niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Cudzoziemcy wybiorą nam prezydenta? Osoby bez polskiego obywatelstwa mogą głosować

Dodano: 02.05.2015 [15:05]
Cudzoziemcy wybiorą nam prezydenta? Osoby bez polskiego obywatelstwa mogą głosować - niezalezna.pl
foto: Benjamin Earwicker/SXC
Coraz bardziej niepokojące sygnały dotyczące organizacji wyborów prezydenckich docierają do naszej redakcji od przedstawicieli Ruchu Kontroli Wyborów. Tym razem sprawa dotyczy budzącego i tak spore kontrowersje głosowania korespondencyjnego. Z rozsyłanych w pakietach wyborczych informacji wynika, że głos oddać mogą nawet osoby, które nie mają... polskiego obywatelstwa.

Na cała sprawę uwagę zwrócił nam jeden z przedstawicieli Ruchu Kontroli Wyborów. W pakiecie wyborczym do głosowania korespondencyjnego znajduje się „Oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu”. O ile samo oświadczenie nie jest raczej niczym nadzwyczajnym, o tyle już treść wyjaśnienia jednego z odnośników jest szokująca. W oświadczeniu tym, przy numerze ewidencyjnym PESEL zaznaczono odnośniki dwa odnośniki oznaczone odpowiednio gwiazdkami. Z treści drugiego odnośnika dowiadujemy się że:

„W odniesieniu do obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi należy wpisac numer paszportu lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.” - czytamy w dokumencie.

Taki zapis może zatem sugerować, że również osoby nie posiadające polskiego obywatelstwa mogą głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich.

Poniżej zamieszczamy skan dokumentu:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przecież obywatel nie polski nie może głosować w wyborach na Prezydenta RP.
Wzór jest pewnie uniwersalny, gdyż w przypadku wyborów samorządowych czy do Parlamentu Europejskiego taki cudzoziemiec głos oddać może.
Tak więc konsul nie powinien przyjąć koperty z takim głosem. I tyle.

A jak było w poprzednich wyborach?

Właśnie wysłuchałem podany link do portalu Pani Ewy Stankiewicz:

https://ewastankiewicz.wordpress.com/2015/05/01/konferencja-prasowa-ruchu-kontroli-wyborow-wytyczne-pkw-umozliwiaja-falszowanie-wyborow-na-masowa-skale/

i stwierdzam, że będą fałszerstwa wyborcze 10.05.2015 na ogromną skalę!
PKW to sędziowie wybrani przez komoruska 28.01 na czerwonym dywanie z 200 sędziów którzy wypili kawkę w pałacu namiestnikowskim, otrzymali instrukcje jak sfałszować skutecznie wybory.
To jest farsa, nie wybory! I to wszystko dzieje się za nasze pieniądze. To jest przestępstwo kryminalne za które sędziowie z PKW na czele z kopaczką, brunkiem powinni już znależć się za kratami !!!
Już, teraz, jeszcze przed "wyborami".

pewnie chodzi o obywateli spod góry Synaj i okolic.Tak dopełnia się zdrada i zaprzaństwo Platfusów.

To już naprawdę agenturalna działalność biurokracji. Mamy więc dowody,że w Polsce nie rządzą Polacy. Ci są u władzy działaj na korzyść obcych, czyli UFO (zaUFOj mi! za wszelką cenę). Ktoś kiedyś napisał,że będą tworzyć bezsensowne prawo,aż pogubią się w tych przepisach - i tak się dzieje. To są zdrajcy narodowi, sprzedawczyki, itd. A ci co na nich będą głosować, to osobnicy z poprzedniej epoki, którzy nie mają pojęcia co to samostanowienie o sobie, to mutanci z MATRIXA, naćpani i półpijani, bo o to właśnie chodzi!!! Ci co zostają w Polsce mają być naćpani i pijani, żeby nie mieć pojęcia kto nimi rządzi i dać się prowadzać prowadzać jak stado bydła. To już tylko ssaki do bicia i bezpłatnej roboty. Po prostu TUMANIZM !!! To ten nowy kierunek studiów???!!!

Polacy za granicą mają ograniczone punkty by głosować , a tu cudzoziemcy mają wybierać nam prezydenta? Nowy przekręt Platfusów by fałszować wybory.

Pan Bóg jak chce ukarać człowieka, to odbiera mu rozum. To już się stało, B.K zgłupiał i kto na niego będzie głosować, to jest obciachowy idiota taki sam jak On.

Jest już oczywiste, że wybory zostaną sfałszowane, a Komorowski wygra być może nawet w pierwszej turze. Trzeba być bardzo naiwnym, żeby myśleć inaczej. Znamienne jest również promowanie Kukiza. Ciekawe czy ten biedak wie do jakich celów służy, ale głupota nikogo nie usprawiedliwia. Powinniśmy myślec co zrobimy kiedy PKW ogłosi co trzeba. Czy znów skończy się na utyskiwaniu w internecie. Czy stać nas będzie na nieuznanie tej władzy? I jak to miałoby wyglądać. Co będzie jak Ruch Kontroli Wyborów stwierdzi fałszerstwa? Przecież już stwierdza przygotowanie do tego.

"Nie ważne kto i jak głosuje ważne kto liczy głosy" j.stalin
"kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą" j.gebels

Przestępcy tussistowcy chcą koniecznie sfałszować wybory.

Obejrzyjcie sobie materiał video pod tym linkiem: https://ewastankiewicz.wordpress.com/2015/05/01/konferencja-prasowa-ruchu-kontroli-wyborow-wytyczne-pkw-umozliwiaja-falszowanie-wyborow-na-masowa-skale/
PKW to organ fałszowania wyborów!

Do sądu z tym w trybie wyborczym.

Żeby nie okazało się że głosowało 350 procent obywateli uprawnionych do głosowania. Dziadowski rząd, qrewskie zarządzenia, szubrawcy i złodzieje w ławch sejmowych.

Jeden z komentujących inny temat na niezależnej.pl zgłosił dobry pomysł, by po zakreśleniu pola przy wybranym kandydacie (własnym długopisem!!!) zrobić zdjęcie komórką karty do głosowania. Najlepiej położyć z boku karty dowód osobisty. Mocno przyciskać długopis do kartki!

taki sam odnośnik, tylko pod postacią trzech gwiazdek (***), znajduje się na wniosku o dopisanie do spisu wyborców w mieście Szczecin. Ostatnio składając wniosek do BOI w Urzędzie Miasta Szczecin bardzo się zdziwiłam, bo przecież głosować mogą tylko obywatele Polski (przynajmniej taką miałam wiedzę).
Przesyłam link ze strony Urzędu Miasta http://eurzad.szczecin.pl/eurzad/files/AE649621D9FA455EB6A671C6B631BD48/BOI-17a.pdf
Czy to jest zgodne z konstytucją? o CO W TYM CHODZI? Ktoś powinien się tym zająć.....

Polakom na obczyźnie, TEN SYSTEM, odbiera wygodny sposób oddania głosu na kandydata, a pomaga oddać głos obcym nigdy w przeszłości nie mającym nic wspólnego z Polską. HAŃBA !

Mimo ze mieszkam w Kanadzie chcialem zarejestrowac sie aby brac udzial w glosowaniu. To jest paranoja mowiac delikatnie. Te sku...le cos wymyslily i mimo podania psl-u niestety odrzucalo moja rejestracje i moglem przeczytac abym kontaktowal sie z Konsulatem. Niestety polaczyc sie z konsulatem w Toronto to jak wygrac w totka. Ten sam problem mieli moi znajomi. Dla mnie wyglada to na scieme aby Polakom mieszkajacym szczegolnie na tym kontynecie uniemozliwic wziecia udzialu w glosowaniu. Jest to ostrzezenie jak wielka manipulacje szykuja na nadchodzace wybory. Mam jednak nadzieje ze w Polacy w kraju maja juz na tyle czysty obraz aby bez wahania udzielic poparcia Dudzie. Niech matoly peowskie przestana okradac ten kraj.Pozdrawiam wszystkich Rodakow i badzcie silni i odwazni.

Wygląda na to ,że obywatel unii może brać udział w wyborach prezydenckich w Polsce, to i my pojedziemy do Niemiec i Francji na wybory prezydenckie z takim oświadczeniem i będziemy im wybierać prezydentów ?Jest i druga możliwość możemy zbojkotować wybory i w ogóle nie głosować , niech wybierają cudzoziemcy? A później niech wezmą sobie tego prezydenta? Coś pewnie w tajemnicy przed narodem oddali suwerenność? Tusk coś wspominał ,że Polska musi się poświęcić . W USA NIE DO POMYŚLENIA !

Prawdą jest że Polacy którzy wyjechali z kraju przed okresem kiedy nadawano numery PESEL to nie mają takowego .Ale uszczęśliwiania ich prawem do głosowania jest co najmniej niestosowne w kontekście likwidowania wielu komisji za granicą.

A co ta prawda ma do uprawnienia osób nie posiadających obywatelstwa polskiego do głosowania?
Prawdą jest że osoby nie posiadające pesela posiadają obywatelstwo dożywotnio.
I co tu gdybać? Tekst powinien wtedy być o nie posiadaniu pesela a nie o obywatelstwie.

PS.: mnóstwo żydów na całym świecie podostawało polskie obywatelstwo przez ostatnie 20 lat. To są już miljony. Oni napewno za nas zagłosują i to zupełnie legalnie jako obywatele polscy. Nieliczy się że z nadania kumpli już wcześniej osiedlonych w Polsce. Chyba że polski naród się obudzi i unieważni cały ten proceder.

Czy PBK jest Polakiem? Może ten "zapis" jest specjalnie dla niego? A swoją drogą to już tragikomedia. PKW rżnie głupa na całej linii, udając, że wszystko pod kontrolą, a przewałka szykowana jest na skalę kosmiczną o jakiej świat nie słyszał.
Porównywalna z watrgnięciem via Rosja do pałacu 10 kwietnia 2010.
Rozumu Polsko, rozumu!!!

Osoby bez peselu moga glosowac?! Malo tego, nie musza sie nawet podpisywac pod tym oswiadczeniem.
A to FARSA!!!

To jest ten nummer, ktory chca wyciac.

Przeciez obcokrajowcy nie maja prawa udzialu w tych woborach.
Nie ma zadnej ustawy.

Po glosowania na Slasku, plebiscytu, Niemcy musieli przywiezc ludzi.

Teraz po prostu wysla odpowiednia ilosc glosow listownie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl