niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Kopacz kłamała w czasie debaty. Te fakty nie pozostawiają złudzeń. KALENDARIUM

Dodano: 20.10.2015 [12:41]
Kopacz kłamała w czasie debaty. Te fakty nie pozostawiają złudzeń. KALENDARIUM - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/platformaobywatelskarp
W trakcie debaty z Beatą Szydło premier Ewa Kopacz stwierdziła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie reagował i nie protestował w latach 2006-2007 przeciwko budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream. Okazuje się jednak, że Ewa Kopacz dość mocno minęła się z prawdą, ponieważ to właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007 podjął zorganizowane i skuteczne działania w celu zablokowania realizacji budowy Nord Stream. Kulisy tych działań szczegółowo omawia Piotr Naimski, poseł PiS, były wiceminister gospodarki.

W 2006 roku z ust waszego rządu nie słyszeliśmy sprzeciwu wobec Nord Stream – twierdziła w czasie debaty Ewa Kopacz pytana przez Beatę Szydło o reakcję rządu na plan budowy drugiej linii Gazociągu Północnego.

Piotr Naimski podkreśla, że wbrew niezgodnym z prawdą zarzutom Ewy Kopacz to właśnie działania podjęte przez rząd PiS doprowadził do znacznego opóźnienia realizacji budowy gazociągu oraz zwiększenia jego kosztu poprzez dokonanie m.in. Dodatkowych analiz, dodatkowych badan środowiskowych i w konsekwencji zmusiło konsorcjum Nord Stream do zmiany trasy gazociągu. Tymczasem to właśnie rząd Donalda Tuska zarzucił działania przeciwne interesom konsorcjum Nord Stream, czego końcowym aktem było rozwiązanie 9 lipca 2010 Zespołu do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego.
 
W przesłanym portalowi niezalezna.pl komunikacie Piotr Naimski w formie skróconego kalendarium przedstawia działania podjęte przez rząd PiS ws. Nord Stream.
 
Kalendarium zamieszczamy poniżej w celu doedukowania premier Kopacz, a przede wszystkim w celu sprostowania nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez nią w czasie debaty:
 
W 2006 r. na czerwcowym szczycie UE Premier rządu PiS przeforsował zapis, że Wspólnota będzie wspierała tylko te projekty energetyczne, które służą interesom wszystkich państw członkowskich.
• 17 maja 2006 r. powołano Zespół do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego (Zarządzenie nr 79 Prezesa Rady Ministrów). Zespół ten został powołany w celu monitorowania działań podejmowanych przez właściwe organy administracji rządowej w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Odbyło się 8 spotkań zespołu (pierwsze spotkanie miało miejsce 17 listopada 2006 r.)
• Przewodniczący Zespołu (Minister Gospodarki) powołał również grupę roboczą na szczeblu dyrektorów departamentów i ekspertów. Grupa ta składała się z 10 osób, przedstawicieli resortów i ekspertów w wybranych dziedzinach.
Grupa zebrała argumenty i określiła instrumenty do dyskusji na forum międzynarodowym dotyczące planowanej inwestycji Nord Stream. Skoordynowano pracę departamentów w poszczególnych ministerstwach celem wypracowania spójnego harmonogramu działań niezbędnych do monitorowania projektu budowy gazociągu Nord Stream.
Rząd PiS przyjmuje w uchwale Rady Ministrów nr 88/2006 r. z 31 maja 2006 r. Oficjalne stanowisko rządu Rzeczpospolitej wyrażające sprzeciw wobec projektu Nord Stream
• 21 grudnia 2006 r. Minister Spraw Zagranicznych i Minister Środowiska utworzyli grupy robocze i ustalili szczegóły współpracy. Przedstawiciele resortów przesłali Ministrowi Środowiska szczegółowe pytania odnoszące się do dokumentacji przekazanej przez spółkę Nord Stream z dziedzin które im podlegały. Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęły monitoring spotkań odbywających się w krajach bałtyckich w ramach konsultacji społecznych przewidzianych w ramach Konwencji z Espoo.
• Minister Spraw Zagranicznych przygotował projekt noty dyplomatycznej (odnoszącej się do sprawy poruszonej w późniejszym liście do Nord Stream – poniżej) do Królestwa Danii, która została wręczona wraz ze stosownym komentarzem, przedstawicielowi Królestwa Danii w Polsce.
• 12 marca 2007 r. w obecności Wiceprezesa Rady Ministrów ministrowie przedyskutowali propozycję listu Ministra Gospodarki do Konsorcjum Nord Stream informującego o polskiej jurysdykcji w tzw. Szarej Strefie na Morzu Bałtyckim i konieczności stosowania się firmy Nord Stream do prawa obowiązującego na terytorium RP. Minister Gospodarki poinformował listownie Matthiasa Warniga (Dyr. Zarządzającego Nord Stream), iż trasa przebiega przez wody będące przedmiotem sporu pomiędzy Polską i Danią, tak więc Polska jest pochodzenia wg. konwencji ESPOO, a w konsekwencji weszła w pełne prawa do wydawania pozwolenia na przebieg gazociągu.
W kwietniu 2007 Warnig odpowiedział, iż w związku z powyższą kwestią zaczyna opracowywać alternatywy dla trasy. W sierpniu 2007 Nord Stream poinformował, iż ze względu na nierozstrzygniętą kwestię granicy wyłącznej strefy ekonomicznej pomiędzy Polską a Danią zmienia trasę na północ od Bornholmu (ostatecznie gazociąg został poprowadzony na południe od Bornholmu, jednak wprowadzone zmiany zwiększyły koszt o kilkadziesiąt milionów dolarów).
PiS kontynuował również działania na arenie międzynarodowej, z sukcesem budując koalicje pozostałych państw europejskich.
• Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego zajęła się Gazociągiem Północnym z inicjatywy poznańskiego radnego PiS. Jego zdaniem rosyjsko-niemiecki gazociąg zagrażał unikatowym i wrażliwym ekosystemom Morza Bałtyckiego, w tym liczącej zaledwie 600 osobników populacji morświnów. Analogiczną petycję z Litwy podpisało ponad 30 tys. osób.
27 maja 2008 r. przytłaczającą większością głosów Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego (PE) przyjęła raport, który wzywał do powstrzymania budowy Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku. Raport autorstwa eurodeputowanego PiS podkreślał zagrożenia dla środowiska naturalnego w związku z budową gazociągu. Dlatego też wzywał „Radę UE i Komisję Europejską, by wykorzystały wszelkie przysługujące im środki prawne w celu uniemożliwienia budowy Gazociągu Północnego na skalę zaproponowaną przez inwestora", czyli konsorcjum Nord Stream. Nie sugerując, że rosyjsko-niemiecka inwestycja wynikała z pobudek politycznych, raport podkreślał, że alternatywą dla Gazociągu Północnego jest droga lądowa.
Po upadku Rządu PiS Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zatrzymały prace nad blokowaniem Nord Stream. Premier Donald Tusk nie tylko przestał wywierać międzynarodową presję, ale zrezygnował nawet z naciskania na pogłębienie i zagłębienie gazociągu Nord Stream u wejścia do Zespołu Portów Szczecin-Świnoujście (co zostało uznane za istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zarządzania terminalem LNG). Końcowym aktem było rozwiązanie przez Premiera Donalda Tuska Zespołu do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego 9 lipca 2010.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gdyby tylko kłamała ... Ona przedstawiła swoją wersję "prawdy", swoją wersję historii. To oficjalna historia w jaką wierzą ci z PO. Dla tego właśnie nie ma nadziei na lepszy rząd. PO ciągnie ludzi w stronę kłamstwa i każe je nazywać prawdą.

Największa kłamczucha ! Ona tak już ma. To jest nieuleczalne.

Jakiż to problem jedno kłamstwo więcej jedno mniej dla Kopacz i Po to bez różnicy, oni same kłamstwa wygaduję i oszukują. To banda złodziei i sprzedawczyków a jeszcze podobno nieuków i matołów.

Tak sobie myślę, że te kłamstwa które padły z ust pani Ewy Kopacz to świetny materiał na kolejny spot przedwyborczy. Ewa Kopacz - mówi, że zmniejszyła deficyt finansów publicznych ? Kłamała, w rzeczywistości ukradła oszczędności polaków z OFE. Ewa Kopacz twierdzi, że nie ma przymusu szkolnego dla 6 latków bo ponad 40 procent nie poszło do pierwszej klasy ? Kłamie ponad 40 procent nie poszło bo uzyskało opinię psychologa, że się nie nadaje, ile z pośród pozostałych 60% nie dostało opinii bo nie było u psychologa a w przedszkolach były naciski na wydawanie opinii pozytywnych?
I tak po kolie punkt po punkcie.
Gwarantuję fantastyczny spot wyborczy.
Inwestujemy i puszczamy w tvp polsacie i tvn (pisane celowo z małych liter) przed ichnimi zakłamanymi programami informacyjnymi :).

Kopacz kłamała jak zwykle jak najęta, oczerniała PiS, ale nie doczekałem się riposty pani Beaty Szydło. Elektorat PO wziął zatem te oszczerstwa za prawdę, bo tak ma to przedstawiane w mediach. A może nie?

Zastanawiałem się dlaczego sztab PiSu przyjął taką taktykę i znalazłem wyjaśnienie. Taktyka taka ma służyć pozyskaniu dotychczasowego elektoratu PO. To oznacza unikanie wszystkiego co mogłoby wywoływać obniżenie samooceny tego elektoratu. No i podoba mi się to.

Niestety, patrzac obiektywnie, trzeba przyznac ze Szydlo wypadla na tej debacie dosc slabo, przeciez tyle mogla Kopaczowej wypunktowac! Jakas taka zbyt 'grzeczna' byla ta debata, powiem nawet: nudna.
Szydlo powinna byc o wiele bardziej stanowcza, bardziej wyrazista. Brakowalo mi z jej strony cietej riposty i zdecydowanego ataku.

KOPACZ kłamie, a raczej zawsze manipuluje prawdą. Ona ma to we kwi kobiety ze wsi, która walczy tylko o bycie u władzy, o lepszą pozycję społeczną, o awans materialny. Ona jest produktem komuny i została właśnie tak wychowana, że bycie w mainsteemie ułatwia życie. Jest bardzo niegrzeczna, grubiańska i wręcz bez zahamowań w stoszunku do osób spoza establishmentu, a uniżona, przesadnie słodka i gotowa na wszystko wobec silniejszych od siebie.Zapomniała, że jest lekarzem i poszła do polityki aby być kimś lepszym i mieć więcej. Nie postawiła na zawód, na doskonalenie się w nim, na karierę w tych ramach. Całe jej życie to walka o coś, co nie daje jej szczęścia i przerasta jej możliwości intelektualne, bardzo zresztą skromne. Jest to kobieta samotna, pełna aspiracji i chęci walki o coś, co nie jest jej dane. Dziwi, że nie ma żadnej bazy podstawowych zasad i wartości, które pozwoliłyby jej zachować jakąś namacalną linię postępowania. Kobieta zapewne nieszczęśliwa ale i bezwzględna w dążeniu do celu. Nikt, również koledzy z PO nie chcą aby szefowała partii, która niestety przejadła i przepiła wysokie początkowe poparcie w znacznej części społeczeństwa. Brak znajomości zasad administracji, podstawowych reguł funkcjonowania państwa, nieznajomość języków obcych eliminują ją jako dziwoląga i kobietę, która na europejskim parkiecie jest unikana i zupełnie bez znaczenia. Taki szef rządu szkodzi Polsce.

uważam, że dziś Pani Beata powinna rozpocząć swoje wystąpienie od sprostowania kłamstw kopaczki. Az dziwne, ze PIS nie przygotował p. Beaty na wypadek Nord Stream 1, jeżeli się mówiło o Nord Stream 2. Przecież nie kto inny tylko PO natychmiast przystało na warunki makreli jeżeli chodzi o wpływanie statków na teren "świnoportu". Ciekaw jestem, czy będą pogłębiać dno morza i zakopywać rurociąg głębiej. Na dodatek p. Beata mogła dołożyć niejakiemu millerowi, który uniemożliwił podpisanie kontraktu na budowę rurociągu z Norwegami. Wówczas putin mógłby poprowadzić swój Nord Stream co najwyżej z kuchni do WC. Rurociągi nie mogą się krzyżować. Oj była to sposobność do wygrania przez k.o. Wielka szkoda.

SZKODA że Kopacz nie wytłumaczyłą się z tych afer by żyło się lepiej

13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i o 2 lata u mezczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysiecy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 skladki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
24) Nalozenie na Lasy Panstwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!);
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS, do jakich doszło w latach 2008-2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwilaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosja niekorzystnej umowy gazowej (najdrozszy gaz w Europie!);
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych, takich jak Azoty Tarnów)
40) Ograniczenie potencjału militarnego kraju
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
43) Afera solna. Zamiast soli spożywczej jedlismy sól przeznaczoną do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósł konsekwencji
44) Afera lekowa. Przez bierność kolejnych rzadów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartosci 5 mld. zł Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukać musiał droższych zamienników.

Nie wyobrażam sobie, aby Pani Szydło nie wróciła w dzisiejszej debacie do tej sprawy!!! PEK jest arogancka i za to zapłaci w niedzielę!!O kłamstwach nie warto już nawet wspominać- wiemy np. jak przekopano ziemię w Smoleńsku!

Czy ktoś taki może liczyć na choćby szczątkowy szacunek?

Kopacz doskonale wie, że "WPROST" odwołał wszystkie zarzuty i przeprosił senatora Biereckiego ale idzie w zaparte myśląc, że nie wszyscy się o tym dowiedzieli.

EWA KŁAMAŁA podczas debaty - nie ma się czemu dziwić bo non-stop blaguje.
Mnie też wkurzają media - gdzie nie przełączę to matoły z PO - rzygać już się chce od popaprańców.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl