niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

​Zamach na redakcję „Charlie Hebdo”. Islamiści z zimną krwią mordowali „za Mahometa” – WIDEO

Dodano: 07.01.2015 [18:59]
​Zamach na redakcję „Charlie Hebdo”. Islamiści z zimną krwią mordowali „za Mahometa” – WIDEO - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
To za Mahometa” – tak miał, według świadków, krzyknąć jeden z zamachowców, którzy zaatakowali redakcję francuskiego satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu. W zamachu zginęło dwanaście osób – m.in. pracownicy pisma oraz policjanci – a kilkanaście zostało rannych, w tym część ciężko.

Do masakry doszło około południa. Dwaj – a jak wynika z ostatnich doniesień trzej – zamaskowani napastnicy weszli do redakcji „Charlie Hebdo” i otworzyli do dziennikarzy ogień z broni maszynowej. Działali spokojnie, metodycznie, nie tracąc zimnej krwi. W ataku na redakcję zamordowani zostali m.in. znani rysownicy: Stephane Charbonnier (znany jako Charb), Jean Cabut (Cabu), Bernard Verlhac (Tignous) i Georges Wolinski.

Świadkowie twierdzą, że napastnicy krzyczeli po dokonanej masakrze; „pomściliśmy proroka” – czyniąc prawdopodobnie aluzję do publikowanych przez tygodnik karykatur Mahometa. Sprawcy masakry działali z wyjątkowym okrucieństwem. Według relacji świadków, terroryści wsiadali już do samochodu, żeby uciec po dokonaniu ataku w biurze i po strzelaninie z policją, kiedy jeden z nich zobaczył leżącego na ziemi rannego funkcjonariusza. Powiedział wtedy do drugiego: „zaczekaj”, po czym wrócił i strzelił do rannego policjanta, mówiąc: „to za Mahometa. Według świadków, oprócz kałasznikowów napastnicy mieli ze sobą również granatnik.Cały czas trwa obława na zamachowców. Policja chroni także siedziby głównych mediów w Paryżu, radiowozy pojawiły się przed gmachami ogólnokrajowych sieci radiowych i telewizyjnych oraz przed siedzibami gazet. 

Słowa potępienia po zamachu płyną z całego świata. Pomoc w ujęciu terrorystów zaoferował francuskim władzom Barack Obama. Zamach potępiły także m.in. Watykan.

Redakcja „Charlie Hebdo” była już celem ataków w 2011 roku. Wtedy doszło do podpalenia budynku. Miało ono najprawdopodobniej związek z numerem pisma, w którym komentowano m.in. wybory parlamentarne w Tunezji. Po wyborach, w których zwyciężyli islamiści, redakcja francuskiego tygodnika przemianowała się na „Charia Hebdo” („charia” znaczy po francusku „szariat”), a swoim „redaktorem naczelnym” ogłosiła proroka Mahometa.

Ostatni wpis na Twitterze, jaki pojawił się na profilu „Charlie Hebdo” kilkanaście minut przed zamachem, ilustrował Abu Bakra Al-Bagdadiego – lidera Państwa Islamskiego – mówiącego: „A tak w ogóle to najlepsze życzenia”:


fot. ​twitter.com/Charlie_Hebdo
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: , ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Barbarzyńcy strzelali do barbarzyńców. Ci pierwsi prymitywni i brutalni , ci drudzy perfidni i wyrafinowani, bo zabijali nie kałachem , ale wrednym słowem.Trafiła kosa na kamień.

Świat zwariował - Totalna Paranoja ! - dwa terroryzmy

wzięły się za łby ! Moralny Lewacki Postsowiecki Terroryzm

atakujący świat kulturą śmierci (zabijanie nienarodzo-

nych dzieci, ludzi chorych i starców), zboczonym genderoryzmem,

heterofobią tudzież plugawieniem wszelkich religii wraz z ich

wiernymi - brutalnie ściera się z islamskim terroryzmem lansowanym

przez zbrodnicze, podobne do CCCP i III-Rzeszy "Państwo Islamskie".

Państwo, które nie ma nic wspólnego z ogłoszoną przez Mahometa

wiarą pokoju i miłości bliźniego.

Ranny policjant na chodniku powinien się nie ruszać, przeżył by, a tak ...

A skad wiadomo ze to "Islamisci" dokonali tego prawdziwego czy fikcyjnego zamachu skoro niby uciekli? Bo media nadaja 24/7 ze to byli "Islamisci"=Palestynczycy? A czyje to media? Dziwie sie ze wsrod czytelnikow niezaleznej jest tyle naiwnych i calkowicie zindoktrynowanych (na islamofobow) osob. Prosze pomyslec czy "Islamisci" (Palestynczycy) cos z tego incydentu zyskuja.

Każdy rozsądny polityk i nawet mało rozgarnięty wywiad wojskowy wie, że NAJWIĘKSZYM PAŃSTWEM TERRORYSTYCZNYM NA ŚWIECIE BYŁA I JEST ROSJA! ROSJA! ROSJA!
To Rosja finansuje i współpracuje z terrorystami z CAŁEGO ŚWIATA!
Po pierwsze, to jest AKCJA PUTINA, który nasłał na Francję terrorystów za to, że Francja ciągle im nie wysłała okrętów wojennych, które tam zamówili.
Po drugie, od kiedy to BEZCZELNE I BEZPARDONOWE SZARGANIE tego co inni uznają za ŚWIĘTOŚĆ nazywamy „wolnością prasy”?! Co ma wolność prasy do opluwania i mieszania z błotem tego co dla innych jest świętością!?
Po trzecie, ta redakcja powinna porządnie przetrzepać swoich pracowników, żeby złapać AGENTA NA USŁUGACH ROSJI! Kto z tych, którzy tam pracują namowił do zadarcia z muzułmanami!? Ten kto to zrobił jest AGENTEM ZWERBOWANYM PRZEZ ROSJĘ!
Wiemy, wszyscy wiemy, jak Francuzi kochają Rosję, no to teraz mają za swoje!
Francuzi i Rosjanie wywołali dwie najstraszliwsze i najkrawawsze rewolucje w historii Europy!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl