niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

„Pod trybunał stanu!” - demonstracja przed domem Jerzego Urbana

Dodano: 12.12.2015 [22:55]
„Pod trybunał stanu!” - demonstracja przed domem Jerzego Urbana - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Kilkadziesiąt osób ze stowarzyszenia Solidarni 2010 i Klubów Gazety Polskiej protestowało przed domem Jerzego Urbana, ministra propagandy PRL. Przy okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Demonstracja rozpoczęła się nietypowo… dziesiątką różańca odmówioną w intencji Urbana. – Doszliśmy do wniosku, że tak będzie najlepiej - mówi organizatorka pikiety Agnieszka Zdanowska, szefowa warszawskiego Klubu Gazety Polskiej.

- To nieosądzony do dziś Goebbels sowieckiego systemu, morderca i inicjator nagonki na Kościół i Polaków, i w tym szczególnym dniu przyszliśmy to wszystko mu przypomnieć – mówiła podczas protestu Ewa Stankiewiczfot. Zbyszek Kaczmarek

- Wybór Urbana na adresata przypomnienia o ofiarach stanu wojennego jest uzasadniony nie tylko jego rolą w tamtym okresie, ale także jego obecną pseudodziennikarską działalnością. Ta godząca nie tylko w wiarę milionów ludzi, ale i w podstawowe przymioty człowieczeństwa, postawa stanowi kontynuację pełnionej w latach 1981–1989 funkcji rzecznika komunistycznego rządu. Określenie „Seanse nienawiści”, którym określał w swoich felietonach msze za Ojczyznę z udziałem księdza Jerzego Popiełuszki przejęła była rządząca koalicja PO-PSL i powtarzała pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i jego formacji –
mówiła Zdanowska, która przypomniała także atak Urbana na nieżyjącego już prof. Józefa Szaniawskiego.


fot. Zbyszek Kaczmarek

– W 1985 kiedy zatrzymali prof. Szaniawskiego, Urban z zadowoleniem stwierdził, że zatrzymano ostatnią redutę CIA w Polsce – to był jego język, język sowieckich służb – on był wykonawcą ich poleceń – podkreśliła Zdanowska.

Na manifestacji pojawiły się transparenty z hasłem „Winni zbrodni wciąż bezkarni”, a także zdjęciami ofiary ich zbrodni księdza Jerzego Popiełuszki.  

O  godz. 22.00 odbędzie się demonstracja przed domem Władysława Ciastonia – przy Pl. Unii Lubelskiej. Obie manifestacje współorganizuje Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"On był wykonawcą ich poleceń" - no właśnie! Trybunał Stanu nie dla takich śmieci jak Urban (prawdziwe nazwisko - Urbach) i ubek Ciastoń. Dla komunistycznych i narodowosocjalistycznych zbrodniarzy są sądy powszechne. Przed sądami powszechnymi byli sądzeni Erich Koch i Rudolf Höß. W obu przypadkach wyroki KS. Zachęcam do podobnego potraktowania Jerzego Urbacha.

URBAN - za błędy trzeba płacić.
Będziesz miał taką jazdę do końca swoich marnych dni.
Chyba, że się pokajasz przed NARODEM to się zastanowimy czy Ci nie odpuścić.

Sprawę Urbana należy załatwić w zupełnie inny sposób.
.
Należy, podobnie jak to zrobili kilkaset lat temu mieszkańcy Kolonii/Renem, zebrać pieniążki na "portret" zadu Urbana w kamieniu i umieścić go na ścianie ratusza - tak ku pamięci potomnym.

Przecież nie warto przekazywać potomnym portretu "twarzy" onego.

oni wrzeszcza o większości a PO iPSL to była mniejszość we lbach im się koci a noca nad lasami kto obradowal dobrze tym szczurom niech się boja spac w nocy tylko czy oni maja sumienie lub przyzwoitosc

Który nic nie może? Tylko Trybunał Narodowy i latarnie, w najlepszym wypadku pokomusze chlewnie w Muczne/Bieszczady -Nowa Bereza, po konfiskacie wszystkiego co nagrabione!

Sitwa była dumna wczoraj, że tylu przestępców. złodziei. oszustów i zdradzieckiej hołoty zebrało się razem., co
u normalnego Polaka budzi wstręt i zgorszenie!!!

A ja się pytam dlaczego ten zdrajca i bandyta nie został do tej pory osądzony.. rozumiem że jak teraz mamy prawdziwy niepodległy rząd .. to da się nareszcie postawić go pod sąd...

Prawicy brakuje jaj http://grzegorzbraun.pl/

Nie ma nad czym się zastanawiać . stan naszej kolonii po 26 latach nierządów 3RP , sługusów i wykonawców rozkazów sekty bilderberg rządu światowego w ramach nwo - wpisz ; Polska neokolonią ,Do powyższych czynników dochodzą naturalne kłopoty emocjonalne ludzi, którzy czuli się wyłącznymi i wiecznymi właścicielami państwa polskiego, traktowali je jako folwark, przy winku decydowali o dodruku miliardów i kradzieży setek milionów złotych, a teraz zrozumieli, że mimo kontroli wszystkich wydawałoby się mechanizmów, przegrali. Nie jest im łatwo także dlatego, że muszą w Brukseli i Berlinie tłumaczyć jak to jest, że mając na usługach wszystkie największe media, w tym niemieckie gazety dla Polaków, oddali władzę. No i co mają biedacy powiedzieć?

Ja juz wiem dlaczego Kopaczowa podniosla ubecji emerytury, bo teraz ubecja ma sile raban czynic ze jej sie zabiera emerytury jak tez ma mozliwosc sama oplacic sobie mlodych ktorzy beda dzisiaj za nich krzyczec.

Bądzmy dobrze poinformowani. kto obnizył ubecji emerytury a kto im daje etaciki w poblizu? warto to poznac.

Roman G.azety Wyborczej

A protest pod domem jego następcy z Czerskiej?

A jaki jest adres do Uszatka..?

Wielka Ladacznica Starozytnego Babilonu chodzi teraz w burce.Radze zwrocic uwage bo moze sie wymknac tak zamaskowany.

Ja chyba czegoś tutaj nie łapie. Skoro manifestacja pod domem Premiera Jarosława Kaczyńskiego została przedstawiona jako idiotyczna w kontekście manifestowania pod czyimś domem to jaki jest cel manifestacji pod domem Jerzego Urbana. Nie zrozumcie mnie źle w żadnej mierze nie śmiem porównywać obu panów, nie o to chodzi. Bardziej chodzi o to, że sama metoda jest zła. Co więcej powinno się walczyć o sprawę lub przeciw zjawisku. Ataki personalne nie rozwiążą problemu.

metoda jest dobra, trzeba wam ciągle przypominać, że jesteście zbrodniarzami.

Adam(03:05) Nie rznij glaba,pod plaszczykiem metody,lub
zasady.Wlasnie pikietowanie jest SPRAWA oczywista,bo byl
wspolzbrodniarzem.A pod domem Jaroslawa ,ktory z nimi
walczyl,staja zbrodniarze i ich dzieci,czy wnuki.Dobrze Cie
rozumiem i glupio nie pytaj tu ludzi,bo tylko duren nie
dostrzega zasadniczej roznicy o jaki rodzaj sprawy chodzi.
Nie szukaj tu poplecznikow.Zostales tu sam,wiec dolacz do
nich w nastepnych manifestacjach w obronie "demokracji",bo
cos malo tam was i to w podskokach!!! Acha,zapomniales dodac,ze jestes zwolennikiem PiS-u,tak dla uwierygodnienia.

A Taki Ze kolka rozancowe takich ludzie by rozwalily skutecznie tylkko one musza byc tam przez pewien okres non stop i stary csp wymieknie nawet mlody belzebub by wymiekl jeskimz diablem trzyma on by gdy uskyszy modlacych to wymieknie bedzie wyl bo my dalismy rade tecze przetrzymac wiec jest odwet.

na dzis najpilniejszym zadaniem dla PIS jest likwidacja antypolskich mediow(TVP i TVP INFO), oraz bankstera Sq...na Petru. To wieksze bydle, niz mozna bylo sobie wyobrazic.Gorsze od Donalda T i EfuniK razem wzietych.Nie grajcie £fair play", bo ta banda wykorzystuje to na kazdym kroku. W rozmowach z bandytaami trzeba korzystac z ich technik. Za ryj i do piachu!

Stanislaw Michalkiewicz jak zawsze wspanialy.
http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-12122015

Odebrać SBcji olbrzymie emerytury !

ONI POpierali p.Komorowskiego z PO -------- >
„Carex”- Włodzimierz Cimoszewicz, „Ralf” Adam Rotfeld, „Must” –Andrzej Olechowski i „Buyer” Dariusz Rosati - pod takimi pseudonimami figurują oni w dokumentach służb specjalnych PRL.

Adam Rotfeld " Rauf" , :Ralf", "Serb" , "Rot" ( IPN 002082/291, IPN BU 002086/758, ) - szef MSZ w rządzie SLD, to wieloletni pracownik Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W 1956 r. był jednym z organizatorów komórki komunistycznej w Szkole Głównej Służby Zagranicznej aż do ukonstytuowania się ZMS, którego był członkiem. W okresie PRL zarejestrowany jako tajny współpracownik – kontakt operacyjny wywiadu PRL . W Szwajcarii kontaktował się z nim funkcjonariusz komunistycznej bezpieki Henryk Bosak, w III RP polityk SLD.

Andrzej Olechowski "Tener" i "Must ( mikrofilm - J-7588, 81-06-25). – szef MSZ w rządzie Waldemara Pawlaka. W Latach 80. był pracownikiem Banku Światowego. W okresie pracy w instytucjach międzynarodowych jako tajny współpracowniku komunistycznego wywiadu miał on współpracować z komunistycznym wywiadem. Jak ujawnił historyk Sławomir Cenckiewicz, Olechowski był kontaktem operacyjnym funkcjonariusza komunistycznej bezpieki Gromosława Czempińskiego, późniejszego szefa UOP.

Dariusz Rosati - „Buyer” ( IPN BU 001043/3344 )- jako polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej w latach 1995–1997 piastował stanowisko ministra spraw zagranicznych w czasie, gdy funkcję premiera sprawował Włodzimierz Cimoszewicz, który – według dokumentów IPN – był z kolei zarejestrowany jako TW „Carex”. Z archiwów Instytutu wynika, że Dariusz Rosati w 1968 r. został zarejestrowany przez Departament I MSW jako kandydat na tajnego współpracownika (kryptonim „Kajtek), w 1976 r. w kategorii „zabezpieczenie”, a w 1978 r. jako kontakt operacyjny ps. „Buyer (kupiec). Z kolei w 1985 r. został zarejestrowany w Departamencie II MSW (kontrwywiad) w kategorii „kandydat”, a listopadzie 1989 r. w kategorii „zabezpieczenie”.

Włodzimierz Cimoszewicz „Carex ” ( IPN BU 01911/115) - zarejestrowany przez Wydział II Departamentu I MSW jako kontakt operacyjny przed dwuletnim wyjazdem do USA na stypendium Fullbrighta. W aktach zachowała się m.in. własnoręcznie pisana przez Cimoszewicza obszerna notatka. Sporządził ja podczas pobytu w USA. Opisał w niej wizytę, jaką złożyli mu pracownicy wywiadu amerykańskiego. Notatkę przekazał swojemu oficerowi prowadzącemu w USA, który pracował w misji przedstawicielskiej przy ONZ. Z tych dokumentów komunistycznej bezpieki wynika również, że Cimoszewicz utrzymywał kontakty z SB także po powrocie do Polski z USA w 1983 i 1984 roku.
http://niezalezna.pl/67262-dzialacze-platformy-razem-z-agentami-prl-wskich-sluzb-na-ratunek-komorowskiemu

„Winni zbrodani wciąż bezkarni”,maszerują również w pochodzie KOD,wykrzykując hasła precz z komuną!

Bez armii podziemnej, nie wytepi tego szkodnictwa. Sa beszczelni, i nie licza się z demokratycznie wybranym rzadem.

Zgadzam sie z toba. Ich trzeba wylapywac pojedynczo i wykonywac wyroki. PIS jest OK ale za delikatny.

Po demonstracji KOD była loteria. Można było wygrać:
1. kredyt we frankach
2. uchodźcę do zintegrowania
3. randkę z Grodzką
4. pieszą wycieczkę do Ułan Bator w towarzystwie Kalisza

Teraz się obudzili? Przecież to czysta propagandowa zagrywka :-)

WSPIERAJMY RZAD I PREZYDENTA, NIECH WROGOWIE DEMOKRACJI,
CZUJA ODDECH NARODU NA SWOICH PLECACH.
Oni nie mogą pogodzić się z demokratycznie wybranym rzadem.
Strach przed rozliczeniem za rozkradziony kraj, popycha ich do czynow nieodpowiedzialnych.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl