Piekło ukraińskich żołnierzy w niewoli. Obcinano im języki, kastrowano i poniżano

  

Istne piekło zgotowali pojmanym, ukraińskim żołnierzom terroryści wspierani przez Rosję. Ci którzy przeżyli niewolę, wracają z licznymi śladami potwornych tortur. Część z nich w trakcie hospitalizacji przyznaje, że po tym, co przeszli rozważają samobójstwo.

Faktyczny stan jeńców, powracających z niewoli u prorosyjskich terrorystów, do tej pory pozostawał tematem tabu. Ukraińskie media jednak coraz częściej podejmują temat, ujawniając przerażające fakty. Serwis kresy24.pl opisując tortury, którym terroryści poddawali jeńców, określa je mianem „barbarzyństwa”.

Z ustaleń ukraińskiego portalu korrespondent.net wynika, że wziętym do niewoli żołnierzom, terroryści obcinali języki i kastrowali. Personel szpitala w Dniepropietrowsku oraz w Krzywym Rogu potwierdza, że żołnierze wracający z niewoli, są również w fatalnym stanie psychicznym. Część z nich z powodu rozstroju psychicznego straciła mowę. Inni grożą samobójstwem.

- W Krzywym Rogu wolontariusze i psychologowie nie pomagają takim żołnierzom. Leczy się ich nie w najlepszych warunkach, niektórym trzeba robić operacje. Nazwiska niektórych są nieznane, używa się numerów. Nie dopuszcza się krewnych, żeby nie mówili nikomu o stanie żołnierzy. I nie wszyscy chyba wiedzą o poszkodowanych. A ci wojskowi, którzy wracają do domu, potrafią tego samego dnia się powiesić – tłumaczą w rozmowie z portalem korrespondent.net mieszkańcy okolicznych miejscowości, pragnący zachować anonimowość.

Choć nie mówi się o tym głośno, z różnych części Ukrainy docierają sygnały o podobnych przypadkach, potwornie okaleczonych żołnierzy wracających z niewoli, którzy trafiają następnie do szpitali psychiatrycznych.

Serwis kresy24.pl przypomina, że jako pierwsza o bestialskich torturach, którym poddawani byli w niewoli ukraińscy żołnierze pisała już pod koniec ubiegłego roku wolontariuszka Jelena Sujetowa.

- Kiedy kilka dni temu wykupiliśmy chłopców z niewoli, witał ich nawet Petro Poroszenko. Część chłopców okazała się wykastrowana - młodzi, zdrowi… Jeden z tych chłopaków wczoraj popełnił samobójstwo. Nie mógł wytrzymać psychicznie… - relacjonowała wyraźnie wstrząśnięta Sujetowa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,kresy24.pl


Wczytuję komentarze...

27-latek wjechał w przystanek autobusowy. Jedna osoba nie żyje

Zdjęcie ilustracyjne / p.o./niezalezna.pl

  

27-letni mężczyzna potrącił dzisiaj dwie kobiety stojące na przystanku autobusowym w Żyrardowie. Jedna z nich zmarła - poinformowała oficer prasowa żyrardowskiej policji asp. Agnieszka Ciereszko.

Jak poinformowała policja, do wypadku doszło ok. godz. 7.20 na ul. Sikorskiego w Żyrardowie (Mazowieckie).

- 27-letni mężczyzna kierujący fiatem seicento potrącił dwie stojące na przystanku kobiety i uderzył w dwa zaparkowane na poboczu pojazdy

- poinformowała asp. Ciereszko.

Poszkodowane kobiety, w wieku 19 oraz 78 lat, zostały zabrane do szpitala. Starsza z nich zmarła na skutek odniesionych obrażeń. 19-latka nadal jest pod opieką lekarzy, ale jej życiu nic nie zagraża.

Mężczyzna kierujący fiatem był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w samochodzie mogło dojść do awarii, na skutek której kierowca nie mógł zapanować nad pojazdem.

"Taka jest wstępna wersja, ale wszystko okaże się w trakcie dalszego postępowania wyjaśniającego"

- zaznaczyła rzeczniczka żyrardowskiej policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl