niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 stycznia 2017

O czym rozmawiali Kaczyński z Orbanem? „Ekspansja imigrantów i Grupa Wyszehradzka”

Dodano: 06.01.2016 [18:47]
O czym rozmawiali Kaczyński z Orbanem? „Ekspansja imigrantów i Grupa Wyszehradzka” - niezalezna.pl
foto: jaroslawkaczynski.info
Około sześciu godzin trwało spotkanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Odbyło się ono w jednym z pensjonatów w Niedzicy. – Spotkanie nie może być zaskoczeniem, ponieważ obydwaj politycy wielokrotnie przez ostatni półtorej dekady widzieli konieczność zbliżenia polsko-węgierskiego i opowiadali się za ściślejszą współpracą w ramach Grupy Wyszehradzkiej – mówi portalowi niezalezna.pl Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

Orban i Kaczyński zjedli wspólnie obiad w niedzickim pensjonacie „Zielona Owieczka”. Prywatne spotkanie trwało prawie sześć godzin, a po jego zakończeniu nie udzielono mediom żadnych komentarzy na jego temat. – Spotkanie odbywało się w pewnej dyskrecji. Rzeczy ważne często dzieją się w ciszy. Miejscem spotkania była Niedzica. Przypomnijmy ciekawostkę, że ten zamek należał kiedyś do Węgier. Obaj politycy doskonale zdają sobie sprawę, że Polaków i Węgrów łączą nie tylko sentymenty, ale też i interes polityczny – podkreślał Czarnecki w rozmowie z niezalezna.pl.


fot. twitter.com/jbrudzinski

Wymienił też punkty zbieżne dla obu krajów. – Wyraźnie widać, że na zakręcie historii Unia Europejska dzieli się na starą i nową. I ta stara chce dbać głównie o siebie. Konieczne jest reanimowanie Grupy Wyszehradzkiej, która została przez rząd Donalda Tuska poświęcona na ołtarzu współpracy z Niemcami i Francją w ramach Trójkąta Weimarskiego. Obaj premierzy Orban i Kaczyński są tego zwolennikami – wyjaśniał europoseł.

 Jest też kwestia związana z dużą ekspansją imigrantów do Europy. Z całą pewnością warto, żeby Polska, Węgry, Czechy i Słowacja mówiły tutaj jednym głosem. Przypomnijmy, że na szczycie w październiku w Brukseli wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej, poza ówczesną premier Ewą Kopacz, były przeciwne ustaleniom przymusowej kwoty przyjęcia uchodźców. To są główne wspólne mianowniki – mówił Czarnecki.

Jego zdaniem, „są też różnice jak stosunek do Rosji, jednak w sytuacji kryzysowej powinni szukać tego co łączy, a nie dzieli”.
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prezesowi Kaczyńskiemu zapewne nie wypadało zbyt dociekliwie wypytywać Dostojnego Gościa o energetyczne umowy Węgier z Rosją, które stoją solą w oku eurokratom z Komisji Europejskiej, głównie Niemcom.

POstkomuna docieka o czym Kaczyński rozmawiał z Orbanem. Może by wyjaśnili Polakom o czym Rudy na molo w Sopocie rozmawiał z wrogiem Polski Putinem.

Opowiadali mi znajomi ,że Tuska prawie nazajutrz po wyborach przed 8 laty widziano jak wchodził do siedziby Światowego Kongresu Żydów w Nowym Jorku ! I pies z kulawą nogą się nie zainteresował po co on tam polazł ? Była cisza jak makiem zasiał ? A teraz sami dziennikarze śledczy się znaleźli i śledzą każdy krok Pana Kaczyńskiego ? Pan Kaczyński , jak każdy żyje w demokratycznym , podobno , kraju , jest wolny i może się spotkać z każdym , kto wyrazi na to ochotę? Ważne , że nie poleciał NA SKARGĘ DO UNII ?

A co obchodzi propagandzistów o czym rozmawiają dwaj mądrzy ludzie którzy mają na uwadze dobro NARODU a nie prywatę.Wielkie HALOOOO! oznacza nic innego jak tylko strach przed nieznanym wiążący się z eliminacją zła które PO-PSL-owcy wytworzyli przez 8 lat barbarzyńskich rządów.To boli że ten los czeka ich nieuchronnie a ten chocholi taniec i wrzaski nic im nie dają.Ci wielcy POLITYCY wiedzą że w jedności marna siła lecz koalicja głosów swoją moc ma i 39 rok się tak łatwo nie powtórzy choć usilnie starają się nas potencjalnie osłabić do pozycji chłopców do bicia takich murzynów z łańcuchem na nogach..

W opinii Andrzeja Dudy nasz kraj – powinien stać się wrotami Chin na tym szlaku (Jeden Szlak. Jeden pas) do Europy. Podczas wizyty prezydenta Dudy w Chinach, Polska wraz z czterema innymi państwami Europy Środkowej podpisała porozumienie dotyczące tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku (Czech, Słowacji, Serbii i Bułgarii a wcześniej Węgry). Rozmowy dotyczyły głównie tego. Od czasu zniszczenia starego szlaku przez Chmielnickiego (Ukrainę) po 400 latach wracamy do gry.
Jest to potężny biznes. Chiny chcą aby na początek aż trzy pociągi dziennie szły do Łodzi. Można powiedzieć, że tak duży, że Niemcy w d... mogą sobie wsadzić te dwie nitki na dnie Bałtyku.
Co oznacza, że trzeba jedwabnemu szlakowi zapewnić bezpieczeństwo. Wspólnie z Rosją, Chinami jesteśmy w sojuszu, będąc jednocześnie w UE i NATO i nie możemy się dać jak, 400-lat temu napuszczać na Turcję, teraz na Rosję. Tak Rosja zastąpiła w szlaku Turcję.

To potrwa kilka lat, nie jest na już i na dziś, na razie Polska musi się zabezpieczyć przed niemieckim Brukselskim terrorem, to nagli, nie możemy dać sobą pomiatać i sprowadzić znowu do poziomu niewolnika Brukseli.
W obecnej sytuacji takiego nalotu na Polskę przez Brukselę musimy mieć gotowy plan wyjścia z UE i przedstawić im to 13.01, niech nazistka Merkel widzi, że Polski łatwo nie zdobędzie.
Już ponad 60% Polaków chce wyjścia z UE. Nową Unię Środkowo- Wschodnią i G4 możemy szybko utworzyć.

gosc01...daj sobie chlopie spokoj bo nie wiesz jak zawsze co piszesz ,masz w ogole pojecie co sie stanie gdy Prezes wypowie traktaty unijne ?...najpierw to wzrosnie u nas bezrobocie tak do 6-8 milionow !!! najpierw wroca do Polski wszyscy Polacy co straca prawo pracy w Uni ,potem beda masowo zwalniani ci pracownicy unijnych firm ktore beda zamykane przez zachodni kapital...co moze nie ?..co rzad znajdzie dla nich prace ?

Polska to duży i dumny kraj w środku Europy i nie pozwoli hitlerowskiemu badziewiu wylewać na siebie pomyje.

Polska razem z Państwami Grupy Wyszehradzkiej to prawie 70 milionów ludzi w Środku Europy ! Ta licząca się siła

w UE może być wzmocniona Rumunią i Państwami Bałtyckimi ! - razem 90 mln ! Polska i jej demokratycznie wybrani

reprezentaci - Polski Rząd, Polski Prezydent, Polski Sejm i Polski Senat - razem z Grupą Wyszehradzką będą z

wielką determinacją stawiać czoła w PE i KE temu kwiczącemu hitlerowsko-lewackiemu, szwabskiemu tałatajstwu,

które reprezentuje chcący zniszczyć Europę szwabski, grabieżczy, banksterski kapitał. Któremu trzeba dać 13.01.2016

w PE zdecydowany odpór ! A potem robić swoje - tzn. przywracać Polskiemu Narodowi Polskie Media Publiczne

zagrabione przez PO-ruso-żydokomunę i posthitlerowskie szwabstwo. Oraz zmusić do płacenia podatków szwabskie

złodziejskie banksterstwo, złodziejskie markety itp., a także odbudować Polski Przemysł i Polskie Stocznie,

Polską Energetykę i Kopalnictwa. No i zrepolonizować media regionalne w Polsce zagrabione przez podstępne

szwabstwo za łapówy płacone PO-żydokomunie i te zagrabione przez PO-żydokomunę. W Unii trzeba zawierać sojusze

przeciwko szwabskiej, posthitlerowskiej hegemonii, która doprowadziła do totalnej ekonomicznej, politycznej i

moralnej zapaści Europy. Dzisiaj Narody Europy wyraźnie zaczynają wyzwalać się spod szwabskiego reżimu bazującego

na zawłaszczeniu unijnych instytucji, na oszukańczej walucie Euro i na nachalnej islamizacji Europy. Korzystne

dla Polski jest to, że międzynarodowa pozycja IV rzeszy i jej sojuszniczki rassiji spada gwałtownie na pysk

co daje szansę Polskim Patriotom z PIS szybko przywrócić w Polsce demokrację i oczyszczyścić ją z PO-kacapo-

szwabskiego, złodziejskiego badziewia. Trzeba też pomyśleć o Referendum Wyjściowym z UE, gdy stopień degeneracji

tej antydemokratycznej, szwabsko-islamskiej UE osiągnie punkt krytyczny i będzie nieodwracalny.

Oczym rozmawiali...? to latwo sie domyslic o wyprowadzeniu Polski i Wegier z Uni i o przekonaniu innych panstw wschodniej Europy do tego samego kroku !Nie wiadomo tylko kto sobie lepiej poradzi Polska bez Uni czy Unia bez Polski ??

No właśnie nie za bardzo bo POłoszołomy do tego doprowadziły rozkradli zniszczyli Polskę do tego zadłużyli a co takiego Unia zrobiła do Polski poza nędznymi srebrnikami do rolników wybudowaniu marketów tankszteli chodników orlików no i najdroższych autostrad w europie i to z naszych środków które Polska wpłaca do kasy Unii pokaż mi jakiekolwiek miasteczko czy wieś w Polsce gdzie powstały by nowe zakłady bo zlikwidowali to na pewno cały Polski przemysł i budownictwo a 70% dotacji co Unia płaci wraca do Niemiec bo gównie oni tu mają swój przemysł Polska do Niemiec to nic innego jak dojna krowa tak jak kiedyś do rosji!

Drogi, "Polaku", wstyd mi za takiego człowieka, który się tak nazywa, a nie nauczył się nawet mowy ojczystej.

Drogi maliniak! jak sie pobieralo latami nauki od samozwanca prezydenta Bula Szczynukowicza pseudonim Komorowski, to potrwa chwile zanim wroci sie do poprawnej polszczyzny.

Tylko współpraca z Grupą Wyszehradzka będzie dla nas korzystna. Ta cała UE rozwali sie przez emigrantów wcześniej czy później. Nie możemy się poddawać tym "dupkom" z Unii bo oni dbaja tylko o własne interesy. Nie możemy niszczyć naszego kraju podporządkowując sie beznadziejnym przepisom. Już kuriozalne to, że ślimaki to ryby, a jajka nie mogą przekraczać odpowiedniej wielkości, że banany maja miec odpowiedni kąt itp bzdury. Trzymajmy kurs z Grupą Wyszehradzką i dzięki Panu jarosławowi Kaczyńskiemu i naszemu wspaniałemu Prezydentowi i rządowi Pani Beaty Szydło DAMY RADĘ!!!

Merkel tez tak mowi:DAMY RADE... ;)

Ale "komuchy" przebierają teraz nogami z ciekawości o czym P. Kaczyński z premierem Orbanem rozmawiali ???? hehe..

Popieram spotkanie i ten kierunek, ale jestem za współpracą gospodarczą z Rosją - powtarzam, gospodarczą ! Teraz w imię focha z Rosją tracimy rynki zbytu, a tymczasem zachód współpracuje z Rosją, i buduje NordStreem 2

Nie ma czegoś takiego jak polskie rynki zbytu w Rosji. Jest tylko handel, który raz jest a raz go nie ma. Od strony Rosji wszystko zależy od bieżącej polityki i fochów decydentów. Rosja to nie jest stabilny partner. Zamiast Rosji powinniśmy szukać wejść na Białoruś.

Wspolpracy z Putinem? To jedz sobie do tej rosji jak Ci do niej tak blisko.

Ciekawa opcja? Europa wschodnia ma dosyc hegemona, Niemieckiej UE. Grupa Wyszehradzka nawiazuje wspolprace gospodarcza z Rosja. Ropa i gaz plyna teraz przez kraje z GW. Europa wschodnia przezywa renesans. Hegemoni UE popadaja w kryzys gospodarczy, nekany wojna domowa z islamistami. IV Rzesza przestaje istniec?!

Nie caly Zachod wspolpracuje z Rosja, tylko Niemcy.

Niemcy juz pracuja zeby Czechow oderwac i rozbic v4

zobaczcie jak chceli wykopac nas Slowakow i Madziarow z szengen a Czechow nie

Kraje baltyckie tez sa obecnie rzadzone przez euro marionetki

jak nasza po

po Chorwacje i Slowenie tez juz lapy wyciagaja

nie mowiac o laszniu sie do Serbi iCzarnogory

Precz z eurkolchozem gdzie muzelmanin ma wiecej przywilejow niz etniczny europejczyk

Czesi choć są pro-ruscy to też boją się panicznie islamizacji i byli przeciw przydziałowi kwotowemu.
Ich prezydent Zeman stwierdził, że to "Inwazja" islamistów. Na dłuższą metę Czechom nie jest po drodze
z niemcami, którzy mają nad nimi 8-krotną liczebną przewagę i mają wielką ochotę na Czeskie Sudety.
Tylko Grupa Wyszechradzka może zapewnić Czechom bezpieczeństwo i polityczne znaczenie.

W STU PROCENTACH KACZYŃSKI JEST WIELKI

Czesi i Słowacy, są bodajże skorzy, po 8 latach do zbliżenia z Polską. Byłoby to dla Grupy Wyszehradzkiej , w tym Polski, korzystne. Pewne optymistyczne sygnały płyną też z Litwy. Przez czas rządów PO, nasi pomniejsi sąsiedzi byli zaniedbani. Byli też postawą Polski w tym czasie rozczarowani.

Spotkali się mężowie stanu. To historyczne spotkanie, które uruchamia proces odtworzenia strefy Międzymorza.

Nie mogę się powstrzymać: Pędzący Królik, Sowa i Przyjaciele, a teraz Zielona Owieczka.....

Proponuję skupić się na wiadomościach np. Onetu i tam komentować. Tam znajdziesz podobny poziom i wiernych klakierów. Tu większość nawet nie będzie w stanie zniżyć się do Twojego poziomu. Piszę bo chciałem Ci życzyć najlepszego w Nowym Roku, tak od serca bez podtekstów.

Aż się prosi cytat z Killera: ależ ty głupi Siara... a może nie głupi, tylko podły, nędzny, wyrodny.... Kto to wie???

Jan23 nie martw sie, nie jedli osmiorniczek na koszt podatnika I nie mowili, ze tylko glupi pracuje za 6000tysiakow, a to duza roznica, no I tasm kompromitujacych rozmowe napewno nie bedzie, jak to robila POsitwa u sowy&przyjacviele.

Za późno prukwo z opłotków, już żeś popuściła. Obciach na całą wiochę.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl