Refundacja dla małej Amelki odrzucona. Możesz pomóc

facebook.com/amelka.walczy.o.zycie

  

Chora kilkumiesięczna Amelka potrzebuje bardzo kosztownej operacji przeszczepu komórek grasicy. Jest to druga taka operacja w ostatnich latach, o której refundację zwrócono się do Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwsza, w 2009 r. spotkała się z pozytywną odpowiedzią (operacja była refundowana), tegoroczny wniosek został odrzucony - pisze "Gazeta Polska Codziennie"

Mała Amelka urodziła się z wadą serca – tetralogią Fallota oraz z zespołem DiGeorge’a, przez co cierpi na całkowity brak odporności. – Jedyna droga leczenia dla mojej córki to przeszczep grasicy, a jedyna klinika, która ją wykonuje, znajduje się w Londynie. Sam zabieg, bez kosztów pobytu w szpitalu i leków, to 70 tys. brytyjskich funtów, a więc ok. 400 tys. zł. Nas na ten zabieg po prostu nie stać – mówi „Codziennej” ojciec Amelki Rafał Skonieczny.

Rodzice zwrócili się do NFZ­-etu o refundację, wniosek został jednak odrzucony, ponieważ ta operacja nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych. Jak mówi ojciec, odpowiedź przyszła dopiero po 1,5 miesiąca, przez co opóźniła się zbiórka społeczna na leczenie dziewczynki. ­- Od decyzji przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie ­- poinformowało nas NFZ.

Pomóc Amelii można, dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „228 pomoc w leczeniu Amelii Skonieczny”.

Aby przekazać 1% podatku dla Amelii:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać „228 pomoc dla Amelii Skonieczny”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

UWAGA! One okradły 80-letnią staruszkę

/ kalisz.policja.gov.pl

  

Kaliska policja opublikowała na swojej stronie filmik, zarejestrowany za pomocą kamery monitoringu, na którym widać, jak dwie kobiety pod pretekstem sprzedaży koców okradły 80-letnią staruszkę.

"Skończyły się możliwości dalszego działania policji w tej sprawie, dlatego zdecydowaliśmy się opublikować filmik i ujawnić wizerunek kobiet, które podejrzewamy o dokonanie kradzieży. Być może ktoś je rozpozna"

– powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Do kradzieży doszło 23 października br. tuż przed godz. 10 w gminie Blizanów w Wielkopolsce.

Do domu seniorki pod pretekstem sprzedaży koców, weszła kobieta. Nieznajoma tak umiejętnie odwróciła uwagę starszej pani, że ta nie zauważyła, kiedy do jej domu weszła wspólniczka "akwizytorki". Łupem kobiet padły biżuteria oraz pieniądze na łączną kwotę kilku tysięcy złotych"

– powiedziała Anna Jaworska-Wojnicz.

Moment dokonania przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Na filmiku widać, jak jedna z kobiet rozkłada koc na całej szerokości za swoimi plecami i zajmuje mieszkankę rozmową, a druga, pochylona w pół, zakrada się do mieszkania pod osłoną koca.

Osoby, które rozpoznają kobiety z nagrania bądź mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszone są o kontakt pod numerami telefonów 62-76-55-730 lub 62-76-55-790. Informacje można również przekazywać całodobowo oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pod numerem telefonu 62-76-55-900. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl