niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Kolejna wpadka? Komorowski o potrzebie pamięci o... "ofiarach tych Żołnierzy Wyklętych"

Dodano: 01.03.2015 [17:43]
Kolejna wpadka? Komorowski o potrzebie pamięci o... "ofiarach tych Żołnierzy Wyklętych"  - niezalezna.pl
foto: screen TVP Info
Te słowa Bronisława Komorowskiego wprawiają w osłupienie i zażenowanie. Prezydent w trakcie uroczystości na cześć tych, którzy z bronią w ręku walczyli z komunistyczną okupacją, zaapelował o pamięć o... "ofiarach, które były ofiarami Żołnierzy Wyklętych". Cezary Gmyz z "Do Rzeczy" zastanawia się, czy Komorowski aby nie wzoruje się na Tadeuszu Mazowieckim, który w przeszłości wzywał do brutalnej rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi i emigracją niepodległościową.

IPN podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim ogłosił nazwiska kolejnych zidentyfikowanych ofiar komunistycznego terroru, w tym 
Danuty Siedzikównej ps. Inka. Z tej okazji swoje wystąpienie miał Bronisław Komorowski, który tym razem nie czytał niczego z kartki i doszło do kolejnej, tym razem niezwykle żenującej rodziny Niezłomnych, wpadki.

- Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania, związanego z potrzebą odbudowy, w narodowym wymiarze, pamięci o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych - powiedział Bronisław Komorowski. - My wiemy, że jest do wykonania ciężka praca, ale też czujemy, że wiele też udało się osiągnąć - dodał.

ZOBACZ NAGRANIE ZE SŁOWAMI KOMOROWSKIEGO:


Wpadka, czy podświadomość? Cezary Gmyz z tej okazji przypomniał słowa nieżyjącego już Tadeusza Mazowieckiego, polityka, o którym Komorowski mówi, że zawsze był jego autorytetem. W książce z 1952 roku „Wróg pozostał ten sam”, Mazowiecki atakuje polskie podziemie niepodległościowe i wszelką opozycję.

Żołnierze Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako „bezsensowna” i „szkodliwa”. Sławomir Cenckiewicz w "Do Rzeczy" relacjonował tezy i fragmenty tej książki. Mazowiecki stwierdził w niej, że koncepcja „drugiego wroga” (komunistów) jest wytworem od lat ciągnącej się propagandy antykomunistycznej i antyradzieckiej, którą w nowych warunkach kontynuują ośrodki dywersji w rodzaju BBC, Głosu Ameryki, Radia Madryt i Radia Wolna Europa.

„Byłoby jakąś ahistoryczną, sentymentalną ckliwością nie widzieć tego, że każda wielka przemiana dziejowa pociąga za sobą ofiary także w ludziach. Każda rewolucja społeczna przeciwstawia sobie tych, którzy bronią dotychczasowego porządku rzeczy, i tych, którzy walczą o nowy; przeciwstawia bezlitośnie. Jej prawa są twarde” - pisał Tadeusz Mazowiecki.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Działają sk...syny:
"Prezydent Bronisław Komorow..." Ten film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika TelewizjaPolska-itvp.
Przepraszamy za usterki."
Czy ktoś przegrał może ten filmik - niech wrzuci na jakiś odległy serwer, żeb WSIowe nie mogli zablokować.

A gdzie informacja w mediach "Publicznych" na ten temat. Przy braku medialnej ochrony taki kandydat wyprzedzony zostałby w sondażach przez p. Ogórek.

...co w myśli to w mowie,,

Wypowiedź Komorowskiego to nie żadna wpadka. To był Swiadomy ,przemyślany przekaz do tej części społeczeństwa, którzy identyfikują się z kierunkiem polityki brunka i całej załganej PO i PSL. wraz z z całym matecznikiem Belwederu. To jest grożne. Wpadką natomiast jest zachowanie pary prezydenckiej i osób towarzyszących mu w Japonii. Prezydentowa, która siada na fotelu półdupkiem i całym swym ciężarem oparła się na poręczy fotela /fotel był na tyle duży, że zmieściła by się w nim swobodnie/ , świadczy o braku dobrych manier i zakompleksieniu. Odnosłam wrażenie,że znalazła się na pogaduszkach u sąsiadki a nie na salonach Cesarzowej. Brunek wraz ze swoim przybocznym Koziejem zachowali się również żałośnie. Brunek zupełnie zapomniał o dobrych manierach/nie zna ich ?/ Zupełnie jak dzieci, które wpuszczono do pomieszczenia w ktrym jest dużo nowych zabawek. Gdzie w tym wszystkim jest powaga urzędu który tem kiep sprawuje?

o proszę , kogo on chce wspominać,ofiary wyklętych, zmiłujcie się ludzie,kogo wy wybrali.Wstydu cd

Motto Brunka: co by tu jeszcze spiepszyć?

Moze wybory prezydenckie w roku 2010 byly sfalszowane a moze nie.Jedno jest pewne narod tlumnie glosowal, potem oglaszano biezace wyniki i mamy to co mamy.Czas sie obudzic do 10 maja tego roku.

Największą wpadką dla Polski jest,że ta nieznająca polskiego języka i naszej historii kukła sowiecka jest prezydentem.

Zdziwiłbym się ale gdyby ten ruski pachołek powiedział coś co by było niezgodne z doktryną sowiecką.

narada w sztabie:
Ani mówić ani pisać ani na sale obrad samego nie wpuszczać...co robić? co robić? chyba tylko sobowtóra podstawić

A tak na poważnie - jak PBK gdzieś pojedzie to wszyscy tłumacze muszą być asami dyplomacji.
Wyobrażcie sobie to napięcie wśród współpracowników-boss będzie mówił, boss gdzieś będzie szedł.. To już lepiej niech śpi :)
Facet jest zdolny pojechać do Moskwy i wesoło oświadczyć,że "na granicy polsko-chińskiej rozbił sie samolot"
..bo akurat ktoś mu powiedział,ze polscy alpiniści w Tybecie rozbili namiot na 5tys m n.p.m.

Mnie, w wypowiedziach tego osobnika już nic nie dziwi i nie zdziwi.
To jest wręcz patologiczny, wtórny debilizm!
Kto się próbuje dopatrywać w tej karykaturze istoty ludzkiej, choćby śladu inteligencji, niech da sobie spokój. Nie znajdzie!
Jego powinno się zamknąć w ZOO, razem z Grodzką i pokazywać ludziom jako kuriozum, wybryk natury!
Jak już chcieli mieć "swojego agenta na szczycie", to mogli obsadzić przynajmniej "umnego" sk....syna.
Dlaczego pokarano nas taką "miętką papką", amebą z nibynóżkami, cepem, dalibóg nie mogę zrozumieć!
To to nawet do podtarcia tyłka się nie nadaje.
A osiemnastoletnie Dziecko kulę w głowę dostało za takiego śmiecia!
Boże, zmiłuj się nad tym nieszczęsnym Narodem....

Pomyślmy na chłodno.Ja te czasy znam tylko z lektury historycznej , ale myślę,że nie można zrównywać ofiar i oprawców. Przecież to nie ofiary narzuciły Polsce obcy, niechciany system po wojnie. W walce z owym systemem może i ktoś ucierpiał inny, ale jak można było walczyć inaczej ? Jak można było dać znak ŚWIATU ,że Polska się sprzeciwia, że nie godzi się na taką rzeczywistość? Ja myślę,że magister historii powinien lepiej te różnice rozumieć i docenić bohaterstwo i poświęcenie ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Ja to zdanie prezydenta odebrałam jak POLICZEK WYMIERZONY W TWARZ "POLSKI"!

Tylko jeszcze o jednym nie wolno zapominać: ta UBecka i zbrodnicza banda (także Informacja Wojskowa, prokuratorzy i "sądy" wojskowe) działała z nadania PPR, która później przekształciła się w PZPR, a obecnie SLD !!!!!

Putin jest dumny ze swoich pastuchów.

Broń Boże drugiej kadencji dla tego prezydenta. Jedna kadencja wystarczy.

Pewnie się cieszy, że mu teściów nie odstrzelili!

More!!! Upowszechnić i nagłośnić. Swietnie,że ten donkey strzela gafę za gafą. Wykorzystać przy każdej okoliczności.

Ludzie!!!!!
Co ten przyspany facet pali lub wacha????
Od " mgr " KWACHA wiecznie nawalonego szakirą.... Dostałem w morde w Katyniu!!!!!!!!
Od tego wiecznie " dr " zaspanego podobno bojownika walki o niepodleglosc.... Dostaje w ryj teraz!!!!!!!
Ludzie obudzcie się... Wywalmy te wszystki niedojdy szoguny z polityki i zycia!!!!!!

pozdrawiam....:)

Powiedział co tak naprawde myśli. To nie jest przejęzyczenie. Z niego aż kipi ruskim poddaństwem.
Co ja mówie. Wystarczy spojrzec na Nałęcza..........

http://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg

Wiadomo nie od dziś, że pan prezydent ma poważne trudności z poprawną polszczyzną. W tym jednak konkretnym przypadku, nie było gafy i pomyłki. Powiedział to, co czuł.
To, co dla nas jest powodem do świętowania, oraz oddania czci i chwały bohaterom Niezłomnym, to dla pana prezydenta na pewno nie, czego właśnie dał dowód.
Pan Cezary Gmyz, niepotrzebnie zastanawia się, kto czyją drogą idzie, bo obaj i Mazowiecki i Komorowski, są po jednej "szkole".

Oczywiscie, ze to nie bylo przejezyczenie. On po prostu czcil ofiary okupujacych nasz kraj. To tak samo jak sie nie mylil z postawieniem bolszewickim najezdzcom pomnika w Ossowie. Cos takiego, jak obecny prezydent (sic!)Polska jeszcze nie miala..

To już nie są żarty, może ten pan ma początki alzheimera, Dobrze, że nie ma takiej walizeczki jak Obama bo by nas wszystkich wysadził w kosmos.

Jestem przygotowany że 9 maja prez. Bronek Komoruski powie że niemieccy zołnierze byli ofiarami polskich żołnierzy

Generał idiot, generał idiot, wrzeszczała papuga na filmie, który rozweselał miliony Polaków. Może by tak aktywiści platformy paserów, oszustów i szmalcowników zrzucili się na papugę. I niech obwieszcza całemu światu - prezydęt idiot, prezydęt idiot! Papugę oczywiście musi nosić za prezydętem z bulem generał szogun idiot, idiot!

To beznadziejny prezydent i coś z jego zdrowiem nie tak . Po gafach w Japonii, wsławił się kolejnymi gafami, podpisywaniem kolejnych ustaw jak ta emerytalna do 67 lat, pisaniem tekstów z błędami ortograficznymi w księdze kondolencyjnej w ambasadzie Japonii napisał "bulu" zamiast "bólu" oraz "nadzieji" zamiast "nadziei", uroczysty obiad na cześć szwedzkiej pary królewskiej a gajowy wypił szampana królowej ze Szwecji , ratowaniem powodzian w stylu - żeby się nie martwili bo woda i tak spłynie do morza, obroną sojuszników z WSI, składanie pokrętnych zeznań ws. afery marszałkowej przez Komorowskiego gdzie kilku świadków zameldowało się już u św. Piotra, czy choćby ostatnia najgorsza układami z Żydami w sprawie sprzedaży Polskich lasów za roszczenia żydów od Polski 65 mdl dolarów http://blogmedia24.pl/node/70090 oraz nocnym głosowaniem związanym z lasami Kolejnych wielu potknięć prezydenta gajowego nie wspomnę bo niewielu by na tego nieudacznika zagłosowało. He, he

Prezydent Bronisław "wpadka" Komorowski ze wstydyu powinien się wycofać z ubiegania się o prezydenturę.

Zaczynam się zastanawiać czy on jest normalny.

Tak, tak , albo chory albo ktoś nim celowo steruje. Jedno jest pewne, zachowuje się ostatnimi czasy, DZIWNIE!

GŁOWA PAŃSTWA?

to mamy się czego obawiać.

Dlaczego uważacie, że to gafa? To szczera odpowiedź. Przecież znacie prawdziwy życiorys Komoruska von Hrabiego

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl