niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

Zlikwidowano FOZZ

Dodano: 09.01.2015 [09:42]
Zlikwidowano FOZZ - niezalezna.pl
foto: Mikołaj Dyk/sxc.hu
Z końcem 2014 r. zlikwidowano Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, z którym związana jest najgłośniejsza afera III RP. 5 stycznia 2015 r. minister finansów zatwierdził bilans zamknięcia FOZZ‑u.

Fundusz utworzyły komunistyczne władze 21 lutego 1989 r. Oficjalnie powołano go w celu prowadzenia operacji zmierzających do redukcji polskiego zadłużenia. Jak się później okazało, środki FOZZ‑u wykorzystywano niezgodnie z prawem. Szacuje się, że poprzez ten fundusz z Polski wywieziono ok. 5 mld dol. Większości tych pieniędzy nie odzyskano.

FOZZ został postawiony w stan likwidacji 24 grudnia 1990 r., ale proces ten trwał 24 lata, ponieważ w sprawie toczyło się ponad 50 postępowań sądowych. W świetle obowiązujących przepisów proces likwidacji mógł zostać zakończony dopiero po wydaniu prawomocnych wyroków we wszystkich procesach.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

I nie dziwota, że chca sprzedać kopalnie, w zamian za spłatę dziennych długów, w myśl POlityki Miłości.

Z Ambergoldem zrobią to samo.Bo tu chodzi tylko o wyprowadzenie środków, a potem się sprawę zamyka.Cała ta akcja działa pod hasłem"Proletariusze"wszystkich krajów (podkreślam!) łączmy się.A kim są ci "proletariusze"wszyscy wiemy.Jednym zdaniem złodziej wtargnął i nie wylazł.Dziwnym trafem sprawę zamknięto w okolicy śmierci Oleksego.Teraz przyszło już bandziorom "wystawić"Polskę islamowi.

50 postępowań nikt pieniędzy nie zwrócił. Taka jest ta po okrągłostołowa sprawiedliwość uzgodniona pod " grubą kreską"

I to jest własnie obraz tak zwanej III RP, a w rzeczywistości II PRL, która w najlepsze trwa nadal. Bowiem gdybyśmy w sposób uprawniony mieli nazywać to co powstało po 89'roku III RP, czyli niejako spadkobierczynię i kontynuatorkę pierwszej i drugiej RP, to najpierw musielibyśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy były zarówno pierwsza jak i druga RP, w oparciu o jakie wartości powstawały, w jakim kierunku zamierzały podążać i dopiero wtedy można by było odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ten wykoślawiony twór powstały w wyniku Przekrętu Stulecia jakim był tak zwany "Okrągły Stół" jest godzien tego, żeby w sposób uprawniony nazywać go mianem III RP.

Dlaczego sprawa FOZZ wyszła na jaw? Odpowiedź znajdziesz sam/a, otwórz link i zobacz.
https://www.youtube.com/watch?v=BH0quT43obA

- - - - - -

Komentarz niech wyciągnie każdy sam, który poddaję pod refleksję...

ostatnia odsłona afery była w ubiegłym roku, a wział w niej udział Dutkiewicz:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5731

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl