Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Komorowski doktorem jak Kwaśniewski magistrem. Kiedy sprostowanie prezydenta?

Kolejne kwiatki dotyczące Prezydenta RP. W publikacji „Dziesięciolecie Polski Niepodległej” Bronisław Komorowski przedstawiony jest jako „doktor nauk humanistycznych”.

Dziesięciolecie Polski Niepodległej 1989-1999
Kolejne kwiatki dotyczące Prezydenta RP. W publikacji „Dziesięciolecie Polski Niepodległej” Bronisław Komorowski przedstawiony jest jako „doktor nauk humanistycznych”. Ta nota biograficzna wprowadza czytelników w błąd, bowiem prezydent może się pochwalić nie obroną doktoratu, a jedynie tytułem Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
 
Jak w publikacji przedstawiony jest Bronisław Komorowski, obecnie urzędujący Prezydent RP?
 
Bronisław Komorowski, dr nauk humanistycznych, minister obrony narodowej; poseł na sejm w latach:1990-1993 – podsekretarz stanu w MON, członek Unii Demokratycznej, 1994-97 – członek prezydium Rady Krajowej Unii Wolności, 1997-1998 sekretarz generalny Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, od 1998 r. członek Zarządu Krajowego SKL.”


(fot. Dziesięciolecie Polski Niepodległej) 



Romuald Szeremietiew na blogu pisał kiedyś o „doktoracie” Bronisława Komorowskiego.
 
"Pojechałem na Klonową, gdzie miał swoje biuro minister Komorowski. Powiedziałem, że mam do niego pretensje. Ja go zaprosiłem na obronę swoje pracy, on mnie nie. Bronek wiedział o co mi chodzi. Zmieszany zaczął tłumaczyć, że obrona będzie wkrótce i na pewno mnie zaprosi, a redaktorzy księgi (Waldemar Kuczyński i Małgorzata Niezabitkowska) trochę się pospieszyli i awansem napisali przy nazwisku "doktor" – pisał Szeremietiew.

Twórcami książki „Dziesięciolecie Polski Niepodległej 1989-1999″ są Waldemar Kuczyński, Elżbieta Niezabitowska oraz Tomasz Tomaszewski. Tak o powstaniu książki pisze na swoim blogu Kuczyński. "Zgadzaliśmy się całkowicie, że Księga nie może być laurką, ale nie może być też wylewaniem przez autorów żalów i pretensji. Miała być wiernym obrazem zmian we wszystkich dziedzinach życia publicznego i prywatnego, zrobionym z pewną życzliwością dla Trzeciej RP, ale bez chwalby. Podzieliliśmy zadania. Tomek miał zająć się przygotowaniem strony graficznej. Małgorzata miała kierować wydawnictwem i Fundacją, którą dla sfinansowania Księgi założyliśmy. Ja zostałem redaktorem naczelnym Księgi" - pisze Kuczyński.

Zobacz materiał Telewizji Republika:

 



Źródło: niezalezna.pl,ukw.edu.pl,telewizjarepublika.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo