Co jest grane - gdzie są notatki rozmów Komorowskiego?! Krzysztof Szczerski: "w kancelarii ich nie ma"

Filip Błażejowski

  

Burzę wśród politycznych komentatorów politycznych wywołały dzisiaj wieczorem słowa Krzysztofa Szczerskiego wypowiedziane na antenie Telewizji Republika. - W ramach bilansu otwarcia, który przeprowadzamy w Kancelarii Prezydenta okazało się, że nie ma notatek z rozmów byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nie powstawały notatki służbowe z rozmów prezydenta – powiedział doradca prezydenta ds. międzynarodowych.

Podczas rozmowy na antenie TV Republika poseł Krzysztof Szczerski stwierdził:

-  Jest więcej notatek z rozmów obecnego prezydenta, jeszcze kiedy był elektem, niż z całych pięciu lat rozmów prezydenta Komorowskiego.

"Szczerski zaznaczał, że kiedy pracował w MSZ traktował jako oczywistość spisywanie notatek z każdej przeprowadzonej rozmowy z reprezentantami zza granicy. - Moim zdaniem to rzecz niezrozumiała. To podstawa pamięci instytucjonalnej, bezpieczeństwa państwa i pewnej ciągłości polityki, żeby wracać do argumentów i zobaczyć stanowisko różnych krajów " - czytamy na portalu telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl


Wczytuję komentarze...

Posłanki PO objeżdżają Podkarpacie

/ Patryk Matyjaszczyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

  

- Sto lat temu Polki wywalczyły, a nie otrzymały prawa wyborcze, i zrobiły to jako jedne z pierwszych w Europie - podkreśliła w Rzeszowie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

W poniedziałek kilkanaście posłanek Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie, Krośnie i Stalowej Woli spotkało się z wyborcami w ramach trwającej od kwietnia akcji tej partii "Sprawa Polek".

Kidawa-Błońska mówiła, że w 2018 r., który został ogłoszony Rokiem Praw Kobiet "przypominamy, że kobiety w Polsce jako jedne z pierwszych w Europie i na świecie wywalczy sobie prawa wyborcze".

Dodała, że cieszy się, iż, "możemy kontynuować to, co zrobiły nasze prababki, i dbać o to, żeby nasze społeczeństwo było dojrzałe, demokratyczne i wolne". Jej zdaniem, "takie społeczeństwo jest tylko wtedy, kiedy i kobiety, i mężczyźni mają takie same prawa i takie same możliwości rozwoju i kształtowania swojego życia".

Według koordynatorki akcji "Sprawa Polek" posłanki Moniki Wielichowskiej w ciągu ostatnich kilku miesięcy parlamentarzystki PO odbyły w całej Polsce kilkadziesiąt spotkań. 

Jak zaznaczyła, celem kampanii jest m.in. przygotowanie propozycji rozwiązań prawnych, które odpowiedzą na postulaty Polek. Mają one zostać wykorzystane przy budowie programu PO na najbliższe wybory parlamentarne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl