niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Słowa, z którymi trudno się nie zgodzić: TVP przypominała Biuro Propagandy KC PO-PSL

Dodano: 11.01.2016 [11:35]
Słowa, z którymi trudno się nie zgodzić: TVP przypominała Biuro Propagandy KC PO-PSL - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
Zdaniem Jarosława Gowina, media i demokracja w Polsce „były zagrożone, ale pod rządami poprzedniej koalicji”. – Telewizja Publiczna przypominała Biuro Propagandy KC PO-PSL – stwierdził wicepremier.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Jeden na jeden” w TVN24. Mówił tam m.in. o sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Zamach na praworządność i niezależność Trybunału Konstytucyjnego rzeczywiście się dokonał, ale w czerwcu i, co jest najgorsze, przy milczącej zgodzie prezesa TK i jego zastępcy. To, co my zrobiliśmy, jest wyciągnięciem wniosków z upadku autorytetu Trybunału Konstytucyjnego – podkreślał Gowin.

Dodawał też, że „w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, może przy użyciu nieco innych argumentów i z innych powodów”, w pełni popiera „stanowisko obozu rządzącego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejne zmiany w TVP. Kraśko i Rudnik znikają z „Wiadomości”

Minister Gowin mówił też o manifestantach skupionych wokół Komitetu Obrony Demokracji. Zaznaczył, iż jest osobną sprawą „na ile ta diagnoza, że media czy demokracja w Polsce są zagrożone, jest słuszna”. – Owszem, były zagrożone, ale pod rządami poprzedniej koalicji. Telewizja Publiczna przypominała Biuro Propagandy KC PO-PSL. Natomiast my przywracamy pluralizm w mediach publicznych – tłumaczył wicepremier.

Mówiąc z kolei o Jacku Kurskim, podkreślił, że „jest człowiekiem wybitnie inteligentnym i ma niepowtarzalną szansę na to, by wpisać się – pozytywnie – w historię polskich mediów”. – Pierwsze decyzje personalne już są dla wielu zaskoczeniem, bo pokazują, że Kurski chce poszerzyć pluralizm – powiedział Jarosław Gowin.
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Rzeczywiście wicepremier Gowin podniósł się i stanął na wysokości zadań w nim pokładanych...

I żeby mnie tu nikt nie posądzał o jakoweś interpelacje cyrkowca...
A o co mi właściwie chodzi?... to o właściwy przepływ prawdziwych informacji medialnych i wyrażanych w odniesieniu do tych informacji opinii poprzez internet, czyli o CYRKULACJĘ kulturalnej wymiany spostrzeżeń i dewagacji przeciętnego prawego Polaka…
i właśnie z tej CYRK-ulacji zaczerpnięty został mój nick internetowy.

CO Z REŻIMOWĄ TAK ZWANĄ DZIENNIKARKĄ..ORACZ DALEJ STRASZY W WIADOMOŚCIACH..

Szanowni Państwo, to nie wigilia Świąt Bożego Narodzenia, a tu taka niespodzianka min. Gowin przemówił ludzkim głosem. Panie ministrze, tak trzymać!

Oczyścić to szambo i ukarać winnych.

WSPANIALE!!!! Teraz w TVP Info po raz pierwszy w życiu widzę obywatelkę II sortu z mianowania Tuska, czyli moherkę, kobietę o zresztą niezwykle subtelnej urodzie, dziennikarkę z niezależnej.pl,, nazwiskiem Doleśniak- jakaś tam (2-człon.nazwisko) właśnie ta Rudnik z nią rozmawia, ALE JEJ NIE PRZESŁUCHUJE, co za postęp (wprawdzie Rudnik była cywilizowana, nie jak Kraśko, co 20 sekund przerywający Korwinowi lub Macierewiczowi i podparty, jakby chciał wypić piwo z politykiem , a może walnąć go kuflem).--Ludzie...patrzę w ekran obok komputera i nie chcę wierzyć, Rudnik pyta o akcję wysyłania e-maili do niemieckich polityków unijnych.. - jeszcze 4 dni temu nie wspomniałaby o tym! Po prostu ludzie nieczytający prawicowych portali mogą wreszcie się dowiedzieć, co się dzieje na prawicy! ----JAKA WIOSNA W TYM STYCZNIU!

Diana Rudnik, to taka telewizyjna szczebiotka - idiotka od udawania, że nadaje jakieś informacje. Jej obecność w Wiadomościach obraźa moją inteligencję. Proponuję przesunąć ją do programu o garkuchni. Tam bedzie mogła szczebiotać i słodko gaworzyć ile cukru w kogel moglu.

Teraz będzie inaczej- wytyczne będą spływać z Komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Państwo nie jest własnością jakiejkolwiek partii czy koalicjii parti tworzacych władzę. Państwo jest dobrem powszechnym wszystkich obywateli. Szkoda tylko, że partie pod przykrywka zbawienia każdego obywatela kierują się wyłącznie interesami partii Każda z partii rządzących po 1989 ma na sumieniu psucie Państwa. Czas osądzi również obecnie sprawujących władzę. Przy każdej zmianie władzy w Polsce były nadzieje, szkoda, że płonne. Błędy władzy, niedoróbki i porażki każda władza próbuje przykryć propagandą, tylko po co??? W dobie Internetu media typu Telewizja, Radio nie mają już takiego znaczenia jak kiedyś.

Poczekaj trochę, a potem oceniaj. Jedno jest pewne: zakłamanie establishmentu i ludzi przez niego korumpowanych czy to w sposób bezpośredni, czy choćby tylko psychicznie, jest widoczne jak na dłoni. W ciągu 8 lat rządów PO/PSL wyrzucono (poza Pospieszalskim) wszystkich jako-tako krytycznych (a w zasadzie nie dość uległych) wobec tej koalicji dziennikarzy z mediów publicznych. Po rozmowie Hajdarowicza z recznikiem rządu Grasiem, wyrzucono Gmyza z "Rzeczpospolitej" za prawdziwy w treści, ale kompromitujący dla ówczesnej władzy artykuł, a następnie innych dziennikarzy. Rozwalono przy pomocy Hajdarowicza "Uważam rze". ABW Sienkiewicza (przecież nie na polecenie Kaczyńskiego) najechała redakcję "Wprost" doprowadzając do dantejskich scen z powodu "taśm peowskiej hańby". Inwigilowano dziennikarzy związanych z artykułami na ten temat (sprawa rozwojowa). Nie można zapominać o inwigilowaniu red. Sumlińskiego, Rymanowskiego i Gmyza już kilka lat temu przy okazji szukania haków na Macierewicza w związku z aneksem do raportu o WSI (W. Sumliński został uniewinniony po kilku latach procesu, a materiały z podsłuchu wykorzystywał w prywatnym procesie płk. Mąka z ABW. Ilość podsłuchów w Polsce zakładanych obywatelom biła za rządów PO/PSL wszelkie rekordy europejskie. Na internautę od "Antykomora" nasyłano ABW za krytyczne treści o ówczesnym prezydencie (dziś na manifestacjach KODu dzieci noszą plakaty z wycelowanymi w kaczkę lufami - nie dzieje się nic). Po Smoleńsku pacyfikowano namiot "Solidarni 2010" na Krakowskim Przedmieściu... Fakty można wymieniać jeszcze długo. O tym, co działo się i dzieje w mediach publicznych i prywatnych, w prasie, w których każda dyskusja zaczynałe się i kończyła równym waleniem w Kaczyńskiego i PiS, nie chce mi się nawet wspominać. I GDZIE BYLI WTEDY KOD-owcy? Czy demokracja ma barwy klubowe, albo partyjne? Dlatego ich bez wielkiego problemu można ostemplować mianem przygłupów wykorzystywanych przez poprzednią władzę, albo Targowicę. I w jednym i w drugim przypadku są durniami, bo w końcu działają na szkodę własnego (?) kraju.

Nawet skopiowałem sobie twój post, bo zawiera w skrócie to, co myślimy, my ludzie prawicy, kiedy podsumowujemy 8 lat tego bezprawia. Z zachowaniem Twojego nicku kiedyś może ten post przytoczę komuś.

O wiarygodności KODu, jako oddolnego ruchu obywateli zaniepokojonych "demokracją" w Polsce można by ewentualnie dyskutować, gdyby na pierwszej demonstracji obywatele ci przywitali Petru, Schetynu, Kosiniaka-Kamyszaka i innych skandowanym równo hasłem: "wypier...ć! wypier...ć!" Demokracji wprawdzie w Polsce nie ma tak naprawdę od "powojnia", ale przynajmniej patrzyłbym na tych ludzi jak na naiwnych donkiszotów, a nie na ciężkich frajerów lub resortowe dzieci trzęsące tyłkami o swoje miejsce przy korycie.

Przestancie sie tlumaczyc. Jechac z tematem. Niemiesc nie jest kims wobec kogfo nalezy sie tlumaczyc. TO JEST NASZ KRAJ I OD WIKOW BYL NASZ!!!!!!!!!!!!!!!! Jak bedzie trzeba to staniemy z bronia jeszcze raz przeciw szwabskiemu okupantowi. Poki co nie tlumaczyc sie balasom i robic swoje. psy szczekaja a Karawana jedzie!!!

Kiedy przestaniemy słuchać głosu J.Dobrosz-Oracz ?.Jej komentarze w tonie tragiczno-przerażającym i to niezależnie jakiego by dotyczyły tematu nasuwają podejrzenia że oto szybkimi krokami nadchodzi jakiś kataklizm niespotykany dotąd w dziejach świata.Dosyć już tej propagandystki z nadania ZSL w TVP.

Kurski DobrzeZaorac niektorych propagandzistow w TVP

Bo nadchodzi jakiś kataklizm. Ostre atakujące, wręcz bezczelne wypowiedzi tych ludzi, zachowanie , które świadczy o tym ,że i tak przejmą władzę , a wtedy marny wasz los. Boże , oni nas straszą śmiercią.Komentarze ich zwolenników w Faktach wystarczy poczytać. Nigdzie na świecie nie ma takiego tonu wypowiedzi.Straszą śmiercią, władzę wyzywają takimi kalumniami , że belzebub by sie powstydził. Drodzy dziennikarze dowiedzcie się co się dzieje. Nie chcę Polski, gdzie trzeba się bać na każdym kroku co tym razem oni wymyślą .Do Faktów to już nie zajrzę, niebezpieczne.

A niech straszą. Niech zgrzytają zębami stare komuchy aż im protezy popękają. Najważniejsze że nastąpiło przebudzenie w narodzie. Grunt to nie dawać się ogłupić. Kto za tymi niegodziwcami pójdzie? Oni bronią swoich przywilejów, stanowisk i dochodów, a Polskę i zwykłych obywateli maja głęboko w "poważaniu"

PO-PSL i ich tuba propagandowa vs bezmyślne stado Lemingów.
Mechanizmy nie zmieniły się od tysięcy lat, a problemem dla byłej już grupy trzymającej władzę, jest stale rosnąca ilość samodzielnie myślących.

https://www.youtube.com/watch?...

"Kapłani" tej tuby, czyli wszelakiej maści hieny roku, powinny się odrobinę dokształcić. Los takich kanalii zawsze był taki sam. Po prostu byli za bezgraniczną lojalność rzucani na pożarcie wściekłym i szukającym sprawiedliwości tłumom.

Dzis widzę jeszcze inną stronę medalu....TVP ciągłe wiadomości ; Niemcy o nas....My o Niemcach.....czy jeteśmy niemieckim landem ????????????????????????????????????????reszta bez zmian..dokoptacja stanowisk .. brak likwidacji instytucji pasożytniczych !!!!...ciągłe tłumaczenia PiS !!!!! masło maslane ;innowacyjność,brak inafo o likwidacji gimnazjów.POdobno polityk Nycz nie zgadza się ./..Jakaś zapowiadana strategia;najśmieśniejsza kwota wolna od podatku.bez zmian --- może za 14 lat ???.....12,- pln/godzine ???? 500,- pln ?????????? ale napewno;podatek mdedialny i przyjmowanie uchdżców co POgrzebie PiS!!!!!!

Te polityki niemieckie to polityki unijne. Byc może ze z nudów interesują sie sytacja w kraju członku UE.Bo taki ich obowiązek i prawo.Ale wy prawdziwe i nawiedzone idzcie dalej i szybciej. Wyjdzcie z UE i za kilka dni będziecie mieć tu Putina . A chyba o to wam chodzi.

Dzisiaj patrze i własnym oczom niewierze,w TVP info u Czyża jako gość Cezary Gmyz! Normalnie cuda na kiju.

Czyż do zwolnienia,dotąd nie zauważał p.Cezarego Gmyza i innych dziennikarzy?U niego w programach brylują nieustannie min.Sławek ...Sierakowski,Wielowieyska,Sobiech,i inni opluwacze Rządu i PiS.Wczoraj w programie Bez retuszu przy licznie zgromadzonej publiczności pozwolił tylko na zadanie jednego pytania z tej strony.Po co więc ta rzesza ludzi?

WOŚP to sposób Owsiaka na życie. Owszem, kupuje sprzęt medyczny, ale nie za wszystkie zebrane pieniądze! Przykładowo, w roku 2014 zebrano łącznie ponad 64 mln zł oraz procent od lokat w banku 2 mln zł, ale sprzętu kupiono tylko za 37 mln zł oraz wydano na kilka programów medycznych 1,5 mln zł. W wydatkach na gigantyczną kwotę 4,2 mln zł na różne szkolenia ukryto opłaty trenerom szkolącym, których jednak nominowano wg uznania a nie wyniku konkursu. Ponadto wydano jeszcze większą kwotę bo 6,6 mln zł na reklamę! Jak to się odbywa, to warto zapytać tych co drukują ulotki, kalendarze itp. (tam jest model ja tobie dam zarobić, a ty mnie). WOŚP na administrację wydała prawie 2 mln zł! Zatrudnia 32 osoby z na ich wynagrodzenie poszło prawie 2 mln zł, z tego zarząd zainkasował 160 tys. zł. WOŚP sobie zostawia gigantyczny zysk - np. za rok 2014 na koncie pozostawiono sobie prawie 15 mln zł. Łącznie dotąd za całą działalność fundacja WOŚP ma na lokatach ponad 60 mln zł! I to jest właśnie ów sposób na życie Owsiaka i spółki! Gdyby całość zebranych środków Owsiak przeznaczał na cele charytatywne, to należałoby mu postawić pomnik wdzięczności, ale niestety Owsiak żyje z fundacji, bo lokata ponad 60 mln zł to własność fundatorów czyli fundatorów - co widać z zapisu statutu fundacji. Pytania dziennikarzy i polityków do Owsiaka o rozliczenia wywołały u niego białą gorączkę wściekłości i nic dziwnego, bo gdyby ujawnił powyższe, to nie zebrałby ani złotówki, bo społeczeństwo sądzi, że wspomaga szczytne cele. Jeśli by te środki zbierałoby np. ministerstwo zdrowia, to 100% pieniędzy poszłoby na zakupy sprzętu, a nie na zysk fundatorów. Tutaj należałoby postawić pytanie: dlaczego Owsiak i spółka nie założyli stowarzyszenia lecz fundację? Odpowiedź jest prosta: fundacja może robić z funduszami co chce, bo odpowiada wyłącznie przed fundatorami, zaś stowarzyszenie przed Urzędem Skarbowym oraz Prezydentem danego miasta a członkowie zarządu nie mają prawa pobierać wynagrodzeń w żadnej formie, zaś całość środków ma iść na cele statutowe. Piszący tu na forum zamiast ganić w czambuł krytyków Owsiaka, niechaj wejdą na stronę WOŚP i zapoznają się ze sprawozdaniami finansowymi tej organizacji. Każdy ujrzy, że nikt tam nie poświęca się za darmo! Za darmo, to pracują wyłącznie wolontariusze zbierający do puszek i jak widać są traktowani jak jelenie. Kasa Panie Owsiak panu przyświeca a nie szczytne cele. Te szczytne cele są wyłącznie parasolem ochronnym! Proszę 60 mln zysku przeznaczyć na zakup sprzętu i zrezygnować z poborów, a będziemy Pana chwalić. Zanim Pan tego nie uczyni, będziemy wołać: proszę nie oszukiwać społeczeństwa!

Romus wyluzuj bo Ci żyłka pęknie. Nie podoba Ci się WOSP to nie dawaj pieniążków. Facet robi coś dobrego a Ty siedząc w kalesonach na tapczanie z dużym brzuchem wylewasz swoje frustracje. Najpierw zaznajom się z zasadami prawnymi dotyczącymi prowadzenia fundacji a dopiero później się wypowiadaj.

Kiedy do programów publicystycznych zaczną być zapraszani przedstawiciele prezydenta; teraz jest: 1 z PiS, 1 z RK15, 1 z PO, 1 Now-Targowica, 1 PSL a do tego 2 "specjalistów" z PO (przeważnie z UW) i prowadzący politruk z PO. Dawniej Nałęcz nie wychodził z TVP przez cały dzień.

"...Zamach na praworządność i niezależność Trybunału Konstytucyjnego rzeczywiście się dokonał, ale w czerwcu i, co jest najgorsze, przy milczącej zgodzie prezesa TK i jego zastępcy..."
Panie Jarosławie pełna zgoda, ale pisząc: "...przy milczącej zgodzie prezesa TK i jego zastępcy..." potraktował Pan ich zbyt łagodnie, bo to nie była milcząca zgoda, a WSPÓŁUDZIAŁ !!! w tym zamachu. Oni byli przecież autorami tamtej czerwcowej łajdackiej ustawy, PO-wsko PSL-owska zgraja tą ich ustawę później przepchnęła.

Obiektywizm! Tego brakowało w TVP. Uwierzyli, że da się Polakami manipulować w nieskończoność. Przy okazji w gruzy posypało się wiele autorytetów z przeszłości.

UWAGA!!!! >>>> jest juz pierwsza ofiara smiertelna zmian w TV!!!!!!!!!!!! prosze o rozpowszechnianie tej informacji kup przestrodze!!!!! ofiara nieszczesliwie smiertelna stal sie Pan Zdzislaw Kowalski ze wsi Pazimiry Dolne. Poczatkowo Lekaze probowali ratowac Pana Zdzislawa ale niestety okazalo sie juz za pozno :( Pokrotce informacje co sie stalo:
Pan Zdzislaw to 68letni mieszkaniec malej wsi, wierny widz TVN24/TVP1/Polsatu i aktywny czytelnik G.Wyborczej, Pan Zdzislaw zakupil pelny pakiet Cyfry + wraz z dostepem do TV Republika ktory zdecydowal sie pierwszy raz w zyciu ogladnac. I Niestety to byl dopiero poczatek problemow zdrowotnych, gdy Pan Zdzislaw zorientowal sie ze cale zycie byl oszukiwany i manipulowany przez TVP/TVN... i zamiast ratowac swoj kraj zawsze glosowal na zlodzieji PO/PSL oraz manifestowal aktywnie cala rozina w KOD, ogladajac juz pierwszy raz "glowne wydanie informacje TV Republika" juz po 5min poczul zimne poty i doznal prawie 40stopni goraczki! a to byl dopiero poczatek! kiedy wiadomosci sie skonczyly i przypadkowo usiadl na g.wyborczej (jego ulubionej Gazecie) zacza najnormalniej na swiecie plakac (tutaj ujscie znalazly zwykle emocje), wypowiedzial wtedy slowa "polsko wybacz mi, dziadku wybacz" wtedy poczul klucie w klatce piersiowej i prawdopodobnie wtedu doznal zawalu serca! jego zona probowala go ratowac, lekaze ktorzy przybyli po 30min nie dali szans. stwierdzono zgon!!! ta bardzo przykra informacja powinna zostac rozpowszechniona, to niebezpieczne zjawisko moze dotknac kazdego bywatela w Kraju tym bardziej ze PIS chce przekazywac informacje w TVP po swojemu (blizsze prawdy niz te za czasow PO). prosze nie ignorowac tego zgonu!!!! i ratowac obywateli!!!!!!! Nie kazdy POLAK jest gotowy na prawde!!!!

Dokonałeś tu zwykłej manipulacji. Reforma dotyczy tylko mediów publicznych. TVN y i Polsaty jadą starą scieżką. Tak jak Republika czy Trwam. I w publicznej nie liczcie na zmiany .Etatów dla was tam nie będzie chyba ze sprzątaczy..Wy macie inne zadania.Jak uczy nas historia. kTO MA MEDIA PUBLICZNE TEN PRZEGRYWA KOLEJNE WYBORY. Trzeba miec pojęcie o mentalności Polaków.Dziadek odszedł z innego powodu.

hahahahahahahahaha!!!!!!!! leze!!!!!

Ja slyszalem o przypadku kiedy to ktos chcial podetrzec sie G.Wyborcza ale gazeta rozciela mu Tylek i wykrwawienie sie to byla kwestia minut! Kolejny dobry przyklad na to ile to niebezpieczenstw moze dotknac zwyklego obywatela w demokratycznym kraju!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl