niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Wojskowy PRL w KOD. Przypina opornik i opowiada o "elemencie solidarnościowym". WIDEO

Dodano: 03.12.2015 [22:55]
Wojskowy PRL w KOD. Przypina opornik i opowiada o "elemencie solidarnościowym". WIDEO - niezalezna.pl
foto: GP VOD
"Wpinam sobie mały oporniczek, bo jak przypomnę sobie rok 81..." - mówi starszy pan w filmie vod.gazetapolska.pl. Za chwilę zaczyna opowiadać, jak w czasie stanu wojennego, jako wojskowy jechał do Poznania, by "ochraniać urzędy pocztowo-telekomunikacyjne przed elementem" solidarnościowym. To właśnie w tym mieście, w 1981 r. za noszenie opornika zamordowany został 19-latek z poznańskiego technikum: Piotr Majchrzak.

Dziś w Warszawie odbyła się pikieta przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Kilkudziesięcioosobowa grupa, przy słowach z megafonu o "zagrożeniu demokracji" i "dyktaturze" postanowiła wesprzeć Platformę Obywatelską w walce o utrzymanie większości w TK.

Jedna z demonstrujących kobiet, sympatyzująca z Komitetem Obrony Demokracji zapowiedziała, że teraz naród będzie wychodził na ulice i protestował... a przynajmniej te kilkadziesiąt osób, które pojawiają się na manifestacjach KOD.

Jestem w obronie demokracji. Jestem zdesperowana, żeby były te czasy, jakie były przed wyborami PiS-u. My też mamy ulice. My też mamy ulice... i będą nasze ulice... My będziemy wychodzili na ulice. Nie pozwolimy... To, że ktoś ma większość w parlamencie, to jeszcze o niczym nie decyduje... - mówiła jedna z kobiet demonstrujących w ramach manifestacji KOD .W trakcie pikiety swoją mowę wygłasza jeden z organizatorów:

"Cały świat Zachodu, cała demokracja w Europie, Stany Zjednoczone z niepokojem obserwują wydarzenia w Polsce. Co się takiego stało? Demokratyczne państwo, lider przemian demokratycznych, wolnościowych w Europie stacza się do poziomu dyktatury nacjonalistyczno-populistycznej. Staje się niepewnym członkiem NATO, niepewnym członkiem Unii Europejskiej."


W trakcie spotkania rozdawane były również oporniki. W czasie stanu wojennego był on symbolem opozycji, za który można było zostać nawet zamordowanym. Stało się tak w przypadku śp. Piotra Majchrzaka, 19-latka z poznańskiego technikum. "Zomowcy pobili go na śmierć, bo nosił opornik. Sąd w wolnej Polsce nie chciał uznać, że poznański uczeń Piotr Majchrzak był ofiarą stanu wojennego" - pisał w 2009 r. "Gość Niedzielny".

Oto jak wyglądał dialog z byłym wojskowym PRL, dziś KOD-owcem:

- Wpinam sobie mały oporniczek, bo jak przypomnę sobie rok 81, kiedy wieczorem zrobiono alarm. Ja byłem wtedy w wojsku i wywieziono nas do centrum Poznania. Mieliśmy ochraniać urzędy pocztowo-telekomunikacyjne przed elementem
- Przed "Solidarnością"?
- dopytuje reporter vod.gazetapolska.pl.
- Tak

Zobacz nagranie z pikiety KOD (fragment z byłym wojskowym od 9 minuty)

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wyśmienita akcja. Gratuluję pomysłu...

Trybunał Konstytucyjny ostatnim werdyktem poza skundleniem się, także się częściowa z konstytucją upodlił i sprostytułował się.
Nieudolność TK jest porażająca. Jak może być samochód bez koła zdolny do jazdy, według TK może bo jest częściowo niezdolny do jazdy. Gość z kitką włosów na głowie może być częściowym kudłaczem. I tak dej w kółko.

"...my tez mamy ulice..." - Oczywiscie SZMATO KOZETOWA tvp,ale nie KAMIENICE! I wnet z klozetu tvp dostaniesz kopa bo nawet do tego sie nie nadajesz.

Właściwi towarzysze we właściwym miejscu! Polecam świetny felieton na www.pamflet.pl

Tych czerwonych tumanów trzeby po prostu wywieźć do rosji. Oni tutaj nie mają miejsca. To czerwona taraza komunistyczna !!!

Biedny żołnierz - naczytał się komunistycznego tzw "Żołnierz Wolności", który pluł jadem i nienawiścia do Solidarności, ludzkich wolności i praw. Dla "żołnierza wolności"
ROPCiO, KOR, Solidarność to byli wrogowie, oszołomy !
No nie, złodzieje chcą uczyć uczciwości a bladzie moralności - świat stoi na głowie, (a Kalisz z Porszaka mówi o ..uciskanych)

wpisz w google: szalony-moher-14-pisze-wiersz-semi-erotyk/ oraz KOD. LOL

Kalisz mówi o uciskanych bo przy jego fizjonomii ma zbyt mało miejsca w swoim PORSZAKU !!!!!!!

Ten przygłupawy sołdat z Ludowego Wojska Polskiego, czyli z filii Armii Sowieckiej, pobiera dzisiaj dobrą emeryturę i ma się jak widać dobrze. Nie wykluczone, że pacyfikował np górników kop. Wujek. Kto wie.

ile takich gówien w polsce ile?!

Komitet Obrony (wlasnej) Dupy ;-)

zamiast opornika trzeba wpiąć scalak - symbol układu :)

Bezpiecznik, Stefan, bezpiecznik! Byli w służbie bezpieczenstwa to przypinaja bezpieczniki.
My mamy jedyne, niezbywalne prawo do oporników.

Tutaj jest końcówka tego protestu. Na prawdę mocny komentarz ! https://www.youtube.com/watch?v=0EIsqDRHZcM

Ten cały KOD, to agenci obcych działający przeciwko Polsce i Polakom, z czym sie nie kryją.

To sa ludzie chorzy psychicznie. KOD zla.

Rzeczywiście ...
To wygląda na ekipę z Domu Opieki Społecznej.
Oddział geriatryczny i psychiatryczny ...

Nigdzie nie widziałem męczenników z pluszowego krzyża Lisa i pana Bronka.

Ten gość ma kapelusz jak Zorro .To lepsze od opornika.

jakoś tak goło przed uszami

Żaden "opornik" nie przytoczył ani jednego przypadku łamania demokracji,która by jego dotyczyła. Wycierają sobie nalane gęby słowem demokracja i nic po za tym. Dajcie ci uciśnieni przez dwutygodniowe rządy PiS-u konkrety!!Jaką to wyrządził wam krzywdę ten rząd? Czy to on wysłał nasze dzieci na emigrację?,czy to on stworzył samowolkę w TK? czy to on zlikwidował szkoły i zafundował dojazdy po kilka km waszym dzieciom?czy to on likwidował polski przemysł? itd....
Pozwólcie rządowi naprawić nasz kraj a potem na koniec możecie go rozliczyć,żałosne "oporniki".

Korekta - Piotr Majchrzak został pobity przez ZOMO 11 maja 1982 i zmarł 18 maja 1982!

No cóż jak widać to jedno i to samo: w PO byli zomowcy, w PIS byli prokuratorzy. Muszą przyjść młodsi, p. Tusk i p. Kaczyński mają słabość do czasów młodości i PRLu

Tego z broda to pamietam jak jeszcze bez brody wskazywal miejsce do parkowania pod zatloczonym urzedem i mowil, ze za drobniaki popilnuje samochodu. Zapach, ktory sie od niego unosil to raczej nie byl Dior, bardziej przypominal nafte.
To tym bezdomnym przedstawicielom ludu HGW obiecala adres w komisji wyborczej, wonosc i demokracje i dostatek wódy, ktora bezkarnie beda mogli wyniesc z rabowanych sklepow jak oddaja swoj glos na partie dobrobytu PO, PSL i Zacofana. A ochrone i bezkarnosc zapewna im niezawisli sedziowie wybrani przez aPOlitycznych politykow reprezentujacych powyzsze partie.

Tu w calym kwadracie tak sie werbuje bezdomnych bo duzo widzi. Taxowkarz dozorca sklepikarz ochroniarz w cywilnych ciuchach pracownik urzedu adk i listonosz ktory mieszkanie blisko dostanie musi z nimi wspolpracowac by miec prace kazdy kto chce w tym kwadracie zarobic musi z ubeckimi dziadkami sie dogadac bo tu nawet Urban z bialym pudlem chodzi.

- bezpiecznik a nie opornik.

Dla mnie wszystko jest do D%%%y, przez duże D. Walka gó$%^na z gó$%^nem. Te same r#je w KOD jak i w obronie krzyża. Gdzie obrona Polski? Gdzie obrona nas obywateli przed zachłannymi urzędasami? Są tylko służący jednej czy drugiej strony, a w zasadzie to majstersztyk - są służący tej samej strony tylko pod innymi sztandarami PO-PIS-SLD! To jest to samo! Kto tego nie widzi jest zaślepiony płonnymi hasłami. A już najgłośniejsi są klakierzy jednej z chorągiew danej partii. Jesteście ślepi, a walka jest iluzoryczna. Ciągle te same gęby. Na palcach dwóch rak można wszystkich wymienić! Ich waśnie powodują podział milionów. To jest farsa, która nie prowadzi do niczego! Cóż, to musi upaść w końcu, a spowoduje to Internet i młodzi, którzy wiedzą gdzie informacji szukać. Szkoda tylko, ze tyle lat zmarnowane na lewicowców nazywających się prawicowcami! To śa albo bandyci, którzy chcą się dorobić na naszym garbie, albo bandyci wykorzystujący sytuację do zemsty naszym kosztem! Narodzie nie przekupiony OBUDŹ SIĘ!

Uwaga: lewacy i trole ten film moze odmienic twoj poglad
https://www.youtube.com/watch?v=7YZi0P98fD0

Klasyczna morda zomowca. I te ślepia bezmyślne, pragnące krwi

Tym K-omuszym O-dpadkom D-emoludu; jakaś grupa rekonstrukcyjna
mogłaby pokazać, co swego czasu znaczyło nosić opornik !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl