niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Brytyjski prokurator: Piskorski brał łapówki od producenta Pendolino

Dodano: 22.12.2014 [23:23]
Brytyjski prokurator: Piskorski brał łapówki od producenta Pendolino - niezalezna.pl
foto: youtube.com
Alstom – producent Pendolino przyznał się do korupcji, a amerykański Departament Sprawiedliwości nałożył na niego rekordową grzywnę 772 mln dolarów. Jak donosi indyjski portal zeenews.india.com, do korupcji miało dochodzić również w Polsce, a brytyjski prokurator Simon Farrell oskarża o udział w procederze Jacka Z. i Pawła Piskorskiego.

Były wiceprezydent Warszawy, Jacek Z., jest obiektem zainteresowania śledczych ws. łapówek Alstomu od dawna. W śledztwie, które toczy się od 2008 roku, ma postawione zarzuty, razem z byłym dyrektorem Metra Warszawskiego Bogdanem Z. Prokuratorskie śledztwo w sprawie afery korupcyjnej – do której miało dojść w czasie przetargu na 108 wagonów pierwszej linii metra dla spółki Metro Warszawskie, dostarczonych przez francuski koncern Alstom – przedłużone zostało do lutego 2015 r. Jacek Z. miał według polskiej prokuratury przyjąć od Alstomu ponad 2 mln złotych łapówki.

Brytyjski prokurator Simon Farrel, którego ustalenia cytuje zeenews.india.com, Paweł Piskorski również miał dopuszczać się działań korupcyjnych. Zdaniem śledczego, były lider Platformy Obywatelskiej brał łapówki od Alstomu – producenta Pendolino i wagonów warszawskiego metra.

Jak wynika z naszych informacji, Piskorski został już przesłuchany w tej sprawie przez prokuratora Radosława Rejmoniaka z Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, jednak jak na razie jedynie w charakterze świadka.

Jak już informowaliśmy, amerykański Departament Sprawiedliwości nałożył na producenta Pendolino ogromna grzywnę w wysokości 772 mln dolarów. Karę wymierzona właśnie za to, że pracownicy Alstomu przekupywali urzędników państwowych.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czego się czepiacie Piskorskiego? Chłopina wygrał 47 razy w kasynie grubą kasę, a nie jakieś tam łapówki.

Dlaczego Piskorski jeszcze jest na wolności i na dodatek wypowiada się w telewizji jako ekspert, politolog, znawca - skoro ma opinię zwykłego szubrawca?!

bo to jest ICH czlowiek..

Nowaka dla jaj sądzono za zegarek, aby zmknąc sprawę jego nadużyc przy zakupie Pendolino i budowie autostrad.

PKP to kupna Pendolino przymierzały się od lat 90-tych a przetarg rozstrzygnięto zanim Nowak został ministrem.

NIEUDANY ZAMACH NA KONSTYTUCJĘ:

W nocy z 17 na 18 grudnia 2014 r. sejmowa debata o Lasach Państwowych zamieniła się w zamach na konstytucję, która jest najważniejszym aktem prawny w Polsce i jakiekolwiek ingerencja w jej zmianę nie mogą odbywać się za plecami obywateli . Zmiany w tym akcie wymagają poważnej pracy i konsultacji społecznych, a może nawet ogólnopolskiego głosowania.

Polskie Lasy to dobro narodowe pozostawione nam przez naszych przodków, należące do wszystkich Polaków i nikt nie może nam ich odebrać bez naszej zgody, tylko po to by częściowo załatać obecną i bezmyślnie utworzoną przez nasz rząd dziurę budżetową, a przy tym pozwolić pewnej grupie osób wzbogacić się naszym kosztem.

Wyprzedawanie dóbr narodowych trwa od wielu lat, przy czym lasy Państwowe są ostatnią linią obrony która nas dzieli od utraty suwerenności moralnej, a o realizacje tego zaciekle walczy rząd i media.

Jesteśmy na Facebooku: Projekt Pinokio

Projekt Pinokio
To by bylo straszne, zeby jeszcze lasy krasc? to tak jak by komus serse wyrywac. Tylko w glosowaniu jest nasza sila, jezeli znowu zaglosujemy na PO, to i lasow sie POzbedziemy, i pieknych terenow, co juz sa prywatne i tabliczki "teren prywatny" wszystko co Polskie, bedzie nie twoje Polaku.

Pan wice działał bez wiedzy HGW?

Piskorski to zwykly menel. Pamietam takich wielu-sami ludzie sukcesu od podstawowki-kiedys sie z nich nabijalem. Teraz mam tylko ochote prac po pyskach. Starosc nie radosc.

Jak to kiedyś było ? Cytat z jednego z portali internetowych = "Prokuratura co prawda posiada dowody na to, że tych pieniędzy w kasynie nie wygrał ale sprawa .... się przedawniła". Koniec cytatu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl