niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

UE nie zatwierdziła żadnego z polskich programów. 77 mld euro z Brukseli nie trafi nad Wisłę?

Dodano: 25.11.2014 [11:25]
UE nie zatwierdziła żadnego z polskich programów. 77 mld euro z Brukseli nie trafi nad Wisłę? - niezalezna.pl
foto: Filippo Vicarelli/SXC
Okazuje się, że cały czas przedłuża się wypłata środków z unijnego budżetu na lata 2014-2020. Negocjacje rządu i Komisji Europejskiej nadal trwają, jednak już wiadomo, że póki co UE nie zatwierdziła jeszcze żadnego z polskich programów operacyjnych.

Jak informuje „Rzeczpospolita” do tej pory nie został zatwierdzony żaden, ze zgłoszonych przez Polskę 21 programów operacyjnych. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Elżbieta Bieńkowska, jeszcze jako minister rozwoju regionalnego zapewniała, że porozumienie w tej sprawie zostanie osiągnięte najpóźniej do lipca.

Tymczasem cały czas nie udaje się osiągnąć porozumienia w negocjacjach rządu z Komisją Europejską. Taka patowa sytuacja prowadzi do tymczasowego zablokowania transferu do Polski przeznaczonych dla naszego kraju 77 mld euro z unijnego budżetu.

Każdy miesiąc zwłoki i braku porozumienia w tej sprawie oznacza coraz większe strady dla poszczególnych regionów.

- W gospodarce już widać brak dostępu do tych pieniędzy, szczególnie w przypadku inwestycji transportowych i związanych z innowacjami – tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jerzy Kwieciński, ekspert BCC.
 
Komisja Europejska dopiero do końca lata 2015 roku planuje zakończyć wszelkie rozmowy z przedstawicielami krajów UE w tej sprawie.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

czy polska gospodarka bazuje tylko na srodkach unijnych ?
czy nie mamy wlasnego wkladu, tylko wszystko kredytujemy,
srodki unijne sa jednoznachne z zaciaganiem kredytu,
wiecej srodkow unijnych = wieksze zadluzenie,
i co dalej ????,,,pozostaje smutek dla naszych potomkow

I NIC DZIWNEGO, JAK WIDZA TAKI BU...EL WYBORCZY. TZW SZOPKĘ NOWOROCZNĄ!

Srodki unijne podobno maja isc kanalami samorzadow lokalnych/regionow.I mamy juz wytlumaczenie.To nie UE to PO sama dokonala sabotazu i opoznila caly proces aby miec calkowita pewnosc, ze Pokarpackie nie dostanie ani jednego euro, nothing, nichts, rien, nyczeho, nada.

Mało tego , ze dzięki Tuskowi, Bieńkowskiej, Kopacz, Piechocińskiemu , dostaniemy - FIGĘ, to jeszce z powodu PAKIETOWI KLIMATYCZNEMU. , grubo dopłacimy. Nasi frajerzy- rolnicy dostają doplaty mniejsze , niż Grecy, Francuzi itd. W sumie do UE wpłacimy więcej , niż otrzymamy.. PS z powodu jakichś hakerskich ataków, moje wpisy , niekiedy pojawiają się w sposób niezamierzony -podwójnie. Przepraszam , nie zamierzam się rozpychać.

Może w tej Unii siedzą głupie urzędasy, ale nie na tyle, żeby dać polskim rządowym przekrętasom pieniądze na korupcyjny zakup Pendolino.

SŁUCHAJCIE PAPIERZA w UE..!!!
ON mówi o POLSCE, mówiąc o wyzysku..o pozbawianiu człowiweczeństwa
o TYRANII

EU wstydź się..
wstydź się swojej HIPOKRYZJI
TY która masz tyle pięknych frazesów..
w EUROPIE MURY BUDUJESZ...!!!!
UE -budowniczym MURÓW w EUROPIE..
Murów dla swobód obywatelskich , dla praw człowieka..
UEROPO...czy
wyzysk tych narodów , które tobie zaufały.. przez te "silniejsze"
to nie wielki ..wielki przekręt oszustwo..
Cenzurują ...blokują... co tam MORDUJĄ .. i okradają
OGRANICZAJĄ... swobody gospodarcze -wyzyskują..

UE udaje ... że o Smoleńsku nic nie słyszała..
UE udaje ..że o fałszerstwach , braku PODSTAWOWYCH PRAW CZŁOWIEKA w Polsce nie słyszała..
bo ; EU na tym zarabia...
bo; UE ..tak chce..

pikieta w Toruniu - stop manipulacjom wyborczym!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6117

UE nie taka głupia . Moze się boja , ze kasę wyda się jak na Pendolino?

Jeszcze o polskich "finansach".

Kłopoty z abonamentem. W 2013 roku ponad połowę wpływów z abonamentu RTV stanowiły zaległości ściągane przez Pocztę Polską. Zdaniem Sławomira Rogowskiego, członka KRRiT odpowiedzialnego za sprawy abonamentowe, sytuacja może być niebezpieczna, gdy wpływy z tytułu zaległych opłat się skończą. "Tendencja jest wyraźnie niekorzystna, bo proporcje pokazują, że ok. 60 proc. wpływów to właśnie odzyskiwany zaległy abonament" – mówi Rogowski.

Były minister skarbu, wiceprezes PwC Jacek Socha ostrzegał, że jeżeli nic się nie zmieni to polska giełda nie ma co liczyć na spektakularne wzrosty. "Brak środków z OFE musi być zastąpiony wzrostem oszczędności Polaków. Staniemy się również bardziej atrakcyjni dla inwestorów zagranicznych, jeżeli będziemy mieli także bazę inwestorów w Polsce. Jeżeli jej nie będzie, to inwestorzy zagraniczni będą nas traktowali, jako rynek bardziej ryzykowny, bo oparty na pieniądzu, który może tu być, a może go nie być" - mówił Socha.

PS. To chyba tylko stan wyjątkowy może ww. problem "rozwiązać" bo jak inaczej odebrać obywatelom ich własne oszczędności ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl