niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Szymon Majewski z programem w TVP? "GPC": Trwają rozmowy w tej sprawie

Dodano: 13.01.2016 [09:24]
Szymon Majewski z programem w TVP? "GPC": Trwają rozmowy w tej sprawie - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
W TVP swój program ma mieć Szymon Majewski. Jak się dowiedziała „Gazeta Polska Codziennie”, trwają z nim rozmowy w tej sprawie.

Znany dziennikarz i showman przez wiele lat był współpracownikiem Radia Zet i kilku stacji telewizyjnych, m.in. TVP i Canal+ (programy "Słów cięcie gięcie", "Sympatyczny program dla miłych ludzi", "Szymon mówi Show", "Rebusy SZ. Majewskiego", talk show "Wieczór z Alicją"). W TVN, z której odszedł w 2012 r., prowadził programy "Mamy Cię!" i "Szymon Majewski Show". 

Ostatnio Majewski parę razy zrobił przytyki wobec Tomasza Lisa. Napisał m.in.:


Dziś chciałem coś napisać na Twitterze, ale nie mogłem, bo jest zajęty przez Tomasz Lisa. Jest prośba, Tomek, ja wiem, że jesteś ostatnio zdenerwowany, ale odpuść chwilę, bo mi żarty nie przechodzą!
 

Porządki w mediach publicznych trwają. Z „Wiadomości”, głównego serwisu informacyjnego TVP, odchodzą wydawcy Piotr Jaźwiński i Grzegorz Sajór, reporter Jacek Tacik i Elżbieta Byszewska oraz szef serwisu i twarz TVP Piotr Kraśko. Szefową flagowego programu informacyjnego TVP została Marzena Paczuska, która zastąpiła na tym stanowisku Kraśkę. W latach 2009–2010 Paczuska była zastępcą szefa „Wiadomości”. Według nieoficjalnych informacji wydawcą tego programu ma zostać Ewa Świecińska, która już wcześniej pracowała w TVP, a później w telewizji Republika.

Zmiany personalne przeprowadzane są również w innych programach TVP. Karolina Lewicka, dziennikarka TVP Info, znana m.in. z przeprowadzonej w fatalnym stylu rozmowy z wicepremierem Piotrem Glińskim w programie „Minęła dwudziesta”, zrezygnowała z pracy w Telewizji Polskiej. Po rozmowie prezes TVP na tydzień odsunął ją od prowadzenia programu. Dotychczas Lewicka prowadziła programy publicystyczne w TVP Info oraz przygotowywała materiały do „Wiadomości” TVP1. 

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Media publiczne jako narodowe TAK o charakterze informacyjnym przekazujące informację w sposób rzetelny. Jest też i druga strona medalu władza polityczna nie powinna się zajmować kulturą, sztuką, rozrywką te dziedziny powinny być skomercjalizowane. Pytanie brzmi dlaczego? Nie w sposób, aby wszyscy mieli to samo zdanie, jeśli państwo będzie się do tego mieszało, ucierpi jego autorytet i powaga państwa. Twierdzenie, że jak kultury się nie będzie dotować, to Polski nie będzie, jest błędne i oznacza brak wiary w Polskę i Polaków. Państwo w tej dziedzinie nie ma nic do roboty i to się musi zmienić, efekt jest taki, że państwo dysponując narzędziami propagandowymi, wskazuje co się opłaca, więc cała rzesza Majewskich, Lisów, Kraśko podąża tym śladem w imię dobrze pojętych własnych interesów. W Polsce klasa polityczna stworzyła sobie armię pasożytów, które nie potrafią nic robić poza jednym żyć z ręki, która ją karmi. Tak dalej być nie może to się musi zmienić.
PS. A co skończyła się Majewskiemu ciepła posadka w TVN, a może popadł w niełaskę.

Nie wpuszczajmy do polskiej TV polonofobów i antymoherów, którzy potrafią uśmiać się z każdej polskiej wartości. Nie wpuszczajmy bylejakości i wesołków kaleczących język polski i wyśmiewających się z naszej Kultury i Obyczaju!
Potrzeba Polsce świeżych obiektywnych i twórczych myśli a nie dowcipów i kreacji resortowych dzieci wychowanych za "żółtymi firankami". Potrzeba ludziom prawdy podanej w kulturalny sposób, np.
"... Praca od podstaw czeka nas!
Nie czas na nieudolność!
Trzeba zaorać całe Zło,
by nam wyrosła – Wolność........ "
(cytat z MKD Poezje)
http://www.wierszemkd.pl/?p=20468

Takich jak Pan Szymon Majewski jak najwięcej a wszystkim takim łyczkom,(psimkrwiom)jak lis bilet w jedną stronę.

To dobrze ... Jest inteligentny, śmieszy i nie jest lizydupnym frendzlem jak wielu kabareciarzy ...

Bardzo fajnie:) Majewski zawsze śmieszny i obiektywny nawet kiedy byl w tvn, dlatego sie skonczyl... bardzo dobry wybór

czekamy na Pietrzaka, Makowskiego (dawniej kabaret OTTO) itp. !!!!!!!

Pamiętam jego program ''Słów cięcie gięcie'' był naprawdę super,brakuje jeszcze KOC-Komiczny Odcinek Cykliczny.Czzekam na wielkie powroty tego typu humoru!

Ja chcę lekkiej rozrywki w TVP
Bo jeszcze okaże się że kabaretu nie będzie w TVP

„Gwiezdne Wojny” wg PiS - czy takie żarty będą zabronione ?

Mateusz join to me, we are together rules of the TVP Publiczna....

Proponuję najpierw doszlifować angielski...
Zreedytuj sobie do "Join me, together we will rule (...)"

Majewski może się przydać. Nie opowie w publicznej telewizji o tym, jak stał się ofiarą reżimu PO.

"Żeby Polska była polską" potrzebny jest Pietrzak a nie ta gnida która POtrafi przykleić się do każdego G***A.

Niech wezmą Szymka na próbę...Jakaś równowaga musi być,nie zapominać,że to TELEWIZJA PUBLICZNA a My chcemy budować WSPÓLNOTĘ! Nie chcemy chyba sami oglądać tv z Woronicza!Szymon dawał ostatnio znaki że nie jest funkcjonariuszem POmafii,choć wiadomo że nie musi "kochać" pis...Bew OK, przestańcie panikować i obrażać "na zapas".Wolę zdecydowanie Jego niż lisa.Nie dawajmy argumentów tzw."obrońcom demokracji" że tworzymy tylko "pisowską" TV..Dobre posunięcie Panie Prezesie Jacku..

Pamiętam początki Majewskiego, ale Twój głos jest głosem rozsądku.

Dlaczego nie ma nadal Pani Danuty Holeckiej-Dunin?

...i Ziemowita Pędziwiatra zamiast Kreta..

Pewnie gra w sensacjach albo sciga sie z wilkiem jak srus pedziwiatr :D

Jestem jak najbardziej za zmianami w TVP i za tym, żeby TVP była obiektywna. Obiektywna, to nie znaczy chyba i nie tego chcemy, aby była tubą PIS-u, jak wcześniej była tubą PO. Tego nie chcemy, prawda? Jestem za tym, aby nawet w porze wysokiej oglądalności, swój program mógł prowadzić nawet ktoś taki jak Lis. Nie znoszę gościa, ale nie powinno im się chyba całkiem zabierać głosu w telewizji publicznej. Takie coś byłoby karygodne i mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Nie lubię Lisa i innych jemu podobnych i nie oglądam ich, a i telewizji nie oglądam. Ale nich ci co lubią mają trochę dla siebie. W końcu żyją w tym kraju i też z ich pieniędzy utrzymywana jest telewizja.

Wiesz, nie wiem co ci powiedzieć. Ale zacznę...
1. jak czegoś nie oglądasz i się tym nie interesujesz, to po co się wcinasz z uwagami? Narażasz się na poważną kompromitację. Sam stwierdziłeś, że nie oglądasz TV.
2. Właśnie się skompromitowałeś. Mówisz o Lisie i jemu podobnych jak o obiektywnych dziennikarzach. Oni dawno nimi przestali być. To sztabowcy PO, zdrajcy polskości i kraju. Takim wara od publicznych mediów.
3. Pluralizm nie polega na tym aby np. po programie dla patriotycznie nastawionych harcerzy puszczać program lansujący np. aborcję lub gloryfikujący Targowicę. To nie jest pluralizm, ale ogłupianie ludzi. A TVP ma misję jednoczącą ludzi tego samego interes u- Polaków i patriotów. Inni niech sobie oglądają co chcą - od TVN do CNN.
Zdrowia, życzę.

szkoda Elżbiety Byszewskiej bo robiła naprawdę dobre tematy na temat zdrowia

Jeżeli go Kurski weźmie tzn. będzie, że to jego brat z GW steruje wszystkim. Szymon leming wyśmiewał nawet Jana Pawła II w sposób przekraczający granice.

plul na pis --- won

Zgadzam sie.

Niech on zostanie w TVN - na zawsze. To zupełnie tak jak kiedyś Urbański przyjął do TVP Lisa

Korekta - Wildstein nie Urbański.

a "Bliżej" Pospieszalskiego należy przenieść n.p. do TVP2 i nie w nocy. kiedyś w tv puls B.Wildstein prowadził bardzo ciekawy program, dać czas antenowy Ziemkiewiczowi, Wolskiemu, Cejrowskiemu, a może też Michalkiewiczowi. jest wielu świetnych dziennikarzy odsuniętych od telewizji publicznej przez POmuchów.

Proszę przeczytać artykuł "Ziemniakowszczyzna" i wiecej nie lansować tego pana , ani Wolskiego .
Towarzystwo wzajemnej adoracji.

a ty jestes kodowiec mieszajac pana Wolskiego I Ziemkiewicza

a co na to .. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – Martin Schulz i Merkel nie wspominając o kundelku Swetru ha ha ha ha

Ludzie, przecież Majewskiego skreśliła PO bo śmiał zrobić sobie z jednego posła jaja.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl