Licealiści wzięli udział w prezydenckich prawyborach. Wynik Komorowskiego ogromną niespodzianką

  

Licealiści z Łochowa zorganizowali prezydenckie prawybory. Nastolatkowie listę 11 kandydatów - podobnie jak w "dorosłych" wyborach, które odbędą się 10 maja. Wynik uczniowskiego plebiscytu nie są zbyt zgodne z publikowanymi od miesięcy sondażami. Totalną porażkę poniósł Bronisław Komorowski.

Prawybory prezydenckie odbyły się we wtorkowe przedpołudnie (14 kwietnia). Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie głosowali od 8:15 do 13:45 i frekwencja była dość wysoka. Oczywiście, w porównaniu do "prawdziwych" wyborów. Wzięła w nich udział ponad połowa licealistów - 50,6 procent.

Wyniki podano już następnego dnia na stronie internetowej - sugerujemy więc, aby Państwowa Komisja Wyborcza skontaktowała się z dyrekcją liceum, być może dowiedzą się jak szybko i sprawnie pracować za niespełna miesiąc.

A teraz najważniejsze - kto cieszy się największym zaufaniem młodych Polaków.

Zwycięzcą został Andrzej Duda, który uzyskał 26,42 proc. Na drugim miejscu znalazł się Janusz Korwin-Mikke z 21,24 proc. Natomiast dla Bronisława Komorowskiego licealne prawybory okazały się totalną porażką. Nie tylko zajął trzecie miejsce, ale wynik jest zdumiewający. Zaledwie 13,47 uczniów tego liceum chciałoby, aby kandydat Platformy Obywatelskiej nadal reprezentował Polskę.

Warto też zerknąć na wynik Janusza Palikota, który jeszcze całkiem niedawno rzekomo cieszył się zaufaniem młodych wyborców. W Łochowie nie zaufał mu nikt. Wynik - 0 procent!Jeszcze jedna uwaga - liczba nieważnych głosów to 4,66 proc. Ciekawe, jak będzie w "dorosłych" wyborach.

Liceum w Łochowie swoją historię zapoczątkowało już podczas II wojny światowej. "Zamysł powołania w Łochowie szkoły średniej powstał w czasie okupacji hitlerowskiej wśród miejscowych nauczycieli tajnego nauczania" - czytamy na stronie internetowej. Patronem jest pierwsza dyrektor Maria Sadzewiczowa, która placówką kierował w latach 1944 -1947. Obecnie dyrektorem jest Andrzej Suchenek.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: liceumlochow.pl,facebook.com,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

70 proc. Wenecji znów pod wodą

Zdjęcie ilustracyjne / youtube.com/print screen

  

70 procent obszaru historycznego centrum Wenecji znalazło się dziś pod wodą, gdy fala przypływu osiągnęła przed południem wysoki poziom 154 centymetrów. Woda powoduje kolejne szkody po katastrofalnej powodzi, do jakiej doszło we wtorek.

Około godziny 11.30 woda podniosła się do poziomu 154 cm, po czym zaczęła powoli opadać. Przed nadejściem fali rozległy się syreny alarmowe.

Całkowicie zalany jest plac świętego Marka, który został rano zamknięty w ramach działań prewencyjnych.

Życie w mieście jest sparaliżowane kolejny dzień z rzędu. Wstrzymano ruch wszystkich tramwajów wodnych, czyli podstawowego środka transportu dla mieszkańców i turystów. Zamknięte są szkoły. Niektóre rejony centrum niemal opustoszały.

[polecam:https://niezalezna.pl/297383-najwieksza-od-ponad-pol-wieku-powodz-w-wenecji-pod-woda-70-proc-miasta]

W Wenecji obowiązuje stan kryzysowy. Specjalnym komisarzem został mianowany przez rząd burmistrz Luigi Brugnaro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl