niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

​Marsz Niepodległości 2014: Są pierwsze zatrzymania

Dodano: 11.11.2014 [12:31]
​Marsz Niepodległości 2014: Są pierwsze zatrzymania - niezalezna.pl
foto: policja.pl
Policja zatrzymała już kilkadziesiąt osób, które przyjechały do Warszawy, aby wziąć udział w tegorocznym Marszu Niepodległości. Uczestnicy wydarzenia od rana zjeżdżają do stolicy.

Dotychczas zatrzymano osiem osób – pięć na placu Zbawiciela i trzy w centrum miasta – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl st. asp. Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji. – Zatrzymani mieli przy sobie środki pirotechniczne i zostali doprowadzeni w celu wyjaśnienia – dodaje Mrozek.

Rzecznik podkreśla, że zatrzymane osoby – wszystkie spoza Warszawy – nie używały petard ani rac, a jedynie je przy sobie miały.

Od godz. 7.00 do około godz. 14.00 policja zatrzymała w sumie 40 osób. Skonfiskowano też kilkaset sztuk petard i rac.
 
Mrozek poinformował również, że do stolicy już od rana przyjeżdżają uczestnicy Marszu Niepodległości. Na razie pociągami, ale są też pierwsze autokary. Rzecznik warszawskiej policji zaznacza, że warto, aby autokary wjeżdżające do miasta miały w widocznym miejscu białą kartkę z napisem „Marsz Niepodległości”. – Byłoby nam łatwiej kierować je do miejsca parkingu – tłumaczy Mrozek.
 
Jak już informowaliśmy, w dniu Święta Niepodległości Komenda Główna Policji zapowiadała ściągnięcie do Warszawy nawet 15 tys. funkcjonariuszy oraz kilkuset żandarmów wojskowych.
 
Podjęto również inne, nadzwyczajne środki. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, na wniosek KGP, w dniach 8 i 11 listopada 2014 r. wprowadziła Rejony Ograniczeń Lotów nad Warszawą. Całkowity zakaz lotów – dotyczący także dronów – obejmuje teren ścisłego centrum Warszawy oraz rejon Stadionu Narodowego. Od godziny 14.00 do zmroku zamknięty zostanie także szlak żeglugowy na Wiśle, na odcinku od Mostu Łazienkowskiego do Mostu Świętokrzyskiego.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pociągnąć do odpowiedzialności organizatorów. Nie byli w stanie zabezpieczyć imprezy, którą sami zorganizowali. Skoro wiedzą że jest jak co roku "akcja" z debilami w roli głównej to powinni zorganizowac większą ilość straży marszu i odpowiadać za bezpieczeństwo. Samo hasł ARMIA PATRIOTÓW jest przywołaniem kiboli, debili itd. w kominiarkach. ORGANIZATOR NAPĘDZIŁ CHOŁOTY NA ULICE WARSZAWY.
To nie był pokojowy marsz tylko tak jak sami okreslają na swojej stronie i FB MANIFESTACJA .. ale kurde czego?
Przeciez to miał być miły i spokojny pochód.

Proponuję aby organizator poniósł koszty dewastacji i angażu policji podczas ich MANIFESTACJI a nie "marszu"!!!

Przecież race i petardy nie są zabronione przez prawo, dopóki nie zostaną użyte - nie mam racji???

Proszę, proszę: całkowity zakaz lotów - dotyczący także dronów - nad ścisłym centrum Warszawy i rejonem Boiska Narodowego! Rozumiem, że zakaz nie obejmuje dronów służb, prawda? Nie będzie już niezależnych świadków w powietrzu. Co jeszcze wymyślą? Czekam na zakaz filmowania komórkami - w końcu było już tyle kłopotliwych, niekontrolowanych nagrań w przeszłości..

POmilicja czuwa !

złapali własnych kumpli z innych komend,ale jaja, pelna blazenada...

to może być policjant podtawiony zedrzyj kominiarkę jak prowadzisz policjancie/

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl