„Nie kazałem nikogo wyprowadzić”. Zobacz nagranie jak Owsiak kłamie. WIDEO

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Cóż za obłuda. Najpierw Jerzy Owsiak kazał wyrzucić Michała Rachonia, dziennikarza Telewizji Republika z dzisiejszej konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a później wszystkiemy zaprzeczył. „Proszę tego pana tutaj wyprowadzić” – mówił w trakcie konferencji prasowej. Tymczasem goszcząc po południu w radiowej Trójce, prezes WOŚP twierdzi, że wcale nie kazał nikogo wyrzucać (sic!). Najwyraźniej Owsiak zapomniał, że po internecie krąży już nagranie z całej akcji, dzięki któremu można zweryfikować jego słowa.
 
Internauci są oburzeni zachowaniem szefa WOŚP. Jurek Owsiak próbuje – jak widać – zakląć rzeczywistość (a dokładniej słuchaczy radiowej Trójki) mówiąc, że on z konferencji nikogo nie wyprosił.
 
Ktoś pojawił się na Twojej konferencji, a Ty go wypraszasz z tej konferencji” – mówi prowadzący audycję.

- Ale to nie ja. No widzisz. Nie mów, że ja wypraszam. Ja nikogo nie wyprosiłem. Nie ma takiej w ogóle możliwości. Ja siedzę za stołem konferencyjnym i w pewnym momencie patrzymy, a to ktoś, ludzie, którzy tam stali. Przyjechała policja i nawet pytaliśmy się policji, czy państwo może wiecie, czy ten Pan może powiedział kto go wyprosił. (...) Ludzie być może stają w naszej obronie, być może mówią, że nie chcemy tego słuchać, facet jest agresywny – mówił Jurek Owsiak na antenie.
 
Słuchając tego można odnieść wrażenie, że Michał Rachoń był na zupełnie innej konferencji. Na nagraniu wideo widać, kto był wobec kogo agresywny i kto kogo szarpał. Zobacz sam i oceń.
 
Nagrania z radiowej Trójki można posłuchać TUTAJ. Najciekawsze fragmenty zaczynają się od 1:47.
 
Tymczasem na nagranym przez Rachonia filmie wyraźnie słychać jak Jerzy Owsiak mówi: „Proszę tego Pana na chwilę stąd wziąć”.
 
Proszę tego Pana na chwilę stąd wziąć, bo nam przeszkadza(1:28). Przeszkadza, bo zadaje niewygodne pytania?
 
Mistrzu, ale daj nam tutaj prowadzić program, daj nam prowadzić konferencję(1:36). Konferencję? Od kiedy to z konferencji prasowej wyrzuca się dziennikarzy?

Zobacz nagranie i zweryfikuj prawdomówność Owsiaka
 


Według Owsiaka Michał Rachoń był agresywny. Zobacz na nagraniu kto kogo szarpie
 
Zobacz wideo

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl