Porozumienie rządu ze związkami górniczymi. ZOBACZ DOKUMENT

https://www.premier.gov.pl

  

Roczna odprawa dla administracji kopalni, zamiast zaplanowanej poprzednio 3,6 miesięcznej, z kolei dla najciężej pracujących warunki "pakietu osłon socjalnych" pozostały bez zmian. Tak wygląda socjalna część przyjętego dziś przez rząd i liderów związków zawodowych górników porozumienia. Kancelaria premiera na swojej stronie internetowej publikuje całość dokumentu.

Pakt przewiduje również powołanie "Nowej Kompanii Węglowej", w której skład wejdą: KWK Chwałowice, KWK Rydułtowy-Anna, KWK Marcel, KWK Jankowice, KWK Sośnica-Makoszowy Ruch Sośnica, KWK Bolesław Śmiały, KWK Ziemowit, KWK Piast, KWK Bielszowice, KWK Halemba-Wirek, KWK Pokój oraz zakłady: Górnicznych Robót Inwestycyjnych, Logistyki Materiałowej, Informatyki i Telekomunikacji, Elektrociepłowni S. A. i Remontowo-Produkcyjny.Strona rządowa obiecała również, że wystąpi do Komisji Europejskiej z wnioskiem o skorzystanie z tzw. Europejskiego Funduszu dla Inwestycji dla sektora górnictwa węgla kamiennego. Odpowiedni wniosek przygotowany ma zostać do 28 lutego 2015 r.

CAŁOŚĆ DOKUMENTU. Aby zobaczyć, kliknij w zdjęcie:

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,kprm.gov.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Dodatkowe środki ostrożności w parlamencie! Totalni szykują zadymę pod hasłem „Sejm jest nasz”

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak rok temu również mocował się z barierkami przed Sejmem. Najwyraźniej teraz zamierza powtórzyć swój "wyczyn" / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Straż Marszałkowska w porozumieniu z policją zdecydowała o dodatkowych środkach ostrożności i bezpieczeństwa w czasie 67. posiedzenia Sejmu; ma to m.in. związek z planowaną manifestacją. Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka ostrzega, że w związku z demonstracją pojawiają się również zapowiedzi innych działań, mogących naruszać przepisy porządkowe.

Na środę rano Obywatele RP zapowiedzieli przed Sejmem protest pod hasłem „Sejm jest nasz”.

- Będziemy wchodzić i pokojowo demonstrować tam, gdzie władza tego zabrania - na ogrodzony przez @MarekKuchcinski teren Sejmu. Staną z nami parlamentarzyści opozycji. Wejdź z nami lub bądź blisko. @pisorgpl łapie zadyszkę - inicjatywa należy do nas! - napisali na Twitterze Obywatele RP.

O całej sprawie i zapowiedzi manifestacji informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl już wczoraj.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Opozycja wprowadzi zadymiarzy na teren Sejmu? Obywatele RP chcą protestu na „zakazanej ziemi”

W związku z zapowiedzią protestu, Centrum Informacyjne Sejmu zapowiada konieczność wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa w parlamencie.

- Straż Marszałkowska, w porozumieniu z Policją, zdecydowała o dodatkowych środkach ostrożności i bezpieczeństwa w czasie 67. posiedzenia Sejmu. Ma to bezpośredni związek z planowaną manifestacją oraz zapowiedziami innych działań, mogącymi naruszać przepisy porządkowe - napisał dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka na Twitterze.

Jeszcze wczoraj Grzegrzółka apelował o to, aby posiedzenie Sejmu przebiegało bez niepotrzebnego zamieszania.

-  Przede wszystkim liczymy i mamy nadzieję, że 67. posiedzenie Sejmu przebiegnie bez niepotrzebnego zamieszania. Polityczne różnice, a nawet ostre wypowiedzi różnych przedstawicieli sceny politycznej nie powinny wpływać na bezpieczeństwo i organizację prac Izby. Parlament jest miejscem gdzie ścierają się różne poglądy, ale dobrze byłoby, aby wysoka temperatura polityczna nie pociągała za sobą niepożądanych wydarzeń – napisał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.


- Nie zmienia to faktu, że jednym z podstawowych zadań Straży Marszałkowskiej jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na terenie kompleksu sejmowego. Zawsze okoliczności zewnętrzne determinują działania strażników- podkreśla Andrzej Grzegrzółka.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, do zapowiedzi manifestacji organizowanej przez Obywateli RP odniósł się również szef MSWiA Joachim Brudziński, który napisał na Twitterze:

- Nadmiernie pobudzonych zapowiedzią kolejnej awantury przez „demokratów”, którzy od trzech lat nie mogą pogodzić się z demokratycznym wyborem Polaków, uspokajam. @Policja_KSP jak zawsze zadba o porządek i bezpieczeństwo, wszystkich. Obywatela Kasprzaka też – poinformował minister.

Tymczasem na stronie protestu na Facebooku napisano, że 18 lipca rozpoczyna się sesja Sejmu, od którego protestujący „żądają natychmiastowej nowelizacji ustaw sądowych zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej”.

„To ostatni moment na uniknięcie procesu przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, którego spodziewany wyrok będzie oczywisty. Wyrok międzynarodowego Trybunału wykluczy Polskę z rodziny państw praworządnych. PiS odpowiada przyspieszeniem wymiany składu sędziów SN. Trzeba to powstrzymać. Działacze ruchów obywatelskich: KOD, Strajku Kobiet i Obywateli RP będą tego dnia wchodzić na ogrodzony barierkami i objęty zakazem Kuchcińskiego, bezprawnie zamknięty teren wokół sejmowych budynków. Wesprą ich parlamentarzyści opozycji, ich immunitety będą chronić również obywateli, którym posłowie i senatorowie zapewnią asystę” - czytamy w zapowiedzi demonstracji.

Jednocześnie Obywatele RP przekonują, że cała akcja to „pokojowy protest i żadnej siły ani agresji nikt z protestujących nie użyje”.

„Decyzja należy do władz. Albo zaakceptują obywatelski wiec na „zakazanej ziemi”, albo jawnie, na oczach polskiej i międzynarodowej opinii publicznej podepczą poselskie immunitety” - czytamy.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl