niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Kolejna wpadka? Komorowski o potrzebie pamięci o... "ofiarach tych Żołnierzy Wyklętych"

Dodano: 01.03.2015 [17:43]
Kolejna wpadka? Komorowski o potrzebie pamięci o... "ofiarach tych Żołnierzy Wyklętych"  - niezalezna.pl
foto: screen TVP Info
Te słowa Bronisława Komorowskiego wprawiają w osłupienie i zażenowanie. Prezydent w trakcie uroczystości na cześć tych, którzy z bronią w ręku walczyli z komunistyczną okupacją, zaapelował o pamięć o... "ofiarach, które były ofiarami Żołnierzy Wyklętych". Cezary Gmyz z "Do Rzeczy" zastanawia się, czy Komorowski aby nie wzoruje się na Tadeuszu Mazowieckim, który w przeszłości wzywał do brutalnej rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi i emigracją niepodległościową.

IPN podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim ogłosił nazwiska kolejnych zidentyfikowanych ofiar komunistycznego terroru, w tym 
Danuty Siedzikównej ps. Inka. Z tej okazji swoje wystąpienie miał Bronisław Komorowski, który tym razem nie czytał niczego z kartki i doszło do kolejnej, tym razem niezwykle żenującej rodziny Niezłomnych, wpadki.

- Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania, związanego z potrzebą odbudowy, w narodowym wymiarze, pamięci o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych - powiedział Bronisław Komorowski. - My wiemy, że jest do wykonania ciężka praca, ale też czujemy, że wiele też udało się osiągnąć - dodał.

ZOBACZ NAGRANIE ZE SŁOWAMI KOMOROWSKIEGO:


Wpadka, czy podświadomość? Cezary Gmyz z tej okazji przypomniał słowa nieżyjącego już Tadeusza Mazowieckiego, polityka, o którym Komorowski mówi, że zawsze był jego autorytetem. W książce z 1952 roku „Wróg pozostał ten sam”, Mazowiecki atakuje polskie podziemie niepodległościowe i wszelką opozycję.

Żołnierze Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako „bezsensowna” i „szkodliwa”. Sławomir Cenckiewicz w "Do Rzeczy" relacjonował tezy i fragmenty tej książki. Mazowiecki stwierdził w niej, że koncepcja „drugiego wroga” (komunistów) jest wytworem od lat ciągnącej się propagandy antykomunistycznej i antyradzieckiej, którą w nowych warunkach kontynuują ośrodki dywersji w rodzaju BBC, Głosu Ameryki, Radia Madryt i Radia Wolna Europa.

„Byłoby jakąś ahistoryczną, sentymentalną ckliwością nie widzieć tego, że każda wielka przemiana dziejowa pociąga za sobą ofiary także w ludziach. Każda rewolucja społeczna przeciwstawia sobie tych, którzy bronią dotychczasowego porządku rzeczy, i tych, którzy walczą o nowy; przeciwstawia bezlitośnie. Jej prawa są twarde” - pisał Tadeusz Mazowiecki.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wypowiedź Komorowskiego to nie żadna wpadka. To był Swiadomy ,przemyślany przekaz do tej części społeczeństwa, którzy identyfikują się z kierunkiem polityki brunka i całej załganej PO i PSL. wraz z z całym matecznikiem Belwederu. To jest grożne. Wpadką natomiast jest zachowanie pary prezydenckiej i osób towarzyszących mu w Japonii. Prezydentowa, która siada na fotelu półdupkiem i całym swym ciężarem oparła się na poręczy fotela /fotel był na tyle duży, że zmieściła by się w nim swobodnie/ , świadczy o braku dobrych manier i zakompleksieniu. Odnosłam wrażenie,że znalazła się na pogaduszkach u sąsiadki a nie na salonach Cesarzowej. Brunek wraz ze swoim przybocznym Koziejem zachowali się również żałośnie. Brunek zupełnie zapomniał o dobrych manierach/nie zna ich ?/ Zupełnie jak dzieci, które wpuszczono do pomieszczenia w ktrym jest dużo nowych zabawek. Gdzie w tym wszystkim jest powaga urzędu który tem kiep sprawuje?

Zdziwiłbym się ale gdyby ten ruski pachołek powiedział coś co by było niezgodne z doktryną sowiecką.

Mnie, w wypowiedziach tego osobnika już nic nie dziwi i nie zdziwi.
To jest wręcz patologiczny, wtórny debilizm!
Kto się próbuje dopatrywać w tej karykaturze istoty ludzkiej, choćby śladu inteligencji, niech da sobie spokój. Nie znajdzie!
Jego powinno się zamknąć w ZOO, razem z Grodzką i pokazywać ludziom jako kuriozum, wybryk natury!
Jak już chcieli mieć "swojego agenta na szczycie", to mogli obsadzić przynajmniej "umnego" sk....syna.
Dlaczego pokarano nas taką "miętką papką", amebą z nibynóżkami, cepem, dalibóg nie mogę zrozumieć!
To to nawet do podtarcia tyłka się nie nadaje.
A osiemnastoletnie Dziecko kulę w głowę dostało za takiego śmiecia!
Boże, zmiłuj się nad tym nieszczęsnym Narodem....

Putin jest dumny ze swoich pastuchów.

More!!! Upowszechnić i nagłośnić. Swietnie,że ten donkey strzela gafę za gafą. Wykorzystać przy każdej okoliczności.

Prezydent Bronisław "wpadka" Komorowski ze wstydyu powinien się wycofać z ubiegania się o prezydenturę.

Dlaczego uważacie, że to gafa? To szczera odpowiedź. Przecież znacie prawdziwy życiorys Komoruska von Hrabiego

o ojcu Komorowskiego mówił Płużański: "Ojciec Bronisława Komorowskiego stał się Żołnierzem Pokornym" i wyjaśnił jak to z nim było...

może dlatego takie pomyłki u Bronia? Ma co ukrywać

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4795

Nie dziw sie Bronkowi ,nie latwo jest tak sie mentalni przestawic na patriotyczna nute,gdy w myslach "kalinka maja "leci a pod nosem, czuc bigosem!

słuchając tego chama zamachowca Smoleńskiego to jedno przychodzi na myśl ten buc komorowski jest chory psychicznie

Komorowski Bronisław czym się naćpałeś mendo że takie farmazony knocisz .Komorowski bękarcie świeczka ci się dopala polon tak na ciebie działa.

Nad wisla (pomijajac rodzinny) nikt nie jest godzien by podlaczac sie pod Wykletych...Jednym slowem nie podcierajcie Tymi co walczyli o wolna Polske - ponosza za Polske ofiary...swych mord.

B r e d z i s ł a w !!!

nie miał kartki na free style'u leciał to wiadome było ze cos palnie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl