"Polska przystawką", "Europa szacunku nie nabierze" - bezlitosne komentarze po decyzji Kopacz

  

To co rząd uważa za wygraną w sprawie uchodźców, internauci krytykują wskazując na niekonsekwencję ekipę Ewy Kopacz i brak solidarności wobec państw należących do Grupy Wyszehradzkiej. Nie szczędzi gorzkich słów zwłaszcza szef czeskiego MSZ: "Polska jest przystawką. Od dzisiaj będzie tylko V3". "Nic nie zyskaliśmy, wszystko straciliśmy" - podkreślił na twitterze publicysta Marek Magierowski.

Polska przeprasza za politykę Ewy Kopacz w Brukseli:Szef czeskiego MSZ uważa, że polski rząd niszczy Grupę Wyszehradzką:


Znana blogerka też nie ma złudzeń:


Wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski jednak zadowolony:

Komentarze innych internautów są bezlitosne:


Dialog minister Piotrowskiej z premier Kopacz:

Puenta Marka Magierowskiego:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

CBŚP zlikwidowało agencję towarzyską

/ cbsp.policja.pl

  

- Zlikwidowana agencja towarzyska na terenie Lubina, zatrzymanie 6 osób, z czego 5 tymczasowo aresztowanych, to efekt działań policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Krajowej – poinformowała rzecznik prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Według informacji śledczych, agencja towarzyska na terenie Lubina (woj. dolnośląskie) miała działać od kilku lat, a grupa która ją stworzyła miała charakter wysoce zhierarchizowany, gdzie każda z osób podejrzanych miała określoną rolę i zadania.

Komisarz Jurkiewicz przekazała, że osoba podejrzana o kierowanie grupą prawdopodobnie nakłaniała i werbowała kobiety do „pracy”, a także omawiała z nimi warunki „zatrudnienia” oraz kwestie finansowe. Z kolei rola reszty podejrzanych sprowadzała się do „ochrony” oraz „nadzoru” nad kobietami, oraz do pracy w charakterze kierowcy lub osoby odbierającej telefony od potencjalnych klientów i przyjmującej zlecenia.

„Wybierane były kobiety w trudnej sytuacji finansowej i osobistej, a także uzależnione od używek. Werbowano zarówno Polki, ale także cudzoziemki, głównie zza wschodniej granicy Polski”

– tłumaczyła.

Dodała, że kobiety dostawały tylko część zarobionych pieniędzy, a większość środków miała być przeznaczona na „rzekomą ochronę i transport”.

„W niektórych przypadkach kobiety traciły nawet 3/4 zarobionych pieniędzy”

– powiedziała Jurkiewicz.

Śledczy wskazali, że usługi były oferowane także na stronach internetowych, podczas których kobiety były dowożone do klientów.

PAP dowiedziała się nieoficjalnie, że agencja towarzyska działała w domu jednorodzinnym.

„Można powiedzieć, że była to ekskluzywna agencja. W każdym pokoju był między innymi prysznic oraz rura do tańca”

– powiedział jeden ze śledczych znający kulisy sprawy.

Do zatrzymań doszło pod koniec października na terenie województwa dolnośląskiego.

„Na polecenie prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali sześć osób w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i nakłanianiem do nierządu”

– powiedziała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Rzecznik Prokuratury Krajowej dodała, że jednemu z zatrzymanych prokurator przedstawił zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostali udziału w grupie przestępczej.

„Ponadto wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz doprowadzania groźbą lub przemocą innych osób do uprawienia prostytucji”

– tłumaczyła prokurator.

Bialik wskazała, że na wniosek prokuratora pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Za zarzucane czyny może im grozić nawet do 10 lat więzienia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl