niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

UJAWNIAMY: Jarosław Kulczycki z TVP Info resortowym dzieckiem

Dodano: 09.02.2015 [18:11]
UJAWNIAMY: Jarosław Kulczycki z TVP Info resortowym dzieckiem - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
W PRL-u Bogumił Kulczycki działał w Ochotniczych Rezerwach Milicji Obywatelskiej. Jego synem jest Jarosław Kulczycki z TVP Info, który w ostatnich dniach zasłynął z bezpardonowego ataku na Łukasza Warzechę – na wizji sugerował, że dziennikarz tygodnika „wSieci” bierze pieniądze za udział w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, dzisiaj jesteś za Platformą” – to hasło można niejednokrotnie usłyszeć podczas demonstracji. Ochotnicze Rezerwy Milicji Obywatelskiej były w PRL jedną z najbardziej znienawidzonych przez społeczeństwo organizacji. Jak ujawnił dziennikarz „Gazety Polskiej” Maciej Marosz, do ORMO należał również ojciec prezentera TVP Info Jarosława Kulczyckiego – Bogumił Kulczycki.

Młodszym czytelnikom warto przypomnieć, czym było ORMO. Utworzone w 1946 r. Ochotnicze Rezerwy Milicji Obywatelskiej brały udział w zwalczaniu podziemia niepodległościowego, kolektywizacji rolnictwa, walce z bimbrownictwem oraz przeprowadzały kontrole w zakładach pracy i na drogach. ORMO było początkowo nadzorowane przez MO, później zaś zostało ściśle przyporządkowane kierownictwu PZPR. Znaczenie organizacji wzrosło w 1968 r. Wówczas to w wydarzeniach marcowych władza użyła do spacyfikowania protestów studenckich właśnie ORMO przedstawianego przez władzę i media PRL jako tzw. aktyw robotniczy.

Bogumił Kulczycki, poza działalnością w ORMO, pracował też w przedsiębiorstwach handlu zagranicznego oraz wyjeżdżał w latach 80. na intratne kontrakty do Libii czy Pakistanu. – Pochodzę z tzw. dobrego, inteligenckiego domu, w którym byli kochający się rodzice – mama Barbara i tata Bogumił (...) Chodziłem do szkoły nr 70 przy ulicy Bruna, chociaż wszyscy z mojego osiedla poszli do „205” – opowiadał Jarosław Kulczycki w rozmowie z „Super Expressem” w 2011 r. W wywiadzie przyznał też, że należał do reżimowego harcerstwa, ZHP.

Ostatnio popis „obiektywnego dziennikarstwa” dał na wizji syn ORMO-wca – Jarosław Kulczycki. Dziennikarz publicznej telewizji zasugerował na wizji, że Łukasz Warzecha nie jest obiektywny i bierze pieniądze za pracę na rzecz kampanii wyborczej kandydata PiS na stanowisko prezydenta. Stało się to po tym, jak publicysta tygodnika „wSieci” porównał konwencję Andrzeja Dudę z wystąpieniem Bronisława Komorowskiego na niekorzyść tego drugiego. Kulczycki zapytał wtedy Warzechę: – Pan bierze pieniądze za udział w kampanii Andrzeja Dudy?

Warzecha nie krył oburzenia zachowaniem gospodarza programu. Po przerwie na materiał wprowadzający kolejny temat w studiu Łukasza Warzechy już nie było – dziennikarz „w Sieci” postanowił je opuścić.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Do Autora,
Rozumiem ideę, że fakt, że czyiś rodzic uczestniczył w PRL'owskim aparacie ucisku,
mógł wpłynąć negatywnie na dziecko - brak dobrych wzorców, relatywizm moralny.
Jest to też jakaś informacja pozwalająca trochę szerzej spojrzeć na człowieka.

Niemniej jednak z samego faktu, że ktoś miał takich, a nie innych rodziców nie można
nikomu robić zarzutów. Rodziców dziecko sobie nie wybiera.
W artykule nie udowodnił Pan że dziennikarz o którym Pan pisze wyznaje zasady obowiązujące w ORMO,
albo się z tymi zasadami zgadza.
Natomiast robienie zarzutu komukolwiek z uczestnictwa w ZHP jest po prostu śmieszne.

pozdrawiam serdecznie i życzę trochę więcej umiaru w kreowaniu sądów

"W artykule nie udowodnił Pan że dziennikarz o którym Pan pisze wyznaje zasady obowiązujące w ORMO,
albo się z tymi zasadami zgadza." A zachowanie młodego Kulczyckiego to o czym wg "zdrowo myślącego" świadczy?

Nie popieram absolutnie komuszych metod działania, nie. Uważam jednak, że czterdziestokiluletni facet jakim jest Jarosław nie może i nie odpowiada za czyny swojego Ojca, ludzie to już obłed takie uproszczone wnisokowanie, czym innym są oczywiście osobiste działania Pana Jarka, one mogą byc przedmiotem oceny, ale tylko to.

Rozmawiała babka z babką że gówno należy przykryć czapką.

Gdy ks. Popiełuszkę zabijali on jeździł z ormowcami na wczasy do DDR Stasi? I zapisał się do czerwonych. Ja młodszy od niego a mnie SB nawet w 1989 r. próbowało zwerbować!!! A on? Dziennikarz? Ma papiery tam??

Jestem narodowcem albo chyba byłem bo okazało się,że w latach 80 należałem do reżimowego harcerstwa, ZHP. Taki argument? Poważnie? Argumenty na podobnym poziomie czytałem w GW. Podobny ton. Nie idźcie tą drogą, że sparafrazuję pewnego Aleksandra.

Coś się zmieniło? Do tej pory byliście zawsze katolikami?

Tacy ludzie jak Kulczycki zrobią wszystko dla forsy, dlatego nie pojmują, że ktoś może robić coś z przekonania !!!!!!!!!!!!

Was już całkiem pogięło? Reżimowe ZHP? Później się dziwicie że uważają was za oszołomów.

Może mniej piszcie a więcej czytajcie?

Mała poprawka: ZHP (Związek Harcerstwa Polskiego) założony w 1918 nie był i nie jest "reżimowym" harcerstwem.
Owszem, w okresie powojennym (1950-1956), zamiast ZHP działała typowo komunistyczna Organizacja Harcerska Związku Młodzieży Polskiej. Po 1956, kiedy przywrócono nazwę ZHP również wiele rzeczy zostało zmienionych (edukacja tzw. "socjalistyczna", usunięcie Boga z przysięgi harcerskiej ...itp.), lecz nie dało się usunąć historycznej chwały harcerzy (Szare Szeregi) ... sam należałem do drużyny im. Batalionu Zośka i zapewniam że z komunizmem nie miało to nic wspólnego.

Reżimowym "harcerstwem" natomiast była założona w 1973 (i rozwiązana w 1981) HSPS - Harcerska Służba Polsce Socjalistycznej odróżniająca się od ZHP przede wszystkim stricte komunistyczną ideologią i rzecz jasna umundurowaniem (piaskowe koszule, czerwone krajki i bordowe berety).

Reżimowym odłamem ZHP były również tzw. "Drużyny Walterowskie" (1954-1961)zorganizowane na wzór ruskich pionierów.
Wychowankami komunistycznych "Drużyn Walterowskich" były (są) takie "orły" jak np. Jacek Kuroń, Stefan Michnik, czy Seweryn Blumsztajn.

Myślałem ze wszystkie Jarki to fajne chłopaki , a wy?

Mysmy mysleli ze Donaldy to fajne chopaki tow.dziadku bez d.

Pare lat temu Kulczycki goscil w swoim programie m.in.Wildsteina i Niesiolowskiego. Niesiolowski obrazal B.Wildsteina i ten w pewnym momencie wyszedł na wizji ze studia. Oczekiwal jakiejś reakcji ze strony gospodarza programu-Kulczyckiego. Ale ten milczał i tylko wysylal ironiczny uśmieszek. Tak wiec WIldstein zachowal się jak człowiek honoru i wyszedł.

...najgorsze jest to, że taki w piersi się nie uderzy, ani swoim postępowaniem nie sprawi, że warto mu przebaczyć bo dobrze Ojczyźnie służy. Nic takiego się nie dzieje, wręcz przeciwnie tkwi na starych PRL-owskich, ORMO-wskich pozycjach i jest jeszcze z tego dumny.
Wtedy, gdy inni nadstawiali głowę walcząc o wolną polskę, drukowali prasę podziemną, byli wyrzucani z pracy, internowani, więzieni i prześladowani, pałowani na tzw. ścieżkach zdrowia. On i jego "porządna" rodzina stałi po tamtej stronie barykady. Czerpali z resortowych profitów. Dziś, zajmuje wysoką i wrażliwą pozycję społeczną i w dodatku może dalej, spokojnie kontynuować rodzinne tradycje walki, między innymi z wolością słowa. Kuriozalne i chore zjawisko.

Dla takich niezależnych dziennikarzy jak Warzecha, Lichocka czy Gargas w TV publicznej miejsca nie. Dla takich ludzi kultury jak Jan Pietrzak, Janusz Rewiński, Marcin Wolski, Andrzej Rosiewicz i wielu innych również nie ma, ale dla kontynuatorów , PRL-owskich tradycji, oczywiście i to praawie wyłącznie. Oto nasza chora rzeczywistość w pełnej odsłonie. Nie udała się nam ta transformacja ustrojowa.

Zabrakło GRUBEJ KRECHY- lustracji tylko ważnych stanowisk urzędniczych po PRL, jakiej chciał premier Olszewski.
Ale przecież my jesteśmy tolerancyjni! Nie zrobiliśmy tego. Czy nie czas , aby to zrobić teraz??

W snuciu insynuacji i naginania faktów dorównujecie wybiórczej i lisłikowi.

To SĄ ! FAKTY
A co? Mamy milczeć i udawać, że deszcz pada?
Zamykanie oczu na prawdę nie spowoduje, że ona zniknie !
Analfabeta może się nauczyć,
Cham pozostanie chamem

I proszę następny ‘’rodzenek’’ w środeczku krasnyj. Podłubać więcej to ich więcej wylezie. Sam aktyw z dobrego i słusznego domu. Tatuś jeszcze ma niebieski berecik, ortalion i białą pałę, może do izby pamięci na Woronicza. Czemuż by nie zrobić osobliwego kącika zasłużonych. Swoisty ‘’spis cudzołożnic’’ zdałby się w formie albumu krajowych towarzyszy. Prosimy Panią Kanię i Pana Targalskiego o wzbogacenie zasobów byśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia. By nie było utajonych bolszewików w pancerzykach przedwojennych inteligentów z dobrych domów, z dobrymi nazwiskami.

To nasze elity polityczne Ormowcy,ubowcy,milicjanci,Zomowcy,i jeszcze inne sermiegi.Wycagajcie ich wiecej na powierzchnie.

Dlaczego Kulczycki mówi - mama Barbara - jego mamą jest Jolanta Umecka, gwiazda filmu Polańskiego "Nóż w wodzie". Jolanta Umecka, potem Kulczycka zagrała w 3 filmach w latach sześćdziesiątych. Potem była mauczycielką muzyki w szkole podstawowej. Tatuś to już wiadomo. A synek, który dwa dni temu tak "zabłysnął" - to już wiemy - resortowe dziecko. Teraz wiadomo skąd wziął się w TVP. Kolejny przykład na to kto dostaje atrakcyjne posady w telewizji publicznej.

Oni muszą kłamać na temat swojej tożsamości ( np. chrabja bul , jego żona dziadzia i dziadzia osip ). A ten obejrzał "Noce i dnie " i wykombinował - Bogumił i Barbara .

Dobre, w tej formacji byly same debile.

A ile pieniędzy z kieszeni podatnika płaci Telewizja reżimowemu prezenterowi TVP ? Myślę, że circa 25. Dlatego mówi to, co mówi.

Lata szśćdziesiąte. Mały chłopczyk tapla się w błocie. Przechodzący obok milicjant groźnie pyta: Co tam robisz!? A milicjanta lepię z błota. A to dobrze, bardzo dobrze. Po pewnym czasie milicjant wraca i widzi tego chłopca dumającego nad ulepioną pacynką. Pyta: no i jak ulepiłeś już milicjanta? Nie. Ulepiłem ormowca. Odpowiada chłopiec. A to czemu? - pyta milicjant. Chłopiec odparł: bo błota zabrakło i musiałem gówna domieszać.

Jest taka prawidłowość - gdy kończy się jakiś etap historyczny,
jak grzyby po deszczu pojawiają się nagle przeróżne "mędy" "ludzkie".
Taka męda jedna z drugą, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ze grają nią jeszcze większe mędy.

Wzorcowa kontynuacja pałowania z pobudek politycznych.

Ten dziennikarzyna post - PRL,owski to nie dziecko, lecz normalna świnia na dwóch łapach, podrabiająca istotę ludzką !

To dlatego tak mordę darł

Kulczycki to zwykle bydle i to nie od dzis !!! A co do harcerstwa Olesnica pod Wroclawiem - centralny osrodek szkolenia - butelek po takich szkoleniach bylo tyle ze ciezarowkami wywozono. Tam szkolily sie dzisiejsze kadry PO bydleta ktore ani w partie ani w Boga nie wierza. Scierwa ! Tak ze o ZHP bez przesady ! Jej historii tez nikt nie osadzil. Jak popatrzec na Kulczyckiego to wlasnie takie bydle bez jakiejkolwiek moralnosci ani tej normalnej ani stalinowskiej - po prostu ludzki gnoj !

Zakazany materiał w TVP, Kulczycki obraża Warzechę !

https://www.youtube.com/watch?v=V26C8eczQQQ&feature=youtu.be

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl