niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Ostatnie decyzje Bronisława Komorowskiego. Awanse za caracale

Dodano: 11.07.2015 [08:13]
Ostatnie decyzje Bronisława Komorowskiego. Awanse za caracale - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski
Rzutem na taśmę gwiazdki generalskie od ustępującego prezydenta mają otrzymać oficerowie uczestniczący w wyborze śmigłowca dla polskich sił zbrojnych, a także m.in. szefowie niektórych komend wojewódzkich policji, w tym pierwsza w historii kobieta – ustaliła „GPC”.

Bronisław Komorowski przyspieszył uroczystość wręczenia awansów generalskich o dwa tygodnie. Zamiast jak co roku 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego, w tym roku odbędzie się ona 1 sierpnia – co oznacza, że na decyzje wpływu nie miał następca Komorowskiego Andrzej Duda. Wnioski z nazwiskami osób do awansu są obecnie w przygotowaniu zarówno Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jak i Ministerstwa Obrony Narodowej.

Kto więc za niespełna trzy tygodnie ma otrzymać generalskie lampasy z rąk ustępującej głowy państwa?
Z ustaleń „Gazety Polskiej Codziennie” wynika, że ci, którzy uczestniczyli m.in. w wyborze dla polskich sił zbrojnych śmigłowca Caracal (wartość kontraktu to 2,5 mld euro). Wśród nich były i obecny szef Inspektoratu Uzbrojenia. Gen. Sławomir Szczepaniak, obecnie radca odpowiedzialnego za modernizacje wiceministra obrony narodowej Czesława Mroczka, ma otrzymać drugą gwiazdkę (awans na generała dywizji). Z kolei jego niedawny współpracownik płk Adam Duda, stojący na czele Inspektoratu Uzbrojenia, ma otrzymać awans na generała brygady.

Wybór produkowanych przez Airbusa wojskowych śmigłowców budzi ogromne kontrowersje. Maszyna została wybrana w nie do końca jasnych okolicznościach. O sprawie prokuraturę powiadomił wiceszef sejmowej komisji obrony narodowej Bartosz Kownacki (PiS).

– Widać, że przyśpieszenie o dwa tygodnie wręczenia awansów generalskich to spłacanie długów wobec swoich kolegów wojskowych. Zaskakujące że ci, którzy tak nieudolnie przeprowadzali wojskowe przetargi, teraz otrzymają za to nagrody – przyznaje w rozmowie z „GPC” Kownacki.

To nie wszystkie awanse. Z informacji „GPC” wynika, że wśród wojskowych pierwszą gwiazdkę generalską ma odebrać z rąk prezydenta Komorowskiego także płk Jacek Mroczek, odpowiedzialny za logistykę wiceszef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Na awans może też liczyć gen. Wiesław Grudziński, dowódca Garnizonu Warszawa. Z rąk ustępującego prezydenta 1 sierpnia ma otrzymać drugą gwiazdkę generalską.

Szykuje się też wysyp awansów w policji. Najważniejszym wydarzeniem ma być awans na stopień generalski (nadinspektora) insp. Ireny Doroszkiewicz, komendant wojewódzkiej policji w Opolu. Portal Tvn24.pl ujawnił, że specjalnie dla niej nowelizowane jest rozporządzenie o umundurowaniu, które odtąd będzie zawierało również „wzór spódnicy z lampasami”. Będzie to pierwsza kobieta generał w historii policji. Oprócz niej awans na nadinspektora (generała policji) otrzymają także m.in. insp. Michał Domaradzki, komendant stołeczny policji i insp. Cezary Popławski, wiceszef Komendy Głównej Policji. Z kolei drugą gwiazdkę generalską ma odebrać Krzysztof Gajewski, szef policji.

Cały tekst w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie"
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Goterd ! Ty najpierw podaj swoje prawdziwe nazwisko i imię. Spod ksywy nikogo nie pouczaj!! Zresztą Prezydent elect
wie,co robi Komorusiu i z jakiego powodu. Komorowski z powodu pregrania wyborów musi czymś zaspokoić swoją duszę
nafaszerowaną jadem.W powszechnych wyborach nie został prezydentem.Wybrała go rózowa klika.I teraz ten prymityw
moralny skacze i się w różny sposób odgrywa. Ma okazje,bo kto to widział żeby przegraniec mógł jeszcze urzędować na
prwach prezydenta przeszło 2 miesiące!!! To jest czas na ukrycie, a nawet zniszczenie wielu dokumentówi itp.Po tym panu
można się tego spodziewać! No cóż, Solidarność padła i od sporego czasu ślimaczą się sprawy prawdziwie polskie.PiS jako
zwycięska partia, obciążona cały zwałem ciężkich spraw i problemów narosłych przez lata, dwoi się troi,by nie upaść pod
narosłym zwalskiem tych spraw i problemów polskich - głownie natury gospodarczej. A tu dochodzą podrzucane haki różnego
kalibru przez lewactwo połpełne i pełne! W tym wyrażnie udział bierze pan Komorowski. Czeerwone dziennikarstwo na czele
z tow. Lisem,Michnikiem,Paradowska i dalszymi - aż sie pieni w górę od korzeni!!I odbudowuj Polskę w takiej
uderzeniówce hakowej? Resortowe dzieciny nie popuszczą!Miały doskonałą szkołe od swoich rodziców spod ardzo brzydkich
znaków nadanych nam przez sowieckiego okupanta.A zatem to byli wpierw czesto ci z NKWD,a póżniej w tzw.PRL UB,SB,itd.
Czego więc mogli nauczyć swoje pociechy ci spod tych zbrodniczych znaków?! To widać przez całe lata czego nauczyli swoje
pociechy. Na rozrachunek tego czerwonego towarzycha wcale sie nie zanosi! Taki zbrodniarz Bauman o tym świadczy,z ktorego
jego miłośnicy juz zrobili bohatera.Ale na to wszystko brak słow!!!

Duda powinien odpłacić się Bulowi zgodą na dalsze zamieszkiwanie z jego chipototanicą w prezydenckich pokojach do ufajdanej śmierci.Niech żrą,chleją i wydalają na koszt podatnika przez kolejne co najmniej 5 lat.Ponoć tyle lat grozi mu bezdomność.

Jakby mógł Polskie podpalić żeby nam zrobić na złość to by podpalił.Wredny typ i mściwy ten o którym Kwaśniewski mówił doprowadzili tymi cechami do wystawienia Polskiej delegacji.

Niech sobie ruski burak wręcza co chce i komu chce. Po przejęciu władzy przez opozycje, trzeba rozpier...ć mafie w sądach i prokuraturach, a następnie wszcząć uczciwe śledztwa w sprawie wszystkich mętnych przetargów, współpracując w tym ze służbami innych państw. Z pominięciem bandytów rosyjskich, niemieckich i oczywiście zainteresowanych w tej akurat sprawie, francuskich. Surowo ukarać wszelkich bandytów w togach, mundurach (z degradacją do stopnia szeregowca) i w cywilu. Wszystkim odebrać wszelkie przywileje w tym emerytalne, a także co najmniej wartość zrabowanego nam mienia, w postaci konfiskaty ich majątku. Nawet jeśli gdzie te szczury pouciekają i pochowają w różnych norach "fanty", trzeba metodą "starszych braci", utworzyć specjalne komando do tropienia bandytów. I to gdyby się skryli nawet między pingwinami na Antarktydzie. Celem komanda byłoby ustalenie miejsca zdeponowania mienia przez bandytów, jego odebranie i ich likwidacja...Aby następni już się nie ważyli na publiczną własność. Takie prawo wprowadził dla urzędników Naczelnik II RP - Józef Piłsudski. Inaczej tej gangreny nigdy nie wyplenimy, a Polska ostatecznie upadnie. http://www.antykorupcja.gov.pl/ak/czy-wiesz-ze/10477,II-RP-kara-smierci-za-korupcje.html
P.S. Popławskiego mieliśmy już w historii. To był "... generał Stanisław Popławski...Rosjanin. Walczył w czasie wojny domowej w Rosji, karierę zrobił podczas II Wojny Światowej - bohater spod Moskwy. We wrześniu 1944 został skierowany przez Stalina do „pełnienia roli Polaka” w tworzonym przez komunistów Wojsku Polskim.". A ta milicjantka - komendantka z Opola - przyszła generał - rządzi w kw milicji po niejakim Marcu, erotomanie, jeżdżącym na służbie radiowozem po burdelach.Ordynarnie molestował podwładne i pewnie co niektóre także wykorzystywał. Wszystko to na nasz koszt. Ostatni kg milicji Działoszyński, który uciekł na emeryturkę, także i Marca uchronił przed odpowiedzialnością karną za przestępstwa na służbie. Takich mamy dzielnych milicjantów na utrzymaniu. Pozostaje tylko ustalenie czy i jaką rolę w aferze Marca odgrywała przyszła generalna milicjantka... http://www.polskatimes.pl/artykul/935949,seksafera-w-opolu-insp-irena-doroszkiewicz-przejmuje-obowiazki-komendanta-wojewodzkiego-policji,id,t.html Dzisiejsza milicja, która udaje policję, to w dużym uproszczeniu burdel na kółkach, biorąc pod uwagę posiadania przenich na nasz koszt oczywiście - radiowozów.

B. Komorowski (WSI) uwikłany w zamach w Smoleńsku?
https://www.youtube.com/watch?v=8uym6j0RBao
Komorowski wiedział, że wydarzy się katastrofa w Smoleńsku
https://www.youtube.com/watch?v=L89NCIqnFm4
Zamach Stanu Komorowskiego. Orędzie nagrano przed zamachem smoleńskim?
http://pressmania.pl/?p=12932
Proszę o rozpowszechnianie tych filmów wśród znajomych

Czegoś nie rozumiem ,jeśli generałowie dla pryncypialnych interesów partyjnych zaklepali szmelc helikopterowy ,to jaki jest ich kręgosłup moralny do obrony Polski i jego Narodu,pozwolę sobie dalej nie komentować tak istotnej odpowiedzi ,co to za przyszli generałowie będą bronić Polski.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl