niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

​To Kopacz wstrzymała ewakuację Polaków z Donbasu? Miała ją namówić Piotrowska

Dodano: 28.12.2014 [20:03]
​To Kopacz wstrzymała ewakuację Polaków z Donbasu? Miała ją namówić Piotrowska - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła „Polska The Times”, to Ewa Kopacz stoi za decyzją o wstrzymaniu ewakuacji Polaków z Ukrainy. Premier miała podjąć taka decyzję po namowach szefowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
 
Jak informował portal niezalezna.pl, zaplanowany na poniedziałek wyjazd około stu Polaków i osób polskiego pochodzenia z Charkowa do Polski nie dojdzie do skutku. Ludzie, którzy już się spakowali, zdali mieszkania i zwolnili się z pracy, skazani są na dalsze oczekiwanie.

Pisaliśmy również, że ani premier Ewa Kopacz, ani Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie poczuwają się do odpowiedzialności za całą sytuację, czyli odroczenie ewakuacji.

Tymczasem „Polska The Times” ustaliła, że to właśnie premier ma stać za wstrzymaniem akcji. Co więcej, według informacji, do których dotarła gazeta, Kopacz podjęła decyzję po namowach minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej. „Szefowa MSW miała argumentować, że jeśli teraz rząd ewakuuje kilkadziesiąt osób z Donbasu, to za chwilę będzie musiał ewakuować kilka tysięcy polskich obywateli z całej Ukrainy i z innych krajów, gdzie toczą się wojny” – podaje portal polskatimes.pl.

Podobno decyzja Ewy Kopacz wywołała wściekłość u ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny.

Z kolei z ustaleń portalu niezalezna.pl wynika, że przyczyny odwołania ewakuacji były dwie. Po pierwsze, zgłosiło się za dużo osób. Drugim powodem był wiek Polaków, którzy chcieli opuścić terytorium okupowane przez prorosyjskich terrorystów. Zgłosiło się za dużo osób starszych… 
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl