niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Prof. Bogusław Paź po naszej publikacji zawieszony przez władze Uniwersytetu Wrocławskiego

Dodano: 30.01.2015 [14:08]
Prof. Bogusław Paź po naszej publikacji zawieszony przez władze Uniwersytetu Wrocławskiego - niezalezna.pl
foto: YouTube
Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zdecydował o zawieszeniu prof. Bogusława Pazia. Jest to kara za wpisy na Facebooku, w których naukowiec w skandaliczny sposób komentował niezwykle drastyczny film ukazujący znęcanie się nad ukraińskimi żołnierzami przez terrorystów w Doniecku. Komentarz profesora zauważyli jako pierwsi autorzy profilu "Rosyjska V Kolumna w Polsce".

Jako pierwszy całą sprawę opisał portal niezalezna.pl. Tuż po naszej publikacji otrzymaliśmy informację, że rektor Uniwersytetu Wrocławskiego podjął decyzję o przekazaniu sprawy do komisji etyki oraz rzecznika dyscyplinarnego pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest też przygotowane zawiadomienie do prokuratury

Dziś Radio ZET podało, że ostatecznie rektor zdecydował o zawieszeniu prof. Pazia.

Cała sprawa dotyczy wpisu na Facebooku zamieszczonego przez naukowca.
„Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło. I jak tu nie kochać Ruskich?” - tymi słowami Bogusław Paź, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego skomentował na Facebooku niezwykle drastyczny film ukazujący znęcanie się nad ukraińskimi żołnierzami przez terrorystów w Doniecku. Prof. Paź jest znajomym ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Obaj wzajemnie wspierają się w działalności „antybanderowskie”.
 

 ak wynika z naszych ustaleń, prokuratura już zajęła się cała sprawą i rozpoczęła postępowanie sprawdzające, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

TO są najprawdopodobniej ciała grupy , która świeżo po desantowaniu na teren lotniska ( bo ci wredni separatyści pozwalali na rotację oddziałów i dostarczanie żywności i medykamentów ) rozłożyła sobie skład amunicji w jednym miejscu i jeden z kolejnych pocisków moździerzowych załatwił ich wszystkich. Strop się na nich zawalił. Kto przyjrzał się charakterystycznym obrażeniom ten wraz z innymi filmami z sieci z tamtego miejsca połapie się o co chodzi.Po prostu siedzieli tam na kupie razem z amunicją i zapasami. Wydawało im się pewnie , że w grupie raźniej. Amunicję tak jak i całe zaopatrzenie dyslokuje się na kolejne strefy utrzymywanych pozycji z wielu względów. Również z takich. To dla tego operator sfilmował tę scenę . Bo takie dowodzenie to kuriozum . Zresztą tak dowodzone są niemal wszystkie oddziały Ukraińców. Ukraińcy ciała swoich towarzyszy porzucają gdzie bądź. Świadczą o tym filmy z obu stron. Nie przejawiają tez w większy sposób lojalności czy braterstwa broni wobec swych współtowarzyszy.
Ofensywa separatystów skorelowana jest z rotacją i mobilizacją zwaną już niemal powszechnie mogilizacją. Taki działania armi ukraińskiej przyniosły skutek tragiczny. Tak jak i mobilizacja przed którą ludzie masowo się uchylają. Ale co się dziwić...A Paź? Powiedział głośno to co myśli wielu. Gdyby zamieścił rzeczowy komentarz to miałby rubież obrony a tak? Padnie ofiarą doktryny wrocławskiej:)

Nie ukrywam satysfakcji - bo nagłasnianie zjawisk czasami bywa skuteczne - w interesie publicznym. http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/01/rasista-bogusaw-paz-z-wrocawia-nic-nie.html Bogusław Paź prowadzi od dłuższego czasu ohydną, anty-ukraińską kampanię w publikatorach. Tym samym wspiera rosyjski reżim Putina, próbując w naszym kraju wzniecić anty-ukraińskie uprzedzenia. Działa przeciwko interesowi naszego państwa. W pewnym sensie można próbować postawić mu zarzut działalności na rzecz rosyjskich służb specjalnych. Nie jest wykluczone, że jest finansowany przez FSB. Współpracuje z organizacją reprezentującą rosyjskie interesy, Obozem Wielkiej Polski. Dotychczas wrocławskie środowisko filozoficzne nie odcięło się publicznie od wypowiedzi swojego kolegi, rasisty-filozofa. Dlaczego prof. Chmielewski publicznie nie odciął się na swojej stronie na Facebooku od haniebnych wypowiedzi Pazia? Osiągnięcia filozoficzne Bogusława Pazia są marne i mierne. Podczas swojej ponad piętnastoletniej kariery akademickiej opublikował tylko dwa artykuły w poważnym czasopiśmie filozoficznym. Paź nie opublikował ani jednego tekstu w czasopismach międzynarodowych ani w krajowych objętych listą Web of Science Core Collection (tzw. szeroka Lista Filadelfijska). Trudno więc wyrokować, czy jego analizy filozoficzne są coś warte, skoro nie zostały zweryfikowane nawet na ogólnopolskim rynku filozoficznym, nie mówiąc o rynku międzynarodowym. Jego dorobek naukowy raczej nie uzasadnia jego profesury. Bogusław Paź jest również postrzegany publicznie jako aktywista promujący katolicką naukę społeczną. Czynnie działa w prokatolickich organizacjach. Potępienie jego wypowiedzi przez biskupów będzie stanowiło test na to, czy Kościół wspiera polską rację stanu, czy też bliższy tej organizacji jest Putin reprezentujący wielkoruski szowinizm. Polskie środowisko filozoficzne powinno odciąć się od działalności Bogusława Pazia, wyrazić swoje ubolewanie z tego tytułu oraz przeprosić przynajmniej ukraińskich filozofów.
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/695029,rasista-boguslaw-paz-z-wroclawia-nic-nie-znaczy-w-filozofii-polskiej-zaprotestujmy.html

Mam wątpliwości czy ta nagonka na profesora rzeczywiście służy Polsce i naszej racji stanu. Czyżby wspieranie Ukrainców i ich wojna były ważniejsze od praw naszej mniejszości na Ukrainie i rozliczenia się Ukrainy z banderyzmem ? Mamy zapomnieć o naszych prawach bo aktualny rząd Ukrainy jest w potrzebie ? Mamy zapomnieć o prawie do wolnego słowa na prywatnym portalu, bo wypowiedż może się nie podobać Ukraińcom ? A czy tym Ukraińcom przynajmniej nie podobają się "dokonania" Bandery i Szuchewicza , czy też na nich budują swoją tożsamość i są skrytymi wrogami Polski ? Skąd wiadomo, że po naszej ofiarnej pomocy i obronieniu się przed Putinem, Ukraińcy zmienią podejście do Polski i Polaków oraz staną w prawdzie wobec swojej przeszłości ? A może wyhodujemy sobie wroga który nie zawaha się współpracować przeciwko nam z każdym kto będzie dość silny ? Słabych nikt nie szanuje , a Polska jest słaba i rozbita. Potrzeba nam jedności a nie wyprzedawanie naszych interesów za bezdurno. I dotyczy to zarówno rządzących jak i opozycji, bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Polskę.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl