niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

SZOK! Gmyz dotarł do nagrania i ujawnia: podpalenie przy ambasadzie Rosji mogło być prowokacją służb

Dodano: 17.05.2015 [13:19]
SZOK! Gmyz dotarł do nagrania i ujawnia: podpalenie przy ambasadzie Rosji mogło być prowokacją służb - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat
Jeśli to prawda będzie międzynarodowy skandal o niewyobrażalnym zasięgu. Cezary Gmyz dotarł do treści nagrania (skrzętnie dotychczas skrywanego) rozmowy pomiędzy szefem CBA a ówczesną wicepremier Elżbietą Bieńkowską. Szef CBA rzekomo spekuluje, że głośnie zdarzenie sprzed dwóch lat z podpaleniem budki przy ambasadzie Rosji było prowokacją polskiej policji!

"Czy były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz kazał podpalić budkę przed ambasadą Rosji? Tak sugeruje szef CBA Paweł Wojtunik w rozmowie z ówczesną wicepremier Elżbieta Bieńkowska" - te dwa zdania pojawiły się na okładce tygodnika "Do Rzeczy", który jutro ukaże się w kioskach.

Skąd ta sensacyjna informacja? Cezary Gmyz dotarł do treści rozmowy pomiędzy Pawłem Wojtunikiem a Elżbietą Bieńkowską.

Z kolei Wojciech Wybranowski na twitterze napisał: "Budkę straz pod Amb Ros podpalil CBS na polecenie Sienkiewicza".

Natomiast Michał Majewski, były dziennikarz "Wprost", który był współautorem pierwszych tekstów o aferze podsłuchowej, przypomniał:A Bronisław Komorowski, dwa dni po tych wydarzeniach, zapytany w Radiu ZET, czy przeprosi władze rosyjskie za burdy pod ambasadą rosyjską w Warszawie, odpowiedział: "Ja też. Oczywiście, że tak. W imieniu państwa polskiego trzeba przeprosić, mając jednocześnie świadomość, że gigantyczne straty wizerunkowe dla Polski już są faktem". Wydarzenie pod ambasadą rosyjską nazwał "absolutnie skandalicznym, którego nie da się niczym usprawiedliwić". - Można za to tylko z głębokim przekonaniem przeprosić - podkreślił.

Przypomnijmy, że podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku doszło do incydentu - podpalona została budka strażnika stojąca przed Ambasadą Rosji. Wybuchł wówczas skandal, a Rosja natychmiast wykorzystała okazję do ataków na Polskę, choć - jak portal niezalezna.pl informowało MSW: "właścicielem pomieszczenia wartowniczego przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej jest Wydział Ochrony Placówek Dyplomatycznych Komendy Stołecznej Policji".

Od początku jednak wątpliwości budził fakt, że policja i warszawscy urzędnicy zgodzili się na trasę Marszu Niepodległości przebiegającą m.in. tuż obok rosyjskiej ambasady. Pojawiły się sugestie, że niektórym zależało na sprowokowaniu zamieszek. Teraz są one jeszcze poważniejsze.

Kilkanaście dni po 11 listopada rosyjska ambasada opublikowała na stronie internetowej dwa filmy. Na nagraniach widać sceny rozgrywające się przed placówką oraz interwencję policji.
BĘDZIE WRACAĆ DO TEMATU
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: , ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

no to wladimir im poklaze gdzie raki zimuja

Byłem wtedy w Marszu w 2013r, kilkadziesiąt metrów od tej bramy, akurat gdy wybuchł pożar. To było o tyle dziwne że młodzi ludzie, którzy tam się zbierali byli wyraźnie podburzani przez kilku prowokatorów a samego podpalenia dokonało dwóch lub trzech osobników, przy biernej postawie pozostałych osób w pobliżu. Większość spokojnych uczestników marszu (sporo osób starszych, rodzin z dziećmi) starało się oddalić od tego miejsca. Podsumowując, nikt tam potem nie aresztował, nie legitymował ludzi w maskach ale ta w/w teoria trzyma się kupy znacznie lepiej niż wydumane podpalenie przez narodowców. BTW, od frontu stało ze 300 gliniarzy w pełnym rynsztunku, od zaplecza ZERO, słownie ŻADNEGO. A wystarczyłby jeden pluton zabezpieczenia. Kto im tak kazał?

To jest PO prostu władza antypolska, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to albo jest niedoinformowany, albo totalny debil. Debili będzie ciężko przekonać, ale niedoinformowanych trzeba doinformować. Dlatego od ponad dwóch miesięcy prowadzę akcję informacyjną, proszę wszystkich o przyłączenie się do niej.

Na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" znajdują się pliki z ulotkami w formacie PDF wspomagające kampanie wyborczą Andrzeja Dudy i PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Proszę o polecanie znajomym tego linku, im nas więcej się zaangażuje, tym szybciej zakończymy niszczenie Polski. Link pod spodem;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie
Uwaga ważne!!! Dwie ostatnie ulotki także z dołączonym ostrzeżeniem o długopisach ze znikającym tuszem.

25 maja 2015roku panskiego w polsce kury przestana niesc zlote jaja komunistom WSI GRU SB UB-ten czas to czas polski i polakow- czy ktos ma watpliwosci ze WSI to to co KGB putina ze komoroski to wykonawca kary smierci na polsce i polakach czy ktos ma waty czy sen ze mordowano ludzi co znaja prawde o komoroskim i jego towarzyszach - PO CO PUTIN Z CZOLGAMI WYSTARCZY SWOJ W MUNDURZE POLSKIEGO POLICJANTA -i czy macie jakies zludzenie ze polak morduje polaka za koryto za fotel za kase -tu sa mordercy na zawolanie -nie szukajcie wroga w putinie w gebelsie -prawde mowia o polaku ze to to zdrajca agent zlodziej morderca byl jest i bedzie . to wspolniki banderowca .

szok ... to byc moze dla lemingow jest ze budka ta plonela a strazy pozernej akurat tam nie bylo wtedy.

Obejrzyj i prześlij dalej (mail/sms).

Samurajo-Miś. www.tnij.org/mxs1
Miś na budowie. www.tnij.org/mxs2
Miś na wsi. www.tnij.org/mxs3
Cyrk u Misia. www.tnij.org/mxs4
A co nato Miś? www.tnij.org/mxs5

Czy to jest Miś na miarę naszych możliwości?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl