niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Fałszerstwo w Płońsku? Kandydat dostał ponad 600 głosów. Prawie 500, to głosy… nieważne

Dodano: 24.11.2014 [22:50]
Fałszerstwo w Płońsku? Kandydat dostał ponad 600 głosów. Prawie 500, to głosy… nieważne - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
Do Prokuratury Rejonowej w Płońsku wpłynęło pismo KWW Przymierze Rozwoju Powiatu Płońskiego, dotyczące możliwości popełniania fałszerstwa przez obwodowe komisje wyborcze. Około 80 proc. głosów oddanych na jednego z kandydatów tego komitetu okazała się głosami nieważnymi.

Jacek Sokołowski, który startował do rady powiatu w okręgu wyborczym nr 5 – obejmującym gminę Płońsk, Dzierzążnia i Załuski – otrzymał w sumie 634 głosy. Po przeliczeniu okazało się, że aż 496 głosów oddanych na niego, to głosy nieważne – podał „Nowy Kurier Płoński”.

Pełnomocnik KWW Przymierze Rozwoju Powiatu Płońskiego Stanisław Kamiński w uzasadnieniu wniosku do prokuratury pisze m.in.: ,,Po wywieszeniu przez obwodowe komisje protokołów głosowań, z zestawień w nich zawartych, nasz kandydat na radnego do Rady Powiatu Jacek Sokołowski otrzymał około 80 proc. głosów nieważnych, czego nie odnotowali równorzędni kandydaci z konkurencyjnych list”.

Według Kamińskiego, „jedynym logicznym wyjaśnieniem zaistniałego stanu rzeczy jest podejrzenie popełnieniu przestępstwa poprzez sfałszowanie wyników wyborów”. Jak dodaje, „dziwnym i zaskakującym oraz sprzecznym z obowiązującym prawem jest fakt, iż przewodniczącymi komisji obwodowych byli z nadania wójta pracownicy Urzędu Gminy w Płońsku”.

Sam Sokołowski przytacza w rozmowie z „Nowym Kurierem Płońskim” taki przykład: – Reklamowałem się w sąsiednich gminach. W gminie Załuski jeden z panów rozwieszał moje plakaty, mówiąc mi, że solidarnie, wspólnie z żoną na mnie zagłosuje. Zdziwiony dzwoni do mnie na drugi dzień przyznając, że nie rozumie tego, co się stało, bo zagłosował tak jak deklarował, a w protokole był zaznaczony tylko jeden głos oddany na moją osobę.

Co na to prokuratura? Zastępca prokuratora rejonowego w Płońsku Marek Sybicki zapewnia, że sprawa zostanie wyjaśniona, ale jednocześnie zastrzega: – Nie jest tak, że głos nieważny z automatu rozpatruje się jako popełnienie przestępstwa, tym bardziej, iż sprawa dotyczy tendencji ogólnokrajowej, czyli dużej ilości głosów nieważnych
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A czy w referendum nad odwolaniem Gromkiewicz z urzedu prezydenta Warszawy tez czasem nie uczestniczyla firma Nabino. Czy ta sama firma obslugiwala liczenie glosow bo wszyscy pamietamy ze system padl wtedy na pare godzin a potem Gronkowiec znowu wygrala.zastanawiajace czyz nie????

To ścierwo zwane PSL tak sie zakorzeniło w polskiej polityce tak sie okopało na stołkach wójtów, marszałków,burmistrzów że tylko zdecydowana postawa uczciwych Polaków wywali ta sitwę na zbity pysk, by już więcej nie okradali kraju.widok jakiegokolwiek drania z PSL w mediach powoduje odruch wymiotny?Precz z PO i PSL.

list ten wysylam takze do Prezydenta Polski Bronislawa Komorowskiego, Premier Ewy Kopacz, Prezesa PIS Jarosława Kaczynskiego, Przewodniczącego SLD Leszka Millera

o mojej sprawie, mimo blokady mediow głównego nurtu wie tysiace Polaków. Ja w mojej walce nie poddaje się 6 lat, i nie poddam nigdy. Prosbe moja o pomoc wyslalam do wszystkich mediow najwazniejszych miedzynarodowych, a takze do przywodców USA, Niemiec, Anglii.
Ziszczono w Polsce najwazniejsze wartosci, jakim jest przestrzeganie prawa przez Sedziów i Prokuratorów. Oni złamali pRAwo, orzekali wbrew materiałom dowodowym, poświadczajac nieprawde, chroniac pieniadze Jana Kulczyka i jego. Sytuacja kompromitujaca Polski wymiar Sprawiedliwosci.
Nie moglam ich pociagnac do odpowiedzialnosci karnej i dyscyplinarnej, osoby które rozpatrywały moje wnioski tez poswiadczaly nieprawde.
Teraz o waznosci wyborów ma decydowac dla Warszawy Sad Okregowy w Warszawie. To zart z Polakow,i policzek w twarz ze przestepcy beda odecydowac o waznosci wyborow Narodu Polskiego.
Zadaniem Pana jako Ministra Sprawiedliwosci jest natychmiastowe podjecie dzialan, zawieszenie w pracy oskarzancyh przeze mnie sedziów, rozpatrzenie moich wnioskow uczciwe i rzetelne.Kara dla tych sedziów tylko nie wykonywania zawodu to nie wystarczy, musza odpowiedziec karnie takze.
Ich nawziska i zarzuty znaja tysiace Polakow, moj protest pod firma kulczyka obejrzalo tysiace ludzi, Ksiazke moja kupilo takze.
Kazda odpowiedz teraz od Pana, Polityków bede umieszczac na portalch spolecznosciowych. Nie ma przyzwolenia Poalków na bezwymiar wymiaru sprawiedliwosci.
A moze wzorem PKW ci sedziowie sami poddadza sie do dymisji.
Ja wyslalam 1330 prosb, do medow miedzynarodowych, sami widzicie pzez 6 lat ile wyslalm do polskich mediow. Wiem, i wierze ze moje swolanie o pomoc uslyszy swiat. To co sie stalo to wielki skandal.
prosbe moja wyslam takze dow ielu laureatow Pokojowej Nagrody Nobla, dzis do Parlamentu Europejskiego.

Edyta Sieczkowska

I. CZY POLSKI SYSTEM WYBORCZY STWORZONO DO FAŁSZOWANIA GŁOSÓW ?
Trzeba sobie otwarcie powiedzieć ze polski system wyborczy stworzony jest wręcz do manipulacji wynikami wyborów. Musi budzić uzasadnione wątpliwości i pytania to dlaczego system elektronicznego sumowania wyników wyborów nie jest integralną częścią systemu wyborczego, nie jest ustawowo uregulowany. Nie ma na przykład w ustawie nic na temat zabezpieczenia tego systemu przed ingerencją z zewnątrz. W ogóle Kodeks wyborczy milczy o systemie informatycznym. Dlaczego zatem w ogóle używamy tego systemu ? Niby jest ale go nie ma. Podejrzana jest ta pomocnicza funkcja systemu informatycznego , bo jeśli nie złapiemy nikogo na manipulowaniu w tym systemie informatycznym wynikami wyborów to nagle staje się on tak samo ważnym elementem procesu wyborczego jak liczenie ręczne głosów. Tak skonstruowany system liczenia głosów stwarza pole manipulowania wynikami wyborczymi najpierw w systemie informatycznym , bo mając kod źródłowy do niego można manipulować nimi tak że nikt tego nie zauważy, a więc bezkarnie. System informatyczny działa jak system wczesnego ostrzegania i jednocześnie pierwszy poziom manipulacji. Gdy zostaną jednak ujawnione nieprawidłowości przy sumowaniu i wprowadzaniu danych do systemu informatycznego, tak jak to miało miejsce podczas obecnych wyborów samorządowych, to pomimo popełnienia przestępstwa w systemie informatycznym, proces wyborczy pędzi dalej. Przechodzimy do drugiej niejako jego fazy – liczenia ręcznego. Tu mamy także spore możliwości manipulowania wynikami wyborów dzięki zgrabnie przygotowanej ustawie regulującej ważność głosów. System dostawiania krzyżyków , zamazywania, albo poprawiania kart wymaga już zaangażowania konkretnych osób , co jednak nie jest niemożliwe.

Co to znaczy, ze jeden glos sfalszowany nie jest przestepstwem? To ile musi wynosic minimum, zeby to bylo przestepstwem, moze nam to pan wyjasnic, panie Prokuratorze i podac numer paragrafu, ktory to prawo zawiera?

Mnie ciekawi kto wymyślił takie książeczki i kto je zatwierdził ,bo tylko tłuk nie zdawał sobie sprawy , jakie numery można wykręcać przy głosowaniu z tymi książeczkami:::)???!!!

By sfalszowac Wybory jako glosy niewazne, trzeba argumentu!
Dlatego swiadomie puszczono spot wyborczy ( ciekawe Kto ), by moc czarowac rzeczywistosc, falszerstwa. To akcja zakrojona na szeroką skale!!!
Kundle bioracy udzial w akcji Smolenskiej idą na zywca!!!
3 wladza sadowni za ustanowi legalnosc wyborow argumentujac jak zawsze.. Nie mialo to wplywu na wynik!!!

Takich numerow ucza w Moskwie a nie w Brukseli!!!

Idac tym tokiem logiki, Moskiewską szkolą - trzeba Ich wyrznąc do 7 pokolenia...

,,Po wywieszeniu przez obwodowe komisje protokołów głosowań, z zestawień w nich zawartych, nasz kandydat na radnego do Rady Powiatu Jacek Sokołowski otrzymał około 80 proc. głosów nieważnych, czego nie odnotowali równorzędni kandydaci z konkurencyjnych list”.

Bardzo proszę o wyjaśnienie, gdyż to zdanie jest zupełnie dla mnie niezrozumiałe!!! Otóż. Komisje wywieszały protokoły. Można je było zobaczyć, poczytać, zrobić zdjęcie komórką. W protokołach do rady powiatu była rubryka: Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych). Rubryka ta dotyczyła wszystkich głosów nieważnych oddanych do rady powiatu w całej komisji obwodowej na wszystkie listy, a więc PSL, PiS, PO itp. itd. Tam chyba nie było rozróżnienia ile poszczególny komitet lub poszczególny kandydat dostał głosów nieważnych, tym bardziej, że jak BYŁ NP. ZAZNACZONY KANDYDAT NA 2 STRONIE KSIĄŻECZKI, KANDYDAT NA 4 STRONIE KSIĄŻECZKI I KANDYDAT NA 5 STRONIE KSIĄŻECZKI TO GŁOS BYŁ NIEWAŻNY I WTEDY NIE BYŁO ROZRÓŻNIANE KTÓRY Z NICH MIAŁ GŁOS NIEWAŻNY: WSZYSCY CZY PIERWSZY Z KSIĄŻECZKI CZY DRUGI ITD. Wtedy po prostu był głos nieważny.

W protokołach widać było kto ile dostał głosów (dana lista i dany kandydat na liście), ale tam chyba nie było rubryki ile dany kandydat dostał głosów nieważnych. Głos mógł być nieważny, gdyż nikt nie został zaznaczony, albo zostali zaznaczeni kandydaci z różnych list.

A może chodzi o to, że ludzie zaznaczali w książeczkach tylko tego kandydata poprzez postawienie, no nie wiem (zamiast przecinających się linii), np. kółka w kratce, albo kwadratu, albo trójkąta w kratce, albo może ptaszka lub kreski lub no nie rozumiem zupełnie tego zdania i nie wiem o co chodzi.

Proszę o wyjaśnienie.

To nie fałszerstwo ! Zdaniem jego majestatu oddali nieważne bo chcieli. Także tam w Płońsku pół tysiąca głuptasów poszło na spacer do obwodu i oddało sobie głos ot tak, w ramach protestu, jak za PRL –u być może tak już się robi, że ludzie idą, oddają wiedząc, że i tak 95 % będzie dla PARTII. Za demokracji ludowej się oddawało co chcieli pisali, co chcieli wybierali. Jest podobnie, na powrót są wichrzyciele, elementy wywrotowe zagrażające państwu i jedynej omnipotentki narodu, matki partii, są szaleńcy i wariaci szukający spisków. Koparka brzmi podobnie jak niejaki Jaroszewicz razem z Cyrankiewiczem i towarzyszem Wiesławem w jednym. No może bardziej umocniona w sobie i trochę bardziej zmodernizowana ideowo i pryncypialnie. Nie mniej cel jeden dalekosiężny jak długość partyjnych życiorysów. Gadali, przemawiali kodem przemówień sekretarską mantrą tych samych słów w różnej konfiguracji. Rzeczywistość była cienka jak gomułkowski sklep mięsny, a mowy trawy grube jak sześciolatki w referatach biura politycznego. Nomenklatura żyła w innym wymiarze potrzeb i życzeń, robole dostawali Trybunę i kilogram kichy na niedzielny wieczór. Było dobrze ! Tyle, że w ocenie egzekutywy. Naród głupiał i przecierał oczy zadając sobie pytanie kto właściwie zidiociał ? Analogie z towarzyszami na dryfującej platformie po spauperyzowanym morzu ludzkiej nędzy są wyjątkowo pasujące. Jak Kociołek do swoich dzisiejszych dbających o partię odpowiedników. Wtedy w sojuszu z bratnim narodem radzieckim koszary były pełne żelastwa i wojska. Obecnie koszary są puste a bratni naród stoi u drzwi chcąc nas na powrót objąć bratnią opieką. U drzwi są wierzyciele i banki z drugim przyjacielem zza Odry. Gdzieś pośrodku są ludzie skręceni w sobie, zadający pytanie kto tym razem idiocieje ? Wspaniale ujął czasy tamte i obecne nieżyjący już malarz Duda Gracz malując Polską szkołę jazdy. Pod siodłem cały czas ci sami, na wierzchu również ci sami.

Przyglądając się temu "świetnemu" wynikowi PSL-u, można przypuszczać, że w 2011 roku Twój Ruch też miał super kampanię i dlatego wszedł do Parlamentu. Na takiej samej zasadzie

20% czyli około 2 mln głosów z 12 mln oddanych
ma być nieważnych ????

po co ma ktoś iść do wyborów i oddać głos nieważny , skoro może wogule nie pójść ???

czyli mamy ogólno-krajowe ewidentne fałszerstowo
na którego czele stoją sędziowie .. i inne kliki... znane i nie znane....

Płońskiem rządzi burmistrz Pietrasik wspierany przez PIS. Może trzeba mu odebrać to poparcie?

system informatyczny NIE
system kamer monitorujacych TAK

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl