niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Europejska Federacja Dziennikarzy o skandalu w Polsce. Niesmak po uzasadnieniu wyroku

Dodano: 09.12.2014 [16:30]
Europejska Federacja Dziennikarzy o skandalu w Polsce. Niesmak po uzasadnieniu wyroku - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Europejska Federacja Dziennikarzy (EFJ) i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP) odniosły się we wspólnym oświadczeniu do sprawy zatrzymania i oskarżenia dziennikarzy TV Republika i PAP. – Mimo, że przyjmujemy uniewinnienie dwóch dziennikarzy z satysfakcją, nie jesteśmy w pełni zadowoleni z uzasadnienia wyroku – powiedział Ricardo Gutiérrez, sekretarz generalny EFJ.

20 listopada policja zatrzymała reportera TV Republika Jana Pawlickiego i fotoreportera Tomasza Gzella z Polskiej Agencji Prasowej, kiedy rejestrowali protest grupy demonstrantów w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Podczas akcji policji dziennikarze pokazali legitymacje prasowe potwierdzające, że nie byli tam jako okupujący siedzibę PKW, lecz jako relacjonujący wydarzenie. Policjantom to jednak nie wystarczyło – obu wyprowadzono i osadzono w izbie zatrzymań.

Po zbadaniu dowodów oraz przesłuchaniu świadków, sąd 5 grudnia wydał wyrok uniewinniający Pawlickiego i Gzella. I choć EFJ oraz SDP przyjęły wyrok sądu z zadowoleniem, to szef pierwszej z wymienionych organizacji ma zastrzeżenia do sposobu, w jaki go uzasadniono. Sędzia Łukasz Mrozek stwierdził m.in., że było to „przykre nieporozumienie”, bez analizy przyczyn jego zajścia.

Mimo, że przyjmujemy uniewinnienie dwóch dziennikarzy z satysfakcją, nie jesteśmy w pełni zadowoleni z uzasadnienia wyroku – powiedział Ricardo Gutiérrez, sekretarz generalny EFJ i dodał, iż ma nadzieję, że takie „przykre nieporozumienia” nie będą się powtarzać. – Chcielibyśmy przypomnieć władzom o konieczności respektowania praw dziennikarzy oraz prawa do wolności słowa i informacji – podkreślił Gutiérrez.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

https://www.youtube.com/watch?v=p9FHkzq61O4 Wykład prof.JR Nowaka."Aby Polska była Polską".

no i nadszedł czas no odwałkę , teraz dziennikarze powinni pozwć policę/policjantów za ten wyczyn niezgodny z prawe. Czekam czy usłyszę o wytoczeniu reżimowym mundurowcom sprawy!

W Anglii można przechodzić na czerwonym świetle gdy nic nie jedzie. Nikt ci za to mandatu nie da. Policja nie jest tam chamska a wręcz kulturalna i pomocna, bez względu czy jest się Brytyjczykiem czy imigrantem. Nie traktują obywatela jak idioty. Jesteśmy w UE. Może nowy rząd i prezydent jak obejmą władzę w 2015 by wyszli z propozycją by wyszkolić mundurowych nadwiślan w UK jak odnosić się do obywateli?

W 1989 mieliśmy POŁOWICZNĄ wolność i demokrację A DZISIAJ – PO 25 LATACH RZĄDÓW NIEZLUSTROWANYCH BANDYTÓW Z PRLu – MAMY ZERO, ZERO DEMOKRACJI!!!
W 1989 wybory były TYLKO POŁOWICZNIE WOLNE! A teraz, po 25 LATACH, NIEZLUSTROWANI BANDYCI Z CZASÓW SOWIECKO-PRL-owskiej OKUPACJI
ZREDUKOWALI NASZĄ POŁOWICZNĄ, powtarzam, POŁOWICZNĄ WOLNOŚĆ I DEMOKRACJĘ , DO ZERA! DO ZERA!
Dla niezlustrowanych bandytów z PZPR/PRLu i III RP demokracja jest tylko wtedy, kiedy oni mają władzę, a zamach na demokrację jest wtedy, kiedy opozycja np. żąda ponownych wyborów, bo są DOWODY na FAŁSZOWANIE WYNIKÓW WYBORÓW!
ŻYJEMY W POŁOWICZNEJ DEMOKRACJI, gdzie MAMY REGLAMETOWANĄ OPOZYCJĘ! Zawsze, kiedy opozycja wysuwa się na prowadzenie – TO POstPRLowski REŻYM BANDYTÓW ROBI ZAMACH STANU! A sądy to MATNIA STALINOWSKO-PRLOWSKICH BANDYTÓW W TOGACH. III RP walczyła przeciwko ich LUSTRACJI WŁAŚNIE PO TO, ŻEBY WYDAWALI OSPOWIEDNIE WYRPOKI, JAK W PRLu!!!
O NIE! NIE BĘDZIEMY SIĘ TAK DALEJ BAWIĆ!
25 lat słyszeliśmy, że mamy demokrację kulawą, ale demokrację, a skutek tego taki, że PO 25 LATACH ZNOWU MUSIMY WYCHODZIĆ NA ULICE!
I tym razem DOKOŃCZYMY SIERPIEŃ 80! RAZ A DOBRZE,żebyśmy znowu – po 25 latach – nie musieli wychodzić na ulice!
13. GRUDNIA RUSZAMY W MARSZU PO CAŁKOWITĄ, STUPROCENTOWĄ WOLNOŚĆ I DEMOKRACJĘ!
To MY, SUWEREN, DECYDUJEMY!!!

Cywilizowany świat zapewne jeszcze się dziwi, że Orzekających idiotów, obrońców rządzących bandytów ( i tych w mundurach), ci u nas dostatek. Polska za sprawą oielu kretynów w togach, to dziki kraj. Państwo prawa istniejące tylko teoretycznie. Jak mawiali podsłuchani klasycy tej hołoty. Czas to zmienić.

Ty/panie/ Misiek!!!!
Badz tak łaskaw i odczep sie od Polskiego Chłopa!!!!Rozumiesz masz ,mozesz najwyżej zrobic ukłon w strone polskiego Chłopa,Polskich Chłopów i oddac im CZEŚĆ I SZACUNEK=ROZUMIESZ?Bo Polski Chlop od wieków zawsze bronił tej Polskiej Ziemi i zawsze byl w I-szym szeregu do obrony.Był nierozerwalnie przyzwyczajony do pracy,sprawiedliwości i patriotyzmu i nikt już tego nie odbierze i nie może nawet co wypominac i cokolwiek udawadniać.To Polski chłop jak nie z kosą w pole to z kośa na polu bitewnym stał zawsze w Obronie Ojczyzny Naszej!!Jeżeli dyżurujący podpisujący sie jako ;Misiek masz odwagę takie farmazony,kłamstwa i oskarzenia kierować w stronę Polskiego chłopa to lepiej poczytaj sobie troszke nawet troszeczkę z Historii to zobaczysz jak to przez Wieki Chłop Polski Pracą Swoja i Odwagą i Wiarą zasłuzył Sobie na szacunek w tym Polskim Panteonie Patriotyzmu))))ps.jak juz coś pisać i wytykać to lepiej weż sie za tych dawnych i wspólczesnych Inteligencików,Wykształciuchów i o nich coś napisz jak juz musisz pisać!!!A Profesorowie,Uczeni też powinni sie Polskiemu Chłopu kłaniać i oddawać szacunek czyli jak to mówią:*C*Z*A*P*K*I* Z *G*Ł*Ó*W mości panowie bo jest za co !!!Jak Chociażby za-"Wóz Drzymały",za Jakuba Szelę za Jakubę Bojko,za Wincentego Witosa itd.itd.Pozdrawiam Wszystkich Polskich Chłopów-Patriotów i Wszystkich patriotó polskich tak w Kraju jak i za Granicą.Niech Was Bóg ma w Swojej Opiece i Naszą Ojczyznę-Umiłowaną Polskę!!!!!!

może sie powtórzyć rozbiór Polski - prof. Jerzy Robert Nowak widzi zagrożenia - i nazywa je po imieniu

- podsumowuje sytuację po wyborach samorządowych i daje wskazówki przed parlamentarnymi

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6180

czerwono-czarny uzasadnił i się to nie spodobało ...

no widzisz komuchu, wzięli cię za dupę ... ale ty jeszcze nie wiesz co cię czeka ... już niedługo będzie lustracja i każdy sędzia zostanie dokładnie
prześwietlony, sprawdzimy precyzyjnie twoje pochodzenie do 5 pokoleń wstecz ...

nadchodzi koniec UBEKISTANU

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl