niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

„Pod trybunał stanu!” - demonstracja przed domem Jerzego Urbana

Dodano: 12.12.2015 [22:55]
„Pod trybunał stanu!” - demonstracja przed domem Jerzego Urbana - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Kilkadziesiąt osób ze stowarzyszenia Solidarni 2010 i Klubów Gazety Polskiej protestowało przed domem Jerzego Urbana, ministra propagandy PRL. Przy okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Demonstracja rozpoczęła się nietypowo… dziesiątką różańca odmówioną w intencji Urbana. – Doszliśmy do wniosku, że tak będzie najlepiej - mówi organizatorka pikiety Agnieszka Zdanowska, szefowa warszawskiego Klubu Gazety Polskiej.

- To nieosądzony do dziś Goebbels sowieckiego systemu, morderca i inicjator nagonki na Kościół i Polaków, i w tym szczególnym dniu przyszliśmy to wszystko mu przypomnieć – mówiła podczas protestu Ewa Stankiewiczfot. Zbyszek Kaczmarek

- Wybór Urbana na adresata przypomnienia o ofiarach stanu wojennego jest uzasadniony nie tylko jego rolą w tamtym okresie, ale także jego obecną pseudodziennikarską działalnością. Ta godząca nie tylko w wiarę milionów ludzi, ale i w podstawowe przymioty człowieczeństwa, postawa stanowi kontynuację pełnionej w latach 1981–1989 funkcji rzecznika komunistycznego rządu. Określenie „Seanse nienawiści”, którym określał w swoich felietonach msze za Ojczyznę z udziałem księdza Jerzego Popiełuszki przejęła była rządząca koalicja PO-PSL i powtarzała pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i jego formacji –
mówiła Zdanowska, która przypomniała także atak Urbana na nieżyjącego już prof. Józefa Szaniawskiego.


fot. Zbyszek Kaczmarek

– W 1985 kiedy zatrzymali prof. Szaniawskiego, Urban z zadowoleniem stwierdził, że zatrzymano ostatnią redutę CIA w Polsce – to był jego język, język sowieckich służb – on był wykonawcą ich poleceń – podkreśliła Zdanowska.

Na manifestacji pojawiły się transparenty z hasłem „Winni zbrodni wciąż bezkarni”, a także zdjęciami ofiary ich zbrodni księdza Jerzego Popiełuszki.  

O  godz. 22.00 odbędzie się demonstracja przed domem Władysława Ciastonia – przy Pl. Unii Lubelskiej. Obie manifestacje współorganizuje Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie ma nad czym się zastanawiać . stan naszej kolonii po 26 latach nierządów 3RP , sługusów i wykonawców rozkazów sekty bilderberg rządu światowego w ramach nwo - wpisz ; Polska neokolonią ,Do powyższych czynników dochodzą naturalne kłopoty emocjonalne ludzi, którzy czuli się wyłącznymi i wiecznymi właścicielami państwa polskiego, traktowali je jako folwark, przy winku decydowali o dodruku miliardów i kradzieży setek milionów złotych, a teraz zrozumieli, że mimo kontroli wszystkich wydawałoby się mechanizmów, przegrali. Nie jest im łatwo także dlatego, że muszą w Brukseli i Berlinie tłumaczyć jak to jest, że mając na usługach wszystkie największe media, w tym niemieckie gazety dla Polaków, oddali władzę. No i co mają biedacy powiedzieć?

Ja juz wiem dlaczego Kopaczowa podniosla ubecji emerytury, bo teraz ubecja ma sile raban czynic ze jej sie zabiera emerytury jak tez ma mozliwosc sama oplacic sobie mlodych ktorzy beda dzisiaj za nich krzyczec.

Bądzmy dobrze poinformowani. kto obnizył ubecji emerytury a kto im daje etaciki w poblizu? warto to poznac.

A jaki jest adres do Uszatka..?

Po demonstracji KOD była loteria. Można było wygrać:
1. kredyt we frankach
2. uchodźcę do zintegrowania
3. randkę z Grodzką
4. pieszą wycieczkę do Ułan Bator w towarzystwie Kalisza

Teraz się obudzili? Przecież to czysta propagandowa zagrywka :-)

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego w 1968 na polecenie władz ZSRR Polacy wypędzili z Polski tzw. "syjonistów" ale tak nie do końca. Adam Michnik Bronisław Geremek Jacek Kuroń Jerzy Urban (sam osobiście w Radiu TOK FM mówił że jest Żydem). Dlaczego nie dostali paszportu w jedną stronę ? Byli lepsi i gorsi Żydzi ? I jak to się ma do oskarżeń że Polska w 1968 roku wypędziła ostatnie żydowskie ofiary które przeżyły Holokaust ? W Krakowie policja z pistoletami maszynowymi nie musi pilnować synagogi 24 godziny na dobę (widziałem to w Rzymie - ale cóż Mussolini a w domyśle Hitler i faszyzm). Dni Kultury Żydowskiej w Krakowie to święto transmitowane przez publiczną Telewizję Polską. Jerzy Urban i Adam Michnik to milionerzy wydający swoje gazety i tygodniki bez cenzury.Dlaczego więc pisze się o Polsce antysemickiej która wyssała nienawiść z mlekiem Matki ? Czy ktoś w Polsce zabił Żyda jak niedawno zdarzyło się w żydowskiej szkole we Francji ? Czy ktoś chce zabić Adama Michnika i Jerzego Urbana ?

Śledźcie proszę temat Wojciecha Sumlińskiego! PROSZĘ

musimy przegonić tę sowiecką hołotę !!!

DOM URBANA MIEŚCI SIĘ PRZY UL . NIECAŁEJ 8 W KONSTANCINIE-JEZIORNA. ZAPRASZAMY ZA ROK. MIEJMY NADZIEJĘ, ZE WTEDY BEDZIE O WIELE WIECEJ LUDZI. PROPONUJĘ PRZENIEŚĆ CAŁY MAJDAN NA 13 GRUDNIA I ZAMIAST W WARSZAWIE SPOTKAĆ SIĘ W KONSTANCINIE. MOZNA PRZEJŚĆ DROGĄ OD ODMU URBANA DO DOMU TOMASZA LISA BY POKAZAĆ SYBMOLIKĘ PRZEMIAN. TO JUZ PRZY PEŁNEJ RELACJI TVP WIĘC TO CZY WARSZAWA CZY KONSTANCIN NIE MA ZNACZENIA. WAZNE ZE PRZY DOMU SPADKOBIERCÓW...

Jakże to radosne dla mnie, że byliście pod złym adresem.

Ten gościu to gnida nad gnidami ,przyjaciel Niesiołowskiego,Michnika i Olejnik no w każdym bądź razie to doborowe towarzystwo zakłamania i wzburzania nienawiści i jadu i tak na prawdę nie wiem czy nie faktyczne kierownictwo nie jakiego Petru.

... aż dziwne, że tych gówien z dymem nie puścili !!!???

Jaki trybunal stanu??? Wsadzic komuszego parcha do pudla jak kryminaliste i wszystko w temacie .!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl