niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Andrzej Duda: Uśmiecham się i robię swoje

Dodano: 31.01.2015 [21:40]
Andrzej Duda: Uśmiecham się i robię swoje - niezalezna.pl
foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Człowiekowi trudno jest przyznać się przed sobą, że popełnił błąd, wybierając Platformę. Ale dzisiaj sprawy zabrnęły tak daleko, że część ludzi już nie daje rady zamykać oczu – mówią po prostu: „nigdy więcej”. I zaczynają przychodzić na spotkania ze mną. Chcą nowej szansy i nadziei – zaznacza Andrzej Duda w rozmowie z Joanną Lichocką dla „Gazety Polskiej”.

Pierwsze zderzenie z PO i z prezydentem Bronisławem Komorowskim jest już za Panem?
Ten atak prezydenta i premier Kopacz na mnie pokazuje, że jestem przez nich postrzegany jako główny kontrkandydat Bronisława Komorowskiego. Przecież nie atakowaliby mnie, gdyby byli pewni zwycięstwa. Sądzę, że właśnie dlatego przekręcali moją wypowiedź, a pani premier dopuściła się wręcz kłamstwa. Mieliśmy klasyczny pokaz manipulacji, to, jakimi metodami posługują się politycy PO i jak się zachowują w tej sprawie niektórzy dziennikarze, przypomina metody stosowane wobec Jarosława Kaczyńskiego, a wcześniej wobec prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Próbka przemysłu pogardy. Teraz już Pan wie, że cokolwiek Pan powie, może być interpretowane na opak.
To nawet nie była interpretacja! Po prostu włożono w moje usta słowa, których nie wypowiedziałem.

I twardo, mimo sprostowań Pana i sztabu, mimo zapowiedzi podania Ewy Kopacz za jej słowa do sądu, mainstream utrzymuje wersję, że rozważa Pan wysłanie wojsk na Ukrainę. To w zasadzie pokazówka – dowodzą, że nie ma Pan szans na dotarcie z własnym przekazem do Polaków.
PO bardzo by chciała, żeby tak właśnie było, ale jest wiele sposobów na dotarcie do ludzi, można tę propagandę omijać. Natomiast sądzę, że wielu Polaków w trakcie nagłaśniania tej manipulacji i wzniecanego wokół niej szumu medialnego dostrzegło istotę rzeczy – że to, co mówiłem, zostało przekręcone. Było jednak dużo takich mediów i takich audycji, gdzie moje słowa były przedstawione w sposób prawdziwy i jeśli ktoś nie skupiał się na jednym czy dwóch mediach, tylko oglądał różne stacje i zaglądał na różne portale informacyjne, mógł przekonać się, na czym polegała manipulacja. Niewykluczone, że to była dla wielu ludzi także ważna lekcja, jak próbuje się wprowadzać ich w błąd. Z jednej strony przemilcza się wpadki prezydenta, z drugiej przekręca moje wypowiedzi.

Na tym polega przewaga medialna władzy.
Dzisiaj w Polsce żyjemy w takiej rzeczywistości, że Bronisław Komorowski może powiedzieć wszystko. Niedawno mówił o „zapładnianiu mieszczuchów”. Proszę sobie wyobrazić, co by było, gdyby Jarosław Kaczyński wypowiedział takie słowa. Czy pani sobie wyobraża, co by było, gdybym to ja nazwał kobiecą załogę duńskiego okrętu wojennego „kaszalotami”, jak to zrobił kiedyś prezydent Komorowski? Pani sobie wyobraża, co by było, gdyby powiedział, że sposobem „na głowę” dla tych, którzy przekręcają moją wypowiedź, jest lewatywa? Mamy do czynienia z bezpartyjnym blokiem wspierania Bronisława Komorowskiego. Wspierania już zupełnie na siłę. Ale to oznacza, że władza mocno się przestraszyła, że może przegrać wybory, i to podwójnie – prezydenckie i parlamentarne.

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska mówiła w telewizji Republika, że nawet nie chodziło o to, jak przekręcono Pana słowa, by Pana zaatakować. Chodziło o wdrukowanie ludziom do głowy tej samej tezy propagandowej PO co zwykle – PiS dąży do wojny, PO do pokoju.
Platforma często używa straszaka tego typu, to wkładanie ludziom do głów przekazu, który jest nieprawdziwy. Odbywa się dzięki stosowaniu metody – kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Te metody są przez nich stosowane w zasadzie od samego początku. Powtarzane kłamstwa mają utrwalić przekaz.

Zatrzymajmy się na chwilę nad tym wątkiem z wysłaniem wojsk na Ukrainę. Powiedział Pan, że należałoby rozważyć taką możliwość tylko wtedy, gdyby taką decyzję podjęło NATO.
Powiem krótko, żeby potem znowu nie przekręcano moich słów – nie ma możliwości, żeby Polska zbrojnie zaangażowała się w konflikt na Ukrainie. Koniec. Kropka.

Gdyby NATO podjęło decyzję o militarnej pomocy Ukrainie, to chyba wiadomo, że i nasi żołnierze uczestniczyliby w akcji?
Ostatni szczyt NATO w Newport pokazał, że Sojusz nie zamierza angażować się militarnie na Ukrainie. Cały czas powinny być podejmowane próby rozwiązania konfliktu metodami dyplomatycznymi i zdecydowany nacisk sankcjami na Rosję. Można tylko ubolewać, że rząd Polski i prezydent Komorowski nie siedzą dziś przy stole negocjacyjnym. Bo o ile militarne zaangażowanie nie jest w polskim interesie, o tyle obecność w gremiach, gdzie podejmowane są ważne decyzje, świadczy o prestiżu państwa.

Ewa Kopacz mówi o Panu „przyszły prezydent”. Że to niedobrze, kiedy przyszły prezydent mówi tak jak Pan.
Taka wypowiedź może wskazywać, że pani premier nie wierzy w zwycięstwo Komorowskiego i ta myśl podświadomie wymsknęła się jej na konferencji. Uśmiecham się i robię swoje.

Całą rozmowę z Andrzejem Dudą, kandydatem PiS na prezydenta RP, znajdziecie w ostatnim numerze tygodnika „Gazeta Polska”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

proszę coś zrobić by pan Duda był bardziej rozpoznawalny bo ogarnia mnie śmiech jak ludzie mylą go z przewodniczącym solidarności i przy okazji przypisują mu niecne czyny.

Witam.Jestem pełen współczucia ale i zrozumienia dla Sz.pana dr.A.Dudy,że podjął się uczestnictwa w tej tragifarsie jaką będą "wybory na prezydenta 3rp",nagminnie mylone z wyborami na Prezydenta Polski.Każdy kto wierzy w jakiekolwiek szanse p.Dudy na zwycięstwo,po lekcji "demokracji" w wyborach samorządowych,jest po prostu głupi.Poza tym bronisław k. jest idealnym kandydatem na prezydenta kloaki zwanej 3rp.To bydle rechoczące nad trumnami zamordowanych w Smoleńsku,ten arcyłotr i ober-zdrajca,mając u boku esbeckiego kaszalota,będą idealnie reprezentowali"chonor majestat" 3rp.Pozdrawiam.

W maju cala rodzina,wsiadziemy do samochodu i po przejechaniu 240km do Ottawy,zaglosujemy na Pana dr.A.Dude.
Do tej pory bedziemy w kontakcie z Gazeta Polska w Ottawie,celem agitacji.Bede rowniez telefonowal do rodziny
w Stanach.Tyle mozemy Wam obiecac.

Dlaczego prowadzący red.Zychowicz w Kontra TVRep z dn.31.01.2015r robi reklamówkę gen.Zacharskiemu ?

Nie robi żadnej reklamy Zacharskiemu. Zacharski po prostu napisał ciekawe książki i znalazł - zgromadził dokumentację archiwalną. Na przykład możesz się dowiedzieć w jakich archiwach szukać kompromitacji wywiadu II RP. Zresztą może i lepiej, aby tego społeczeństwu nie udostępniać. Po co wiedza nawiedzonym... ?:)

Cała moja rodzina oda głos na pana Panie Duda aleluja i do przodu ,róbmy swoje,czy może nas zatrzymać ekspert od lewatywy?

Bardzo bysmy chcieli zeby wygrał p.Duda ,młody ,wykształcony ,któremu zalezy na Polsce .Ale jest to NIEMOZLIWE poniewaz wybory będą SFAŁSZOWANE ,oni nie mogą do tego dopuscic ,za duzo maja do stracenia i za duzo mają za uszami .To wszystko za daleko zaszło ,duzo ludnosci zydowskiej przybywa do Polski mieszkac [ reportaz z telewizji zachodniej ] i oni musza miec zagwarantowane dobre warunki zycia w naszym kraju .Tylko ta władza im to zagwarantuje i fałszerstwa to jest jedyna droga do tego .

Polacy, z krwi i kości !
Głosujmy na "Piasta" na stanowisku Prezydenta RP !
.
Dlaczego - Andrzej Duda ?
.
Duda - starodawny instrument słowiański dęty. Al. Poliński powiada, że instrument ten składał się z dwóch piszczałek trzcinowych, różnej długości, złączonych, jak flety podwójne, greckie i rzymskie, jednym pyszczkiem (mundsztukiem). Każda z piszczałek posiada 3 dziurki, stąd też na dudzie można wygrywać melodie dwugłosowe.
Z Encyklopedii Staropolskiej Z. Glogera
.
I jeszcze jedna ciekawostka z tej encyklopedii - warto odszukać hasełko "PROCENTY".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl