niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Platforma wykorzystała wizerunek Lewandowskiego do promocji partii. PZPN protestuje

Dodano: 16.10.2015 [15:15]
Platforma wykorzystała wizerunek Lewandowskiego do promocji partii. PZPN protestuje - niezalezna.pl
foto: facebook.com/PlatformaObywatelska
Platforma Obywatelska na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wykorzystała zdjęcie piłkarza polskiej reprezentacji Roberta Lewandowskiego. Na fotografii pojawiło się logo i informacja o finansowaniu przez partię. - Tego rodzaju korzystanie bez upoważnienia z wizerunku członka kadry narodowej w stroju reprezentacji kraju stanowi naruszenie ustawowych praw wyłącznych PZPN - protestuje Polski Związek Piłki Nożnej.

"Radość po wczorajszym meczu trwa! 13 dni do wyborów i... 13 goli zdobył Robert Lewandowski dla reprezentacji Polski podczas eliminacji do EURO 2016" - taki wpis wraz ze zdjęciem Roberta Lewandowskiego 12 października pojawił się na stronie PO na Facebooku.
Dziś PZPN pojawił się komunikat w tej sprawie. Związek piłkarski zwraca się w nim do Platformy Obywatelskiej o "niezwłoczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji" oraz usunięcie zdjęcia. - Oczekujemy na natychmiastową reakcję ze strony partii, jednocześnie wyrażając nadzieję, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości - czytamy w komunikacie.

Oświadczenie PZPN w całości:

W związku z publikacją przez Platformę Obywatelską w mediach społecznościowych zdjęcia Roberta Lewandowskiego w stroju reprezentacji kraju Polski Związek Piłki Nożnej informuje, co następuje:

Polski Związek Piłki Nożnej z przykrością stwierdził, że na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej na portalu społecznościowym Facebook (zob.https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska) zamieszczono zdjęcie Roberta Lewandowskiego w stroju reprezentacji kraju, bez uprzedniego uzgodnienia z PZPN możliwości wykorzystania tego rodzaju wizerunku zawodnika.

W związku z tym PZPN wskazuje, że stosownie do treści art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r., poz. 715, z późn. zm.), członek kadry narodowej udostępnia, na zasadach wyłączności, swój wizerunek w stroju reprezentacji kraju polskiemu związkowi sportowemu, który jest uprawniony do wykorzystania tego wizerunku do swoich celów gospodarczych. Przepis ten przyznaje PZPN, jako polskiemu związkowi sportowemu działającemu w sporcie piłka nożna, wyłączne uprawnienie do gospodarczego wykorzystywania wizerunków członków kadry narodowej w piłce nożnej mężczyzn w stroju reprezentacji kraju. Wykorzystywanie wizerunków zawodników reprezentacji kraju w piłce nożnej w stroju tej reprezentacji przez osoby trzecie może więc następować wyłącznie za zgodą PZPN.

Platforma Obywatelska nie wystąpiła do PZPN o zgodę na korzystanie z wizerunku zawodników prowadzonej przez PZPN kadry narodowej w piłce nożnej mężczyzn w stroju reprezentacji kraju, polegające w szczególności na opracowaniu i rozpowszechnianiu w sieci Internet wskazanego na wstępie zdjęcia promującego Platformę Obywatelską. Tego rodzaju korzystanie bez upoważnienia z wizerunku członka kadry narodowej w stroju reprezentacji kraju stanowi naruszenie ustawowych praw wyłącznych PZPN.

W związku z powyższym, PZPN zwraca się niniejszym do Państwa o niezwłoczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz usunięcie z oficjalnego profilu Platformy Obywatelskiej na portalu społecznościowym Facebook (https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska), wskazanego na wstępie zdjęcia z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego w oficjalnym stroju reprezentacji kraju, wykorzystanego bez wiedzy i zgody PZPN.

Oczekujemy na natychmiastową reakcję ze strony partii, jednocześnie wyrażając nadzieję, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

PZPN pragnie ponadto zaznaczyć, że jest podmiotem apolitycznym i nie popiera żadnego z ugrupowań politycznych oraz nie sympatyzuje z żadną z partii biorących udział w bieżącej kampanii wyborczej. 

 

AKTUALIZACJA: Zdjęcie Lewandowskiego zdjęto z profilu Platformy Obywatelskiej

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Brawo PZPN , tak trzymać. PO traktuje Polskę jak własność partyjną , i teraz ludzi zaczyna traktować jak swoją własność???

Oby tylko tym żałosnym jełopom nie wpadło w łby aby na 2 dni przed wyborami zamieścić wizerunek Jana Pawła II... Bo oni strasznie wierzący i jak przed wyborami trwoga to do Boga... A Ojcem Świętym też często lubią sobie gębę wycierać, a po tem i tak glosują jak POganie.

No.... to po tej reklamie - PO, jak mniemam nie zdobędzie również więcej niż te 13% :-P
HOWGH!

Za tym POmyslem musi stac Cezary Kucharski - manager RL i POsel z ramienia PO !!!

Po wygranych wyborach PIS, to scierwo czerwone z PO trzeba doprowadzic do sadu I skazac w trybie natychmiastowym . Wszystkich ktorzy doprowadzili do tej sytuacji okraglego stolu i co bylo pozniej musza poniesc kare ,nie moglismy zrobic tego 1990 roku czas dokonczyc to dzielo 2015az do 4 pokolenia zakaz wykonywania panstwowych stanowisk I zrownanie emerytury do poziomu minimalnej bo nigdy nie wyjdziemy z tego bagna .Ludzi medow, artystow, profesorow itp.politykow , prokuratorow itp.I cala holote ktora pomagala w tym procederze sprzedazy Polski. Nowa Konstytucja na nowe czasy .......

Przysłowia są mądrścią narodu! Tonący brzytwy się chwyta!

MANIPULACJA, CHAMSTWO, PROSTACTWO, ZLODZIEJSTWO, KLAMSTWO, oraz czerwone BURACTWO ..... to sa podstawowe cechy tego ugrupowania PO-litycznego !!!!

ENDE

Apolityczny zwiazek,ktory cichcem popieral PO i chyba bez wyjatku z Lewandowskim.Tu chodzi
o pieniadze,ktore mogly wpasc,ale PO myslalo,ze kumpli nie trzeba pytac,a nawet jak zaprotestuja,
to kolesi nie wezwa przed oblicze.Bedzie spotkanko,cos sie obali i przyobiecuje i po sprawie.
Moze nie? No to ja jestem papiezem.

http://xxxl2.blog.pl/?p=4 musimy informować ludzi, co oznacza 4 lata lewicy przy władzy- katastrofa. Weźmy sie do roboty

************************************ ZADZIWIENIE SKROMNA DECYZJA PZPN (sic?) ********************************** Widać, że i w Polskim Związku Piłki Nożnej (PZPN) działa agentura komunistyczna. Panie Prezesie , PZPN jest organizacją apoli tyczną ale funkcjonuje w Kraju zrujnowanym przez przestępczą organizacje pod nazwą *Platforma Oszustów* (PO). Wy i wasze Ro dziny odczuwacie te antypolskie rządy tych przestępców. Dlatego solidaryzując się z cierpiącym Narodem, bez wtrącania się do polityki , powinniście jako *Polski Związek...* za to wykroczenie nałożyć milionowe odszkodowanie zadość uczynienia z przezna czeniem tych milionów na szkolenie młodych polskich piłkarzy . CAŁA POLSKA RAZEM CHCE ODNOWY W KRAJU więc i PZPN powi nien solidaryzować się z Narodem Panie Prezesie Zbigniew Boniek .

Polska jest piękna,, a Polacy jak Pan Lewandowski, bardzo skuteczni i celnie strzelają.......

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl