubilerów"
Nikt obcy nie ma prawa dyktować Rzeczypospolitej polityki wewnętrznej. A nadzorem mogą objąć swoje psy co najwyżej.

olaboga a nie pamiętasz słów waszego idola Tomasza Lisa?
O tym, że widzowie są jeszcze głupsi niż sobie wyobrażają dziennikarze? Sprawdź na youtube wiszą tam ciągle filmiki z panem Lisem w roli głównej.
Nie widziałam nigdy tak topornej propagandy jak ta lejąca się z GW a do 2001 r. byłam pracownikiem GW.... Już w 2000 roku GW zaczęła zwalniać wszystkich dziennikarzy, którzy nie spełnili wymogów "jednomyślności". Pod pozorem ciecia kosztów wybranym zaproponowano....połowę pensji...
Jeśli mowa o ocenie rzeczywistości to największe problemy mają z tym wyznawcy GW i PO. Mówiliście o sekcie smoleńskiej? To nic w porównaniu z waszą sektą wyznawców GW/PO która nawet nie wiedziała jak jest robiona w "bambuko". Nie zauważyliście jak was okradli, nie zauważyliście ze de facto zlikwidowali wam ten tak znaczący TK...z prostego powodu BO NAWET NIE WIEDZIELIŚCIE ,że TK ma jakieś realne znaczenie, nic dziwnego skoro PO nie wykonało 40 uchwał tego "najważniejszego dla polskiej demokracji organu", TK... Co robiliście kiedy wasi "księża" mówili wam co jest dobre a co złe? Słuchaliście ich bez mrugnięcia oka. I robicie to nadal. Każdy ma prawo wyboru więc tkwijcie w tej waszej sekcie. A Polska niech idzie dalej, niech się rozwija, bogaci, nowocześnieje, mądrzeje nawet bez was.

PIS nie poddawac sie - nie zwracać uwagi na to zasrane lewactwo robić swoje . A niech nas wywala z tej unii . Oni beda bardziej plakac . Pieprzyc ta unie . Niech Aniela sie udlawi tym swoim dobrobytem.

Racja ani kroku do tyłu a makrela niech udławi się tymi islamistami i wystąpić do szwabów o odszkodowanie za sześcioletnie działania wojenne na naszym terytorium. Nie wierzyć też za grosz szkopom bo to oni ze swoimi pomocnikami z warszawy stoją za tym ciąganiem Polski.

Obecnie z praworządnością mają największy problem Niemcy.I to tam powinien być nadzór.W Polsce takiego problemu obecnie nie ma.

W obrazach przesyłanych z tego karygodnego wydarzenia widać było rozradowaną Bieńkowską poufale obcałowującą się z unijnymi biurokratami.
Sprawa jest oczywista. Oni nigdy nie walczyli w Unii o żadne polskie interesy. Szli potulnie na pasku, czyniąc Polskę niemiecką kolonią.Jakże łatwo Kopacz godziła się na imigrantów. W jakim kraju Europy 90 procent prasy jest w obcych rękach? Teraz Polacy mogą jasno zobaczyć do czego doprowadziły nas rządy Platformy. Bieńkowska i Tusk zadowoleni, bo udało się przywalić Rządowi PiS-u i wypełnić oczekiwania partyjnych kolegów, którzy wywołali tę awanturę nie mogąc pogodzić się z przegraną. Chcą zdestabilizować sytuację w Polsce i uniemożliwić reformy. Dla mnie to ohydna zdrada stanu. Zawracanie głowy zagrożeniem demokracji to bzdury, szczególnie, gdy podda się analizie ich rządy. Niemcy razem z PO mieli w nosie naszą demokrację. Kręcili lody.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl