Komandor Wegrzyn chwali się imprezami z "Nocnym Wilkami". Rodziny Katyńskie oburzone

Facebook

  

Postawa Wiktora Węgrzyna, głównego komandora Rajdu Katyńskiego, który stał się w ostatnich dniach czołowym obrońcą „Nocnych Wilków” Putina oburzyła członków Rodziny Katyńskiej. - Pan Węgrzyn głosząc takie hasła nie ma prawa występować pod naszym szyldem - stwierdziła Katarzyna Gadawska z Zarządu Kieleckich Rodzin Katyńskich.

- Jestem oburzona wypowiedziami oraz postawą komandora Rajdu Katyńskiego. Pan Węgrzyn może sobie pić wódkę, z kim chce i gdzie chce, ale prywatnie - powiedziała portalowi niezalezna.pl Katarzyna Gadawska. - Występując pod szyldem ofiar, nie można jednocześnie bratać się z tymi, którzy chcą honorować okupantów, naszych katów. Jak można, używając w nazwie swojej organizacji słowo "katyński", tłumaczyć zaangażowanie wojenne tych, którzy przyjeżdżają do nas uczcić kolegów-katów z Katynia mordujących polskich bohaterów? - stwierdziła oburzona wypowiedziami komandora, które padły na antenie Telewizji Republika.

- To jakaś schizofrenia, i ja, jako potomek zamordowanych w Katyniu, się takiemu zachowaniu stanowczo sprzeciwiam - podsumowała.

Oburzenia nie ukrywa także poseł Stanisław Pięta (PiS). - Polscy motocykliści jeżdżą do Katynia, gdyż są tam masowe groby Polaków, bestialsko zamordowanych przez bezpośrednich poprzedników tych, którzy dzisiaj rządzą Rosją. Mamy prawo do modlitwy i do pamięci. Gang "Nocnych wilków" natomiast chce uczcić zwycięstwo ZSRR nad Hitlerem. Putin chce uczcić zwycięstwo w wojnie z Niemcami, która zaczęła się wspólnym atakiem Hitlera i Stalina na Polskę. Problem w tym, że dla Polaków to zwycięstwo oznaczało nową, komunistyczną okupację i Polska w żaden sposób nie powinna tolerować obchodów "święta" 9 maja - podkreślił poseł.

- Poza tym nie chodzi tutaj o sentymentalną wycieczkę w przeszłość, ale o twardą politykę. Rosja kierowana przez KGB-istę Putina, na resentymentach sowieckich chce odbudowywać swoją potęgę, a rajd "Nocnych Wilków" ma w tym pomóc. Śladem gangu chcą jechać kolejne grupy nacjonalistów rosyjskich "przyjaciele armii i floty itp" (kawalkada samochodów przez Warszawę). Ważne jest także bezpośrednie, czynne zaangażowanie gangu w zajęcie Krymu. Moim zdaniem jest to grupa, która ma za zadanie upokorzyć Polaków, rozpoznać społeczne reakcje i wywołać maksymalną liczbę incydentów, które będą przydatne Putinowi do kreowania imperialnej narracji i atakowania Polski - zaznaczył.

Konsternacje wywołały wypowiedzi Węgrzyna, w których opowiadał o swoich dobrych, osobistych wspomnieniach ze wspólnych ognisk i śpiewów, próby zablokowania wiz dla "Nocnych Wilków" nazwał „histeryczną nagonką”. Z kolei na antenie Telewizji Republika Węgrzyn stwierdził, że „Nocne Wilki" robią dokładnie to samo co my!”, oraz m.in. że „Cieszyli się z zajęcia Krymu, tak samo jak generał Żeligowski z zajęcia Wilna”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dowcipniś Petru powrócił! Nie zamierza być "jakąś opozycją"... On chce władzy!

Ryszard Petru / / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Najpierw Ryszard Petru ogłosił, że wraz z Joanną Scheuring-Wielgus założył nową partię, która nazywa się Teraz! Z kolei dzisiaj szef nowego ugrupowania (z którego kpią nawet przeciwnicy PiS) dziś gościem w TVP Info. Z pełną powagą oznajmił, jaki ma plan. Stwierdził, że chce przejąć władzę. Serio.

Nowe ugrupowanie założone m.in. przez byłych polityków Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz Joannę Scheuring-Wielgus będzie nosiło nazwę Teraz! - Gospodarka i społeczeństwo - to dwa filary, które będą budowały nasze ugrupowanie - zapowiedział wczoraj Petru. [polecam:https://niezalezna.pl/246084-petru-podal-nazwe-swojej-nowej-partii-teraz-smieja-sie-z-prawa-z-lewa]

Dopiero co wieść o nowej partii poszła w świat, a już "poważne" deklaracje padły z ust Ryszarda Petru na antenie TVP Info.

- Nie chcę być tylko w opozycji w następnej kadencji, interesuje mnie przejęcie władzy

- zarzekał się szef T!.

- Współprzejęcie władzy w ramach szerokiej koalicji

- dodał.

Niektórym pewnie aż żal, że kariera Ryszarda Petru w Sejmie zbliża się do końca...

Internauci nie mogli pozostawić tego bez komentarza.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl