niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Porozumienie rządu ze związkami górniczymi. ZOBACZ DOKUMENT

Dodano: 17.01.2015 [21:29]
Porozumienie rządu ze związkami górniczymi. ZOBACZ DOKUMENT - niezalezna.pl
foto: https://www.premier.gov.pl
Roczna odprawa dla administracji kopalni, zamiast zaplanowanej poprzednio 3,6 miesięcznej, z kolei dla najciężej pracujących warunki "pakietu osłon socjalnych" pozostały bez zmian. Tak wygląda socjalna część przyjętego dziś przez rząd i liderów związków zawodowych górników porozumienia. Kancelaria premiera na swojej stronie internetowej publikuje całość dokumentu.

Pakt przewiduje również powołanie "Nowej Kompanii Węglowej", w której skład wejdą: KWK Chwałowice, KWK Rydułtowy-Anna, KWK Marcel, KWK Jankowice, KWK Sośnica-Makoszowy Ruch Sośnica, KWK Bolesław Śmiały, KWK Ziemowit, KWK Piast, KWK Bielszowice, KWK Halemba-Wirek, KWK Pokój oraz zakłady: Górnicznych Robót Inwestycyjnych, Logistyki Materiałowej, Informatyki i Telekomunikacji, Elektrociepłowni S. A. i Remontowo-Produkcyjny.



Strona rządowa obiecała również, że wystąpi do Komisji Europejskiej z wnioskiem o skorzystanie z tzw. Europejskiego Funduszu dla Inwestycji dla sektora górnictwa węgla kamiennego. Odpowiedni wniosek przygotowany ma zostać do 28 lutego 2015 r.

CAŁOŚĆ DOKUMENTU. Aby zobaczyć, kliknij w zdjęcie:

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie wierzcie związkowcowi Panu Piotrowi Dudzie. To zdrajca sprawy górniczej i polskiej. Przekonacie się o tym. To współczesny "BOLEK". Pan Duda nie przyjeżdżał wcześniej do górników bo nie wiedział co ma mówić i jakie zająć stanowisko. Ponieważ został przeszkolony przez odpowiednie służby, otrzymał instrukcje i wytyczne dlatego przyjechał do górników. Jeżeli człowiek taki jak Pan Piotr Duda, mianujący się przywódcą związkowym w godzinach dopołudniowych najpierw idzie w marszu z okazji 11 listopada w Warszawie z Panem prezydentem Komorowskim (prawdziwe nazwisko Szczynukowicz) a w godzinach popołudniowych idzie w pochodzie z resztą Narodu nie nadaje się nawet na przywódcę stada psów a co dopiero przywódcę wielkiego ruchu związkowego. To Tchórz i dwulicowy człowiek. W medycynie rozdwojenie jaźni określa się to mianem Schizofrenii. Bardzo niebezpieczna postać dla związku "SOLIDARNOŚĆ. Związek powinien natychmiast się go pozbyć. A on powinien natychmiast udać się do swojej przychodni zdrowia psychicznego. Był kiedyś taki słynny skoczek co przez bramę skoczył do stoczni - Pan Lech Wałęsa pseudonim "BOLEK" z Gdańska. Też cierpiał na tą chorobę. Bo widzi Pan JEREMI to jest polityka. U nas ze wszystkiego robi się politykę. Idąc dalej...w naszej ojczyźnie cierpimy na kryzys przywództwa i to w każdej dziedzinie: społeczno-polityczno-gospodarczej, włącznie z prezydenturą. Żeby przewodzić trzeba mieć mocny kręgosłup, trzeba mieć wykrystalizowane poglądy przed wejściem do polityki, żeby ich potem nie zmieniać. Ale najważniejsze to jest to, żeby mieć wizję ! szeroko pojętą wizje swojego działania. Po prostu trzeba wiedzieć czego się chce i do czego dąży. Niestety - nasi przywódcy nie maja nic z wymienionych wyżej cech. Główną przypadłością naszych "przywódców" a naszym nieszczęściem zarazem jak już napisałem powyżej jest rozdwojenie ich jaźni. Takim przykładem jest Pan Piotr Duda - zresztą reszta tych związkowców na tej fotografii jest taka sama....

Znaczy się - porozumiała się d---a z batem.

„Rządzi nami polskojęzyczna banda rozbójnicza” wywiad z ks. Stanisławem Małkowskim

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6325

nie wierzę w ani jedno słowo,kolejny raz peło was zrobiło w ciula,czy wy naprawdę jesteście tacy durni ,ludzie,przeciez załozyliscie stryczek na szyję,teraz Komorowski podisze ustawę i bedzie po patkach,masakra,jak dzieci daliscie ciała!

To porozumienie, to jakieś nieporozumienie. "Wystąpimy z wnioskiem do Unii.....a Unia nie da.Nie dziwię się ze to "porozumienie " to byl gotowiec, bo jak się planuje zagarnięcie fortuny, to trzeba przygotować od razu coś, na obronę, zeby rozjatrzony Narod łbow zdradzieckich nie poucinał.

Ten POdpisujący z lewej siedzący, ze strony rządowej - Kowalczyk się zwie... czy jakoś tak - nie wie nawet, co podpisuje. W programie porannym Lewickiej, wyjaśniło się, że z niego jest dyletant, jakich mało. Z tego wniosek, że to porozumienie jest o dupę otłóc li tylko i zakopać na metr głęboko, razem ze specjalistką od lawirowania - Kopacz.

POlaczki nic się nie stało ...nic się nie stało ......POdpisane zostało tylko WYGASZANIE kopalń a nie ich LIKWIDACJA ! ....szefowie związków wraz z prezesami i syndykami ostatni zejdą z szychty i zgaszą światło ... POtężną kasiorkę będą doić ile się tylko da ... biurokracja i reszta hołoty będzie fedrować na BIEDASZYBACH ... biznes klap

Niemcy handlują z Ukrainą gazem zakupionym m.in. przez Polskę!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6326

Kości zostały rzucone. Nie ma już POLSKI???? Napisałem kilka godzin temu i pozwalam sobie zamieszczać aby choć kilka osób ze Śląska przeczytało sobie mój komentarz. Ja sobie przypominam jak dwa dni i noce okupowaliśmy Urząd Wojewódzki w Wałbrzychu w obronie kopalń Wałbrzyskich. I co się stało??? Górników KUPIONO odprawami a myśmy wspomagający zostali jak te DUPKI. A jaki koniec??? Mili Górnicy czy wiecie co to są BIEDA SZYBY w WAŁBRZYCHU??? Polecam lekturę na necie o Wałbrzyskich BIEDASZYBACH. Chcecie tak utrzymywać rodziny? Jak pozwolicie sobie zabrać POLSKIE kopalnie, Wasze miejsca pracy, które są jak MATKA co karmi Swoje dzieci, to zaznacie BIEDY jak w Wałbrzychu i Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku, skończą się odprawy i zaczną się tragedie w rodzinach, zacznie się alkoholizm, zawitają komornicy, co powiecie jak wnuczka powie Wam "dziadziusiu kup mi bułeczkę" a Wy nie będziecie mieli nawet na lizaka??? ŚLĄZACY POLACY w Was cała nadzieja na uratowanie POLSKI z rąk tych co nie kochają Naszej Ojczyzny, tych dla których Polskość to nienormalność. Przypominam Wam Polacy Górnicy, w Polsce w ciągu tych 25 lat, Patrioci dbali o Polskę tylko przez 2,5 roku. Rząd Jana OLSZEWSKIEGO i Rząd najpierw małego Kazia a potem Jarosława Kaczyńskiego, koalicyjnego Rządu PiS, Samoobrona i LPR. Życzę Wam zwycięstwa i sobie też, bo Polska jest w Waszych RĘKACH. POLSKA BYŁA W WASZYCH RĘKACH i los WASZYCH DZIECI i WNUKÓW TEZ. Teraz zostanie Waszym dzieciom tylko los ROBOLA u BAUERA przy szparagach i na ZMYWAKU u Araba w Anglii.

Juz nie rozumiem panowie Gornicy co jest grane: dlaczego nie byl obecny z waszej strony adwokat prawa administracyjnego i Zagadnien Konstytucji? Juz na poczatku mojego czytania odbieram ta tresc porozumienia jako forme "plywania". Plan bedzie opracowany w pozniejszym terminie (juz rozciagniecie w czasie), zadnych punktow nie wymieniono z przyszlego planu. Ale jest dosc wyrazna opinia stanowiska rzadu otoz; "plany beda uzgadniane, konsultowane (slowo uzyte mocno wskazuje na niezbednie wymagane), z wladzami samorzadnymi, gmin i miast (a wiec wybranych). Nastepuje prawne powolywanie sie na plan a sam plan jakos narazie szlag trafil. Ciekawa forma "porozumienia". Deta jak orkiestry dete Slaska. Dalej, wymienione sa kopalnie.. Czy to te ktore w 70 procentach glosowaly na PO? Naiwne pytanie co? Potem tez ciekawie: warunkiem sprzedazy integracja planow napraw (znow pod dyktando UK? A jakze sum up - Strony biorace udzial w Porozumieniu gwarantuja wykonanie tych procesow (jakich procesow, jaki ten glowny jeszcze nie przedstawiony pod uwage plan?). Co ciekawe to plan (ktorego jeszcze nie ma), staje sie moca prawna/wiazaca odnosnie Kodeksu Prawa Pracy. Czyli zabezpieczenie "obecnosci swoich" innymi slowy. Moze ktos mi wytlumaczy co wywolalo taka radosc na twarzach Gornikow? No i koncowe podpisy powinny byc czytelne/miejsce/godzina.

Jestem żona RYLA poniewaz mój mąż zawsze mówl górnicy którzy świetuja to Ci co siedzą za biurkiem a ja jestem rylem bo faktycznie ryje pod ziemia a nie za biurkiem na górze. nO CÓZ DALIŚCIE SIE WYDYMAĆ SZABERGOJA ORAZ KOŁCHOZOWI UNIJNEMU -TERAZ RÓWNIEZ WASZE DZIECI BEDA SIE PROSTYTUOWAĆ ABY ZAROBIC NA KAWAŁEK CHLEBA .STARA ZASADA MÓWI JAK NIE SZANUJESZ SIEBIE I SWOJEJ OJCZYZNY NIE OCZEKUJ ,ŻE CIEBIE KTOŚ INNY BEDZIE SZANOWAŁ - GŁOSUJECIE NA UBECJE I SZABERGOJE KTÓRZY SŁUŻA ZA SŁONINĘ MOSKOM CZYLI NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONEMU NARODOWI NA KULI ZIEMSKIEJ WSZĘDZIE ZYDOM- I TO JEST NIEZAPRZECZALNY FAKT A SZKODA DLACZEGO ONI NIE CHCA WSPÓLRZYC Z INNYMI NARODAMI TYLKO ZAWSZE WOJUJA I PODJUDZAJA JEDNYCH NA DRUGICH OBYWATELI TAK JAK TO ROBIA W JUDEOPOLONII. -DLA WŁADZY I KASY .

... i znowu sukces Korupcjuszy, bo FAŁSZ ETOSU PRACY OCALAŁ.

Za "głupiutką" WIKI:

"Pracodawca należy do pojęć, których sens znaczeniowy uległ tak dużej ewolucji, że zmienił się na przeciwny pierwotnemu.

Pracodawca to logicznie ktoś, kto daje pracę, więc pracownik – w przeciwieństwie do pracobiorcy, który potrzebuje czyjejś pracy i taką osobę zatrudnia. Taki więc, właściwy sens słowa pracodawca (jak również słowa pracobiorca) zachowują wciąż nauki ekonomiczne. Użycie potoczne utożsamia błędnie pracodawcę z zatrudnicielem zamiast z pracownikiem, pracownika zaś błędnie z pracobiorcą zamiast z pracodawcą. Obowiązujące obecnie w Polsce prawo wydaje się czerpać źródła znaczenia obu pojęć z błędnej ewolucji potocznego znaczenia zamiast sięgać po znaczenia właściwe."

Komisja Trójstronna na straży Falsyfikacji Pojęcia PRACOWNIK!!!

ZROZUMIAŁEŚ? - jak nie, to zapytaj w BIEDASZYBACH, bo jeszcze kolejne 50 lat "rozumować" będziesz?

"pisałem kiedyś by uzdrowić kopalnie wystarczy zostawić dyrektora paru sztygarów i kasjerkę . resztę zwolnić wtedy by górnik nie zarabiaj jak teraz 2000zł tylko 30000zł . w innych krajach europejskich tak zarabiają , bo tam jest inny podział pieniędzy i nie ma tylu nierobów którzy żerują na tym co coś robi ."

O związkowcach nie napisał nic, ale zapewne ich pierwszych pogonił by w pizdu !

Inny górnik napisał, że w kopalni działa około 40 związków zawodowych. Jeśli to jest prawda, nic dziwnego, że taki darmozjad jak Duda ogłasza "pogotowie strajkowe
dla całej Polski ". Nic nie robić tylko krzyczeć i brać uposażenia "dołowe górnicze" - któż o to by nie walczył

hahahahahaa

Przeczytajcie pkt.10 porozumienia. Tu jest zapisane jak zlikwidują kopalnie.
To porozumienie podpisane parafkami niczego nie zmienia a jedynie daje PO czas do wyborów.

To porozumienie to jest kompletne pustosłowie i brak konkretów. Niestety górnicy dali się zrobić w przysłowiowego ciula. Tam nie ma żadnej GWARANCJI dla kopalń, natomiast jest wiele furtek, żeby rząd mógł zrobić swoje. Kto negocjował te porozumienia? Czy w górniczych związkach nie ma już nikogo, kto w takiej sytuacji potrafił by wydusić z władz to, co było trzeba z nich wydusić? Ech, związkowcy, wam to chyba kury szczać wyprowadzać, z nie negocjować z władzami w sytuacji strajkowej. Szkoda, bo wreszcie była dobra okazja, żeby władza poczuła gniew ludu. Szkoda.

Czy ja dobrze rozumiem, że te wszystkie protesty, strajki, głodówki, pobicia to były o to, żeby administracja czyli głównie te dyrektory, kierowniki, urzędniki, co swoim administrowaniem przyczyniły się do upadku kopalń miały roczną odprawę?!! I jeszcze, że się wysilą coś do Unii napisać?!! TO jest SUKCES nawet według pana Wyszkowskiego?!! Może ja czytać ze zrozumieniem nie umiem... Błagam oświećcie nieczytatą...

A ktoś z tej administracji to zjechał na strajk pod ziemię, głodował?

To nic, organizujcie sie Polacy i w razie jakichś ruchow ze strony nie/rządu to NA WARSZAWE, nie damy Polski.
Maja wybór, wtedy wszyscy won
Do czego to doszło, ze Narod placi za kij nad swoja głową takim szujom, a teraz biora sobie ile chca i maja w d... brudny motloch. Petaki

Ten 'dokument' jest zwykłym papierem do d. Jakie porozumienie. To kpina z ludzi. Za miesiąc nikt nie będzie chciał się przyznać do swojego POdpisu. Kto reprezentuje strony porozumienia? Ten papier to jakiś horror

A gdzie ten drugi dokument gdzie podpisaliście podwyżkę dla szefów związków? I zamykanie kopalń.
Tylko jeden był dokument?
Pan Duda nie pierwszy raz tak działa. Górnicy uważajcie nie jednego już on przekręcił

Znowu wieść poszła na wsze strony
Że polski górnik - "wypasiony"
Zamiast pracować on się brudzi
Zarabia krocie i marudzi.
Rząd zaś z mozołem i po nocach.
Chce aby górnik śnił na plecach
W ciepłych betach, na skraju wody
Korzystał z życia jak Bóg młody.
Dostanie kasę by szpanować
Po cóż się babrać i fedrować.
Widziałem gościa od "muchówek"
Jak wkładał w słowa swój rynsztunek
Gromił i beształ górniczą brać
Rząd chce i daje,a nie chcą brać.
Uczucia dzisiaj są mieszane
Czy rząd ustąpił, czy związki cwane?
Związkowa góra - i tak i siak
Że choć to takie , to dobry znak
Rząd zaś pod maską wszak dobrze wie,
Że zrobić może później co chce.
Już od ćwierćwiecza Polska cała
Zna ten mechanizm, jak on działa.

Ślązoki, cała Polska z nadzieją na Was czekała, myśląc że daliście sygnał do walki o polskie statusqwo, byliście ostatnią nadzieją, ale zabrakło Wam odwagi na którą czekało całe społeczeństwo. Jutro miałem do Was jechać i wspomóc Was częścią mojej emerytury. Przykro. Tojuż koniec. Kto Was Sprzedał? Albo-kto zabił ostatnią nadzieję? Jak ta władzaa potraktowała Wasze żony i dzieci w Zabrzu? 32 lata pracowałem pod ziemią, więc znam temat.Za parę lat zamiast "Szczęść Boże" na kopalniach będzie Guten Tag. A Polacy-głupcy-mieli Was za Wyrocznię.

to są tylko POdstępne zapisy.....Gdzie był wcześniej Duda ??????????????
Bolek bis to i nic więcej

Było do przewidzenia, że w obawie przed zmianą ustawy o związkach zawodowych panowie Duda, Kolorz i inni koncesjonowani reprezentanci proletariatu pójdą na jakiś "kompromis", zwłaszcza że i rządowi w roku wyborczym nie są potrzebne jakieś cyrki i walki uliczne z policją jak Polska długa i szeroka...
Ale niech tylko odfajkuje się jedne i drugie wybory... O ile zmiana u "steru" nie nastąpi, to wówczas zaczną się "reformy" na całego... :)))

A co chcieliście? Przecież ta Solidarność nie ma wiele wspólnego z tą pierwszą Solidarnością.
Pierwsza solidarność została zlikwidowana przez bandytów ze stanu wojennego.
Druga, obecna Solidarność została założona w środku stanu wojennego za zgodą Jaruzelskiego i Kiszczak przez takich patriotów jak wałek, borusewicz, frasyniuk i innych, ściśle akceptowanych przez SB. Żaden z prawdziwych związkowców z pierwszej solidarności, krytycznych wobec władz, jak Gwiazda czy Walentynowicz, nie znaleźli się we władzach nowego związku. O wałku już wszyscy wiemy z dokumentów, jaki to związkowiec, inni też dali się poznać po czynach.
Szok, co nie? Ale to jest prawda. Są na to dokumenty.
Więc ta obecna solidarność to jest taka sama, jak te państwowe związki zawodowe sprzed 1980 roku.
Podobne szwindle działacze tej Solidarności robią w prawie wszystkich zakładach w Polsce. Siła koryta jest wielka.
Piękne bagno, piękny chlew, szkoda gadać.

Wniosek z tego prosty dajmy sobie spokój z
Piotrem Dudą ............na niego już nie ma co liczyć

Powiadam wam cala prawde i tylko prawde!!Ubecja z drugimi ubekami podpisala porozumienie.Towarzysze zrobiliscie kawal dobrej socialistycznej roboty.Narod wam mowi dziekujemy!!!

Zaczyna się powolny koniec tego dziwnego państwa.Państwa,które nie dorobiło się obywateli zdolnych do jego obrony.

Powinno być:
Państwa, które wymordowało obywateli zdolnych do jego obrony.

Zamykanie kopalń leży w interesie eksporterów węgla z Rosji

— mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” prof. Bogdan Musiał.

Polska jest już całkowicie uzależniona od dostaw gazu z Rosji, a teraz dojdzie węgiel. I to w sytuacji agresji na Krymie oraz kryzysu gospodarczego związanego ze spadkiem cen ropy. […] I jak w tej sytuacji polski rząd dba o bezpieczeństwo energetyczne Polski? Przecież powinien robić wszystko, by uniezależnić się od Rosji

— twierdzi prof. Bogdan Musiał.

Poważnym problemem polskiego węgla jest istnienie dookoła niego rozlicznych grup interesu, które żerują na polskich górnikach. Ich działanie poważnie wpływa na cenę surowca wydobywanego na Górnym Śląsku.

Mafia węglowa nie była wymysłem PiS-u czy CBA. To realny problem. Restrukturyzacja powinna polegać na likwidacji tych mafii, grup interesów, a nie na likwidacji kopalń

— mówi Bogdan Musiał.

Dla nikogo nie powinno być tajemnicą, że pogarszająca się sytuacja polskich kopalń, to idealna sytuacja dla Rosji.

Grupy interesów, jeśli chodzi o lobby rosyjskie są bardzo silne. Można zapytać też dlaczego Polska najwięcej płaci za rosyjski gaz

— mówi prof. Musiał.

Zamykanie kopalń leży w interesie eksporterów węgla z Rosji, importujących go w Polsce, forsujących energię zieloną oraz grupy, która chce przejąć kopalnie po prywatyzacji

— wylicza Musiał.

Pytany o to czy, Rosja może mieć także polityków wśród lobbujących na swoją rzecz, prof. Musiał odpowiada zdecydowanie:

Nie „może mieć”, tylko po prostu ma

Polski rząd zamyka kopalnie węgla kamiennego. Niemcy mają bogatą tradycję wydobycia tego surowca, ale też problemy z małymi złożami. Dlatego obecna sytuacja jest dla nich wymarzona. Niemcy zainwestują pieniądze w swoje kopalnie na terenie Polski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Na zamkniętych kopalniach zarobią „biznesmeni”. Kto korzysta na krzywdzie górników?

Zamyka im się rynek zbytu, bo w Niemczech funkcjonują ostatnie trzy kopalnie węgla kamiennego zatrudniające 2-3 tys. górników. Złoża są wyeksploatowane, poza tym węgiel znajduje się na dużej głębokości – 1000 m. Polskie złoża są dużo bardziej dostępne i umożliwiają wydobycie w następnych 40-60 latach. Jeśli dodać tanią siłę roboczą i technologie, to z punktu widzenia niemieckiego koncernu aż prosi się, by tu zainwestować

— mówi prof. Musiał

Dziś o polskim węglu trzeba mówić w kategoriach bezpieczeństwa energetycznego państwa. Jedyną alternatywą jest kupowanie węgla z Rosji. Ale to byłoby samobójstwo

— konkluduje profesor Musiał.

Wywiad ukaże się w poniedziałek w „Tygodniku Solidarność”.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl