niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Spętane umysły szukają rozwiązań

Dodano: 17.01.2015 [18:00]
Spętane umysły szukają rozwiązań - niezalezna.pl
foto: arch. GP
Europa nie znalazła jeszcze odpowiedzi na problem islamu i nic nie wskazuje na to, że znajdzie tę odpowiedź szybko. Ostatnie dramatyczne wydarzenia w Paryżu są tego kolejnym dowodem. Gdy zabija się ludzi, trudno reagować na to kąśliwymi tekstami, ale po tym, co się stało, kąśliwości nie da się uniknąć.

Zamachu dokonali obywatele francuscy, urodzeni i wychowani we Francji. A skoro tak, to pokazuje, że system inkulturacji i edukacji, jaki działa we współczesnej Europie, jest nieskuteczny. Nie pierwszy to wypadek, kiedy zamachowiec okazuje się produktem systemu europejskiego, a nie jest przybyłym z kraju arabskiego emigrantem, pragnącym zniszczyć Wielkiego Szatana. Emigracja jest oczywiście dzisiaj problemem dla Zachodu, ale, jak widać, to nie obecna, lecz przeszła fala emigracyjna zrodziła największe kłopoty. Można nadal dyskutować o wartości multikulti, można nieco się od multikulti dystansować, ale w obecnej sytuacji to niczego nie zmienia. Europa – z naiwności, ideologii, głupoty, szlachetności czy instynktu samobójczego – zrodziła grupy, które chcą ją zamordować.

Czas „ekspresji”

Celem ataku paryskiego stało się pismo, które produkuje wulgarne komiksy i karykatury, atakujące religię, przede wszystkim chrześcijańską, a okazjonalnie, dość delikatnie, islam. Z powodu popełnionej zbrodni współczesna Europa znalazła swoich męczenników i uczyniła z nich symbol „wartości europejskich”. Premier Renzi, podsumowujący włoską prezydencję, połączył Homera, Dantego i „świetliste katedry” gotyckie z „Charlie Hebdo”. Linia łącząca jedno i drugie nie była szczególnie czytelna, lecz sam fakt, że coś takiego przyszło do głowy politykowi – skądinąd bardzo inteligentnemu – i że nie zostało to powszechnie obśmiane, mówi coś o współczesnym duchu europejskim.

Nie po raz pierwszy Europa zareagowała tak żywo. Były precedensy przed kilku laty. Wówczas również chodziło o karykatury Mahometa. Okazuje się, że tym, co łączy dzisiaj Europejczyków w ich europejskich wartościach, najsilniejsze jest prawo do bluźnierstwa, przy czym chodzi o bluźnierstwo wobec religii chrześcijańskiej, a w drugim rzędzie wobec islamu. Na razie judaizm jest od tego prawa wolny. W Parlamencie Europejskim zawieszono niedawno obraz przedstawiający nagą Matkę Boską przy krzyżu. Niektórzy posłowie zaprotestowali, a więc na wszelki wypadek postawiono przy obrazie strażnika.

Prawo do precyzyjnie ukierunkowanego bluźnierstwa jest przedstawiane jako „wolność ekspresji”. To dziwne wyrażenie jest stosunkowo nowe. Kiedyś używano wyrażenia „wolność słowa”, ale ono dzisiaj pojawia się rzadko. Karykatura nie jest słowem, lecz jest „ekspresją”. Ten, który produkuje swoją „ekspresję”, nie musi się z niczego tłumaczyć za pomocą słów, czyli argumentu. Oczywiście wiemy, że nie każda „ekspresja” zasługuje na wolność, bo są też i takie, które prowokują nienawiść. Karykatur homoseksualnych raczej się nie publikuje, bo z tego wynikają kłopoty i nie ma szans, że – jak w wypadku karykatury Krauzego o kozie i homoseksualistach – tłumy będą nosić plakietkę „je suis Krauze”.

Marsz absurdu

Kiedy w Parlamencie Europejskim pokazaliśmy wystawę zdjęć smoleńskich, władze parlamentarne nakazały zakleić czarną taśmą napisy pod zdjęciami. Szczególnie bulwersował napis „śmiejący się żołnierz rosyjski rozbija łomem wrak samolotu” umieszczony pod zdjęciem przedstawiającym śmiejącego się żołnierza rosyjskiego rozbijającego łomem wrak samolotu. I przy tym zdjęciu postawiono parlamentarnego strażnika, aby strzegł czarnej taśmy zakrywającej napis. Być może był to ten sam strażnik, który pilnował obrazu nagiej Matki Boskiej. Matce Boskiej i katolikom bluźnić można, natomiast pisać o żołnierzu rosyjskim rozbijającym wrak samolotu – nie.

„Świat wypadł z zawiasów” – chciałoby się powiedzieć za Szekspirem. Trudno było inaczej zareagować, gdy obserwowało się wielką demonstrację w Paryżu. Oczywiście demonstracje są rzeczą normalną, wielkie marsze w obronie czy w proteście – to obrazy dobrze znane. Ale groteskowe jest, kiedy tłumnie maszerują politycy. Maszeruje się i demonstruje po to, by politykom będącym przy władzy coś przekazać. Natomiast politycy przy władzy, którzy maszerują i demonstrują – to absurd. Komu chcą coś przekazać? Terrorystom? To niech lepiej zwołają posiedzenia specjalnych zespołów, które mają bronić nas przed terrorystami, a niech nie wygłupiają się na marszach. Zwłaszcza gdy zapraszają do udziału w obronie wolności polityków rządu rosyjskiego, którzy raczej powinni brać udział w marszu terrorystów, a nie przeciw nim.

Umysł zamknięty

Uświęcenie dobrze skrojonej wolności ekspresji w żadnym razie nie jest bronią przeciw islamowi, ale jest triumfem europejskiej wulgarności. Renzi miał rację w tym sensie, że czym kiedyś dla Europy był Dante i katedry, tym dzisiaj są wulgarne komiksy. Gdy jednak przychodzi już do krytykowania islamu – przez wolność słowa, a nie przez wolność ekspresji – wtedy już reakcja w Europie jest zupełnie inna. Gdy kilka lat temu Oriana Fallaci napisała książkę przeciw islamowi, reakcja na tę publikację europejskiej klasy intelektualnej i politycznej była wroga. Gdy papież Benedetto wygłosił sławny i mądry wykład w Ratyzbonie, spadły na niego gromy i był zewsząd krytykowany, że ośmielił się powiedzieć coś krytycznego o islamie, a po pewnym czasie Watykan został zmuszony do przeprosin. I również wówczas nikt nie nosił plakietek „je suis Oriana” lub „je suis Benedetto”, by zademonstrować poparcie dla ludzi zaszczuwanych przez media i tłumy użytecznych idiotów. I dzisiaj, jeszcze krew nie wyschła po zamordowanych redaktorach „Charlie Hebdo”, a już podnoszą się zewsząd głosy przeciw „islamofobii”. To one są największymi wrogami, być może nawet większymi niż terroryści.

Umysł dzisiejszego Europejczyka jest zamknięty w kilku podstawowych pojęciach – po stronie dobra są „tolerancja” i „wolność do ekspresji”, przy czym jedno i drugie utożsamione z „wartościami europejskimi” jest całkowicie przenicowane przez ideologię lewicową i nią nasączone, po stronie zła zaś są „fundamentalizm”, „nacjonalizm”, „ksenofobia”, „islamofobia”, „homofobia”. Problem islamu i Europy w tym umyśle nie istnieje. Nie ma islamu, lecz jedynie „terroryzm” i „islamofobia”. Dlatego należy się – niestety – spodziewać dalszych krwawych wydarzeń i dalszego pogrążania się Europy w samooszukujący język i groteskowe zachowania.
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Prawo do precyzyjnie ukierunkowanego bluźnierstwa jest przedstawiane jako „wolność ekspresji”. To dziwne wyrażenie jest stosunkowo nowe. Kiedyś używano wyrażenia „wolność słowa”, ale ono dzisiaj pojawia się rzadko. Karykatura nie jest słowem, lecz jest „ekspresją”. Ten, który produkuje swoją „ekspresję”, nie musi się z niczego tłumaczyć za pomocą słów, czyli argumentu. "
------------------------------------------------

Zawsze mi sie wydawalo, ze uwazany za klasyka obrony wolnosci slowa J.S. Mill w swoim "On LIberty" pisal o wolnosci opinii, a nie o wolnosci ekspresji. Patrzac jednak z punktu widzenia Ameryki Polnocnej, nawet sady amerykanskie utozsamiaja wolnosc slowa z wolnoscia ekspresji, chociaz jest tez pojecie "obscenity", a ta nie jest chroniona przez amerykanska konstytucje. Jednak zdaje sie, ze nawet sady w USA nie wiedza ja "obscenity" zdefiniowac.

Mamy WIELKI SKANDAL!!!!!!! z falszywym raportem zbrodni w Kijowie podpisanym przez calkowicie podporzadkowana rosji rade euoropy ktor astwierdzila brak jakich kolwiek dowodow o rosyjkim udziale w mordowaniu Ukraincow w Kijowie oraz nie wymienial najwazniejszych zbrodni do jakich tam doszlo. TO trzeba natychmiast oprotestowac przez cala spolecznosc miedzynarodowa.

Artykuł przez: Tetiana Yarmoshchuk

Zaangażowanie Rosji przeciwko Euromajdan nie udowodniono - raport

Działania ukraińskich służb bezpieczeństwa wobec demonstrantów podczas Euromajdan rok temu, są kwalifikowane jako "tortury". Jest to określone w sprawozdaniu Komitetu Zapobiegania Torturom Rady Europy, opublikowanym w dniu 13 stycznia, za zgodą władz ukraińskich. Jednak badacze nie może ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, że zagraniczne służby specjalne były zaangażowane w protestach lub że rząd Janukowycza sfinansowała "Tituszki" i brał udział w uprowadzeniu działacza Dmytro Automajdan Bulatov.

W niektórych przypadkach, zachowanie Berkut Sił Specjalnych i wojsk wewnętrznych, vis-à-vis protestujący Euromajdan mogą być zakwalifikowane jako "tortury, prowadzone za zgodą i udziału lub pomocy organów ścigania". "W kilku przypadkach, rzekome złe traktowanie było takiego nasilenia, że może to być uznane za kwotę tortur".

Dokument stwierdza, że środki stosowane były szczególnie okrutne podczas zatrzymania i przesłuchania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Europejscy badacze krytykowali również byłych władz za brak zapewnienia wymaganej pomocy medycznej dla zatrzymanych, nazywając go "nieludzkie i poniżające".

Raport stwierdza również, że prokuratura nie była w pośpiechu do zbadania tych przypadków. "Pomimo tego, że wiele ważnych kroki zostały podjęte, są znaczne niedociągnięcia, takie jak brak badań kryminalistycznych i opóźnienia w przetwarzaniu dochodzenia przez sędziów." W związku z tym, wiele badań doszli do "ślepy zaułek".

W sprawozdaniu wyróżnia tzw "szarej strefy". To nawiązuje do ewentualnej obecności cudzoziemców wśród ukraińskich sił bezpieczeństwa, którzy na zlecenie, by sprawdzić protesty Kijów.Raport stwierdza, że władze ukraińskie nie udało się potwierdzić lub wykluczyć podejrzenia delegacji w tym zakresie. Badacze również wspomnieć o "szarej strefy" w odniesieniu do wsparcia byłych ukraińskich władz na "Tituszki" i ich zaangażowanie w porwanie i pobicie działacza Dmytro Automajdan Bulatov. Kwestie te wymagają bardziej szczegółowych badań, mówią.

"Istnieją dowody na to, że rosyjskie służby były zaangażowane i że były rząd sfinansował" Tituszki. "Mówi Serhij Pashynsky
.....

" Ludzka rzecz. Gmatwanina. Kto tu zawinił, że się tak skończyło ? Ludzka rzecz .... " - myślał.
Z prawa na moczarach rosły kwiaty, na lewo był las. Droga prowadziła istotnie prosto. Nie można było zbłądzić. Prosto przed siebie.

Jechali długo lasem. Później minęli mostek, później dojechali do kamienia wielkiego, który był pokryty zupełnie mchem i z daleka wyglądał jak pagórek; rzeczywiście rosła tu wyjątkowo wysoka paproć. Paweł zatrzymał konia. Marta uniosła się trochę na łokciu. - Chyba nie pojedziemy tą drogą, o której ta kobieta wie, że mieliśmy jechać ?
- Jasna rzecz, że nie - i skręcił nie w prawo, a w lewo. Droga szła zrazu tym samym lasem, później przez gęste podszycie. Kilka razy odbiegały od niej inne dróżki, ale znać sezonowe, wyjeżdżone kiedyś, gdy wożono drzewo, teraz zarośnięte. Pawłowi zdawało się, że jadą ciągle prosto, ale pod nimi droga zaczęła zanikać stopniowo. Koń szedł leniwie. Gąszcz stawał się bardziej nieprzenikniony po bokach. Później na wprost las widocznie rzednął i zaczął przeświecać. - " Może natrafimy na chatę jakąś ? Powiem, że zbłądziliśmy." Zbliżał się wieczór, robiło się chłodniej. Martę trzęsło. - Zimno mi - powtórzyła. Okrył był ją już przedtem, czym tylko miał, więcej już nie miał. Koła podskakiwały po korzeniach. Droga przechodziła w ledwo dostrzegalną ścieżkę i wyjechali na starą, dawno już opuszczoną porębę. Koń stanął. Paweł zeskoczył, by zbadać. Przed nimi było bagno z uformowanym pośrodku rodzajem stawu, na którym kwitły białe i żółte nenufary. Zerwały się dwie dzikie kaczki. Po obydwu stronach ścieżki stały gęsto pnie po ściętych drzewach, tak że nie było nawet jak wykręcić wozem. Powrócił i siadł na najbliższym pniu. Wysoko, wysoko krzyczał jastrząb. Paweł posiedział chwilę, patrząc bezmyślnie, jak koń sięga pyskiem po jakieś ziele. Przypomniał sobie nagle, dlaczego właśnie w tej chwili, że pod przednim siedzeniem w słomie musi leżeć schowany pistolet. Wstał ociężale, by zobaczyć. Nie dlatego, żeby miał jakiś konkretny zamiar w głowie, a tak, po prostu przez ciekawość, bo zapomniał był o nim dotychczas. Sięgnął ręką, przeszukał. Nie było go. " Może wypadł jak przejeżdżaliśmy w bród rzekę " - pomyślał obojętnie i znowu usiadł na pniu. Marta zapytała głosem rozgorączkowanym : - Czemu stoimy, Paweł ? - Niech koń trochę odpocznie - odpowiedział ze znużeniem. - Zimno mi. A dokąd ta droga ? - Donikąd. "

Fragment z "Drogi donikąd" Józefa Mackiewicza

A swoja droga to Europa powinna brac przyklad z pis...Bo Palenstynczykow zalatwiliscie bez mydla.

...I slusznie, ze pan odcinasz sie od junii...Tylko kiedy odssiesz sie pan od junijnego obfitego cyca?

A czy Bruksela ( bo przeciez Bruksela i jej liczne oddzialy, to Europa dzis) znalazla juz odpowiedz na falszerstwa wyborcze w Polsce?

Problemem jest trudność uświadomienia sobie Polakom i Europejczykom rzeczywistego sensu obecnych wydarzeń.
A jest to próba skompromitowania duchowych dążeń człowieka w poszukiwaniu Boga, w szczególności chrześcijaństwa , którego wyznawcy mieliby uznać się za gorszych i zaakceptować pogardę z jaką są traktowani przez tych jakoby "postmodernistów". Przy czym ci ostatni nie zdają sobie sprawy z tego ,że są jedynie narzędziem i wykonawcą nagonki na ludzi religijnych, a postulaty nowoczesnego państwa ,w tym wolność słowa, są danym im narzędziem, wybiórczo stosowanym do realizacji głównego celu. Ponadto cały dorobek cywilizacyjny państw, tworzony w dobrej wierze dla publicznego dobra obywateli, jest obecnie instrumentalnie używany jako narzędzie nagonki na ludzi w ogólności wierzących, poszukujacych dobra, w funkcji narzucania swojej propagandy i duszenia przejawów protestu za pomocą represji. Ta ideologia państwa świeckiego, nowoczesnego została niejako zrównana w powadze z religią , a nawet ustawiona jako ponadreligijna doktryna, za którą pozornie stoi dorobek cywilizacji. W każdym razie z naszej perspektywy widać kłamliwość całej tej doktryny i jej fasadowość wtym sensie, że deklarowane przez system wartości są zupełnie rozbieżne z ich znaczeniem pierwotnym. Szczególnie w Polsce odwrócone pojęcia to wolność słowa, solidarność, demokracja.

No dobrze Panie Ryszardzie, wspaniale Pan opisujesz zjawiska lecz brak wyciągania prawdziwych sprawców całego tego zamętu, bo przecież ktoś tym wszystkim chyba steruje?
Czy to nie czasem światowa masoneria co się dogadała i tak popycha te wszystkie zgrupowania poprzez swoich tam już wczesniej zainstalowanych? Tak naprawdę to jest pytanie tylko dla Pana bo dla mnie stwierdzenie.
I nic więcej i nic mniej. U nas w Polsce oni też działają. Kanałów ich działalności jest kilka. Rozwijanie tego nie ma sensu w takiej wypowiedzi, wystarczy stwierdzenie że tak jest.
Dlatego wszyscy sie tak dziwią i nikt w tym sie nie znajduje, oprócz wąskiej grupy wykonawców siedzacych na kluczowych pozycjach w rządzie czy masmediach, świadomych przestepców czy też pożytecznych idiotów wierzących w plany masonów.

Szanowny Panie Profesorze, ...

... nic ując i nic dodać. No chyba tylko to, że myślowym zapleczem aktualnej nihilistycznej elity europejskiej jest tzw. postmodernizm, czyli aktualnie modny w krajach tzw. Zachodu nurt filozoficzny, głoszący relatywizm poznawczy i moralny, wyrażony w zmodyfikowanym haśle modernizmu: „wolność – pluralizm – tolerancja”, oraz w postulacie tzw. wielokulturowości (równosilności kultur), czyli także religii i ich aksjologii, które to etyki normatywne zastąpiono "postępem" wojującego ateizmu. Postmodernizm jest oczywiście przejawem czystego woluntaryzmu i skrajnego indywidualizmu, dlatego w zakresie myślenia społecznego koncentruje się ów "postęp" na krytyce (DEKONSTRUKCJI) całej tradycji kultury europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem roli jaką w niej odgrywał Kościół katolicki i państwo narodowe. Zdaniem postmodernistów: człowieka po-nowoczesnego (a więc postępowego) nie powinny już określać rozum i jego wielkie narracje historyczne z ich etosem, ale "wolność" (czyt. dowolność) i konwencjonalność w życiu społecznym. Najlepiej odzwierciedla to znane i testowane także w Polsce hasło: „róbta co chceta – tylko głosujta na lewaków”!
... W powyższym kontekście tzw. TOLERANCJA (łac. tolerantia - znoszenie, wytrzymałość; od tolerare - wytrzymywać, trwać, łagodzić) to nic innego, jak jedynie niedyskryminowanie z powodu odmiennych poglądów lub postaw w takich sferach, jak religia, narodowość, rasa, a ostatnio również i orientacja seksualna. W klasycznym rozumieniu słowo "tolerancja" odnosiło się do wytrzymałości czysto fizycznej, tylko czasami do wytrzymałości psychicznej pod postacią cierpliwości. Od czasów reformacji pojecie to zaczęło jednak ewoluować i odgrywać coraz to większą rolę; najpierw w sporach religijnych, a później światopoglądowych i politycznych. Dziś tolerancja to pojęcie "wytrych" - jako, że należy do kanonu kategorii "etycznych" promowanych przez ideologię "postępowych" lewaków, stanowiąc zarazem integralną część trendu postmodernistycznego w kulturze i jego poprawności politycznej. Z uwagi jednak na to, że postmodernizm promuje nihilizm poznawczy i moralny, nie zauważa tego, iż tolerancja posiada granice i nie może być uznana za naczelną zasadę postępowania! No, bo jeśli granice te są płynne, a nawet dowolne, to zasada tolerancji łatwo może przerodzić się nie tylko w narzędzie łatwej manipulacji, ale także i dyskryminacji w stosunku do postaw niepożądanych przez poprawność utopijnej ideologii; której głównym zadaniem w fasadowych demokracjach było przecież poszukiwanie nowego i taniego "proletariatu", czyli także islamskiego elektoratu, który wymknął się lewakom spod jakiejkolwiek kontroli.

To są przede wszystkim całkowicie zdegenerowani złodzieje. I ponieważ odwrócili się od Pana Boga, już ich ukarał odbierając im rozum.

Szkoda pana wywodów. Będzie kara boża. Zobaczy pan. To jest pewne jak amen w pacierzu.

Procesow destrukcji powstrzymac nie mozna. One narastaja lawinowo. Kolejne bledy systemu wzmacniaja tylko nastepne. To czasy konca. Swiadomosc tego mial juz brat nasz, Jan, ktory na wyspie Patmos spisal swoej objawienie Jeszua, Mesjasza, przekazujac mistycznym, jezykiem wiary obrazy okropienstw, ktore ludzie ludziom zgotuja ... I tak naprawde nie chodzi ani o islam, ani o katolicyzm czy protestantyzm. Czy wogole jakikolwiek inny -izm. Chodzi o to, ze, kto pragnie byc czlowiekiem, bedzie nim, bez wzgledu na okolicznosci. A kto nosi w sobie ducha Mesjasza, bedzie "listem Chrystusowym spisanym nie atramentem i piorem, ale reka Boga Zywego". I tak tez trzeba nadal dzialac w tym swiecie opetanym przez wszechpotezne Zlo. Nigdy w dziejach nie bylo zreszta inaczej ... Swieci Najwyzszego nigdy nie mieli lekko, latwo i przyjemnie ... Ale dzieciom Bozym tej fundamentalnej prawdy przypominac nie potrzeba. A pozostali i tak nie zechca w zadumie wysluchac - odpowiedzia bedzie jedynie szyderstwo ...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl