niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

​Oto nowy skład PKW

Dodano: 04.12.2014 [16:13]
​Oto nowy skład PKW - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/lplewnia
Bronisław Komorowski na wniosek prezesa Trybunału Konstytucyjnego, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, powołał w czwartek nowy skład Państwowej Komisji Wyborczej.
 
W poniedziałek, po ogłoszeniu oficjalnych wyników drugiej tury wyborów samorządowych 2014, ośmiu członków PKW podało się do dymisji. W czwartek Bronisław Komorowski powołał nowy skład. Od dziś w Państwowej Komisji Wyborczej zasiadają:
 
1. Wiesław Błuś – sędzia Sądu Najwyższego;
2. Zbigniew Cieślak – sędzia Trybunału Konstytucyjnego;
3. Arkadiusz Despota-Mładanowicz – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego;
4. Wojciech Hermeliński – sędzia Trybunału Konstytucyjnego;
5. Wojciech Kręcisz – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego;
6. Sylwester Marciniak – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego;
7. Janusz Niemcewicz – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku;
8. Krzysztof Strzelczyk – sędzia Sądu Najwyższego.
 
Wręczenia aktów powołania dokonał w imieniu prezydenta minister Krzysztof Hubert Łaszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Minister Łaszkiewicz wręczył również akt powołania w skład Państwowej Komisji Wyborczej Wiesławowi Kozielewiczowi – sędziemu Sądu Najwyższego, który powołany został przez prezydenta w skład Państwowej Komisji Wyborczej z dniem 21 listopada tego roku.
 
Skład PKW nie jest jednak do końca nowy. Wśród członków znalazł się m.in. Janusz Niemcewicz, który w poniedziałek podał się do dymisji. Niemcewicz był posłem na Sejm z ramienia Unii Demokratycznej i następnie Unii Wolności. W latach 1997-2001 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Od 2010 roku był członkiem Państwowej Komisji Wyborczej.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niemcewicz pozostął, a kto by przekazał pozostałym kierunki szkoleni w Moskwie? ktoś musi być instruktorem by p-rezydent wygrał następną kadencję , a POlszewia z ( czytaj PSL) Popaprańcami Szkoleni Latami muszą miec władzę według wskazań Kremlai Berlina. Kłopotek? ,a kto to koles od zatrudniania swoich w elewatorach, spółkach skarbu państwa, ten rubaszny krzykacz to taki zawór bezpieczeństwa PSL jak coś nie tak wypuszczaja go jak PO meszka niesioła pomyleńca. Popaprańcy Szkoleni Latami nie oddadzą władza, a wiedzę mają w tym temacie i doświadczenia jakZSL ogromne.

wszystko o członkach nowej PKW!

dyspozycyjni?

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6163

Wiadać iż pRezydent lewatywa się śpieszy aby nowi starzy sędziowie zdążyli się nagrzać na jego wybór.

Jak Komoruski powołał to już trzeba wymienić.

Nic nie pomoże nowy skład PKW, jeżeli nie zajdą GRUNTOWNE & SENSOWNE zmiany w PRAWIE WYBORCZYM.
To — co PiS&AllPrawica proponuje [m.in. nowe przezroczyste urny; video-minitoring w lokalu wyborczym; karty wyborcze (doprecyzowanie definicji) jako druki ścisłego zarachowania; należycie sprawny i zabezpieczony system elektronicznej obsługi wyborów; intensywna kampania informacyjna nastawiona na target; co najmniej 3 inne modyfikacje] — jest MĄDRE i MUSI ZOSTAĆ WPROWADZONE jak NAJSZYBCIEJ (czyt. też ostatni akapit)!

Ewentualne nakłady na powyższe usprawnienia zwrócą się przez to, że więcej obywateli pójdzie do wyborów i spadnie kontestacja wyborów, a więc wzrosną postawy lojalnościowe wobec Polski (=trudniejszy/mniej intensywne werbowanie agentów dla obcych mocarstw).

Bez ww. zmian wyborczych będziemy się dalej oszukiwać, że coś się zmienia, i będziemy się cofać. Oczywiście nowi ludzie w PKW będą mieli więcej inicjatywy, nie będą kojarzeni z Moskwą (tzw. serwerami ruskimi) i będą patrzeć nowocześniej (wszystkie te aspekty delikatnie podratują zaufanie do wyborów) — ale jeśli nie będzie NOWYCH ZASAD i nowych PIENIĘDZY, to dojdzie do takiej samej kompromitacji jak w wyborach minionych. Zresztą to właśnie ten nowy skład PKW powinen CISNĄĆ na parlament o ZMIANY!!!

Oczywiście WYBORY do SEJMIKÓW MUSZĄ zostać POWTÓRZONE. W czarnej ostateczności powinny odbyć się razem z PREZYDENCKIMI, ale moim zdaniem powinny zostać zorganizowane już za 3-4 miesiące (jeśli prawo to uniemożliwia, to Sejm RP MUSI prawo przystosować, żeby to było możliwe).
WYBORY do SEJMIKÓW byłyby więc twardym testem dla zreformowanego systemu wyborczego. Następujące po nich, ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa (RP) wybory prezydenckie odbyłyby się wtedy już na WYPRÓBOWANYM SYSTEMIE, a na koniec odbyłyby się PARLAMENTARNE (pod koniec przyszłego roku), które miałyby wszelkie prawdopodobieństwo spełniania wysokich standardów ogólnoświatowych. Czyli wreszcie moglibyśmy się nie wstydzić.

Z powyższej listy członków PKW można stwierdzić, iż wybory parlamentarne w przyszłym roku dalej wygrają POwaleni rządzący.

Bronek, ty sobie powołuj kogo dusza zapragnie, nawet świętego tureckiego, a my w tym czasie RUSZAMY 13. GRUDNIA i co ty łajdaku, powołałeś, to my ODWOŁAMY!
Zawsze było, jest i będzie tak, że TO SUWEREN DECYDUJE! Nie takie bronki dostały po mordzie OD SUWERENA!
Nie będzie bronek pluł w twarz!

Bez BULU powolal 8(osmiu) PRL-loskich sedziow.
Jest w tym skladzie chociaz jede NIEZAWISLY?

Jak za Komuny, po nazwisku: Despota-Mladanowicz, wyroki beda surowe ale dokladnie takie jakich bedzie oczekiwac wladza.

To już lepiej niech powołają siedmiu spawaczy albo lepiej hydraulików będzie na pewno sprawiedliwiej ,tylko nie elektryków.

Niemcewicz z Unii Wolności??? Polityk?

nie rozumiem dlaczego PKW muszą zasiadać sami sędziowie,tymbardziej ,że przez ostatnie lata wymiar sprawiedliwości nie ma najlepszej opini wsrod obywateli,nie chcę tu przytaczac oczywistych faktów,brak lustracji to też bdzi kontrowersje i są wątpliwości!

Wygooglowane na szybko:
Źródło: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/8-sedziow-zarejestrowanych-jako-wspolpracownicy-sluzb,35350.html
Sędzia Wiesław Błuś był w 1979 r. zarejestrowany przez wywiad cywilny jako kandydat na kontakt operacyjny. Według akt odmówił wszelkich kontaktów z MSW.
Sędzia Zbigniew Cieślak był od czerwca 1979 r. zabezpieczony przez Zarząd II Sztabu Generalnego. W czerwcu 1988 r. został zaś zabezpieczony przez zarząd WSW Warszawskiego Okręgu Wojskowego.

KOlejne resortowe dzieci, które będą tylko czekały - jak sędzia MIlewski - na telefon od premiera ,czy prezydenta?? Jak któryś się postawi,to go zaraz WSI-sowski prezydent odwoła, a to prawie 20tys zł w kieszeni.

13 grudnia na Marszu trzeba tych kolejnych leśnych dziadków razem z Bulem anal-fabetą pogonić wpizdu i radykalnie odciąć od koryta i urn wyborczych.

Co NA ten sklad feministki.Sam I faceci!!!!!Chyba ze niektorzy czuja sie kobietami

Brak nazwy państwa jakiemu owa komisja ma służyć. Miło by było wiedzieć.

Komoruski, dlaczego nie ma kobiet?!

To niemożliwe , żeby Komorowski powołał kogoś spoza " SAMYCH SWOICH" . To tylko mała przesiadka na karuzeli. Powtórka z hucpy gwarantowana.

Teraz pilnie cały nowy skład na szkolenie do Moskwy! Bez tego nie policzą głosów jak trzeba!!
Chyba,że już "zaocznie" zostali "przeszkoleni?

Nie znam , wiec się mogę domyślać ze to bachory lub krewni krewnych leśnych dziadków lub leśnych purchawek z PRL .
kim jest Komorowski i jaki jego ród ? wiem ,znam i kiedyś opisze ? gdy postanowię zetrzeć go słowem w Proch inni wsadza jego w armatę i wystrzela skąd przyszedł samozwaniec.

Szperacze internetowi do dzieła. Ilu wśród nich jest skompromitowanych dziadków z prlu? Raczej chyba nie idzie nowe od nominacji komorowskiego.

Warto sprawdzić życiorysy rodzin do trzeciego POkolwnia włącznie.Teczki osobowe opublikować.

Myślę że nie trzeba sprawdzać , podobne mają życiorysy co poprzednicy . A kogo bul by wybrał , uczciwych Polaków żeby liczyli głosy na jego korzyść.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl