niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

O związkach Komorowskiego z WSI - zespół parlamentarny ujawnia nowe fakty. NA ŻYWO

Dodano: 19.03.2015 [13:34]
O związkach Komorowskiego z WSI - zespół parlamentarny ujawnia nowe fakty. NA ŻYWO - niezalezna.pl
foto: screen sejm.gov.pl
Wojskowe Służby Informacyjne dokonywały oszustw na gigantyczną skalę, śledztwa przeciwko oficerom WSI były blokowane, działalności fundacji Pro Civili - to temat posiedzenia sejmowej komisji. Nie brakuje również sensacyjnych faktów o akcji WSI w SKOK Wołomin i powiązaniach Bronisława Komorowskiego z WSI.

Podczas dzisiejszego posiedzenia pracującego od wielu miesięcy Parlamentarnego Zespołu ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza i Jana Olszewskiego, głównym tematem są "Powiązania Bronisława Komorowskiego ze SKOK Wołomin".

Oto fragment z raportu z rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych odczytany na posiedzeniu zespołu parlamentarnego: Okoliczności powstania Fundacji „Pro Civili” nie są do końca znane. W końcu 1999 r. postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Wojskowa, jednak aż do chwili obecnej żadnej osobie związanej z Fundacją „Pro Civili” nie przedstawiono zarzutów. W Radzie Fundacji zasiadały następujące osoby: Piotr Polaszczyk, Krzysztof Werelich, Marek Olifierczuk, Stanisław Świtalski, Dariusz Czapski, Janusz Maksymiuk, Tomasz Lis (Komisja nie ustaliła tożsamości tej osoby). Zarząd Fundacji tworzyli Tadeusz Dousa i Elżbieta Polaszczyk.

Podczas posiedzenia pokazano zdjęcia wskazujące na znajomość polityków PO z władzami SKOK Wołomin.Przewodniczący komisji poseł Bartosz Kownacki ujawnia fakty nieznane dotychczas opinii publicznej, cytowane są również fragmenty z raportu z likwidacji WSI, roli Piotr P., który - jak ujawnił kilka dni temu Jacek Kurski (obecny na posiedzeniu komisji) - bywał w Kancelarii Prezydenta.

A czym była Fundacja Pro Civili? Dowiedzieliśmy się właśnie podczas posiedzenia komisji.

"W rzeczywistości jedynym celem fundacji było prowadzenie działalności przestępczej opartej na wyłudzeniach kredytów, podatku VAT, czy sprzedaż nieistniejących towarów oraz praniem brudnych pieniędzy dla Polskich i międzynarodowych grup przestępczych. Grupą tą dowodzili oficerowie WSI Piotr P, ps. „czarny piotruś” vel bentley, Jerzy K. i Marek W. Z uwagi na fakt, iż Piotr P. był oficerem obiektowym Wojskowej Akademii Technicznej, gros jego działań było ukierunkowanych na wyłudzenia z kas tej uczelni. WAT podpisała z fundacją oraz spółkami zarządzanymi przez członków grupy Piotra P. setki niekorzystnych umów, m.in. na kupno nieistniejącego programu komputerowego, na eksploatację złóż żwiru, czy eksploatację nienadającego się do użytku jachtu. Taką usługą był na przykład handel nieistniejącym programem komputerowym „axis”, czy też „united” Programy istniały tylko na papierze, dzięki czemu można było wyłudzać wielomilionowe podatki VAT, przy czym wartość usług dodatkowo zawyżano. Raz ten sam program kosztował 10 tys. zł za licencję, a raz 25 tys. zł. Firmy zamiast pieniędzy dostawały z Wojskowej Akademii Technicznej fakturę, która świadczyła o gwarancji zapłaty. Na tej podstawie firmy związane z fundacją Pro Civili występowały do banków o kredyty. Bank PKO BP stracił w ten sposób około 100 mln zł. Pracownik banku, który współpracował z Piotrem P. zginął w tajemniczych okolicznościach. Następnie jeden z członków grupy został zadźgany nożem, inny zginął w wypadku samochodowym, a kolejny dwukrotnie postrzelił się przypadkowo w brzuch. Łącznie wyłudzono około 400 mln zł, które wytransferowano na Cypr.Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu dopiero po dwudziestu latach od założenia fundacji Pro Civili, tj. w 2014 roku. Do sądu okręgowego Warszawa-Prawa wpłynął w kwietniu 2014 roku akt oskarżenia w tej sprawie wyłudzania kredytów z banków przez firmy współpracujące z Wojskową Akademią Techniczną. Sprawa jeszcze się nie rozpoczęła. Akt oskarżenia obejmuje 10 osób, pracowników uczelni WAT.
Główni oskarżeni to Piotr P., Krzysztof W. i Karol G. Zawiadamiającymi o procederze były poszkodowane banki. "

Pojawił się również wątek syna Bronisława Komorowskiego, który był prokurentem w spółce Med. Investments.

"Dzięki pomocy nadzorowanego przez Bronisława Komorowskiego WSI, Piotr P. i jego grupa działali dalej, także po rozwiązaniu WSI. Prasa donosiła o przejęciu przez nich za bezcen gruntów po fabryce w Ursusie. Dokonano tego za pośrednictwem spółki należącej do adwokata Lwa Rywina, którą wpisano do KRS na kilka dni przed przetargiem na grunty po fabryce. Wymagane wadium wpłaciła z pieniędzy otrzymanych ze spółki należącej do Piotra P., a które to pieniądze pochodziły z kredytu zaciągniętego w SKOK-Wołomin. Ostatecznie spółkę, która kupiła grunty za 94 mln zł sprzedano za 212 mln zł. Konsorcjum, które kupiło grunty wyodrębniono spółkę celową „Med Investments”, której niezwykle dobrze płatną posadę zajął syn Bronisława Komorowskiego – Tadeusz".

Na koniec zabrał głos Antoni Macierewicz. - Od publikacji raportu WSI minęło 7 lat. Od tego czasu ludzie tam opisani brali udział w szeregu przestępstw. Bezkarni i nietykalni. Ludzie WSI prezentują obecnie stanowisko Polski w sprawie rosyjskiej agresji w mediach nie tylko prywatnych, ale również publicznych. Oni uczą Polaków jak mają patrzeć na Rosję. Ta sprawa ma związek z bezpieczeństwem kraju – mówi Antoni Macierewicz. Zaapelował również o nie promowanie ludzi WSI w mediach.

- Przez wiele lat toczył się proces o nielegalny handel bronią, który był prowadzony z doniesienia komisji weryfikacyjnej. Zapadły wyroki skazujące w ostatniej instancji na bezwzględne kary więzienia. Osobą, która broniła do samego końca skazanych i procederu nielegalnego handlu bronią był Bronisław Komorowski – powiedział na koniec posiedzenia wiceprezes PiS.

Zobacz wideo:TUTAJ RELACJA POSIEDZENIA NA ŻYWO

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy członek rady nadzorczej w/w spółeczki Janusz Maksymiuk to ten sam, który "pilnował" aby nikt nie przeszkadzał p. Lepperowi kiedy tan jak się później okazało "powiesił" się...

To następny horror, to niesamowite aż się wierzyć nie chce po wysłuchaniu kto rządzi /czyt. okupuje/ Polskę!
MAFIA, GANGSTERZY, ZŁODZIEJE, ELEMENT PRZESTĘPCZY !
Nagrywać na pendrive, płyty, rozsyłać znajomym i nieznajomym, o tym powinna przed wyborami dowiedzieć się cała Polska!
Jak rezydentem Polski mógł zostać taki człowiek zamieszany w kradzieże miliardów złotych wyciekających z Polski, w afery WSI, co najgorsze, wiedziało o tym CBŚ, ABW, Urząd Skarbowy, Komisja Nadzoru Finansowego i co? I NIC nie robiły w tej sprawie.
Polską "rządzi" od 8 lat pod szyldem PO-PSL, SLD Zbrojna Zorganizowana Grupa Przestępcza !!!!!
To gorsze w Polsce jak wojna!
Ta banda faktycznie wywoła w Polsce wojnę domową aniżeli pójdzie do więzienia.
Czy Seremet nie miał racji jak powiedział: "Gdy PiS wygra wybory, wszystkich nas pozamyka"?
Miał 100% racji, bo cała ta banda zasługuje za zdradę naszej Ojczyzny i nas mało tego, że na więzienia, ale na pluton egzekucyjny !!!
Nasza sytuacja w kraju naprawdę jest bardzo grożna ....na dodatek Unia udaje, że tego nie widzi, to są tacy sami przestępcy jak u nas ponieważ kryją "naszych" przestępców.
I co teraz? Myslicie, że w razie wojny nam pomogą? Wybijcie to sobie z głowy, pomóc nam może tylko USA, o ile w ogóle pomogą.

Prawda!! :)

Od wielu lat powtarzam to nieustannie :

Polską rządzą bandyci , złodzieje i łapówkarze .

Wspomagani przez esbeckie gadzinówki medialne ("zaprzyjaźnione telewizje") czują się absolutnie bezkarni.

Oni wiedzą ,ze każdy ich przekręt , każde złodziejstwo wyciszą telewizornie nadające "całą prawdę całą dobę" .

Jak ktoś docieka ich przestępstw to dopada go "samobójca" albo jest "prawicowym oszołomem".

I wszystkiemu temu patronuje BUL....

Jakim trzeba być debilem by mieć jeszcze wątpliwości co do tej bandy przestępców???

redakcjo i co z tego!!! taka informacja dla tych co się interesują polityką jet już znana od kilku lat a zespół parlamentarny nad różnymi sprawami debatuje . Pytanie tylko jak to nagłośnić żeby dotarło do szerszego grona odbiorców zwłaszcza że komorowski ubiega się o 2 kadencję. A takie informacje nie pojawią się w głównych mediach. Nad tym trzeba debatować.

Dobrze byłoby gdyby jacyś ludzie zaśpiewali Komorowskiemu podczas jego "kampanijnych "wizyt fragment znanej piosenki

-- O PÓŁNOCY SIĘ ZJAWILI JACYŚ PRO CIVILI - GĘBY PODRAPANE WŁOSY JAK BADYLI - NIC NIKOMU NIE MÓWILI SKOKI GOŁOCILI -WAT TEŻ PRZEKRĘCILI TA JOJ TA JUŻ.

KOCHANI,na co komu sie przydac moze dzisiaj Wasze biadolenie-GDY TRZEBA DZIALAC!!!NIE MA,ZE BOLI albo NIE MAM CZYSU!!!
Polski tak naprawde juz nie ma,bo istnieje jeszcze tylko wirtualnie-ale to nie znaczy,ze z Nia KONIEC-BO OSTATNIE SLOWO ZAWSZE NALEZY DO BOGA,NASZEGO STWORCY.
WSZYSTKO TERAZ ZALEZY OD WAS-KOCHANI,Ci co musza sie jeszcze o tym przekonac,niech obejrza program:"Wojciech Sumlinski w Amsterdamie.Spotkanie autorskie21.06.2015"+"Dr,Ewa Kurek-stosunki Polsko-Zydowskie Akademia WNET 25.04.2015"+"CEP:dr.Stanislaw Krajski-Polska jest dzisiaj w okowach MASONERII"i zaczac dtialac-JAK?Obejrzyj program:<"Katolicyzm i wolnomularstwo wobec Savoir Vivre"-wyklad dr.Stanislawa Krajskiego-w Youtube>+
TRZEBA SIE ZABRAC DO ROBOTY I PRZESTAC BIADOLIC-BO TO WASZE BIADOLENIE TEZ JEST WPISANE W TEN KOMUNISTYCZNY PROGRAM,ZEBY WAS ZNIEWOLIC-BEZRADNOSCIA I BEZSENSEM...
TYMCZASEM KAZDY MOZE ZROBIC BARDZO WIELE.1)Wszyscy powinni wyjsc na ulice,nawet ci,ktorzy nie moga.2)Wszyscy powinniscie chwycic za ROZANIEC,podobno ma wieksza moc od Bomby atomowej-przekaz z Mediugoria(nauczcie sie modlic z wiara)
3)Nikt nie powinien kupowac zadnego szmatlawca,jak prasa smietnikowa-gdzie sa same klamstwa.Jak mozna wogle myslec-TAK GLUPIO,ze jest sie wtedy-OBIEKTYWNYM-czytajac jakies klamstwa?Przez to nie tylko macie w glowie caly ten smietnik-na wlasne zyczenie i koszt,ale wspieracie"ich"finansowo,zeby mogli trwac tak dalej i dalej tak dzialac.4)Nie ogladac tego-co maja wam do powiedzenia,skoro JUZ wiecie,ze sa to wspolodpowiedzialni-przestepcy!Oprucz tego,ze beda Wami dalej manipulowac,niczego sie przeciez nie dowiecie.Zwiekszacie tylko ogladalnosc i dalej"ich"finansujecie.Pycha Wielka-jak nie naiwnoscia-jest myslenie,ze wy sie i tak nie dacie-bo i tak myslicie"po swojemu".Nie ma takich w naszych czasach,gdy manipulacja-markietyng jest na takim poziomie,ze nie tylko manipuluje sie nasza swiadomoscia,ale tez-i to juz od dawna nasza podswiadomoscia.Poszli nawet dalej i moga to robic rownie dobrze-wtedy,gdy spisz...
5)Zapisac sie do Rycerstwa-tak BEZWSTYDNIE OPLUWANE-w Polsce WSTADZCIE SIE(tak jak kiedys o.T.Rydzyka?!)Kto wam to zagwarantowal-jakims konkretnym dowodem,ze.ks.P.Natanek jest-tym,co z niego zrobiono.Jakbybyl zlym czlowiekiem?Sam nim jest.Jest zdrajca nie tylko Boga i Ojczyzny,ale tez samego siebie-wlasnych przekonan.Sprawdzcie najpierw"ich"zyciorysy"i to nie w wikipedii...Pytanie retoryczne:gdzie sie podziali ci wszyscy zydzi,ktorzy podczas wojny schronili sie w klasztorach,ktorzy nie tylko pozostali tam do dzisiaj-nie zmieniajac swojej wiary,ale tez postarali sie o"swoich"nastepcow?Wiem,ze to boli i jak,ale czy
jest inne ROWNIE DOBRE wyjscie-jak PRAWDA?

Rycerzy Chrystusa Krola-tych,ktorzy oddali swoje zycie za Wiare i Ojczyzne,poza granicami Polski-jest juz pare tysiecy-albo i wiecej.
Sa wszedzie:w calej Europie gl.niemczech-ale tez österreich,w chicago,Canadzie,Australi-bo tam znamy ich nawet osobiscie-ale z cala pewnoscia sa tez wszedzie indziej.Jak mozna wogle myslec,ze cos"TAKIEGO"moze byc dzielem szatana?!Jak zepsute,trzeba miec serce,zeby dac sie tak zmanipulowac i zawsze najwiecej opluwac to co swiete???
BIEDNI POLACY,ktorzy tak sie zachwycili zachodem,ze z otwartymi ramionami przyjmuja to wszystko,co dawno tutaj sie nie tylko nie sprawdzilo,ale tez tak zbrzydlo,ze odbija sie jak po zepsutym zjelczalym masle...
Tymczasem coniektorzy z was w Polsce,nie tylko przyjmujecie to z otwartymi ramionami:drzwiamimi i oknami,ale tez na kolanach,robiac sobie z"tego"nowa religie,za ktora wyskoczylibyscie ze skory i oddali zycie...nie jedno-lacznie z wiecznym...
Na zachodzie mieszkamy od kilkadziesiat lat i z przerazeniem obserwujemy-jakie przyjezdza tutaj z Polski coraz bardziej ZDEGENEROWANE i HANIEBNE towarzystwo,ktore najczesciej mieszka pod mostem w 100 razy gorszych warunkach jakie tutaj maja teraz "biedni"muzulmanie.Wstyd powiedziec,ale popisuja sie tutaj ta swoja nowoczesnoscia,jakby chcieli wszystkim udowodnic,ze sa bardziej zachodni od zachodnich.Przy tym latwo daja sie rozpoznac,PO NIECENZURALNYCH-BRZYDKICH WYRAZACH,KTORE STALY SIE WIZYTOWKA POLAKA.Nieustannie Swiecimy za nich oczami-bo wstyd sie do takich przyznac,o co maja najwiecej pretensji-nic nie rozumiejac,dalej przyjezdzaja i dalej koncza pod mostem,bo nic innego nie potrafia...Nie 2-mln.jak to obliczono propagandowo w Polsce-tylko 8-mln.jak obliczyli niemcy,ktorzy sa bardziej dokladni.
Nie nasladujcie ich i pozostancie w Kraju.Tutaj tez nie rosna gruszki na wierzbie-tak jak mysla teraz muzulmanie.Tutaj tez,trzeba sie napracowac,ale,zeby to bylo wogle mozliwe,to trzeba tez cos potrafic.Nie wystarczy sie tylko pokazac...
Pozostancie w kraju,z Bogiem w Sercu i Rozancem w Reku.Dla Boga nie ma nic nie mozliwego.
I RATUJCIE POLSKE!RATUJCIE SWOJ NAROD!!!CALY SWIAT,BO NIE TYLKO EUROPA-KIEDYS WAM ZA TO PODZIEKUJE.
Z Dzienniczka Sw.Faustyny-slowa Jesusa do Polskiego Narodu"TEN LAND SZCZEGOLNIE UMILOWALEM,JEZELI BEDZIE MI WIERNY,WYWYZSZE GO PONAD INNE."

Wołomin Skok i WSI i Komorowski. I wystarczy dla madrych a durnie do urn i głosowac na Komorowskiego a własciwie to na tych z WSI.

Dziennikarze, publicysci, blogerzy piszą wręcz "Komorowski jest przestępcą"... Dlaczego Polacy mu pozwalaja dalej siedzieć w Belwederze na naszym utrzymaniu? On wydaje tyle co Królowa Anglii na cały dwór. Dlaczego mamy go utrzymywać, żeby pasł sie i wzbogacał swoje dzieci? "Polską rządzi kilkuset morederców" red. Sumliński i Inni Polacy tak twierdzą.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl