niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

UJAWNIAMY: Jarosław Kulczycki z TVP Info resortowym dzieckiem

Dodano: 09.02.2015 [18:11]
UJAWNIAMY: Jarosław Kulczycki z TVP Info resortowym dzieckiem - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
W PRL-u Bogumił Kulczycki działał w Ochotniczych Rezerwach Milicji Obywatelskiej. Jego synem jest Jarosław Kulczycki z TVP Info, który w ostatnich dniach zasłynął z bezpardonowego ataku na Łukasza Warzechę – na wizji sugerował, że dziennikarz tygodnika „wSieci” bierze pieniądze za udział w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, dzisiaj jesteś za Platformą” – to hasło można niejednokrotnie usłyszeć podczas demonstracji. Ochotnicze Rezerwy Milicji Obywatelskiej były w PRL jedną z najbardziej znienawidzonych przez społeczeństwo organizacji. Jak ujawnił dziennikarz „Gazety Polskiej” Maciej Marosz, do ORMO należał również ojciec prezentera TVP Info Jarosława Kulczyckiego – Bogumił Kulczycki.

Młodszym czytelnikom warto przypomnieć, czym było ORMO. Utworzone w 1946 r. Ochotnicze Rezerwy Milicji Obywatelskiej brały udział w zwalczaniu podziemia niepodległościowego, kolektywizacji rolnictwa, walce z bimbrownictwem oraz przeprowadzały kontrole w zakładach pracy i na drogach. ORMO było początkowo nadzorowane przez MO, później zaś zostało ściśle przyporządkowane kierownictwu PZPR. Znaczenie organizacji wzrosło w 1968 r. Wówczas to w wydarzeniach marcowych władza użyła do spacyfikowania protestów studenckich właśnie ORMO przedstawianego przez władzę i media PRL jako tzw. aktyw robotniczy.

Bogumił Kulczycki, poza działalnością w ORMO, pracował też w przedsiębiorstwach handlu zagranicznego oraz wyjeżdżał w latach 80. na intratne kontrakty do Libii czy Pakistanu. – Pochodzę z tzw. dobrego, inteligenckiego domu, w którym byli kochający się rodzice – mama Barbara i tata Bogumił (...) Chodziłem do szkoły nr 70 przy ulicy Bruna, chociaż wszyscy z mojego osiedla poszli do „205” – opowiadał Jarosław Kulczycki w rozmowie z „Super Expressem” w 2011 r. W wywiadzie przyznał też, że należał do reżimowego harcerstwa, ZHP.

Ostatnio popis „obiektywnego dziennikarstwa” dał na wizji syn ORMO-wca – Jarosław Kulczycki. Dziennikarz publicznej telewizji zasugerował na wizji, że Łukasz Warzecha nie jest obiektywny i bierze pieniądze za pracę na rzecz kampanii wyborczej kandydata PiS na stanowisko prezydenta. Stało się to po tym, jak publicysta tygodnika „wSieci” porównał konwencję Andrzeja Dudę z wystąpieniem Bronisława Komorowskiego na niekorzyść tego drugiego. Kulczycki zapytał wtedy Warzechę: – Pan bierze pieniądze za udział w kampanii Andrzeja Dudy?

Warzecha nie krył oburzenia zachowaniem gospodarza programu. Po przerwie na materiał wprowadzający kolejny temat w studiu Łukasza Warzechy już nie było – dziennikarz „w Sieci” postanowił je opuścić.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W snuciu insynuacji i naginania faktów dorównujecie wybiórczej i lisłikowi.

I proszę następny ‘’rodzenek’’ w środeczku krasnyj. Podłubać więcej to ich więcej wylezie. Sam aktyw z dobrego i słusznego domu. Tatuś jeszcze ma niebieski berecik, ortalion i białą pałę, może do izby pamięci na Woronicza. Czemuż by nie zrobić osobliwego kącika zasłużonych. Swoisty ‘’spis cudzołożnic’’ zdałby się w formie albumu krajowych towarzyszy. Prosimy Panią Kanię i Pana Targalskiego o wzbogacenie zasobów byśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia. By nie było utajonych bolszewików w pancerzykach przedwojennych inteligentów z dobrych domów, z dobrymi nazwiskami.

Dlaczego Kulczycki mówi - mama Barbara - jego mamą jest Jolanta Umecka, gwiazda filmu Polańskiego "Nóż w wodzie". Jolanta Umecka, potem Kulczycka zagrała w 3 filmach w latach sześćdziesiątych. Potem była mauczycielką muzyki w szkole podstawowej. Tatuś to już wiadomo. A synek, który dwa dni temu tak "zabłysnął" - to już wiemy - resortowe dziecko. Teraz wiadomo skąd wziął się w TVP. Kolejny przykład na to kto dostaje atrakcyjne posady w telewizji publicznej.

Jest taka prawidłowość - gdy kończy się jakiś etap historyczny,
jak grzyby po deszczu pojawiają się nagle przeróżne "mędy" "ludzkie".
Taka męda jedna z drugą, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ze grają nią jeszcze większe mędy.

Ten dziennikarzyna post - PRL,owski to nie dziecko, lecz normalna świnia na dwóch łapach, podrabiająca istotę ludzką !

Do ormo zapisywali się prostaki,kapusie,nieroby.Jak był ormowcem to nie płacił za bilety komunikacji miejskiej.Ormowcy kapowali porządnych ludzi a sami kradli aż ziemia schła.To byli ludzie bez honoru i ambicji.

Jakoś sobie nie przypominam sobie Jarosława Kulczyckiego z Reytana, choć maturę zdawałem rok wcześniej niż on...
Przez obecną w tym czasie Czarną Jedynkę (Szczep 1 WDH "Czarna Jedynka" im. Romualda Traugutta) też się nie przewinął, chociaż ówcześnie Jedynka musiała tkwić w strukturach ZHP, jednak rządziła się swoimi prawami...
W Reytanie paradoksalnie sporo było "resortowych" dzieci...

O takich sprawach nawet nie pisze się. To się wie.

Po czym poznać resortowego? - Po zachowaniu jego.

SYNALEK ORMOWCA W TELEWIZJI PUBLICZNEJ ??????? SŁUSZNĄ LINIE MA NASZA PEOWSKA WŁADZA!!!!

Mówiłem, że do Miedwiediewa podobny! Syn uchwytu do pałki, sam stał się pałkarzem propagandowym. WSTYD!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl