niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

​Terroryści z Donbasu zamordowali Polaka. W wyjątkowo bestialski sposób

Dodano: 03.12.2014 [20:22]
​Terroryści z Donbasu zamordowali Polaka. W wyjątkowo bestialski sposób - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Kazimierz Wróbel to pierwszy obywatel Polski, który zginął w wojnie, która toczy się na Ukrainie. Polak był cywilem i nie brał udziału w żadnych w żadnych działaniach bojowych. Miał pecha, bo trafił na patrol pijanych terrorystów.

Portal kresy24.pl, który napisał o zdarzeniu, uzyskał informację o śmierci Polaka od rosyjskich dziennikarzy, którzy doskonale znają okoliczności jego śmierci, ale zabroniono im mówić o tym w rosyjskich mediach.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu pod Donieckiem. Pijany terrorysta zatrzymał Kazimierza Wróbla – który wraz z żoną od pewnego czasu mieszkał w Donbasie – ciężko go pobił, a następnie wystrzelił w jego nogę prawie cały magazynek z kałasznikowa. Polak trafił do szpitala w Doniecku, gdzie amputowano mu kończynę. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł w środę, 3 grudnia.

O śmierci Polaka poinformowała również na twitterze Agnieszka Romaszewska-Guzy. „W szpitalu w Doniecku zmarł Kazimierz Wróbel obywatel PL postrzelony w niedz. na ulicy przez bojówkarza. Pies z kulawą noga mu nie pomógł” – napisała.Na razie nie wiadomo o żadnej oficjalnej reakcji polskich władz na zabicie naszego obywatela. 

Jeśli ta informacja się potwierdzi, powinna zmobilizować polskie władze do rozpoczęcia natychmiastowej ewakuacji przedstawicieli polskiej mniejszości z Donbasu. Tamtejsi Polacy znaleźli się w samym środku działań bojowych – mówi przedstawiciel Fundacji Wolność i Demokracja, która pomaga Polakom na Wschodzie. – Tu się liczy każdy dzień. Naszym rodakom grozi śmierć – jeśli nie w wyniku działań zbrojnych czy bandytyzmu, to po prostu z głodu. Tymczasem ich apele o pomoc od miesięcy pozostają bez odzewu – alarmuje.

O ewakuację ludności polskiego pochodzenia z okolic Doniecka apelowała, w czasie wtorkowego posiedzenia senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, Wiktoria Charczenko z Towarzystwa Kultury Polskiej Donbasu.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

w celu obrony obywateli polskich i Polskiego pochodzenia powinniśmy wysłać bataliony błękitnych hełmów bo do tego są one stworzone.

Jakie "polskie wladze". Wystarczy przypomniec "Radka" gdy talibowie porwali naszego obywatela i go zamordowali. Ten minister-zasrancen powiedzial, ze nie bedzie z porywaczami negocjował!!

Wujek Sam tez nie negocjuja a sie prawie moczycie ze szczescia na slowo "Ameryka". To jak, podwojne standardy?

Wujek Sam wysyła po swoich żołnierzy... Ot takie standardy.

mów o sobie POkrako

Zmarl w szpitalu w Charkowie. Bazujcie dalej na garstce osob prywatnych (wylacznie o jedynie slusznych pogladach) i portalach typu Kresy24 i sie osmieszacie. A przyczyna byla stluczka z samochodem calkiem trzezwych terrorystow i awantura potem, w czasie ktorej go postrzelili. Wszystkie oficjalne zrodla, wszystkie inne portale pisza jak bylo i zgodnie z faktami. A wy jak zwykle sie osmieszacie bazujac na opinii osob prywatnych ktorych tam nie ma, a nie np: konsula ktory sie kontaktowal ze szpitalem i wie ktory to byl. Brawo. Rzetelna informacja nie ma co.

Ten "polski" rząd wcale nie jest polski. On się nie nadaje do niczego on jest tylko do walki z PIS.

Polska to nie kraj , Polska nie ma obywateli nie ma juz Polski zdechla jeszcze przed 1772 a kto ja
wykonczyl? tzw.Polacy.

"wystrzelił w jego nogę prawie cały magazynek z kałasznikowa. Polak trafił do szpitala w Doniecku, gdzie amputowano mu kończynę."
Ten opis wygląda na podkoloryzowany. Po wystrzeleniu 30 naboi 7,62mm z kałacha w nogę to nie byłoby nawet co amputować.

Tobie nikt nie wystrzelił w mózg, a odnoszę wrażenie, że nie byłoby czego amputować!

Warto było ryzykować?

Ja tam odczytuje zawartą w artykule informację pod kątem dwóch wydarzeń:
Jakieś dwa miesiące temu było w mass-mediach głośno o dwóch Polakach, którzy mieli walczyć w Donbasie po stronie separatystów.
Jakieś dwa tygodnie temu, separatyści poprosili „świat” o pomoc dla mieszkańców tego regionu. Choć moim zdaniem, była to bardziej propagandowa zagrywka w ramach wojny psychologicznej z rządem w Kijowie, niż rzeczywiste wołanie o pomoc. Niemniej jednak, w dzisiejszym numerze „Naszego Dziennika” wyczytałem, że polski Kościół postanowił wspomóc mieszkających tam Polaków. Naszych rodaków żyje tam niewielu, więc pomocy może wystarczyć również dla ich rosyjskich sąsiadów.
Jaki więc cel przyświecał autorom powyższej informacji (kresy.pl), można się domyślić.

Polska popiera wladze w Kijowie co Rosjan denerwuje
wiec Polacy na terenach gdzie sa walki nie moga byc bezpieczni,

A przecież niejaki Sikora ! który spadł z ministry na marszały - odwrócił się od naszych Rodaków żyjących na terenach ZSRR czy jego satelitach ! a teraz ściga nieuczciwych posłów, choć sam się z nich wykluczył ! "Jeśli Pan nie wybuduje domu, na próżno trudzą się Ci, którzy go wznoszą" Dla zainteresowanych: przeczytajcie sobie o zapowiedzi zniszczenia Sodomy. Nie ma skutków bez przyczyny.

Nadal prorosyjskie środowiska w Polsce uważają, że wojna na Ukrainie to nie nasza sprawa? Media w ogóle o tym wspomną? Bo moim zdaniem całkowicie zapomnieli o Ukrainie, o tym, że tam jest wojna, giną ludzie i że zagrożeni są także Polacy, którzy tam mieszkają.
A pani Romaszewska(o której zawsze miałam dobre zdanie) jak wytłumaczy swoją drugą część wypowiedzi na Twitterze? Dlaczego osądza, że nikt nie pomógł panu Kazimierzowi Wróblowi, skoro jest wyraźnie napisane, ze trafił do szpitala i że umarł mimo wysiłków lekarzy?

Polakow z Ukrainy nalezy sciagac do Polski, Ukraincow nie przyjmowac bo to moze byc V kolumna,
maja swoja ojczyzne to niech tam siedza,

popieram, a Ci co chcą wspomóc Ukrainę zbrojnie niech idą na pierwszą linię z karabinami, tylko uważajcie żebyście nie dostali kulki z tyłu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl