Tomasz Lis znów stał się pośmiewiskiem internautów. Chce Majdanu w Warszawie

Tomasz Hamrat

Kaczyński chce swojej dyktatury. Ale jeśli chce być Janukowyczem, musi wiedzieć - w Warszawie będzie Majdan! - apeluje Tomasz Lis na Twitterze. "Pan nadredaktor nawołuje do rozruchów społecznych i atakowania władzy bronią. Prokuratura z urzędu powinna wszcząć postępowanie - odpowiada mu jeden z internautów. Więszość jednak reaguje z dużą ironią na wpisy "obrońcy demokracji" na jakiego kreuje się obecnie redator naczelny "Newsweeka". 

Zmiana władzy po demokratycznych wyborach na Zachodzie jest normą. W III RP okazuje się, że w momencie, gdy wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość - te reguły nie obowiązują.

Objęcie kierowania służbami specjalnymi nazywany jest „skokiem na służby”, a sytuacja w której już nie Platforma Obywatelska wybiera sędziów Trybunału Konstytucyjnego – „końcem demokracji".
 
Skalę niezdrowej atmosfery u ulubieńców Platformy Obywatelskiej najlepiej obrazuje fakt, że Tomasz Lis oraz Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej" kilka dni po zaprzysiężeniu rządu PiS - już porównują go do... nazizmu.

Ostatnie wpisy Tomasza Lisa

Komentarze internautów:"Lekarza, lekarza!!!"..."Cały prawy sektor pójdzie za tobą"...Fot. Twitter.com.
Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Przeciwlotnicy na wymarszu

/ mat arch.

W ostatnich dniach żołnierze baterii dowodzenia dywizjonu przeciwlotniczego 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie uczestniczyli w zajęciach z terenoznawstwa.

Broń, hełm, kamizelka taktyczna – to obowiązkowe wyposażenie, które każdy żołnierz zabrał tego dnia ze sobą na zajęcia. Ponadto wypełnione plecaki z dodatkowym wyposażeniem, z każdym kilometrem stawały się coraz cięższe — czytamy na oficjalnym portalu 10. BKPanc. 

Na zajęciach nie mogło zabraknąć również mapy i kompasu. Pokonanie trasy kilkunastu kilometrów zajęło przeciwlotnikom kilka godzin. Było to zadanie wymagające, zwłaszcza dla żołnierzy, którzy zawodową służbę wojskową rozpoczęli w ostatnim czasie. Oni właśnie najbardziej odczuwali trudy związane z kilkugodzinnym marszem. Po pewnym czasie broń zaczęła ciążyć, hełm przeszkadzać, a buty stawały się coraz mniej wygodne — wyjaśnia świętoszowska brygada.

Żołnierze na zajęciach radzą sobie naprawdę dobrze. Ci którzy niedawno rozpoczęli służbę wojskową szybko przyswajają wiedzę i umiejętności. Słuchają cennych uwag przełożonych, podpatrują zachowania swoich kolegów, dzięki czemu stale nabywają doświadczenia. Dla części z nich są to pierwsze tego typu zajęcia, gdzie oprócz wiedzy i umiejętności zdobytych podczas wcześniejszego szkolenia, muszą wykazać się dużą odpornością psychiczną i fizyczną

— tłumaczy dowódca drużyny, kapral Artur Mazurkiewicz, cytowany przez oficjalny portal 10. BKPanc. 

Żołnierze oprócz posługiwania się mapą i kompasem, w trakcie zajęć doskonalili zagadnienia dotyczące wykonywania marszu ubezpieczonego. Ponadto doskonalili elementy związane ze zrywaniem kontaktu ogniowego z przeciwnikiem, wyjściem z zasadzki czy realizacją procedur wzywania ewakuacji medycznej — informuje 10. Brygada Kawalerii Pancernej. 

Źródło: 10. BKPanc.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl