​Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku w Krynicy

@pisorgpl/ Twitter.com

  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński otrzymał dziś wieczorem zaszczytny tytuł Człowieka Roku 2014 XXV Forum Ekonomicznego, które odbywa się w Krynicy.

Na uroczystej gali wręczenia nagród szefowi Prawa i Sprawiedliwość towarzyszyła kandydatka ugrupowania politycznego na premiera Beata Szydło.

Jak poinformował wicerzecznik PiS Krzysztof Łapiński, decyzja Rady Programowej Forum w Krynicy o wyborze Jarosława Kaczyńskiego była jednogłośna. „29 głosów za, 0 przeciw“ - napisał Łapiński na Twitterze.

- Zmiana na lepsze w naszym kraju dopiero się zaczyna - zapewnił sam Kaczyński, po wręczeniu mu tytułu Człowiek Roku 2014.


fot.: @pisorgpl/ Twitter.com
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ludowe kołysanki i symbole macierzyństwa. Niezwykła wystawa w Toruniu

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek o godz. 17:00. Wstęp wolny! / Fot. etnomuzeum.pl/wernisaz_wystawy/

  

Wernisaż wystawy "Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść" odbędzie się w piątek 30 listopada w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Otwarciu czasowej ekspozycji będą towarzyszyły wykonywane na żywo kołysanki ludowe.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy miłośnicy sztuki i tradycji, gdyż wstęp na nie jest wolny. Kuratorką i autorką scenariusza wystawy jest Aleksandra Jarysz, a za oprawę plastyczną odpowiadała Barbara Górka.

Tematem przewodnim ekspozycji będzie rodzicielstwo. Na wystawę złożą się eksponaty, którymi dysponuje Muzeum Etnograficzne - elementy sztuki ludowej i nieprofesjonalnej, ale także obrazy współczesne z kolekcji innych muzeów oraz wypożyczone od prywatnych właścicieli.

Wystawa "ma na celu ukazanie kulturowych zmian zachodzących w ujęciu tego tematu i przedstawienie go w szerokim kontekście społecznym"

- informują organizatorzy.

Na ekspozycję złożą się obrazy, fotografie, filmy, plakaty, rejestracje teatralne, blogi internetowe, poradniki dla matek, a także prywatne pamiątki związane z macierzyństwem.

Ekspozycja będzie miejscem dyskursu na temat ideału matki, archetypów Ewy i Maryi (w tym fenomenu kultu maryjnego w Polsce), a także przemian ról społecznych warunkowanych płcią oraz biologicznego aspektu macierzyństwa wraz z ukazaniem codzienności matek

- wskazuje muzeum na swojej stronie internetowej.

Organizatorzy dodają, że to pierwsza tego typu wystawa o tej tematyce, wykorzystująca tak różnorodne środki wyrazu, która będzie prezentowana w jakimkolwiek muzeum etnograficznym na terenie Polski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl