niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Wojskowy PRL w KOD. Przypina opornik i opowiada o "elemencie solidarnościowym". WIDEO

Dodano: 03.12.2015 [22:55]
Wojskowy PRL w KOD. Przypina opornik i opowiada o "elemencie solidarnościowym". WIDEO - niezalezna.pl
foto: GP VOD
"Wpinam sobie mały oporniczek, bo jak przypomnę sobie rok 81..." - mówi starszy pan w filmie vod.gazetapolska.pl. Za chwilę zaczyna opowiadać, jak w czasie stanu wojennego, jako wojskowy jechał do Poznania, by "ochraniać urzędy pocztowo-telekomunikacyjne przed elementem" solidarnościowym. To właśnie w tym mieście, w 1981 r. za noszenie opornika zamordowany został 19-latek z poznańskiego technikum: Piotr Majchrzak.

Dziś w Warszawie odbyła się pikieta przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Kilkudziesięcioosobowa grupa, przy słowach z megafonu o "zagrożeniu demokracji" i "dyktaturze" postanowiła wesprzeć Platformę Obywatelską w walce o utrzymanie większości w TK.

Jedna z demonstrujących kobiet, sympatyzująca z Komitetem Obrony Demokracji zapowiedziała, że teraz naród będzie wychodził na ulice i protestował... a przynajmniej te kilkadziesiąt osób, które pojawiają się na manifestacjach KOD.

Jestem w obronie demokracji. Jestem zdesperowana, żeby były te czasy, jakie były przed wyborami PiS-u. My też mamy ulice. My też mamy ulice... i będą nasze ulice... My będziemy wychodzili na ulice. Nie pozwolimy... To, że ktoś ma większość w parlamencie, to jeszcze o niczym nie decyduje... - mówiła jedna z kobiet demonstrujących w ramach manifestacji KOD .W trakcie pikiety swoją mowę wygłasza jeden z organizatorów:

"Cały świat Zachodu, cała demokracja w Europie, Stany Zjednoczone z niepokojem obserwują wydarzenia w Polsce. Co się takiego stało? Demokratyczne państwo, lider przemian demokratycznych, wolnościowych w Europie stacza się do poziomu dyktatury nacjonalistyczno-populistycznej. Staje się niepewnym członkiem NATO, niepewnym członkiem Unii Europejskiej."


W trakcie spotkania rozdawane były również oporniki. W czasie stanu wojennego był on symbolem opozycji, za który można było zostać nawet zamordowanym. Stało się tak w przypadku śp. Piotra Majchrzaka, 19-latka z poznańskiego technikum. "Zomowcy pobili go na śmierć, bo nosił opornik. Sąd w wolnej Polsce nie chciał uznać, że poznański uczeń Piotr Majchrzak był ofiarą stanu wojennego" - pisał w 2009 r. "Gość Niedzielny".

Oto jak wyglądał dialog z byłym wojskowym PRL, dziś KOD-owcem:

- Wpinam sobie mały oporniczek, bo jak przypomnę sobie rok 81, kiedy wieczorem zrobiono alarm. Ja byłem wtedy w wojsku i wywieziono nas do centrum Poznania. Mieliśmy ochraniać urzędy pocztowo-telekomunikacyjne przed elementem
- Przed "Solidarnością"?
- dopytuje reporter vod.gazetapolska.pl.
- Tak

Zobacz nagranie z pikiety KOD (fragment z byłym wojskowym od 9 minuty)

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Trybunał Konstytucyjny ostatnim werdyktem poza skundleniem się, także się częściowa z konstytucją upodlił i sprostytułował się.
Nieudolność TK jest porażająca. Jak może być samochód bez koła zdolny do jazdy, według TK może bo jest częściowo niezdolny do jazdy. Gość z kitką włosów na głowie może być częściowym kudłaczem. I tak dej w kółko.

Biedny żołnierz - naczytał się komunistycznego tzw "Żołnierz Wolności", który pluł jadem i nienawiścia do Solidarności, ludzkich wolności i praw. Dla "żołnierza wolności"
ROPCiO, KOR, Solidarność to byli wrogowie, oszołomy !
No nie, złodzieje chcą uczyć uczciwości a bladzie moralności - świat stoi na głowie, (a Kalisz z Porszaka mówi o ..uciskanych)

zamiast opornika trzeba wpiąć scalak - symbol układu :)

Bezpiecznik, Stefan, bezpiecznik! Byli w służbie bezpieczenstwa to przypinaja bezpieczniki.
My mamy jedyne, niezbywalne prawo do oporników.

Ten cały KOD, to agenci obcych działający przeciwko Polsce i Polakom, z czym sie nie kryją.

Nigdzie nie widziałem męczenników z pluszowego krzyża Lisa i pana Bronka.

Korekta - Piotr Majchrzak został pobity przez ZOMO 11 maja 1982 i zmarł 18 maja 1982!

- bezpiecznik a nie opornik.

Dla mnie wszystko jest do D%%%y, przez duże D. Walka gó$%^na z gó$%^nem. Te same r#je w KOD jak i w obronie krzyża. Gdzie obrona Polski? Gdzie obrona nas obywateli przed zachłannymi urzędasami? Są tylko służący jednej czy drugiej strony, a w zasadzie to majstersztyk - są służący tej samej strony tylko pod innymi sztandarami PO-PIS-SLD! To jest to samo! Kto tego nie widzi jest zaślepiony płonnymi hasłami. A już najgłośniejsi są klakierzy jednej z chorągiew danej partii. Jesteście ślepi, a walka jest iluzoryczna. Ciągle te same gęby. Na palcach dwóch rak można wszystkich wymienić! Ich waśnie powodują podział milionów. To jest farsa, która nie prowadzi do niczego! Cóż, to musi upaść w końcu, a spowoduje to Internet i młodzi, którzy wiedzą gdzie informacji szukać. Szkoda tylko, ze tyle lat zmarnowane na lewicowców nazywających się prawicowcami! To śa albo bandyci, którzy chcą się dorobić na naszym garbie, albo bandyci wykorzystujący sytuację do zemsty naszym kosztem! Narodzie nie przekupiony OBUDŹ SIĘ!

Klasyczna morda zomowca. I te ślepia bezmyślne, pragnące krwi

Swoją drogą ciekawe kto i za ile sprzedał im te oporniki?
Jak znam życie i tą zdegenerowaną złodziejską chołotę, zwykłą kraść wszystko co nie przyspawane, to jeden kupił na giełdzie elektronicznej paczuszkę 100szt. i rozprowadzał po piątaku od łebka (5 PLN/szt).
"Ważna sprawa-walka o koryto towarzyszu, więc i Cena Honorowa ! Aj-waj, ajajajajaj, koryto daj!"

Sprawdziłem, opornik kosztuje max.kilkadziesiąt groszy/szt na allegro.

Dobra przebitka, hehe. Nie byliby sobą jakby geszeftu na "walce o demokrację" nie zrobili :))

A jak już Matkę Boską zaczną se w klapie przypinać, to pozostanie tylko zadzwonić po karetkę i do czubków.

Stare PRL=owskie zywe trupy,stare wapniaki, upiory I wampiry z Nowicka na czele, stara juz jak cholera I wciaz szukajaca kibica.Stalinowskie sloiki z Warszafki, kazdy glupi jak kilo gwozdzi bo nawet juz nie pamietaja co im kazano mowic.Do tego gemby zakazane po samogonie I denaturacie.Zawsze byli pasozytami-klakierami I z tego zyli, nigdy nikomu na nic sie nie narazajac.Z takimi bohaterami to nawet nikt by nie chcial isc sie wysrac.

https://www.youtube.com/watch?v=IcGEzy050jg

Na wesoło . Teraz to mogą Polaka pocałować w d...

Te same ESBECKO-WOJSKOWE TĘPE, CHAMSKIE MORDY i tą samą upośledzoną, spłodzoną w pijanym widzie młodzież, widziałam na ulicach RP kilkakrotnie:
Po raz pierwszy "BUŹKI" wypełzły ze swoich NOR i zorganizowały się, gdy do Polski przywieziono CIAŁO PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO. Byłam na Żwirki i Wigury w tłumie zapłakanych oczekujących - byli niestety i tacy, których uśmiechnięte chamskie ryje wyrażały triumf i zadowolenie.
Po raz drugi widziałam ich w necie na rynsztokowych happeningach niejakiego palikota, drwiących ze ŚP Prezydenta i innych ofiar zamachu oraz rodzin poległych nad Smoleńskiem.
Po raz trzeci widziałam ich (też w necie) na pogrzebie sowieckiego zbrodniarza Jaruzelskiego.
Po raz czwarty - dzisiaj.
QUOUSQUE TANDEM ABUTERE, COMMUNA, PATIENTIA NOSTRA?!

A "Marianek, czy Andrzejek", OBROŃCA KRZYŻA z krakowskiego juz jest w KOD????

To była sitwa przez kogoś opłacana warto sprawdzić przez którego "milionera"? Może Swetru?
Żałość brała oglądając ich, jak te stare prukwy ne wstydzą się pokazywać twarzy, co powiedzą ich znajomi, a nawet rodziny? Chyba za taką znajomość spalą się ze wstydu.
Tak zaczynało się z naszym śp Prof. Dr Lechem Kaczyńskim Prezydentem RP .....
Polacy, pełna mobilizacja, pilnować naszego obecnego Prezydenta RP bo sitwa bolszewicka, te czerwone knury Go wykończą. ONI odrąbanych świńskich ryjów od koryt nie wybaczą.
Zdolni są do wszystkiego co najgorsze, przykładów było już co nie miara przez 8 lat. WSI nie śpi!
Cały czas twierdzę, ogłosić stan nadzwyczajny i zrobić z tymi komunistami porządek zanim będzie za póżno!

Ż E N A D A !!! Jakbym obserwował stado papug. powtarzających w kółko to, co im ktoś podsunie. Pośród nich można zaobserwować inicjatorów tego stękania m.in pan Celiński, ot znalazł się obrońca demokracji ... Bez komentarza do słów tego "wojaka" bo jego poziom intelektualny jest podobny do bula ...

Czy zauważylście kto do nich podszedł i witał się z tymi KOD-owcami jak starzy znajomi?!... To ta łachudra z tej czerwonej żydo-komuszej zarazy, z tego wyhodowanego w chlewni "palikociarni" bydła, ta była "marszałkini", której przodkowie -a zbadałem to - już w czwartym pokoleniu wstecz rozwalali naszą Ojczyznę na rzecz NKWD i ZSRR jako ci z KPP, Partii Zachodniej Ukrainy, którzy byli przed 1939 roku izolowani w więzieniach i Berezie Kartuskiej a potem w dniu 17.09.1939-go roku wyzwoleni przez NKWD, by następnie jako uciekinierzy przed Niemcami szkoleni na agentów ZSRR byli przez Stalina zawracani po 1944 roku do Polski jako szefowie organizacji d/s mordowania Polaków czyli ci z UBP, KBW, Informacji Wojskowej, MO itp...itd., jak Jakub Berman, Ozjasz Szechter, Dorbnbaum-Dorn, Różański, Fejgin, Bolek Bierut oraz tysiace innych i to teraz ich przodkowie, to czerwone scierwo jako tzw. KOD "broni" nas przed komunistami w imię "demokracji" To jest chichot historii!

WRECZ przecwnie-wszystkie wymienione PANSTWA CHWALA ,ze NOWY RZAD staje w obronie NARODU POLSKIEGO!
Pouczyc sie jezykow ,i nie przekrecac PRAWDY!
I poczytac wpisy zwyklych ludzi z w/w krajow.
A oporniki sa nasze-do was bardziej pasuja rozporniki-ignoranci!
NIC nie uszanujecie,wszystko,CO POLSKIE, wdeptacie swoimi gooownianymi buciorami w ziemie...WSTYD!

dopiero teraz zobaczylem ile jest tej czerwonej choloty w moim kraju.Jad leje sie z kazdej strony.Czy doczekam czasow gdzie narod bedzie pojednany.

To jest pytanie, jak z tego bezideowego, nieokrzesanego, często zdeprawowanego żywiołu Obywateli uczynić?
Może trzeba jakiś wielki program edukacyjny w TV publicznej dla poprawienia świadomości narodowej i społecznej zainicjować? Czasem ktoś jest "czerwony" z głupoty, czasem z wyrachowania. Wielu też tę "czerwoną zarazę" dziedziczy. Ostatni przypadek jest najtrudniejszy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl