niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Porozumienie rządu ze związkami górniczymi. ZOBACZ DOKUMENT

Dodano: 17.01.2015 [21:29]
Porozumienie rządu ze związkami górniczymi. ZOBACZ DOKUMENT - niezalezna.pl
foto: https://www.premier.gov.pl
Roczna odprawa dla administracji kopalni, zamiast zaplanowanej poprzednio 3,6 miesięcznej, z kolei dla najciężej pracujących warunki "pakietu osłon socjalnych" pozostały bez zmian. Tak wygląda socjalna część przyjętego dziś przez rząd i liderów związków zawodowych górników porozumienia. Kancelaria premiera na swojej stronie internetowej publikuje całość dokumentu.

Pakt przewiduje również powołanie "Nowej Kompanii Węglowej", w której skład wejdą: KWK Chwałowice, KWK Rydułtowy-Anna, KWK Marcel, KWK Jankowice, KWK Sośnica-Makoszowy Ruch Sośnica, KWK Bolesław Śmiały, KWK Ziemowit, KWK Piast, KWK Bielszowice, KWK Halemba-Wirek, KWK Pokój oraz zakłady: Górnicznych Robót Inwestycyjnych, Logistyki Materiałowej, Informatyki i Telekomunikacji, Elektrociepłowni S. A. i Remontowo-Produkcyjny.Strona rządowa obiecała również, że wystąpi do Komisji Europejskiej z wnioskiem o skorzystanie z tzw. Europejskiego Funduszu dla Inwestycji dla sektora górnictwa węgla kamiennego. Odpowiedni wniosek przygotowany ma zostać do 28 lutego 2015 r.

CAŁOŚĆ DOKUMENTU. Aby zobaczyć, kliknij w zdjęcie:

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie wierzcie związkowcowi Panu Piotrowi Dudzie. To zdrajca sprawy górniczej i polskiej. Przekonacie się o tym. To współczesny "BOLEK". Pan Duda nie przyjeżdżał wcześniej do górników bo nie wiedział co ma mówić i jakie zająć stanowisko. Ponieważ został przeszkolony przez odpowiednie służby, otrzymał instrukcje i wytyczne dlatego przyjechał do górników. Jeżeli człowiek taki jak Pan Piotr Duda, mianujący się przywódcą związkowym w godzinach dopołudniowych najpierw idzie w marszu z okazji 11 listopada w Warszawie z Panem prezydentem Komorowskim (prawdziwe nazwisko Szczynukowicz) a w godzinach popołudniowych idzie w pochodzie z resztą Narodu nie nadaje się nawet na przywódcę stada psów a co dopiero przywódcę wielkiego ruchu związkowego. To Tchórz i dwulicowy człowiek. W medycynie rozdwojenie jaźni określa się to mianem Schizofrenii. Bardzo niebezpieczna postać dla związku "SOLIDARNOŚĆ. Związek powinien natychmiast się go pozbyć. A on powinien natychmiast udać się do swojej przychodni zdrowia psychicznego. Był kiedyś taki słynny skoczek co przez bramę skoczył do stoczni - Pan Lech Wałęsa pseudonim "BOLEK" z Gdańska. Też cierpiał na tą chorobę. Bo widzi Pan JEREMI to jest polityka. U nas ze wszystkiego robi się politykę. Idąc dalej...w naszej ojczyźnie cierpimy na kryzys przywództwa i to w każdej dziedzinie: społeczno-polityczno-gospodarczej, włącznie z prezydenturą. Żeby przewodzić trzeba mieć mocny kręgosłup, trzeba mieć wykrystalizowane poglądy przed wejściem do polityki, żeby ich potem nie zmieniać. Ale najważniejsze to jest to, żeby mieć wizję ! szeroko pojętą wizje swojego działania. Po prostu trzeba wiedzieć czego się chce i do czego dąży. Niestety - nasi przywódcy nie maja nic z wymienionych wyżej cech. Główną przypadłością naszych "przywódców" a naszym nieszczęściem zarazem jak już napisałem powyżej jest rozdwojenie ich jaźni. Takim przykładem jest Pan Piotr Duda - zresztą reszta tych związkowców na tej fotografii jest taka sama....

Znaczy się - porozumiała się d---a z batem.

Ten POdpisujący z lewej siedzący, ze strony rządowej - Kowalczyk się zwie... czy jakoś tak - nie wie nawet, co podpisuje. W programie porannym Lewickiej, wyjaśniło się, że z niego jest dyletant, jakich mało. Z tego wniosek, że to porozumienie jest o dupę otłóc li tylko i zakopać na metr głęboko, razem ze specjalistką od lawirowania - Kopacz.

Czy ja dobrze rozumiem, że te wszystkie protesty, strajki, głodówki, pobicia to były o to, żeby administracja czyli głównie te dyrektory, kierowniki, urzędniki, co swoim administrowaniem przyczyniły się do upadku kopalń miały roczną odprawę?!! I jeszcze, że się wysilą coś do Unii napisać?!! TO jest SUKCES nawet według pana Wyszkowskiego?!! Może ja czytać ze zrozumieniem nie umiem... Błagam oświećcie nieczytatą...

Znowu wieść poszła na wsze strony
Że polski górnik - "wypasiony"
Zamiast pracować on się brudzi
Zarabia krocie i marudzi.
Rząd zaś z mozołem i po nocach.
Chce aby górnik śnił na plecach
W ciepłych betach, na skraju wody
Korzystał z życia jak Bóg młody.
Dostanie kasę by szpanować
Po cóż się babrać i fedrować.
Widziałem gościa od "muchówek"
Jak wkładał w słowa swój rynsztunek
Gromił i beształ górniczą brać
Rząd chce i daje,a nie chcą brać.
Uczucia dzisiaj są mieszane
Czy rząd ustąpił, czy związki cwane?
Związkowa góra - i tak i siak
Że choć to takie , to dobry znak
Rząd zaś pod maską wszak dobrze wie,
Że zrobić może później co chce.
Już od ćwierćwiecza Polska cała
Zna ten mechanizm, jak on działa.

Ślązoki, cała Polska z nadzieją na Was czekała, myśląc że daliście sygnał do walki o polskie statusqwo, byliście ostatnią nadzieją, ale zabrakło Wam odwagi na którą czekało całe społeczeństwo. Jutro miałem do Was jechać i wspomóc Was częścią mojej emerytury. Przykro. Tojuż koniec. Kto Was Sprzedał? Albo-kto zabił ostatnią nadzieję? Jak ta władzaa potraktowała Wasze żony i dzieci w Zabrzu? 32 lata pracowałem pod ziemią, więc znam temat.Za parę lat zamiast "Szczęść Boże" na kopalniach będzie Guten Tag. A Polacy-głupcy-mieli Was za Wyrocznię.

to są tylko POdstępne zapisy.....Gdzie był wcześniej Duda ??????????????
Bolek bis to i nic więcej

Było do przewidzenia, że w obawie przed zmianą ustawy o związkach zawodowych panowie Duda, Kolorz i inni koncesjonowani reprezentanci proletariatu pójdą na jakiś "kompromis", zwłaszcza że i rządowi w roku wyborczym nie są potrzebne jakieś cyrki i walki uliczne z policją jak Polska długa i szeroka...
Ale niech tylko odfajkuje się jedne i drugie wybory... O ile zmiana u "steru" nie nastąpi, to wówczas zaczną się "reformy" na całego... :)))

A co chcieliście? Przecież ta Solidarność nie ma wiele wspólnego z tą pierwszą Solidarnością.
Pierwsza solidarność została zlikwidowana przez bandytów ze stanu wojennego.
Druga, obecna Solidarność została założona w środku stanu wojennego za zgodą Jaruzelskiego i Kiszczak przez takich patriotów jak wałek, borusewicz, frasyniuk i innych, ściśle akceptowanych przez SB. Żaden z prawdziwych związkowców z pierwszej solidarności, krytycznych wobec władz, jak Gwiazda czy Walentynowicz, nie znaleźli się we władzach nowego związku. O wałku już wszyscy wiemy z dokumentów, jaki to związkowiec, inni też dali się poznać po czynach.
Szok, co nie? Ale to jest prawda. Są na to dokumenty.
Więc ta obecna solidarność to jest taka sama, jak te państwowe związki zawodowe sprzed 1980 roku.
Podobne szwindle działacze tej Solidarności robią w prawie wszystkich zakładach w Polsce. Siła koryta jest wielka.
Piękne bagno, piękny chlew, szkoda gadać.

Zaczyna się powolny koniec tego dziwnego państwa.Państwa,które nie dorobiło się obywateli zdolnych do jego obrony.

Nigdy więcej nie popierajcie górników, była okazja do utrącenia tego nierządu , a oni poszli na układy. Będą jeszcze się kajać.

Ruch na przeczekanie,a po wyborach znow zrobia co zechca.Wierze ze im sie nie uda,i gornicy nie odpuszcza.Nie
spijcie Gornicy, trzymajcie na pulsie.

Jakie porozumienie? Ustawy przecież nie cofnęli ...to moim zdaniem, pachnie zdradą. Jeśli tak to Polska leży na lawecie. Zmarnowali ostatnią szansę. Zdławili zdrowy odruch gniewu społecznego. Teraz wszystkich nas wciągnie śmierdzące bagno.Kolejna szansa stracona.

To nie-POrozumienie jest krótkowzroczne, zadowala związkowców i aktualnych górników, których wyślą na urlopy górnicze i emerytury.
Ale następne pokolenie górników będzie pracowało w biedaszybach.

A już niektórzy szykowali taczki dla rządu. Bo pęknę ze śmiechu! Sprawdziło się - mały zgniły kompromisik i jest git. Kolejarze i pocztowcy razem z górnikami w ciepłe bambosze i przed telewizor TVN oglądać i cieszyć się"SUKCESEM"!!

z kopalniami tak jak z frankami niemowi sie nam nic!!!!
___________________________
zauwazcie ze brak jest rzetelnej niezaleznej opini na temat kopalnio ile wiem fundusz ten ma scisle uuurunkowania!!!!
cytuje ministra Sawickiego: „frajerzy”
niemiec przyjdzie i zrobi ordnung

Zdrada,zdrada ci związkowcy sa opłacani przez rząd i boja sie utraty kasy, to sa kacyki na smyczy kopaczki,zagrali na swoją korzysc .Górników mają z tyłu. Oto jest prawda. Dlaczego Duda od Solidarnosci przeciągał sprawę strajku generalanego,bo ma w tym pakcie korzysc. Polsko przegrałaś. Kraj w niewoli,Kraj sprzedany, powstań Polsko,skrusz PZPR=PO Kajdany.

Nie wierzę w żadne gwarancje " rządowe " , dlaczego w umowie nie zaznaczono że , prezes czy dyrektor będzie dostawał wynagrodzenie maksymalnie 12 .000 zł żadnych premii / za dobrą pracę / .
Związkowcy podpisali ich sprawa i górników .

myślę, ze była to ustawka związkowców z lewej strony z kopaczką i zslem, a robole zostali jak to bywa w zwyczaju wykiwani na cacy!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl