niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Nazistowskie wzorce. Propaganda „Newsweeka” plagiatem publikacji z 1939 r.?

Dodano: 10.01.2016 [15:10]
Nazistowskie wzorce. Propaganda „Newsweeka” plagiatem publikacji z 1939 r.? - niezalezna.pl
foto: twitter.com/szymonowczarzy
"Unser Kampf in Polen" (tłum. Nasza walka w Polsce) - tak brzmi tytuł propagandowej nazistowskiej książki ze zdjęciami opisującej agresję na Polskę we wrześniu 1939 roku. Tak się składa, że na okładce tej książki znajduje się rozbity herb Polski. Dokładnie tak samo jak na okładce... ostatniego wydania tygodnika prowadzonego przez Tomasza Lisa.

Wydana w 1939 r. przez Bruckmann Verlag w Monachium książka ma charakter stricte propagandowy. Publikacja w języku niemieckim pełna jest zdjęć z niemieckiej agresji na Polskę. Pierwsze kilkadziesiąt stron to opis historii i sytuacji politycznej w Polsce.

Książka wygląda tak:


Jeden z Internautów zauważył podobieństwo tego nazistowskiego dzieła do okładki wydawanego przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Media AG „Newsweeka”. Oto zestawienie publikacji z 1939 r. z tygodnikiem Tomasza Lisa

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Uciac syfiLis-owi jaja ..... zamknac tego niemieckiego LEWACKIEGO plugawca, wydawanego w jezyku polskim - przeciwko Polsce und Polakom !!!!

ENDE

Ten lisiany padalec prowokuje do rozboju Majdańskiego, zdrajca plemnik komunistycznych władz. Wymyślili sobie jakiś KOD do prowokacji i wychodzenia ludzi na ulice. Partyja Nowoczesna powstała 2 dni po przegranej pierwszej turze Bulla, już wiedzieli że są spaleni i będzie walka na śmierć i życie o przetrwanie interesów i koryta. Następny etap to obalenie władzy PiS, wywołanie majdanu jak na Ukrainie. Nie można dać się prowokować tym bandytom.

Płakać się chce jak widzę tych tępych pajaców na manifestacji KOD, zęby być tak tępym i ślepym dać się robić w bambuko.

Tu nie było Bambuka bidolu, natomiast był to wielki przekręt wyborczy w wykonaniu specjalisty od przekrętów wyborczych Alka Stoltzmana, który w ostatniej chwili wetknął Rumuna Petrescu zwanego Petru, z jego rumunami do polskiego Parlamentu tworząc w ten sposób przedłużone ramię SLD w Sejmie Rzeczypospolitej...

Korpus Ochrony Dupy (czerwonej), wynajęta hołota zarobi parę groszy na papierosy i piwo a niektórzy mają jeszcze nadzieję na polizanie okruchów pod stołem

Bezwzględnie powinien zostać zgłoszony wniosek do prokuratury, dotyczący zbezczeszczenia godła, jednocześnie w tym przypadku jestem za zamknięciem tej pro niemiecko - żydowskiej redakcji. To jest lekceważenie Polski, Polaków, oczywiście rozumiem, że za tym stoi ta gnida Lis. Powinien zostać złożony pozew zbiorowy z żądaniem mega ogromnego odszkodowania na cele patriotyczne i społeczne. Nie możemy sobie pozwolić, żeby pro niemieckie media tak nas lekceważyły.

Wygnać tego padalca z kraju a przy granicy ustawić ludzi z kijami i napierdalać gdzie popadnie albo zdąży dobiec do granicy albo padnie. Ścierwo zostawić niech gnije.

Czy naprawdę MUSIMY czytać "Newsweek'a"?? Jeżeli nikt (lub prawie nikt) nie będzie kupował tej gadzinówki to pismo zbankrutuje. Jego los w NASZYCH (czytelników) RĘKACH.

PRAWNICY do roboty pod jakiego paragrafu nalezy springera I I jego lokaja Lissa oskarzyc

dac im taka kare,zeby poczuli puste kieszenie,a lissowi jako obywatelowi Polski dodatkowo kare w zawiasach jezeli raz jeszcze obrazi Polske I Polakow

newsweek = haniebna, antypolska kloaka wydzielin pokłosia nazi Mutter, nazi Vater.

a co na to donaldu tusku?

Kolejny posthitlerowsko-marksistowski kundel zaczął ujadać na Polskę (następny po alkoholiku-faszyście "Capo PE")

i dostał nareszcie w papę od Polskiego Ministra Sprawiedliwości. Nie mają wstydu i honoru te gnojki ! - potomkowie

hitlerowskigo bydła co wymordowało 6,5 mln Polaków oraz ograbiło i zniszczyło Polskę na 1000 miliardów dolarów.

Bezczelnie i zuchwałe są te posthitlerowskie qrvy ! tak samo jak ich skazani w Norymberdze przodkowie ! Niech się

lepiej to hitlerowskie badziewie weźmie za nacjonalizm swoich rodaków ! którzy podpalili już 300 domów z azylan-

tami tak samo jak kiedyś ich dziadowie podapalali domy mniejszości narodowych w III rzeszy. Niech opluwają swoich

faszystów z NPD i AFD co legalnie zasiadają w szwabskich landtagach i urządzają zalegalizowane nagonki na Polaków

w niemczech ! których dyskryminują i okradają legalnymi(!) rasistowskimi dekretami swojego idola hitlera ! Niech

opluwają rząd swojej islamizatorki-marksistki Makreli co brutalnie łamie wolność słowa narzucając dziennikarzom

cenzurę gdy są gwałcone przez islamistów setki niemiek i chrześcijańskich kobiet-cudzoziemek. Niech wreszcie

zaczną głosić swoim braciom niemcom prawdę o ich niemieckiej historii i o ich ludobójczym i złodziejskim narodzie,

który 70 lat temu wymordował 6,5 mln Polaków i okradł na 1000 mld dolarów Polskę i do dzisiaj nie zadośćuczynił za

tę zbrodnię i za tę grabież !

PS
Niemcy panicznie boją się gigantycznych odszkodowań (1000 miliardów dolarów za straty materialne, bez odszkodowań

za zamordowanie 6,5 mln Polaków - wg. norm USA 1 mln $ za zamordowaną osobę) winnych Polsce i dlatego zmasowanie

szkalują na cały świat Polskę wyłgując się ze swoich gigantycznych ludobójczych zbrodni dokonanych na Polakach

w niemieckich obozach koncentracyjnych i w masowych egzekucjach dokonywanych przez niemieckie, powszechne, zbrodni-

cze organizacje jak wermaht, eses, gestapo, grencszuc itp. Naród Polski to najbardziej wymordowany i okradziony

naród podczas II-WŚ przez giga-złodziejskich niemców i to na 1000 miliardów dolarów ! - co stanowiło 85 %

Majątku Narodowego Polski ! Dlatego dzisiaj to szwabskie badziewie żyje w dobrobycie i znów podstępnie ograbia

Polskę i Europę. Polska ma moralne prawo do patrzenia złodziejskiemu szwabstwu na łapy i powinna żądać dymisji

każdego szczekającego na Polskę szwabskiego posthitlerowca w KE i PE ! A w Unii trzeba zawierać sojusze przeciwko

szwabskiej hegemonii, która doprowadziła do totalnej ekonomicznej i moralnej zapaści Europy. Korzystne jest to,

że międzynarodowa pozycja IV rzeszy i jej sojuszniczki rassiji spada gwałtownie na pysk co daje szansę Polakom

szybko przywrócić w Polsce demokrację i oczyszczyścić ją z PO-kacapo-szwabskiego badziewia.

te gnojki (potomkowie 3 rzeszy) psim swędem osiągnęli sukces materialny (plan Marshalla) a z czasem poczuli, że im się to należało. Dziś od tego dobrobytu, zachłyśnięci ideą fix-wolności - myślą , że mogą mówić co chcą i robić co chcą.
Patrzą na wschód i widzą zmiany w Polsce, boją się i podskakują z pogróżkami. Ale nie ma co panikować, my Polacy narodem silnym i oświeconym jesteśmy. Pamięć o naszych poległych przodkach nie pozwala nam (nie wszystkim, PO-wcy zapomnieli) stać bezładnie i kulić ogon. Nasza władza, jest taka jak większość nas - Polaków - dumna i ambitna - i nie pozwolą by nas opluwano. Jeśli nasz rząd zostanie "olany" to jestem przekonany, że znajdą się tacy, którzy staną do "bitki" i pokażą co to znaczy honor i ojczyzna.
Póki co - to silne Niemcy zaraz przyklękną przed islamem, owszem, podniosą się po tym ale już nie będą tacy silni jak im się teraz wydaje, bo ich naród dzisiaj jest bardziej podzielony niż na pozór się wydający - nasz.

Wydawało mi się że niemieccy politycy należą do poważnych ale po ostatnich ich emocjonalnych wypowiedziach medialnych i histerii w jaką wpadli uważam że nie są dla strony polskiej poważnymi partnerami w jakiejkolwiek dyskusji. Czy im się wydaje że cokolwiek osiągną obrażaniem nas Polaków i emocjonalnymi szantażami? Żałosne..

niemiecki czyt.nazistowski niuswik, to i neohitlerowska propaganda.

AXEL SPRINGER do sądu - za taką "okładkę" odpowiada wydawca.
Zestawienie dwóch zdjęć z rozbitym GODŁEM RZECZYPOSPOLITEJ powinno znaleźć się wśród ilustracji w czasie debaty o Polsce na terenie Parlamentu Europejskiego.
Niech wszyscy deputowani zobaczą, jak Niemcy ingerują w RYNEK MEDIALNY w POLSCE i do czego ta nachalna propaganda ma prowadzić.

Pisząc o słusznych sprawach warto jednak używać właściwych określeń. Niemiecka (i nie tylko) ofensywa medialna jest ewidentna, a polskojęzyczne gadzinówki służą mąceniu, judzeniu i mieszaniu pojęć. Okładka Newsweeka jednakże pod PLAGIAT nie podpada. To jedynie ideowo podobna koncepcja. Plagiatem jest zastosowanie „żywcem” cudzego utworu.

Pewnie, że to nie plagiat, tylko wykorzystywanie goebbelsowskich gotowców wojny propagandowej. Niemcy są skrupulatni i świetnie zorganizowani. "Dorobek" III Rzeszy pielęgnują bardzo starannie, tyle że w unowocześniony i pozornie zhumanizowany sposób. Tu nie ma nic przypadkowego, czy niezgodnego z zamysłem. Tak jak nazwa "polskie obozy koncentracyjne".

To ewidentna agresja medialna na Polskę,pod którą bezwstydnie podpisują się miejscowi zdrajcy,przebrani w "obrońców" Ojczyzny.Zapamiętajmy ich,takich rzeczy zapominać nie wolno.

Wygrane wybory to preludium do zwycięstwa Polaków...
Odsiewanie plew od ziarna POtrwa trochę...

Czy wy stale musicie tu zamieszczać co pisze o Polsce i Polakach szmatławy, amerykański newseek piórami polskich marionetek płaconych w dolarach? Skoro są wrogami to i wrogo piszą o Polsce i Polakach i nie ma sensu im odpowiadać. Wróg to wróg i po wrogu można się spodziewać tylko najgorszego.

Nie amerykański tylko austriacko-niemiecki

Jak austriacki to jeszcze lepiej bo na całej austriackiej prasie trzyma łapę córeczka byłego janukowyczowskiego premiera Ukrainy Nikoły Azarowa a są to gremia arcywrogie Polsce.

Mądry tekst - bardzo ważny - Trójkąt prof. Wolniewicza, czyli o co tak naprawdę chodzi w Polsce i UE

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

oglaszam powszechny bojkot niemieckiej prasy !!!

To skandal żeby w Polsce ukazywały się czasopisma kultywujące tradycje hitlerowskie.
Rzad musi jak najszybciej zrobić porządek z Newsweekiem

Lisienko chyba ma coś głową. Na Newsweeku Twierdzi, że nie powiedział o telewidzach tego co powiedział a potem zamieszcza filmik na którym właśnie to mówi "zaczynam się obawiać, że to nie jest anegdota ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje są dużo głupsi"

Nie rozumiem określenia "nazistowskie"? skoro nie może być określenia narodowościowego to może bardziej pasuje "hitlerowskie"? Nazistowskie jest za łagodne!

klowe@scrippsnetworks.com, ken.lowe@scrippsnetworks.com, jnecastro@scrippsnetworks.com, jsamples@scrippsnetworks.com, clayton@scrippsnetworks.com, djones@scrippsnetworks.com, cgibson@scrippsnetworks.com, bjablin@scrippsnetworks.com, mgallentine@scrippsnetworks.com, publicaffairs@scrippsnetworks.com, press@tvn.pl, cbender@scrippsnetworks.com, lhenry@scrippsnetworks.com, info@mail.whitehouse.gov, Tom.Wheeler@fcc.gov, Mignon.Clyburn@fcc.gov, vice.president@whitehouse.gov, president@whitehouse.gov, speaker.beth.harwell@capitol.tn.gov, lt.gov.ron.ramsey@capitol.tn.gov, sen.mark.norris@capitol.tn.gov

Leftist, anti-Polish and anti-American commitment of TVN and TVN24 in Poland, owned by Scripps Networks.

Pan Kenneth W. Lowe, Chairman of the Board, President and CEO of Scripps Networks Interactive
Pan Joseph G. NeCastro, Prezes Rady Nadzorczej TVN S.A.

Domagam się zwolnienia z funkcji Prezesa grupy TVN Pana Markusa Tellenbacha, który nie jest w stanie zapewnić bezstronnego i rzetelnego funkcjonowania programu telewizyjnego Fakty w TVN i audycji w TVN24. Główne zarzuty to ogromne manipulacje i nierzetelne przedstawianie informacji, ze szkodą dla Polaków, interesu Polski, Scripps Networks i USA. Pan Andrzej Duda, Prezydent RP, oraz Rząd RP w TVN/TVN24 są przedstawiani w skrajnie niekorzystnym i nieprawdziwym świetle dzięki szerokiej gamie technik manipulacji, dezinformacji lub braku wiedzy wśród dziennikarzy. Natomiast niewygodne informacje dotyczące partii Platformy Obywatelskiej (PO - która przez Polaków w demokratycznych wyborach została odsunięta od rządzenia), oraz powiązanej z PO partii Nowoczesna, są cenzurowane i wybielane. Dziennikarze TVN i TVN24 prowadzą swoje programy w sposób wyjątkowo przyjazny dla partii PO i Nowoczesna, a agresywny i nierzetelny wobec wybranego przez Polaków Rządu oraz partii rządzącej. Dziennikarze tych stacji sieją propagandę i nieprawdziwe informacje, jakoby Polacy się pomylili w Wyborach Powszechnych, a prezentowany przez tych dziennikarzy nieustanny język nienawiści wobec Rządu RP jest całkowicie nieuzasadniony i niesprawiedliwy. Wystarczy obejrzeć dowolny program np. p. Morozowskiego, czy p. Olejnik w TVN24. Potwierdzenie tych tez można znaleźć codziennie na największych w Polsce internetowych portalach, np. interia.pl, wp.pl, gdzie każdy znajdzie przykłady, że TVN i TVN24 kłamie i manipuluje informacjami. Zdziwienie budzi, że Scripps Networks, z kraju o ugruntowanej demokracji toleruje antypolskie i bardzo duże lewicowe zaangażowanie TVN i TVN24. Wierzę, że wynika to z niewiedzy Scripps Networks Interactive TV i Prezesa KENNETHa W. LOWE, którym zapewne zależy, aby nie stracić połowy widzów i reklamodawców. Serwisy informacyjne TVN oraz TVN24 stały się serwisami lewicowej i antyrządowej propagandy. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach Scripps Networks zaprzestanie tej skandalicznej stronniczej i nierzetelnej działalności.
Z poważaniem,

Według mnie Newsweek posunął się dalej, bardziej niż Niemcy kawałkując godło. PO z mediami to nie zwykła opozycja demokratyczna. To wróg wolnej Polski, nas...ą we własne gniazdo żeby tylko odwrócić bieg wydarzeń.

Mocne ! Historia królową nauk.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl