niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Platforma wykorzystała wizerunek Lewandowskiego do promocji partii. PZPN protestuje

Dodano: 16.10.2015 [15:15]
Platforma wykorzystała wizerunek Lewandowskiego do promocji partii. PZPN protestuje - niezalezna.pl
foto: facebook.com/PlatformaObywatelska
Platforma Obywatelska na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wykorzystała zdjęcie piłkarza polskiej reprezentacji Roberta Lewandowskiego. Na fotografii pojawiło się logo i informacja o finansowaniu przez partię. - Tego rodzaju korzystanie bez upoważnienia z wizerunku członka kadry narodowej w stroju reprezentacji kraju stanowi naruszenie ustawowych praw wyłącznych PZPN - protestuje Polski Związek Piłki Nożnej.

"Radość po wczorajszym meczu trwa! 13 dni do wyborów i... 13 goli zdobył Robert Lewandowski dla reprezentacji Polski podczas eliminacji do EURO 2016" - taki wpis wraz ze zdjęciem Roberta Lewandowskiego 12 października pojawił się na stronie PO na Facebooku.
Dziś PZPN pojawił się komunikat w tej sprawie. Związek piłkarski zwraca się w nim do Platformy Obywatelskiej o "niezwłoczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji" oraz usunięcie zdjęcia. - Oczekujemy na natychmiastową reakcję ze strony partii, jednocześnie wyrażając nadzieję, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości - czytamy w komunikacie.

Oświadczenie PZPN w całości:

W związku z publikacją przez Platformę Obywatelską w mediach społecznościowych zdjęcia Roberta Lewandowskiego w stroju reprezentacji kraju Polski Związek Piłki Nożnej informuje, co następuje:

Polski Związek Piłki Nożnej z przykrością stwierdził, że na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej na portalu społecznościowym Facebook (zob.https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska) zamieszczono zdjęcie Roberta Lewandowskiego w stroju reprezentacji kraju, bez uprzedniego uzgodnienia z PZPN możliwości wykorzystania tego rodzaju wizerunku zawodnika.

W związku z tym PZPN wskazuje, że stosownie do treści art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r., poz. 715, z późn. zm.), członek kadry narodowej udostępnia, na zasadach wyłączności, swój wizerunek w stroju reprezentacji kraju polskiemu związkowi sportowemu, który jest uprawniony do wykorzystania tego wizerunku do swoich celów gospodarczych. Przepis ten przyznaje PZPN, jako polskiemu związkowi sportowemu działającemu w sporcie piłka nożna, wyłączne uprawnienie do gospodarczego wykorzystywania wizerunków członków kadry narodowej w piłce nożnej mężczyzn w stroju reprezentacji kraju. Wykorzystywanie wizerunków zawodników reprezentacji kraju w piłce nożnej w stroju tej reprezentacji przez osoby trzecie może więc następować wyłącznie za zgodą PZPN.

Platforma Obywatelska nie wystąpiła do PZPN o zgodę na korzystanie z wizerunku zawodników prowadzonej przez PZPN kadry narodowej w piłce nożnej mężczyzn w stroju reprezentacji kraju, polegające w szczególności na opracowaniu i rozpowszechnianiu w sieci Internet wskazanego na wstępie zdjęcia promującego Platformę Obywatelską. Tego rodzaju korzystanie bez upoważnienia z wizerunku członka kadry narodowej w stroju reprezentacji kraju stanowi naruszenie ustawowych praw wyłącznych PZPN.

W związku z powyższym, PZPN zwraca się niniejszym do Państwa o niezwłoczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz usunięcie z oficjalnego profilu Platformy Obywatelskiej na portalu społecznościowym Facebook (https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska), wskazanego na wstępie zdjęcia z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego w oficjalnym stroju reprezentacji kraju, wykorzystanego bez wiedzy i zgody PZPN.

Oczekujemy na natychmiastową reakcję ze strony partii, jednocześnie wyrażając nadzieję, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

PZPN pragnie ponadto zaznaczyć, że jest podmiotem apolitycznym i nie popiera żadnego z ugrupowań politycznych oraz nie sympatyzuje z żadną z partii biorących udział w bieżącej kampanii wyborczej. 

 

AKTUALIZACJA: Zdjęcie Lewandowskiego zdjęto z profilu Platformy Obywatelskiej

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Brawo PZPN , tak trzymać. PO traktuje Polskę jak własność partyjną , i teraz ludzi zaczyna traktować jak swoją własność???

DO reklamy Parti Oszustow powinny wykorzystac wizerunek ryzego

Panie Prezydecie Duda niech pan uwarza kto kolo pana siedzi -dla pana wyborcow to warzne

Oby tylko tym żałosnym jełopom nie wpadło w łby aby na 2 dni przed wyborami zamieścić wizerunek Jana Pawła II... Bo oni strasznie wierzący i jak przed wyborami trwoga to do Boga... A Ojcem Świętym też często lubią sobie gębę wycierać, a po tem i tak glosują jak POganie.

No.... to po tej reklamie - PO, jak mniemam nie zdobędzie również więcej niż te 13% :-P
HOWGH!

Złodzieje! Najpierw "Gęsiarkę" obraz i niszczarkę za 100 tys. teraz to?

Jeszcze POpaprańcy będą twierdzić, że to oni wynaleźli koło; wstrzymali słońce i ruszyli ziemię; itp. itp. A oni tylko zlikwidowali ó kreskowane w słowie bul.

Ulotki wspierające Prezydenta, PiS i wolne media link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Sitwa śmierdzących leni, obiboków i oszustów podczepi się pod każdy sukces, bo sama nic nie potrafi. Tak jak i bul - rozpoczynał kadencję i kończył w murach Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało stworzone dzięki Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Za tym POmyslem musi stac Cezary Kucharski - manager RL i POsel z ramienia PO !!!

Po wygranych wyborach PIS, to scierwo czerwone z PO trzeba doprowadzic do sadu I skazac w trybie natychmiastowym . Wszystkich ktorzy doprowadzili do tej sytuacji okraglego stolu i co bylo pozniej musza poniesc kare ,nie moglismy zrobic tego 1990 roku czas dokonczyc to dzielo 2015az do 4 pokolenia zakaz wykonywania panstwowych stanowisk I zrownanie emerytury do poziomu minimalnej bo nigdy nie wyjdziemy z tego bagna .Ludzi medow, artystow, profesorow itp.politykow , prokuratorow itp.I cala holote ktora pomagala w tym procederze sprzedazy Polski. Nowa Konstytucja na nowe czasy .......

"amer"(18:14) Zgadza sie ,Konstytucja do gen.remontu,na tamte czasy byla lepsza,niz PRL-owska,
ktorej cale fragmenty zmuszali nas w 7-mych klasach,nauczyc sie na pamiec.Z tej powinny pozostac
tylko okladki i glowne dzwigary,jak podczas remontu CDT-u w W-wie.

Brawo PZPN

Przysłowia są mądrścią narodu! Tonący brzytwy się chwyta!

MANIPULACJA, CHAMSTWO, PROSTACTWO, ZLODZIEJSTWO, KLAMSTWO, oraz czerwone BURACTWO ..... to sa podstawowe cechy tego ugrupowania PO-litycznego !!!!

ENDE

Apolityczny zwiazek,ktory cichcem popieral PO i chyba bez wyjatku z Lewandowskim.Tu chodzi
o pieniadze,ktore mogly wpasc,ale PO myslalo,ze kumpli nie trzeba pytac,a nawet jak zaprotestuja,
to kolesi nie wezwa przed oblicze.Bedzie spotkanko,cos sie obali i przyobiecuje i po sprawie.
Moze nie? No to ja jestem papiezem.

http://xxxl2.blog.pl/?p=4 musimy informować ludzi, co oznacza 4 lata lewicy przy władzy- katastrofa. Weźmy sie do roboty

To też oglądajcie przed wyborami co wyprawia pseudo-Obywatelska partia, 5 rolników w obronie polskiej ziemi siedzi niesłusznie w więzieniu od 3 miesięcy wyrokami stalinowskich rosyjskich łachudrów zwanych "polskimi" sędziami, to są wyrobnicy rosyjscy i niemieccy na usługach naszych wrogów, teraz ich bachory resortowe:

http://vod.gazetapolska.pl/11399-wiezniowie-polityczni-iii-rp-pikieta-przed-sadem-rejonowym-w-krakowie

Tak dłużej nie może być, aby bandyci rabujący Polskę chodzili wolno, a patrioci byli więżniami politycznymi w dzisiejszej niby wolnej demokratycznej Polsce.
Wszyscy zdrajcy polskiej racji stanu z sądów, prokuratur i policji WON !!!!
Ujawniać ich adresy i twarze, nazwiska, to są funkcjonariusze publiczni i mają być nam znani. Lustracja sędziów i całego Ministerstwa Sprawiedliwości w Wolnej Polsce!

Brawo Prezesie Boniek. PO chciała Bońkowi przeszkadzać i doprowadzić do jego usunięcia. Bońka popiera Prezydent Duda.

To ciekawe, że PZPN teraz tak się łasi pod nowa władzę... DO tej pory Donald i przyjaciele byli super duper. To jak z tymi bukmacherami, o który hc wczoraj wspomniał p. Rafał Ziemkiewicz.

Bandyterka tym POdłym i chamskim sposobem chce wmówić co głupszym lemingom, że identyfikuje się z polskimi sukcesami, z patriotyzmem.
W istocie są to szkodnicy, których można porównywać do komunistów z lat stalinowskich.
Złodzieje i oszuści, szkodnicy pasożytujący na organizmie Narodu, przyjdzie pora rozliczeń. Pierwszy termin 25 X.
Amen.

************************************ ZADZIWIENIE SKROMNA DECYZJA PZPN (sic?) ********************************** Widać, że i w Polskim Związku Piłki Nożnej (PZPN) działa agentura komunistyczna. Panie Prezesie , PZPN jest organizacją apoli tyczną ale funkcjonuje w Kraju zrujnowanym przez przestępczą organizacje pod nazwą *Platforma Oszustów* (PO). Wy i wasze Ro dziny odczuwacie te antypolskie rządy tych przestępców. Dlatego solidaryzując się z cierpiącym Narodem, bez wtrącania się do polityki , powinniście jako *Polski Związek...* za to wykroczenie nałożyć milionowe odszkodowanie zadość uczynienia z przezna czeniem tych milionów na szkolenie młodych polskich piłkarzy . CAŁA POLSKA RAZEM CHCE ODNOWY W KRAJU więc i PZPN powi nien solidaryzować się z Narodem Panie Prezesie Zbigniew Boniek .

Szkoda, że nie zamieścili na swoim Facebooku holenderskiego raportu w sprawie katastrofy MH17:

http://www.polskacanada.com/holenderski-raport-jak-oskarzenie/

Prezydent Lech Kaczyński był PRZECIWKO PO.lityce imigracyjnej Przestępczej Organizacji - obejrzyj prześlij dalej, umieść na stronie, etc... }) NIE POZWÓL NA ZNISZCZENIE POLSKI - 25.10.2015 - WYBIERZ POLSKĘ!... }) ___ https://www.youtube.com/watch?v=GYingbicm00

POczwary stworzyły system państwa, w którym głupsi a ,,sprytniejsi,, bez skrupułów biorą się do rządzenia tzw. bydłem, z działania którego mają czerpać wielkie PrOfity ... ,,Lewy,, też przecież jest takim bykiem ...

Osobiści nie wierzę aby ON nawet dla żartu i po piwie wykrztusił o poparciu PLATFORMY on raczej stanął by po stronie tych nielubianych przez członki z Po i PSL, kibolami i wznosił okrzyki "DONALD TY MATOLE TWÓJ RZĄD OBALĄ KIBOLE" prawdę mówiąc to nie wyszło ale to tylko przez intrygi i kłamstwa i przez rozgrzewana prokuraturę cywilną i wojskową i oczywiści przez ciągle PODGRZEWANE SĄDY, które były aż nikczemnie i bezczelnie niezawisłe. A dla riposty warto by było aby Pan Robert poparł oficjalnie Panią Szydło bo widać i słychać, że to porządny człowiek i z szemrań-cami mu nie "po drodze".
Szczytem niedorzeczności było aby aby jeszcze na ich plakacie "UKAZAŁ SIĘ WDZIĘCZNY MACIEK" za to, że go wreszcie wypuścili.

PO = Porozumienie Oszustow

Ukradli jak wszystko. W tym akurat to mistrzowie świata.

Przecież to norma w łamaniu prawa prze mafię PO ale prokuratorzy jakoś milczą nie tylko zresztą w tej sprawie, dziki kraj jak mówił klasyk, OJ! DZIKI to kraj rządzony przez przestepców. W takiej i podobnych sytuacjach nie moze ich chronic żaden imunitet poselski, to należy wypalać goracym żelazem. Związek piłki nożnej powinie się domagac odszkodowania od mafii PO za bezprawnie wykorzystane zdjęcie do celów politycznych bez zgody zwiazku. Ale czy Boniek sie na to zdobędzie skoro jest ich wielkim przyjacieem , łobuz z Bydgoskiego. Boniek to róenież stary komunista z dziada pradziada więć nie mozna liczyć na innych ruch jk ten, który kosztował go niebagatelnych sił.

A co na to ''Lewy'' ?
Teraz ma okazję opowiedzieć się, po której stronie mocy jest - POciemnej, czy PISjasnej !

Już usunięte, nie ma tego zdjęcia.
Przeklęte złodzieje, kradną nawet czyjąś tożsamość.
Do sądu ich w trybie wyborczym! Screeny są.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl