niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

„Reporterzy bez Granic” monitorują skandal w Polsce - zatrzymanie dziennikarzy

Dodano: 21.11.2014 [19:29]
„Reporterzy bez Granic” monitorują skandal w Polsce - zatrzymanie dziennikarzy - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Redaktor naczelny oraz zastępca redaktora naczelnego TV Republika zaapelowali ws. zatrzymanych przez policję dziennikarzy do organizacji „Reporterzy bez Granic”. „Areszt i przetrzymywanie dziennikarza, wykonującego swoje obowiązki pokazuje, że wolność mediów jest w Polsce zagrożona” – napisali Tomasz Terlikowski i Anita Gargas.

Jak podał na antenie Telewizji Republika Michał Rachoń, otrzymano już odpowiedź od organizacji. „Reporterzy bez Granic” poinformowali, że monitorują sprawę polskich dziennikarzy od początku. Okazuje się zatem, że sprawa oburza nie tylko krajowe środowisko dziennikarskie. RBG to międzynarodowa organizacja pozarządowa, propagująca i monitorująca prawo do wolności prasy na całym świecie.

Poniżej pełna treść apelu:

Polski dziennikarz Jan Pawlicki i inni dziennikarze, między innymi Tomasz Gzell z Polskiej Agencji Prasowej, zostali aresztowani w czwartek w nocy w czasie wykonywania swoich dziennikarskich obowiązków w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej, która okupowana była przez demonstrantów, którzy protestowali przeciwko fałszerstwom wyborczym.

Protest i okupacja najważniejszej instytucji wyborczej w Polsce były rezultatem politycznego skandalu wywołanego awarią systemu komputerowego, który opóźnił ogłoszenie wyników wyborów w Polsce o
wiele dni. W tak trudnych momentach obowiązkiem dziennikarzy jest relacjonowanie wszystkich wydarzeń związanych z wyborami. Mają prawo robić to bez strachu o własne bezpieczeństwo i wolności.

Fakt odmowy podania przez Policję informacji na temat miejsca pobytu dziennikarzy rodzinie i prawnikom budzi nasze najwyższe zdumienie, podobnie jak fakt odmowy adwokatowi Jana Pawlickiego kontaktu z klientem.

Areszt i przetrzymywanie dziennikarza, wykonującego swoje obowiązki pokazuje, że wolność mediów jest w Polsce zagrożona. Policja nie ma prawa nękać ani aresztować dziennikarzy, którzy próbują wykonywać swoje obowiązki i informować polską opinię publiczną o wydarzeniach, których są świadkami.

Apelujemy do międzynarodowego środowiska dziennikarskiego i międzynarodowych organizacji dziennikarskich o pomoc w obronie wolności słowa, a także o monitorowanie stanu przestrzegania wolności prasy, oraz wolności wyrażania poglądów w Polsce.


Tomasz Terlikowski, Redaktor Naczelny Telewizji Republika
Anita Gargas, Zastępca Redaktora Naczelnego Telewizji Republika
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To nie jest prawda ze, wolnosc mediow jest w Polsce zagrozona! Takiej wolnosci NIE ma, wiec jak moze byc zagrozone cos czego nie ma.
Poza tym, rzad w Polsce (nie mylic z polskim rzadem) na to kolo d**y, delikatnie mowiac.

Zuzanna Kurtyka o wyborach samorządowych - "Kompromitacja goni kompromitację" - wywiad!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6097

Jeszcze raz podkreślam że takich odwaznych Patriotów i odwaznych Dziennikarzy to należy tylko i wyłącznie bronić)
pani redaktor-Ewa Stankiewicz i redaktor Grzegorz Braun to dzis powinni mieć ogromne poparcie i powinni byc podziwiani za niesamowitą odwagę iharyzmę!!!takich patriotó dzisiaj to mamy bardzo mało a jak już to włąsnie tacy jak Dzisiejsza Emilii Plater-Ewa Stankiewicz i dzisiejszy Piotr Skarga-Grzegorz Braun.Nie,nie przesadzam w tych porównaniach do historycznych postaci bo jak widać mają wielką i to wielką wiedze i odwagę na te zakłamane czasy i tych chustających się za kilka tysięcy złotych garniturkach-Politykach co nic a nic nie mają w sobie tej właśnie haryzmy i odwagi co w/w dziennikarze a jak już cos tam coś mają z odwagi to tylko tam co czuja i widzą koprzyść materialną i awans do Zarządu jakiejkolwiek Spółki za kilkaset złotych pensji/plus wielomilionowa odprawka!! na odchodne)))))))takie sa dzisiejsze realia i jednym chórem bronić tych odważnych Dwoje ludzi.Pozdrawiam Wszystkich Polskich-Patriotów tak w Kraju jak i za Granicą.Niech ich Bóg ma w Swojej Opiece!!!!!

W normalnym kraju za tak brutalne złamanie fundamentalnej zasady demokratycznej, jaką jest zatrzymanie dziennikarza podczas wykonywania obowiązków służbowych, burak w mundurku odpowiedzialny za taką decyzję, natychmiast poleciałby na zbitą mordę ze służby. Czegóż się dziwić, że "polska" milicja bez obawy sięga po takie środki, skoro władza w tym kraju nie waha się fałszować wybory na skalę nie ustępującą podobnym praktykom w Rosji czy Korei Płn.

"Bezprawie w Polsce rozpoczął Komorowski w dniu smierci Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i to sie nasila" - piszą Internauci.

Czy komunista jest czlowiekiem ?
Jest to skomplikowany problem ontologiczny.
Jednak ze wzgledow praktycznych niewatpliwie nalezy na to pytanie odpowiedziec negatywnie.
Osobniki o takich desygnatach nie naleza do gatunku ludzkiego homo sapiens.
A na pewno nie powinno sie ich tak traktowac.
W zwiazku z tym wnosze o pozbawienie wszystkich,ktorzy przejawili jakakolwiek forme dzialalnosci na rzecz komunizmu obywatelstwa polskiego,oraz o calkowity przepadek mienia.

"Całą wine za burdel w Polsce ponosi Komorowski" - tak mówią Polacy. Dalej: "Komorowski musi byc pozbawiony piastowania urzędu prezydenta Polski. I wszystko zrobimy aby go usunąć. On sie nie nadaje na prezydenta. Nie nadawał sie na marszałka, nie nadawał się na ministra obrony narodowej, tam powywijał takie numery,że aż szok itd."

Czy tę PO-bando-mafię wreszcie szlag trafi czy ma być tak jak na Majdanie ?!
Sami się o to proszą !

Targowicka hunta, to dobre określenie dzisiejszej władzy...
Czy kiedykolwiek reżim oddał władzę w wyniku wyborów ...?

Zuzanna Kurtyka o wyborach samorządowych - "Kompromitacja goni kompromitację" - wywiad!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6097

"Reporterzy bez granic" to napewno pierwszy adres w tej sprawie. Proszę jednak o skontaktowanie się z naszymi posłami w Parlamencie Europejskim. Sprawa ciosu w polską demokrację, kpiny z wyborów i wyborców, określenie żądających ich powtórzenia w ramach obowiązującego prawa szaleńcami i aresztowanie dziennikarzy relacjonujących protest w PKW dyskredytuje RP jako demokratyczne państwo będące członkiem Unii Europejskiej. Stan państwa i kryzys związany z wyborami do samorządów się pogłębia a Unia milczy. Ma to związek z agresywną postawą Kancelarii Prezydenta RP, która używa środków mających na celu ukrycie prawdy. Dziennikarz relacjonujący protest stał się wrogiem władzy. Władza aresztuje go i oskarża o czyny, których nie popełnił.

Jak byłem na 11 listopada 2012 roku i widziłem na własne oczy co robi policja to niczym się nie różni od ZOMO w najgorszym tego znaczeniu.

Gdy mówiłem moim znajomym ponad 6 lata temu, że olewając wybory skazują siebie na niewolę, pukali się w czoło.
Jeżeli nie będzie masowych protestów, Polacy mogą zapomnieć o wolności. Wszystko wskazuje na to, że zbiorowe otumanienie osiągnęło szczyt. Polacy zostali sprowadzeni do roli niewolników w obozie o nazwie POLSKA. - wystarczy im TV i piwo.
W ich głowach zakorzeniono zła myśl, co ja mogę sam zrobić? - TO BŁĘDNA MYŚL, stworzona przez ludzi manipulantów którzy są u władzy.

Dlaczego onet i wp milczą odnośnie tej sprawy?....też zauważyłam ze w ostatnich "zawirowaniach" Owsiaka także, czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl