niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2016

Kopacz kłamała w czasie debaty. Te fakty nie pozostawiają złudzeń. KALENDARIUM

Dodano: 20.10.2015 [12:41]
Kopacz kłamała w czasie debaty. Te fakty nie pozostawiają złudzeń. KALENDARIUM - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/platformaobywatelskarp
W trakcie debaty z Beatą Szydło premier Ewa Kopacz stwierdziła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie reagował i nie protestował w latach 2006-2007 przeciwko budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream. Okazuje się jednak, że Ewa Kopacz dość mocno minęła się z prawdą, ponieważ to właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007 podjął zorganizowane i skuteczne działania w celu zablokowania realizacji budowy Nord Stream. Kulisy tych działań szczegółowo omawia Piotr Naimski, poseł PiS, były wiceminister gospodarki.

W 2006 roku z ust waszego rządu nie słyszeliśmy sprzeciwu wobec Nord Stream – twierdziła w czasie debaty Ewa Kopacz pytana przez Beatę Szydło o reakcję rządu na plan budowy drugiej linii Gazociągu Północnego.

Piotr Naimski podkreśla, że wbrew niezgodnym z prawdą zarzutom Ewy Kopacz to właśnie działania podjęte przez rząd PiS doprowadził do znacznego opóźnienia realizacji budowy gazociągu oraz zwiększenia jego kosztu poprzez dokonanie m.in. Dodatkowych analiz, dodatkowych badan środowiskowych i w konsekwencji zmusiło konsorcjum Nord Stream do zmiany trasy gazociągu. Tymczasem to właśnie rząd Donalda Tuska zarzucił działania przeciwne interesom konsorcjum Nord Stream, czego końcowym aktem było rozwiązanie 9 lipca 2010 Zespołu do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego.
 
W przesłanym portalowi niezalezna.pl komunikacie Piotr Naimski w formie skróconego kalendarium przedstawia działania podjęte przez rząd PiS ws. Nord Stream.
 
Kalendarium zamieszczamy poniżej w celu doedukowania premier Kopacz, a przede wszystkim w celu sprostowania nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez nią w czasie debaty:
 
W 2006 r. na czerwcowym szczycie UE Premier rządu PiS przeforsował zapis, że Wspólnota będzie wspierała tylko te projekty energetyczne, które służą interesom wszystkich państw członkowskich.
• 17 maja 2006 r. powołano Zespół do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego (Zarządzenie nr 79 Prezesa Rady Ministrów). Zespół ten został powołany w celu monitorowania działań podejmowanych przez właściwe organy administracji rządowej w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Odbyło się 8 spotkań zespołu (pierwsze spotkanie miało miejsce 17 listopada 2006 r.)
• Przewodniczący Zespołu (Minister Gospodarki) powołał również grupę roboczą na szczeblu dyrektorów departamentów i ekspertów. Grupa ta składała się z 10 osób, przedstawicieli resortów i ekspertów w wybranych dziedzinach.
Grupa zebrała argumenty i określiła instrumenty do dyskusji na forum międzynarodowym dotyczące planowanej inwestycji Nord Stream. Skoordynowano pracę departamentów w poszczególnych ministerstwach celem wypracowania spójnego harmonogramu działań niezbędnych do monitorowania projektu budowy gazociągu Nord Stream.
Rząd PiS przyjmuje w uchwale Rady Ministrów nr 88/2006 r. z 31 maja 2006 r. Oficjalne stanowisko rządu Rzeczpospolitej wyrażające sprzeciw wobec projektu Nord Stream
• 21 grudnia 2006 r. Minister Spraw Zagranicznych i Minister Środowiska utworzyli grupy robocze i ustalili szczegóły współpracy. Przedstawiciele resortów przesłali Ministrowi Środowiska szczegółowe pytania odnoszące się do dokumentacji przekazanej przez spółkę Nord Stream z dziedzin które im podlegały. Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęły monitoring spotkań odbywających się w krajach bałtyckich w ramach konsultacji społecznych przewidzianych w ramach Konwencji z Espoo.
• Minister Spraw Zagranicznych przygotował projekt noty dyplomatycznej (odnoszącej się do sprawy poruszonej w późniejszym liście do Nord Stream – poniżej) do Królestwa Danii, która została wręczona wraz ze stosownym komentarzem, przedstawicielowi Królestwa Danii w Polsce.
• 12 marca 2007 r. w obecności Wiceprezesa Rady Ministrów ministrowie przedyskutowali propozycję listu Ministra Gospodarki do Konsorcjum Nord Stream informującego o polskiej jurysdykcji w tzw. Szarej Strefie na Morzu Bałtyckim i konieczności stosowania się firmy Nord Stream do prawa obowiązującego na terytorium RP. Minister Gospodarki poinformował listownie Matthiasa Warniga (Dyr. Zarządzającego Nord Stream), iż trasa przebiega przez wody będące przedmiotem sporu pomiędzy Polską i Danią, tak więc Polska jest pochodzenia wg. konwencji ESPOO, a w konsekwencji weszła w pełne prawa do wydawania pozwolenia na przebieg gazociągu.
W kwietniu 2007 Warnig odpowiedział, iż w związku z powyższą kwestią zaczyna opracowywać alternatywy dla trasy. W sierpniu 2007 Nord Stream poinformował, iż ze względu na nierozstrzygniętą kwestię granicy wyłącznej strefy ekonomicznej pomiędzy Polską a Danią zmienia trasę na północ od Bornholmu (ostatecznie gazociąg został poprowadzony na południe od Bornholmu, jednak wprowadzone zmiany zwiększyły koszt o kilkadziesiąt milionów dolarów).
PiS kontynuował również działania na arenie międzynarodowej, z sukcesem budując koalicje pozostałych państw europejskich.
• Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego zajęła się Gazociągiem Północnym z inicjatywy poznańskiego radnego PiS. Jego zdaniem rosyjsko-niemiecki gazociąg zagrażał unikatowym i wrażliwym ekosystemom Morza Bałtyckiego, w tym liczącej zaledwie 600 osobników populacji morświnów. Analogiczną petycję z Litwy podpisało ponad 30 tys. osób.
27 maja 2008 r. przytłaczającą większością głosów Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego (PE) przyjęła raport, który wzywał do powstrzymania budowy Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku. Raport autorstwa eurodeputowanego PiS podkreślał zagrożenia dla środowiska naturalnego w związku z budową gazociągu. Dlatego też wzywał „Radę UE i Komisję Europejską, by wykorzystały wszelkie przysługujące im środki prawne w celu uniemożliwienia budowy Gazociągu Północnego na skalę zaproponowaną przez inwestora", czyli konsorcjum Nord Stream. Nie sugerując, że rosyjsko-niemiecka inwestycja wynikała z pobudek politycznych, raport podkreślał, że alternatywą dla Gazociągu Północnego jest droga lądowa.
Po upadku Rządu PiS Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zatrzymały prace nad blokowaniem Nord Stream. Premier Donald Tusk nie tylko przestał wywierać międzynarodową presję, ale zrezygnował nawet z naciskania na pogłębienie i zagłębienie gazociągu Nord Stream u wejścia do Zespołu Portów Szczecin-Świnoujście (co zostało uznane za istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zarządzania terminalem LNG). Końcowym aktem było rozwiązanie przez Premiera Donalda Tuska Zespołu do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego 9 lipca 2010.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Musimy przyjąć do wiadomości, że postkomuna po 1989 roku pracowała dość skutecznie abyśmy dzisiaj stanowili państwo istniejące tylko teoretycznie.
W mojej opinii jesteśmy państwem kolonialnym wykorzystywanym zarówno przez Niemcy jak i Rosję. Interesów obcych pilnują u nas wszelkiej maści obecnie rządzące postkomusze persony, także medialne, dobrze opłacane za pełnioną służbę.

Mamy 25 października okazję by odzyskać nasze państwo dla obywateli i decydować o własnym losie. Jest tylko jedna partia, która pokazała, że niezmiennie jest wierna polskiej racji stanu. Głosowanie na PiS będzie odruchem samozachowawczym. Nie ma innego wyboru.

Gdyby tylko kłamała ... Ona przedstawiła swoją wersję "prawdy", swoją wersję historii. To oficjalna historia w jaką wierzą ci z PO. Dla tego właśnie nie ma nadziei na lepszy rząd. PO ciągnie ludzi w stronę kłamstwa i każe je nazywać prawdą.

Największa kłamczucha ! Ona tak już ma. To jest nieuleczalne.

Polecam – szczególnie MŁODZIEŻY – NOWĄ pieśń patriotyczno-polityczną:

https://www.youtube.com/watch?v=D6yjT2OrIWY&feature=youtu.be

Perfidna kobieta... Perfidna kobieta.. błaga nas abyśmy ją wybrali... bez ambicji... Sikorski dzisiaj powiedział PiS sprzeciwiał się temu gazociągowi.

Kopacz klamala...
Platformo, przestan sie juz osmieszac, bo to co wy wygadujecie, to jedno i to samo, kazdy z ministrow jak nakrecony i aby walic w PIS, POdle to i chamskie, to jest to samo co jak PIS rzadzilo, zamknijcie sie lepiej, bo juz to denerwuje, a i tak na was nie zaglosuje. Przypaczcie sie dobrze, co platforma POtrafi.

Jakiż to problem jedno kłamstwo więcej jedno mniej dla Kopacz i Po to bez różnicy, oni same kłamstwa wygaduję i oszukują. To banda złodziei i sprzedawczyków a jeszcze podobno nieuków i matołów.

Tak sobie myślę, że te kłamstwa które padły z ust pani Ewy Kopacz to świetny materiał na kolejny spot przedwyborczy. Ewa Kopacz - mówi, że zmniejszyła deficyt finansów publicznych ? Kłamała, w rzeczywistości ukradła oszczędności polaków z OFE. Ewa Kopacz twierdzi, że nie ma przymusu szkolnego dla 6 latków bo ponad 40 procent nie poszło do pierwszej klasy ? Kłamie ponad 40 procent nie poszło bo uzyskało opinię psychologa, że się nie nadaje, ile z pośród pozostałych 60% nie dostało opinii bo nie było u psychologa a w przedszkolach były naciski na wydawanie opinii pozytywnych?
I tak po kolie punkt po punkcie.
Gwarantuję fantastyczny spot wyborczy.
Inwestujemy i puszczamy w tvp polsacie i tvn (pisane celowo z małych liter) przed ichnimi zakłamanymi programami informacyjnymi :).

A ja zapytam, czy naprawdę jest jakiś rodak i to nawet kerewski oszołom z PLATFORMY "obywatelskiej", który się dziwi, że ona skłamała a wydaje się raczej nie możliwe w jej naturze aby mogło być inaczej. Ona zawsze zostanie smoleńską, wredna i upiorna smoleńską kłamczuchą, no i jeszcze "obraz tego czerwonego dywanu w Niemczech, kerwa ale obciach, który można tylko porównać do skakania Tw "LITWINA" po fotelach w japońskim parlamencie. Oni oboje, toż to nasza jakaś "polska pomroczność jasna". Aż trudno uwierzyć, że naprawdę te kerewskie rządy a raczej, nierządy się kończą. Tak już 25.10 Polska zacznie się odradzać i nikt nie będzie już wykpiwał słowa patriotyzm i już żaden kerewski Tw "LITWIN" nie powie, chociaż głośno, że ŻOŁNIERZE WYKLĘCI MORDOWALI "wyzwolicieli wg, niego" z NKWD i KBW i później SB a kiedy były na nich wykonywane wyroki śmierci wydawane przez takich prokuratorów jak Stefan Szechter, Wolińska, to oni byli mordowani przez tych oprawców jako "BANDYCI" a nie jako godni najwyższego szacunku Polscy patrioci. I uwaga potomkowie tych oprawców teraz właśnie dzierżą władzę, ale ............KONIEC kerewstwa.

Kopacz kłamała jak zwykle jak najęta, oczerniała PiS, ale nie doczekałem się riposty pani Beaty Szydło. Elektorat PO wziął zatem te oszczerstwa za prawdę, bo tak ma to przedstawiane w mediach. A może nie?

Zastanawiałem się dlaczego sztab PiSu przyjął taką taktykę i znalazłem wyjaśnienie. Taktyka taka ma służyć pozyskaniu dotychczasowego elektoratu PO. To oznacza unikanie wszystkiego co mogłoby wywoływać obniżenie samooceny tego elektoratu. No i podoba mi się to.

jak mnie raz oklamie to nie uwierze w smolensku szczepionki --i teraz robi to bez zachamowan oni tak maja ale ludzie to widza ciesze sie bardzo MAMY WAS DOSC

Brawo wspaniała młodzież!!!

Niestety, patrzac obiektywnie, trzeba przyznac ze Szydlo wypadla na tej debacie dosc slabo, przeciez tyle mogla Kopaczowej wypunktowac! Jakas taka zbyt 'grzeczna' byla ta debata, powiem nawet: nudna.
Szydlo powinna byc o wiele bardziej stanowcza, bardziej wyrazista. Brakowalo mi z jej strony cietej riposty i zdecydowanego ataku.

I zaraz posypały by się komentarze, że Pis używa "mowy nienawiści"...forma i język to siła!
P. Premier choć zajmuje tak reprezentacyjne stanowisko, najwidoczniej nie przejmuje się tym, że obowiązuje ją pewna etykieta i kultura słowa...Pewne zachowania nie przystoją "mężom lub żonom stanu"...

Nie o ciebie chodzi w tej debacie. O zwykłych ludzi chodzi. Brawo Beata Szydło! Czy ty głosujesz na PiS? Czy na PO?

Za czasów Tuska to Sikorski początkowo określił, że budowa Nord Stream to nic innego jak IV rozbiór Polski przypominający traktat Ribentrop - Mołotow. Co więc się stało , że nagle rząd Tuska i PO zmieniło zdanie i zaprzestało bronić interesu Polski. Co więcej dlaczego rurę położona tak , że zablokowano wpływanie statków o podwyższonym tonażu do jeszcze wciąż nie oddanego do eksploatacji Gazoportu Świnoujście. To pachnie zdradą interesu Polski i Trybunałem Stanu dla rządu Tuska. Jak można więc swoje tak szpetne zachowanie przypisywać swojemu oponentowi politycznemu?????????????/ Mam nadzieję, że w tej sprawie, jak również w sprawie SKOK zapominalska bądź świadomie postępująca premier Kopacz winna przeprosić pomawianych w trybie wyborczym. To jest podstawowy kanon dla uczciwego i prawego człowieka

Nie ma co się dziwić,bo każdy dorosły i nawet dzieci dobrze wiedzą,że Kopacz to po prostu perfidna kłamczucha !!! Ona kłamie notorycznie od 2010 roku.Najlepiej Ją określił satyryk pan Janusz Rewiński,który powiedział o tej marionetce Tuska po prostu KŁAMACZ !

Kłamie ,kłamie ,kłamie!!!.Ona myśli ,że Naród Polski jest zacofany!Trzeba mieć tupet żeby na wizji tak kłamać.Nóż na gardle więc posuwa się do ostateczności!Czy to pomoże Kopacz!

KOPACZ kłamie, a raczej zawsze manipuluje prawdą. Ona ma to we kwi kobiety ze wsi, która walczy tylko o bycie u władzy, o lepszą pozycję społeczną, o awans materialny. Ona jest produktem komuny i została właśnie tak wychowana, że bycie w mainsteemie ułatwia życie. Jest bardzo niegrzeczna, grubiańska i wręcz bez zahamowań w stoszunku do osób spoza establishmentu, a uniżona, przesadnie słodka i gotowa na wszystko wobec silniejszych od siebie.Zapomniała, że jest lekarzem i poszła do polityki aby być kimś lepszym i mieć więcej. Nie postawiła na zawód, na doskonalenie się w nim, na karierę w tych ramach. Całe jej życie to walka o coś, co nie daje jej szczęścia i przerasta jej możliwości intelektualne, bardzo zresztą skromne. Jest to kobieta samotna, pełna aspiracji i chęci walki o coś, co nie jest jej dane. Dziwi, że nie ma żadnej bazy podstawowych zasad i wartości, które pozwoliłyby jej zachować jakąś namacalną linię postępowania. Kobieta zapewne nieszczęśliwa ale i bezwzględna w dążeniu do celu. Nikt, również koledzy z PO nie chcą aby szefowała partii, która niestety przejadła i przepiła wysokie początkowe poparcie w znacznej części społeczeństwa. Brak znajomości zasad administracji, podstawowych reguł funkcjonowania państwa, nieznajomość języków obcych eliminują ją jako dziwoląga i kobietę, która na europejskim parkiecie jest unikana i zupełnie bez znaczenia. Taki szef rządu szkodzi Polsce.

To zawsze była kłamczucha. Dla władzy zrobi wszystko. Taka polityczna prostytucja.

Antypolski rząd PO powinien iść na śmietnik historii.
Dla nich interes narodowy to słowo obce.
Jak powiadał czartoryski:
W Polsce są tylko dwie partie
a/polska
b/antypolska

PO = Porozumienie Oszustow ... i wszystko jasne

debata była nudna i denna, a to dlatego że dziennikarze prowadzący układali pytania pod ćwierćgłówka Kopacz!! gdyby pytania były ambitne to wiadomo że Kopaczka by POpłynęła w siną dal :)

uważam, że dziś Pani Beata powinna rozpocząć swoje wystąpienie od sprostowania kłamstw kopaczki. Az dziwne, ze PIS nie przygotował p. Beaty na wypadek Nord Stream 1, jeżeli się mówiło o Nord Stream 2. Przecież nie kto inny tylko PO natychmiast przystało na warunki makreli jeżeli chodzi o wpływanie statków na teren "świnoportu". Ciekaw jestem, czy będą pogłębiać dno morza i zakopywać rurociąg głębiej. Na dodatek p. Beata mogła dołożyć niejakiemu millerowi, który uniemożliwił podpisanie kontraktu na budowę rurociągu z Norwegami. Wówczas putin mógłby poprowadzić swój Nord Stream co najwyżej z kuchni do WC. Rurociągi nie mogą się krzyżować. Oj była to sposobność do wygrania przez k.o. Wielka szkoda.

Czy Ewa Kopacz zostało premierem z powodów merytorycznych? Została premierem tylko dlatego, że jest, tak jak jej poprzednik, mistrzem kłamstwa, bezczelności, hipokryzji i obłudy? Te najgorsze cechy charakteru, przy współpracy większości mediów, przy aprobacie mocodawców, oligarchów, żerujących na budżecie, sprawiło że te 8 lat tłustych dla bandytów i złodziei, okazało się również sukcesem kondominium? Tacy ludzie, którzy bez pardonu prosto w oczy potrafią kłamać, to naprawdę ze świeczką szukać? Jedyna nadzieja, że ten seans kłamców i złodziei został wreszcie upubliczniony, choć w jeszcze w bardzo małym zakresie a społeczeństwo zrozumie, że to właśnie m.in. z tych powodów, ubywa im z portfela.

Tych kłamstw słuchało 8 milionów Polaków,chyba to wpłynie na głosowanie

Nawet w Onecie i WP piszą o jej kłamstwach i miernocie, hamują wprawdzie teksty o zwycięstwie Szydło, ale jednak i to się przebija. Rękę na pulsie trzeba trzymać, bo i PO i PSL zrobi wszystko, by przehandlować kilkaset tysięcy głosów a to już może być ponad milion... Tylko bardzo wysoka frekwencja może nas przed tymi machlojami ochronić.

Te tylko 44% sześciolatków, które poszły do pierwszej klasy też mi wygląda na kłamstwo

Musi być spot prostujący i przedstawiający KŁAMSTWA KŁAMCZUCHY smoleńskiej podczas debaty.

Wiadomo było, że kłamczucha Kopacz będzie kłamać jak z nut, trzeba było być na to przygotowanym, jeden raz Pani Beata Szydło ją przyłapała w sprawie SKOK-ów i bardzo dobrze szkoda, że nie zareagowała w sprawie rurociągu.

Ulotki wspierające Prezydenta, PiS i wolne media link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl