niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Kancelaria Premiera wpadła w panikę. Szukają kontaktu do rodziny rtm. Pileckiego

Dodano: 27.01.2015 [11:45]
Kancelaria Premiera wpadła w panikę. Szukają kontaktu do rodziny rtm. Pileckiego - niezalezna.pl
foto: ipn.gov.pl
- Dzwonił do mnie kilka minut temu Sławomir Nitras z Kancelarii Premiera, pytając o kontakt z rodziną Pileckich, aby wobec niezaproszenia dzieci rotmistrza na obchody 70. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz, spróbować chyba naprawić tę sprawę i umożliwić im udział w obchodach, mimo że Kancelaria nie jest organizatorem uroczystości. Podałem mu numer, nie wiem co z tego wyniknie, ale obchody  już się przecież rozpoczęły - mówi portalowi niezalezna.pl Tadeusz Płużański, szef działu opinii "Super Expressu", którego ojciec był bliskim współpracownikiem rtm. Witolda Pileckiego w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim.

Rainer Hoess, wnuczek komendanta obozu KL Auschwitz będzie gościem dzisiejszych uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Nie zaproszono jednak dzieci i wnuków rtm. Witolda Pileckiego, dobrowolnego więźnia  tego obozu. Jak to można skomentować?
- To jest informacja szokująca zwłaszcza w tym kontekście, że z jednej strony nie zaprasza się dzieci dobrowolnego więźnia i ochotnika do Auschwitz, a z drugiej strony zaprasza się potomka tych którzy mordowali więźniów. Prawdę mówiąc – brak mi słów. Nie wiem z czego wynika taka decyzja.
 
Wnuk Hoessa deklaruje, że walczy z faszyzmem...
Jest jednak różnica i nic by się nie stało gdyby go nie było go na tych obchodach. Mógłby swoje idee realizować gdzie indziej. To konkretne miejsce jak Auschwitz jest mocno związane z rtm Pileckim. Jak mówimy i wyzwoleniu obozu przez Sowietów, to trzeba pamiętać, że Armia Radziecka zajęła obóz i miasto Oświęcim bez żadnego oporu. Wcześniej Niemcy uciekli. Rosjanie oswobodzili więźniów, ale nie musieli walczyć.
 
Rotmistrz Pilecki trafił do obozu w kwietniu 1940 r., a po ucieczce w 1943 r.  opracował plan wyzwolenia więźniów z KL Auschwitz...
Tak, on chciał wyzwolić więźniów i temu była podporządkowana jego ochotnicza misja. Poszedł do obozu w dwóch celach: wysondować co to za miejsce, czy to obóz pracy czy obóz koncentarcyjny, ale celem było właśnie wyzwolenie więźniów obozu. Brak zaproszenia dzieci takiego człowieka na obchody jest czymś niewytłumaczalnym.
 
Prycze z obozu w Oświęcimiu trafiły po wojnie do krakowskiego więzienia na Montelupich, gdzie więziono żołnierzy podziemia niepodległościowego.
Przyszły brutalne sowieckie porządki i w obozie na Majdanku, w dawnym niemieckim areszcie na Rakowieckiej w Warszawie powstał areszt Urzędu Bezpieczeństwa. To wyzwolenie należy wziąć w cudzysłów bo byłe niemieckie obozy NKWD zapełniało polskimi patriotami z Armii Krajowej.
 
Więźniami NKWD zapełnił się też Lubelski Zamek i były obóz dla żołnierzy alianckich w Sobiborze.
Ważną uwagą tutaj jest to, że te miejsca w opinii światowej mają funkcjonować jako miejsca kaźni pod okupacją niemiecką. Na Zamku Lubelskim zainstalowano niedawno nowe, anglojęzyczne tablice, które mówią wyłącznie o tym, że to było krwawe wiezienie niemieckie. Nie ma już komentarza, że było to po wojnie krwawa katownia ubecka. Sowieckich okupantów już nie było. To, co uderza to w traktowaniu rodziny Pileckich to to, że w tych niemieckich obozach byli tylko prześladowani żydzi. Temu ma służyć niezapraszanie rodzin polskich więźniów. Można by zapytać organizatorów, czy zaproszono rodzinę Franciszka Gajowniczka uratowanego przez o. Maksymiliana Kolbe. Czy są zaproszeni krewni Kazimierza Piechowskiego, innego uciekiniera z Auschwitz?  Nie sądzę, to wszystko ma być podporządkowane jednej narracji: obóz został stworzony po to aby dokonywać w nim zagłady żydów. Inne narodowości mają być z tego przekazu rugowane i dlatego są tego typu skandale.
Ale dodam jeszcze pewną informację - dzwonił do mnie kilka minut temu Sławomir Nitras z Kancelarii Premiera, pytając o kontakt z rodziną Pileckich, aby wobec niezaproszenia dzieci rotmistrza na obchody 70. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz, spróbować chyba naprawić tę sprawę i umożliwić im udział w obchodach, mimo że Kancelaria nie jest organizatorem uroczystości. Podałem mu numer, nie wiem co z tego wyniknie, ale obchody  już się przecież rozpoczęły.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Obowiazkiem kazdego Polaka jest brac udzial w wyborach i glosowac tak aby przegnac ta bande raz na zawsze z takimi Cywinskimi na czele !
Wowczas mozna zaprosic Rodzine Rotmistrza na obchody w Wolnej Polsce !

Dla polskiej rodziny Bohatera Pileckiego miejsca nie było, ale zaprosili syna bandyty Hoessa. Oczywiście gwiazdą był kapo i kapuś /tak donoszą świadkowie/ Bartoszewski. Władza antypolska działa bezczelnie przeciwko Polakom i Polsce.

Nie ma panstwa polskiego - zaczelo znikac po "Smolensku", bo czy jest panstwo jesli pozwala na falszowanie wlasnej historii i pomijanie bohaterstwa wlasnego narodu. Hanba, zdrada, skundlenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sposob przygotowania tych obchodow tez to skundlenie pokazuja.

Zawsze będzie można powiedzieć - my chcieliśmy, ale inni zawinili. Typowe szykowanie przyszłościowego alibi dla ew. niewygodnych pytań. Pralni mózgów ciąg dalszy. Gdyby ktoś chciał kogoś znaleźć, który notabene się nie ukrywa, bez problemów można by to było wykonać.
A co by się stało, gdyby taka osoba wygłosiła przemówienie nie zgodne z aktualną linią propagandową? Może o to chodziło.

lista niezaproszonych jest dużo dłuższa!

oto informacja, w której jako pierwszej podano, że rodzina Witolda Pileckiego została pominięta!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6348

Smutna prawda o Auschwitz i Rządzie Londyńskim: http://youtu.be/8to1nJpkxw4

Do osob, ktore beda uczestniczyc w Debacie Otwierajacej 17 lutego
- Waldemar Pawlak - Prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy
- Marek Sawicki- Minister Rolnictwa
- Grzegorz Schetyna - Minister Spraw Zagranicznych
-Alicja Olechowska- Przewodniczaca Grupy arlamentarnej Polska -ZEA
- Jan Kulczyk

Szanowni Panstwo,

postawcie warunek Janowi Kulczykowi, by oddal mi moje pieniadze. przeprosil w mediach polskich i emirackich. Ksiazka moja Prawdziwa Twarz jest sprzedawana w USA, Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce. Otrzymuje tysiace emaili, slow wsparcia i dobrych zyczen.
Nie mozecie wystapic w Debacie z oszustem Janem Kulczykiem. Przyniosl wielka hanbe, oszukujac mnie we wspolpracy z rodzina Rzadzaca w Dubaju. Mimo, ze media glownego nurtu kryly moja sprawe udalo mi sie dotrzec do tysiecy ludzi. Za chwile milionow, internet to potezna sila dotarcia do ludzi.
Jan Kulczyk schanbil wizerunek polskiego biznesu, bedac oszustem zniszczyl zaufanie do polskiego biznesu. A takze zniszczyl polski wymiar sparwiedliwosci, W jego obronie sedziowie i prokuratorzy poswiadczali nieprawde!!! Stworzono uklad mafijny chroniacy jego.Mimo moich dowodow i skarg sedziowie i prokurartorzy oszusci nie poniesli jak dotad kary!!
Wstydzcie sie przed milionami Polakow jezeli wystapicie z Janem Kulczykiem. Beda na konferencji dziennikarze niezalezni, ktorzy pokaza mu moja ksiazke
i zapytaja czemu mnie oszukal?
Pan Jako Minister Spraw Zagranicznych Panie Ministrze, powinien wymoc oddanie mi moich pieniedzy, dla uratowania wizeruku Polski.

Edyta Sieczkowska

Pani zdaniem, dlaczego obóz w Auschwitz tak długo działał? Pytam, dlatego, że Pani ojciec informacje, że dochodzi tam do masowej zagłady, przekazał już na początku lat 40.

- Mój ojciec poszedł jako dobrowolny więzień Oświęcimia. Po to, żeby zorganizować tam Związek Organizacji Wojskowej do odbicia obozu. Ale nie było odzewu na jego działalność i nasze władze polskie, i alianckie nie podjęły tego tematu.

Dlatego pytam, dlaczego?

- Raporty ojca docierały przez Warszawę do Londynu, świat się już o tym dowiedział, ale nikt nie chciał w to wierzyć. Kiedyś się mówiło: "Ten Pilecki to mówi chyba jakieś brednie! To jest niemożliwe!" Ojciec dobrowolnie poszedł do Oświęcimia, nie mając pojęcia o tym, że wchodzi do piekła. To, co miał w założeniach - żeby ta organizacja natychmiast powstawała - uległo zmianie, dlatego że on nie wyobrażał sobie, że coś takiego może istnieć.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-70-rocznica-wyzwolenia-auschwitz/aktualnosci/news-zofia-pilecka-powinnam-byc-na-dzisiejszych-uroczystosciach-w,nId,1596887#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Tym krajem rządzi PO_lszewicko - Ruska swołocz

codziennie mamy występy skundlonych POlityków, że kompromitacja to obserwować

Nikt mi dziś nie wmówi że POLSKĄ rządzą POLACY!!!! Podobnie jak z armią czerwoną przyszła czerwona zaraza i to także nie byli polacy choć nosili na czapkach orzełka bez korony to wiadomo kim ci ludzie byli i jak mordowano POLSKICH PATRIOTÓW!!!!

o wnuku faszysty , pamietano ,ale o bohaterze nie,co za Q-----o w tym rzadzie,tak im spieszno do faszystów?

a czyli wszystko "normalnie" wnuczek zbrodniarza zaproszony a dzieci wielkiego bohatera Polski nie ???!!!!
kolejna HAŃBA dla Polski!

niekoniecznie dla Polski- zarządzający Auschwitz nie są Polakami; pierwszym, który zbudował obóz
koncentracyjny, a było to w Rosji bolszewickiej był Gienrig Jagoda - Żyd, gaz Cyklon B wytworzył
Fritz Haber - Żyd, miejsce na którym Niemcy zbudowali obóz Auschwitz należało do Żydów
Przypadek ?
Ciekawe kto pożyczył w latach trzydziestych XX wieku pieniądze na działanie NSDAP ?

Halo Nitrasy i Kopacze wy wstydu nie macie.... o honorze nic nie wiecie.

I kto na to pozwala w tym Państwie - rodacy puknijcie w głupią bezmyślną palę.

Cześć i Chwała Bohaterom !!!!!!

Hałastra tępa wyjatkowo wpadła w panikę? bo zobaczyła co pisza Polacy na forach. Rodzina rotm.Pileckiego jest najważniejsza podczas tej uroczystości a nie podły, zakłamany Bartoszewski, który był przeciwny nadaniu ordera polskiemu Bohaterowi rotm.Pileckiemu. Bartoszewskiego tam nie powinno być w ogóle. A może znajdzie się świadek i tam ogłosi prawdę o poczynaniach Bartoszewskiego w obozie, daj Boże, niech skończy się ten kabaret z tym Bartoszewskim.

https://marucha.wordpress.com/2007/11/28/pytania-na-ktore-profesor-bartoszewski-nie-odpowie/

http://www.nitras.pl/index2.php?option=com_content&task=view&id=278&pop=1&page=36
przepraszam że trochę nie na temat ale pod rozwage!

Niezaproszenie dzieci i wnuków rtm. Witolda Pileckiego, dobrowolnego więźnia tego obozu, można skomentować w bardzo prosty sposób. Oni są Polakami, dumnymi Polakami a obchodzący dziś "wielkie" święto wyzwolenia KL Auschwitz bardzo kochają Polskę, ale najlepiej bez Polaków, którzy na własnej ojczystej ziemi im przeszkadzają.

Strach rządzących przed bohaterskim rotmistrzem nawet dziesiątki lat po jego śmierci... Jakie to wymowne.

Tak wygladaja rzady PO PSL

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl