niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Ostatnie decyzje Bronisława Komorowskiego. Awanse za caracale

Dodano: 11.07.2015 [08:13]
Ostatnie decyzje Bronisława Komorowskiego. Awanse za caracale - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski
Rzutem na taśmę gwiazdki generalskie od ustępującego prezydenta mają otrzymać oficerowie uczestniczący w wyborze śmigłowca dla polskich sił zbrojnych, a także m.in. szefowie niektórych komend wojewódzkich policji, w tym pierwsza w historii kobieta – ustaliła „GPC”.

Bronisław Komorowski przyspieszył uroczystość wręczenia awansów generalskich o dwa tygodnie. Zamiast jak co roku 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego, w tym roku odbędzie się ona 1 sierpnia – co oznacza, że na decyzje wpływu nie miał następca Komorowskiego Andrzej Duda. Wnioski z nazwiskami osób do awansu są obecnie w przygotowaniu zarówno Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jak i Ministerstwa Obrony Narodowej.

Kto więc za niespełna trzy tygodnie ma otrzymać generalskie lampasy z rąk ustępującej głowy państwa?
Z ustaleń „Gazety Polskiej Codziennie” wynika, że ci, którzy uczestniczyli m.in. w wyborze dla polskich sił zbrojnych śmigłowca Caracal (wartość kontraktu to 2,5 mld euro). Wśród nich były i obecny szef Inspektoratu Uzbrojenia. Gen. Sławomir Szczepaniak, obecnie radca odpowiedzialnego za modernizacje wiceministra obrony narodowej Czesława Mroczka, ma otrzymać drugą gwiazdkę (awans na generała dywizji). Z kolei jego niedawny współpracownik płk Adam Duda, stojący na czele Inspektoratu Uzbrojenia, ma otrzymać awans na generała brygady.

Wybór produkowanych przez Airbusa wojskowych śmigłowców budzi ogromne kontrowersje. Maszyna została wybrana w nie do końca jasnych okolicznościach. O sprawie prokuraturę powiadomił wiceszef sejmowej komisji obrony narodowej Bartosz Kownacki (PiS).

– Widać, że przyśpieszenie o dwa tygodnie wręczenia awansów generalskich to spłacanie długów wobec swoich kolegów wojskowych. Zaskakujące że ci, którzy tak nieudolnie przeprowadzali wojskowe przetargi, teraz otrzymają za to nagrody – przyznaje w rozmowie z „GPC” Kownacki.

To nie wszystkie awanse. Z informacji „GPC” wynika, że wśród wojskowych pierwszą gwiazdkę generalską ma odebrać z rąk prezydenta Komorowskiego także płk Jacek Mroczek, odpowiedzialny za logistykę wiceszef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Na awans może też liczyć gen. Wiesław Grudziński, dowódca Garnizonu Warszawa. Z rąk ustępującego prezydenta 1 sierpnia ma otrzymać drugą gwiazdkę generalską.

Szykuje się też wysyp awansów w policji. Najważniejszym wydarzeniem ma być awans na stopień generalski (nadinspektora) insp. Ireny Doroszkiewicz, komendant wojewódzkiej policji w Opolu. Portal Tvn24.pl ujawnił, że specjalnie dla niej nowelizowane jest rozporządzenie o umundurowaniu, które odtąd będzie zawierało również „wzór spódnicy z lampasami”. Będzie to pierwsza kobieta generał w historii policji. Oprócz niej awans na nadinspektora (generała policji) otrzymają także m.in. insp. Michał Domaradzki, komendant stołeczny policji i insp. Cezary Popławski, wiceszef Komendy Głównej Policji. Z kolei drugą gwiazdkę generalską ma odebrać Krzysztof Gajewski, szef policji.

Cały tekst w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie"
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

i tak, jeszcze obecna władza POkazuje nam, obywatelom, gdzie ma nasze zdanie...nie dość, że Komor przed wyborami kichał na referenda (nawet poparte podpisami setek tysięcy osób), w trakcie wyborów nagle mu się odmieniło, i z jego strony wyszły hasła kogoś antysystemowego :D - z jednej strony można pokichać się ze śmiechu, ale jak widać, że Komor wciąż bruździ (co tam - dosłownie szcza w Polski interes narodowy) mimo, że przegrał wybory, to już zęby się zaciskają i płacz nachodzi...całe szczęście, że dopuścili w ogóle do wyborów, bo gierki Platfusów tak chamsko obłudne pokazują, że oni mają nas w d.pie, robią swoje póki mogą bruździć...człowiek by chciał teraz powiedzieć "dość, idź precz zdrajco" ale nie, kto to widział, że po przegranej jeszcze sobie rządzi? jakim prawem - pewnie napisanym przez PO ?
pozostaje tylko wspierać inicjatywą obywatelską resztki patriotów w rządzie i jak kto uzna - modlić się za kraj...może wyjdziemy jeszcze na ludzi

Na polskie dzieci pieniedzynie ma , na gwiazdki sa?

Goterd ! Ty najpierw podaj swoje prawdziwe nazwisko i imię. Spod ksywy nikogo nie pouczaj!! Zresztą Prezydent elect
wie,co robi Komorusiu i z jakiego powodu. Komorowski z powodu pregrania wyborów musi czymś zaspokoić swoją duszę
nafaszerowaną jadem.W powszechnych wyborach nie został prezydentem.Wybrała go rózowa klika.I teraz ten prymityw
moralny skacze i się w różny sposób odgrywa. Ma okazje,bo kto to widział żeby przegraniec mógł jeszcze urzędować na
prwach prezydenta przeszło 2 miesiące!!! To jest czas na ukrycie, a nawet zniszczenie wielu dokumentówi itp.Po tym panu
można się tego spodziewać! No cóż, Solidarność padła i od sporego czasu ślimaczą się sprawy prawdziwie polskie.PiS jako
zwycięska partia, obciążona cały zwałem ciężkich spraw i problemów narosłych przez lata, dwoi się troi,by nie upaść pod
narosłym zwalskiem tych spraw i problemów polskich - głownie natury gospodarczej. A tu dochodzą podrzucane haki różnego
kalibru przez lewactwo połpełne i pełne! W tym wyrażnie udział bierze pan Komorowski. Czeerwone dziennikarstwo na czele
z tow. Lisem,Michnikiem,Paradowska i dalszymi - aż sie pieni w górę od korzeni!!I odbudowuj Polskę w takiej
uderzeniówce hakowej? Resortowe dzieciny nie popuszczą!Miały doskonałą szkołe od swoich rodziców spod ardzo brzydkich
znaków nadanych nam przez sowieckiego okupanta.A zatem to byli wpierw czesto ci z NKWD,a póżniej w tzw.PRL UB,SB,itd.
Czego więc mogli nauczyć swoje pociechy ci spod tych zbrodniczych znaków?! To widać przez całe lata czego nauczyli swoje
pociechy. Na rozrachunek tego czerwonego towarzycha wcale sie nie zanosi! Taki zbrodniarz Bauman o tym świadczy,z ktorego
jego miłośnicy juz zrobili bohatera.Ale na to wszystko brak słow!!!

Podpowiadam elektowi Dudzie co ma zrobić i co powiedzieć:

"Jako prezydent elekt, wykształcony prawnik, wykładowca i doktor prawa, jestem oburzony skandaliczną decyzją, odrzuconego przez cały Naród w demokratycznych wyborach, odchodzącego z urzędu Bronisława Komorowskiego. Protestuję, przeciwko temu, aby mnie jak prezydenta ktoś bezprawnie pozbawiał konstytucyjnego prawa do nadawania stopni i nominacji generalskich W Święto Wojska Polskiego, zgodnie z polską tradycją narodową, uroczyście obchodzonego dnia 15 sierpnia. Uważam takie postępowanie za skrajnie nieodpowiedzialne, nie licujące ze sprawowanym urzędem. Oświadczam, że jako już zaprzysiężony Prezydent, nie uznam dokonanych - w moim najgłębszym przekonaniu nieprawnie, w sposób gwałcący zasady poszanowania tradycji i honoru żołnierza polskiego - tych mających mieć miejsce w smutnych, niegodnych okolicznościach - nominacji. Jako głowa Państwa, zrobię wszystko aby naprawić wyrządzone zło. Nie godzę się na szarganie, wydawanie na pastwę politycznych machinacji i przepychanek, najwyższych tytułów i stopni, jakimi są w naszej Ojczyźnie rangi generalskie. Wzywam obecnego prezydenta aby
poniechał tego nieprzemyślanego zamysłu, do odstąpienia od tego niegodnego planu, oraz przeproszenia całego wojska, a także wszystkich oburzonych, jak i ja obywateli. W obliczu odpowiedzialności za Państwo, nie mogę milczeć i nie mogę poniechać w przyszłości wyciągnięcia z całą surowością konsekwencji karnych, wobec zamieszanych w ten oczywisty skandal osób..."

Rozwinąć dalej w tym klimacie. I to trzeba zrobić a nie siedzieć jak mysz pod miotłą.

do Gottard,
Podpowiada Pan, to co chce PO, wszystko, aby sprowokować Prezydenta-elekta, aby urealnić próbę zamachu stanu na jego urząd. Jest Pan prowokatorem, czy Pan nie rozumie, że takie prowokacje zaszkodzą w przeprowadzeniu czystek przez PIS?. A co Pan robi w tym zakresie, proszę stworzyć inicjatywę lemingów i taki list przesłać do kancelarii "bula", to bym nazwał piękną inicjatywą obywatelską, które są teraz tak potrzebne dla PIS!

Juz oczami wyobrazni widze defilade tych pulkow generalow, ktory wazniejszy ten pierwszy , potrzasajac brzuszkami staraja sie wyroznic w marszu nadrabiajac kroczkami do najwazniejszego, najpierwszego.

...... Chcialo by sie miec szacunek do munduru polskiego.....

Ten sam model co po Smoleńsku odpicować zgniłe przeżarte zakłamane złodziejskie mordy.Ale w 2016 to będzie bez znaczenia ile masz gwiazdek czy byłeś prezydentem czy ministrem sprawiedliwości stanie się zadość,zdrajcy i złodzieje zgniją w pierdlu albo na emigracji komuchy zasran...

niech już skończy, niech już odejdzie, niech już nie męczy, wszyscy wiemy kim jest , historia go oceni tak jak jaruzelsiego kwaśniewskiego, wałęsę i wielu innych zaprzańców

Duda powinien odpłacić się Bulowi zgodą na dalsze zamieszkiwanie z jego chipototanicą w prezydenckich pokojach do ufajdanej śmierci.Niech żrą,chleją i wydalają na koszt podatnika przez kolejne co najmniej 5 lat.Ponoć tyle lat grozi mu bezdomność.

Prezydent Duda powinien odebrac im te nominacje I uniewaznic ten kontrakt na ten stary Francuski grat. To samo zrobic z nominocjami Smolenskim, slectwo sie nie zakonczylo, a nominacje juz wreczono Ruskim agentom !!!

Szanowny Panie obywatel,
I tak to będzie, ale najpierw przejmiemy władzę.

Na jesień jak PIS dojdzie do wąłdzy powinien zaraz po przejęciu włądzy zdegradować tych panów co njamniej o stopień niżej od tegp,co teraz mają na pagonach -generala do stopnia pułkownika, pułkownka do majora itd. I zdegradować nawet tych generalskich emerytów jak PO-wskiego Packa,który nie pozwolił nawet zadawać pytań o SMolńsk na AON ,kiedy przyjechali z wykładem towarzysze Sowieci!!! Mam nadzieję ,że "paru generałów" odpowiedzialnych za lot i śledztwo smoleńskie zostanie szeregowcami bez prawa do emerytury!!!

Jakby mógł Polskie podpalić żeby nam zrobić na złość to by podpalił.Wredny typ i mściwy ten o którym Kwaśniewski mówił doprowadzili tymi cechami do wystawienia Polskiej delegacji.

Nowy RZAD PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY,bedzie mial rece
pelne roboty.My POLACY,jestesmy SUWERENAMI Naszej
Ojczyzny,i chcemy wiedziec za co te "generalskie"
awanse!Przetarg na carracale,tez chcemy wyjasnienia!
To wszystko jest oplacane z naszych podatkow!Oni nic
nie wytwarzaja ,nie produkuja!Czerpia korzysci z
Komorowskim i( nie)rzadem PO/PSL calymi garsciami!
Wojsko Polskie w zapasci,a tu prosze odznaczenia!
Szemrane przetargi!Ustawki!I na dodatek z jakims
niczym nie uzasadnionym przyspieszeniem!
Pieniadze na uzbrojenie Wojska Polskiego ,sa naszymi
pieniedzmi,POLAKOW!I powinny wspierac NASZA GOSPODARKE
Nasz Przemysl Zbrojeniowy,tym samym gwarantujac miejsca
pracy!A ten przetarg firmowany przez Komorowskiego,
doprowadza do zwolnien 1,5 tysiaca pracownikow!
To SKANDAL!TO ZDRADA!TO WBREW POLSKIEJ RACJI STANU!

Komorowski obstawia swoimi ludźmi wszystkie ważne stanowiska i jednocześnie napiętnowuje ich wskazując, że oni są usłużni tej mafijnej władzy. Takie awanse wskazują kogo w pierwszej kolejności, trzeba się pozbyć dla dobra Polski.

Obalanie mafijnego systemu w Polsce na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Stare ale jare polskie powiedzenie: - świnia worek drze i kwiczy.

jeszcze 25 dni tego WSIowego śmiecia ....

Niech się już skończy ten WSIowy spektakl ... Ale co ważniejsze, prowadźmy działania, gdzie możemy, by mieć znacznie ponad 40% w październiku ...

Chyba za jakiś czas dowiemy się prawdy o rządach Bronka i Donalda i dopiero wtedy Polska będzie w szoku, jak to mafia rządziła Polską przez 8 lat i to sterowana z Berlina.

Noooo,PO prostu P.Rezident przeniósł Święto Wojska Polskiego na 1 sierpnia !!!!!!!
Żeby tylko nie przeniósł nam świąt Bożegonarodzenia na święto rewolucji październikowej !!!!!!!
A,CO ON W OSTATNICH PODRYGACH MOŻE ZROBIĆ COCHCE !!!!!

Janusz Kurtyka i Lech Kaczyński, razem na otwarciu pomnika katyńskiego w Olsztynie, słowa Prezydenta jakby specjalnie na czas obecny

i widać róznicę...

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6964

poważni politycy! widać wielką różnicę

szkoda, żal.

Trzeba zmienić przepisy dotyczące polskiego obywatelstwa. Zdrajcom powinno być ono odbierane.

Niech sobie ruski burak wręcza co chce i komu chce. Po przejęciu władzy przez opozycje, trzeba rozpier...ć mafie w sądach i prokuraturach, a następnie wszcząć uczciwe śledztwa w sprawie wszystkich mętnych przetargów, współpracując w tym ze służbami innych państw. Z pominięciem bandytów rosyjskich, niemieckich i oczywiście zainteresowanych w tej akurat sprawie, francuskich. Surowo ukarać wszelkich bandytów w togach, mundurach (z degradacją do stopnia szeregowca) i w cywilu. Wszystkim odebrać wszelkie przywileje w tym emerytalne, a także co najmniej wartość zrabowanego nam mienia, w postaci konfiskaty ich majątku. Nawet jeśli gdzie te szczury pouciekają i pochowają w różnych norach "fanty", trzeba metodą "starszych braci", utworzyć specjalne komando do tropienia bandytów. I to gdyby się skryli nawet między pingwinami na Antarktydzie. Celem komanda byłoby ustalenie miejsca zdeponowania mienia przez bandytów, jego odebranie i ich likwidacja...Aby następni już się nie ważyli na publiczną własność. Takie prawo wprowadził dla urzędników Naczelnik II RP - Józef Piłsudski. Inaczej tej gangreny nigdy nie wyplenimy, a Polska ostatecznie upadnie. http://www.antykorupcja.gov.pl/ak/czy-wiesz-ze/10477,II-RP-kara-smierci-za-korupcje.html
P.S. Popławskiego mieliśmy już w historii. To był "... generał Stanisław Popławski...Rosjanin. Walczył w czasie wojny domowej w Rosji, karierę zrobił podczas II Wojny Światowej - bohater spod Moskwy. We wrześniu 1944 został skierowany przez Stalina do „pełnienia roli Polaka” w tworzonym przez komunistów Wojsku Polskim.". A ta milicjantka - komendantka z Opola - przyszła generał - rządzi w kw milicji po niejakim Marcu, erotomanie, jeżdżącym na służbie radiowozem po burdelach.Ordynarnie molestował podwładne i pewnie co niektóre także wykorzystywał. Wszystko to na nasz koszt. Ostatni kg milicji Działoszyński, który uciekł na emeryturkę, także i Marca uchronił przed odpowiedzialnością karną za przestępstwa na służbie. Takich mamy dzielnych milicjantów na utrzymaniu. Pozostaje tylko ustalenie czy i jaką rolę w aferze Marca odgrywała przyszła generalna milicjantka... http://www.polskatimes.pl/artykul/935949,seksafera-w-opolu-insp-irena-doroszkiewicz-przejmuje-obowiazki-komendanta-wojewodzkiego-policji,id,t.html Dzisiejsza milicja, która udaje policję, to w dużym uproszczeniu burdel na kółkach, biorąc pod uwagę posiadania przenich na nasz koszt oczywiście - radiowozów.

Zniknij juz zmoro Polakow

krótko i celnie. popieram!

Bronek taki smutny jakis...

do końca będzie pluł NAM w twarz!

Jeśli oni są tak bezczelni, to może czują się bezkarni i w razie chęci osądzenia ich, posuną się nawet do rozlewu polskiej krwi. Czy to możliwe, żeby Bronek tak głęboko uwikłał się w kacapsko-peperowsko-mafijne grzęzawisko? Jeśli tak, to tylko eliminacja ze społeczeństwa zapobiegnie ciągotom do wzięcia odwetu przez tego szkodnika!!!

Zerwałeś się z choinki ? Nie używaj sygnowanego przeze mnie V.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl