niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Prof. Bogusław Paź po naszej publikacji zawieszony przez władze Uniwersytetu Wrocławskiego

Dodano: 30.01.2015 [14:08]
Prof. Bogusław Paź po naszej publikacji zawieszony przez władze Uniwersytetu Wrocławskiego - niezalezna.pl
foto: YouTube
Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zdecydował o zawieszeniu prof. Bogusława Pazia. Jest to kara za wpisy na Facebooku, w których naukowiec w skandaliczny sposób komentował niezwykle drastyczny film ukazujący znęcanie się nad ukraińskimi żołnierzami przez terrorystów w Doniecku. Komentarz profesora zauważyli jako pierwsi autorzy profilu "Rosyjska V Kolumna w Polsce".

Jako pierwszy całą sprawę opisał portal niezalezna.pl. Tuż po naszej publikacji otrzymaliśmy informację, że rektor Uniwersytetu Wrocławskiego podjął decyzję o przekazaniu sprawy do komisji etyki oraz rzecznika dyscyplinarnego pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest też przygotowane zawiadomienie do prokuratury

Dziś Radio ZET podało, że ostatecznie rektor zdecydował o zawieszeniu prof. Pazia.

Cała sprawa dotyczy wpisu na Facebooku zamieszczonego przez naukowca.
„Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło. I jak tu nie kochać Ruskich?” - tymi słowami Bogusław Paź, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego skomentował na Facebooku niezwykle drastyczny film ukazujący znęcanie się nad ukraińskimi żołnierzami przez terrorystów w Doniecku. Prof. Paź jest znajomym ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Obaj wzajemnie wspierają się w działalności „antybanderowskie”.
 

 ak wynika z naszych ustaleń, prokuratura już zajęła się cała sprawą i rozpoczęła postępowanie sprawdzające, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl