niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

​To Kopacz wstrzymała ewakuację Polaków z Donbasu? Miała ją namówić Piotrowska

Dodano: 28.12.2014 [20:03]
​To Kopacz wstrzymała ewakuację Polaków z Donbasu? Miała ją namówić Piotrowska - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła „Polska The Times”, to Ewa Kopacz stoi za decyzją o wstrzymaniu ewakuacji Polaków z Ukrainy. Premier miała podjąć taka decyzję po namowach szefowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
 
Jak informował portal niezalezna.pl, zaplanowany na poniedziałek wyjazd około stu Polaków i osób polskiego pochodzenia z Charkowa do Polski nie dojdzie do skutku. Ludzie, którzy już się spakowali, zdali mieszkania i zwolnili się z pracy, skazani są na dalsze oczekiwanie.

Pisaliśmy również, że ani premier Ewa Kopacz, ani Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie poczuwają się do odpowiedzialności za całą sytuację, czyli odroczenie ewakuacji.

Tymczasem „Polska The Times” ustaliła, że to właśnie premier ma stać za wstrzymaniem akcji. Co więcej, według informacji, do których dotarła gazeta, Kopacz podjęła decyzję po namowach minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej. „Szefowa MSW miała argumentować, że jeśli teraz rząd ewakuuje kilkadziesiąt osób z Donbasu, to za chwilę będzie musiał ewakuować kilka tysięcy polskich obywateli z całej Ukrainy i z innych krajów, gdzie toczą się wojny” – podaje portal polskatimes.pl.

Podobno decyzja Ewy Kopacz wywołała wściekłość u ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny.

Z kolei z ustaleń portalu niezalezna.pl wynika, że przyczyny odwołania ewakuacji były dwie. Po pierwsze, zgłosiło się za dużo osób. Drugim powodem był wiek Polaków, którzy chcieli opuścić terytorium okupowane przez prorosyjskich terrorystów. Zgłosiło się za dużo osób starszych… 
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Na szczescie ta modliszka bedzie premierem jeszcze 10 miesiecy i wypad. Oby nie namacila wiecej niz namacone.

Czy pani Płemier po sesji zdjęciowej otrzymała już propozycje z Hollywood ?

Moje doświadczenie zawodowe w miejscach pracy, gdzie szefem jest kobieta i większość pracowników to też kobiety, mówi, że gdy szefowa ma w firmie grono psiapsiółek i owo grono dochodzi do głosu, natychmiast robi się bagno. Nie dość, że panie rozdają między sobą wszystkie dostępne korzyści, nie dość, że w swoim gronie zabawiają się obmawianiem i niszczeniem innych pracowników, to jeszcze instytucja działa jak na kacu. No i proszę, czy nie mam racji? Jako kobiecie, przykro mi to mówić.

Każda z przyczyn odwołania ewakuacji...

... jest bzdurna. Ileż to wiosen liczy sobie pani o ksywce Fadroma? Ona też nie nadawałaby się do ewakuacji w razie czego?! Starsi są do odstrzału, nie zasługują na pomoc, czy Polska jest za biedna, aby przyjąć sto osób? Humanizm Ewy"na metr w głąb"Kopacz oraz katechetki Piotrowskiej w rozkwicie... To jest właśnie emanacja prawdziwego oblicza całej Pomyłki Obywatelskiej. Ratować bedziemy siebie, naszych bliskich i znajomych, reszta jest za stara, za biedna, zbyt bezradna i kosztowna. Nam mogłoby nie wystarczyć na wołowe policzki i ośmiorniczki z państwowej kiesy.

Co mają wspólnego z polskimi interesami działania tych super opłacanych z budżetu 2 kobiet? Warto też się zająć panią Piotrowską w akcji policji (warto przeanalizować jej gesty i miny, które też nie mają nic wspólnego z jej oświadczeniem po sprawie)

Ta "kobita" jest tak mało kobieca a jej wzrok kojarzy mi się z modliszką a co w głowie....to lepiej nie mówić.

Babsztyl ohyda. Mysle ze gdzies pojedzie.

Wysłać c*pę gdzieś pod Murmańsk, czy choćby tylko do jej ulubionego Smoleńska, niech maszeruje po zmrożonym śniegu w tych swoich idiotycznych szpilkach na pokracznych pajęczych odnóżach. Może wówczas pozna smak życia, tego, którego z taką determinacją szukała głęboko metr pod ziemią...

minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska , jak widac nie ogarnia sytuacji.
Nie wie co ma czynic ....najlepiej to uciec od problemów , to kazdy potrafi.
Pani premier ... niech pani podejmuje decyzje kto co ma robic i co powinien robić ..
nie ma co zwracać uwagi na niemoc ministry , ona musi sobie poradzic .
Wakat ministra nie jest tylko od pobierania gaży ale tez od borykania sie i rozwiazywaniem trudnych spraw
Jak mozna Polaków ze wschodu tak wykiwać
Znów polski rząd osmiesza sie na cały swiat

Ruska jędza.

To jak wyrok na mieszkających tam Polakach. To obrzydliwe. Taka nowa metoda eutanazji, bo jak starsi, to po co mają się ratować. Nie wolno nam zapominać o Polakach na Kresach i o Kresach.

Rządy "Ancien regime" to chaos, zniszczenie i represje, miejmy nadzieję, że ich rządy już nie potrwają długo... bo tak się żyć dłużej nie da.

Szkoda komentować, tylko wstyd i hańba !

Pewnie zal im forsy na ratowanie polskich obywateli na Ukrainie. Dziwne bo na muzuem Zydow znalezli bez problemu kilkaset milionow i do Wyborczej tez przelewaja co roku miliony i na antypolskie filmy Szturow kolejne miliony. Po co takiemu Passentowi albo Paradowskiej tyle forsy? Bo sa Zydami? Niech sobie beda ale rzad Polski w pierwszej kolejnosci powinien pomagac Polakom. Trzeba zabrac temu srodowisku Wyborczej i przeznaczyc dla Polakow na UKR.

Ta putana rządzi Polską. HAŃBA !

UWAGA!!! Proszę wklejać gdzie się da. W nocy 18 grudnia, o godz. 0:45 koalicja rządząca próbowała zmienić Konstytucję RP. Chcieli wprowadzić zapisy, które umożliwiłyby wyprzedaż Lasów Państwowych. Na szczęście dla nas wszystkich projekt przepadł, bo ekipie Kopacz zabrakło pięciu głosów. W mediach pro-rządowych standardowe embargo informacyjne na ten temat. Lasy Państwowe, zajmujące niemal 1/4 terytorium kraju, są dobrem ogółu. Dobrem wszystkich Polaków. Obecnie obowiązujące prawo uniemożliwia przejęcie polskich lasów przez podmioty prywatne. Ekipa Platformy Obywatelskiej chciała to zmienić. Co ciekawe - sprytnie to sobie zaplanowali. Po osłoną nocy wprowadzili do porządku obrad Sejmu projekt zmiany Konstytucji. Chcieli dopisać do niej artykuł o następującej treści: "Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.". Kluczowe słowa to "z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie". Ten "wytrych" prawny daje szeroki wachlarz możliwości. Nic bowiem nie stałoby na przeszkodzie, aby ekipa PO-PSL uchwaliła ustawę, w której umożliwiłaby wyprzedaż Lasów w ręce prywatne. Kluczowe głosowanie odbyło się o godzinie 0:45. Do zmiany Konstytucji władza potrzebowała 296 głosów. Na szczęście dla nas wszystkich ekipie Kopacz zabrakło pięciu głosów. Za niekorzystną zmianą głosowali posłowie PO, PSL, SLD i TR. Przeciwko głosowali członkowie PiS i KPSP. Nocna próba zmiany Konstytucji została oczywiście przemilczana przez główne media prorządowe. Przekazanie Polakom prawdy na temat trybu prac (pod osłoną nocy) oraz zamiaru władzy (umożliwienie wyprzedaży Lasów Państwowych) mogłoby niekorzystnie wpłynąć na wizerunek obozu rządzącego. Stąd embargo na te informacje w głównych wydaniach serwisów informacyjnych.

Jeszcze jedna NOCNA ZMIANA? Nastepnym razem lepiej sie policza.

PO będzie miała morze krwi na swoich rękach, bo do ewakuacji stoi w kolejce 100 - 300 tys. Polaków z Kazachstanu, gdzie powoli islamiści zaczynają mordować chrześcijan, więc i Polaków.
.
Na razie czynią to z pewną nieśmiałością ale się rozkręcają.
.
Biedna Rumunia ewakuowała 200 tys. swoich rodaków z tego kraju.
.
Cóż, jak już Polaków tam wymordują, to zawszeć pani Ewa Kopać będzie mogła oświadczyć, że Kazachowie - w ramach ekshumacji przekopali pół Kazachstanu NA METR W GŁĄBI I ŻE PRZESIALI PIASEK I KOŚCI.
.
Jak w Smoleńsku ???????

wredna obrzydliwa stara komucha - nie psujcie tym zdjeciem jej geby ludzioim swiatecznego nastroju.

Do tej POry rządził NYGUS ENERDÓWY, teraz rządza TŁUMOKI Z MAGLA!!! OPolsko nieszczęszczęsna-że znowu dostałas się w ŁAPSKA TAAKICH SYYYNÓW I CÓÓÓRRRRR!

Córrew!

"Tu, gdzie nie da się żyć".
Zbrodnie UB, SB, stan wojenny, nocna zmiana, Smoleńsk, PKW...
Oszustwa, morderstwa, przekręty, kolesiostwo,
brak kompetencji, odpowiedzialności, rozgrabianie Polski.
A gawiedź PO nogach sika.

Kopacz zapomina, ze juz niedlugo sama bedzie stara. Dla niej rowniez nie bedzie milosierdzia. Skoro wprowadzili eutanazje dla seniorow, moze ustawiac sie w kolejce.

Kto daje i odbiera ten się POtem w piekle POniewiera...

No i wszystko jasne, za starzy. POwcy nie nadąrzają z eutanazja starych i chorych ludzi w Polsce (nazywa sie to reforma słuzby zdrowia i brak pieniedzy) a jeszcze starzy z Donbasu maja przyjechac.
UE opanowanej przez homosiów i gender, pod przywodctwem lewackiej bezbożnej hołoty, nie ma miejsca dla starych i chorych nierobów.

Szkoda ze nie wiemy,czy Polacy sa, w wieku"P. prezydenta,premier czy minister"naszego kraju?

Zdaje się, że zgodnie z parafrazą powiedzenia z Pana Wołodyjowskiego trzeba temu rządowi rzec 'Kończcie panie wstydu oszczędźcie", A na poważnie - trzeba odsunąć te 'towarzystwo' od władzy za wszelką cenę. Nawet drogą nieparlamentarną. Po prostu narobią szkód (wizerunkowych i prawdziwych) prawie nie do odrobienia. Republika babska sprawdziła się może w powojennym filmie, ale tutaj sprawa jest zbyt poważna aby "przyjaciółki z podwórka" rządziły.

'Kończcie panie wstydu oszczędźcie",-to powiedział Kmicic
do Wołodyjowskiego,gdy w pojedynku był ośmieszany przez Pułkownika
maestrią posługiwania się szablą.
Zgodnie więc z logiką wołając jak wyżej,
stawiamy rząd i PO jako Wołodyjowski czyli mistrza
i nas,jako gorszych,którzy proszą PO o litość.
Czyż nie tak?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl